Odehrál se koncem března v Polešovicích. Ukradená částka patří v policejních statistikách k těm nejvyšším. Stařenka totiž přišla o šestapadesát tisíc korun.
Rekordmanem mezi okradenými je důchodce z Kunovic, kterého podvodníci před několika lety obrali o devadesát tisíc korun. Scénář krádeží je ve většině případů shodný. Nejinak tomu bylo i v Polešovicích.

„Devětasedmdesátiletou seniorku navštívily dvě ženy snědé pleti a tvrdily, že od sociálního úřadu dostala dvě deky, za které požadovaly tři tisíce korun,“ popsala krádež uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Stařenka teprve po odchodu podvodnic zjistila, že jí chybějí úspory. Okradená stařenka dvojici popsala jako ženy snědé pleti. Jedna byla asi pětadvacetiletá, střední postavy, vysoká 150 centimetrů. Oblečenou měla tmavou zimní bundu do pasu a na hlavě měla pletenou čepici nebo kapuci. Její asi padesátiletá společnice byla silné postavy a vysoká 160 centimetrů. Na sobě měla zimní bundu nad kolena. Starší podvodnice měla na hlavě klobouk.

Podobně jako v jiných obcích se zástupci polešovické radnice snaží své starší obyvatele před nebezpečnými podvodníky varovat. „Několikrát do roka se snažíme lidi na toto nebezpečí upozornit i pomocí veřejného rozhlasu. Navíc právě montujeme na obecní úřad kvalitnější kameru s nočním viděním, která může pomoci s hledáním podezřelých aut a lidí,“ prozradil opatření polešovický starosta Michal Zapletal.

Samotní policisté při prevenci spolupracují právě se starosty. Vedle obecního rozhlasu a letáků doporučují umístění rad na internetové stránky a organizují i besedy.

Uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková nabádá lidi, aby policisty zavolali, i když mají jen podezření. Následné kontroly podvodníků, kteří přijíždějí z jiných částí republiky, jim znepříjemní život do té míry, že zmizí.