„Při tom vjela do protisměru, nabourala Toyotu, za jejímž volantem seděla devětatřicetiletá žena. Po vzájemném střetu se oba vozy po silnici roztočily. Mladý šofér Felicie, který jel za starší z žen, se chtěl vyhnout nárazu, a tak strhnul volant a vjel do mělkého příkopu,“ popsala průběh nehody zlínská policejní mluvčí Lucie Javoříková.

Dodala, že řidička, která zřejmě nehodu zavinila, měla pozitivní dechový test na alkohol. Z nehody vyvázla se šokem a od zranění ji ochránil airbag. Mladík vyvázl bez zranění. Druhou šoférku však odvezla sanitka do nemocnice. „Žena utrpěla lehké poranění nohy,“ informoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Na místě museli zasahovat i hasiči. „Zajišťovali jsme vozy proti úniku provozních kapalin a proti případnému požáru. Taky jsme částečně pomohli s úklidem silnice i s odtažením vraků mimo komunikaci,“ vyjmenoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Dodal, že v průběhu zásahu byla na místo přivolána i psycholožka hasičů, která poskytla pomoc manželovi zraněné ženy. Dopravní nehoda zcela zablokovala jeden z důležitých silničních tahů u Zlína a veškerá doprava musela být téměř dvě hodiny odkláněna na objízdné trasy.