„Při jízdě směrem k Valašskému Meziříčí přejel na rovné silnici do protisměru. Následně sjel do příkopu, kde narazil do stromu,“ popsal nehodu mluvčí hasičů Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Havárii osobního auta nahlásil kolemjedoucí řidič, který si všiml vozu v příkopu. Na tísňovou linku 112 zavolal ze svého mobilního telefonu. „Operační důstojník ho vyzval, aby se k místu nehody vrátil a podíval se, jestli někdo nepotřebuje pomoc,“ podotkl Mitáček. Řidič podle něj uposlechl a po chvíli zavolal znovu s tím, že v autě je muž, který nejeví známky života.

Příčiny dopravní nehody mezi Hustopečemi nad Bečvou a Valašským Meziříčím policisté vyšetřují.

V té době už k havárii mířili profesionální hasiči z Valašského Meziříčí. Ti následně potvrdili tragické úmrtí řidiče. „Muž utrpěl těžká zranění neslučitelná se životem,“ řekl Mitáček. Podle něj zemřel i přesto, že byl řádně připoutaný bezpečnostním pásem a aktivoval se mu také airbag. „Ze silně zdemolovaného vozu ho kolegové museli vystříhat speciální hydraulickou technikou,“ uvedl Mitáček s tím, že zaklíněné tělo bylo vytaženo až téměř po hodině vyprošťování. Během zásahu byla doprava na hlavním tahu do Valašského Meziříčí omezena jen částečně.

Příčiny nehody policisté stále vyšetřují. „Hledáme svědky, kteří by nám pomohli určit, kdy přesně se nehoda stala a co jí předcházelo,“ sdělil včera odpoledne asistent policejního ředitele ve Vsetíně Ivo Zgarba.

Na silnicích Valašska zahynulo od počátku roku sedmnáct lidí

Včerejší ranní tragédie je pokračováním černé série těžkých dopravních nehod na Vsetínsku. Na silnicích regionu za celý loňský rok zemřelo devět lidí. Naproti tomu letošní statistiky čítají už sedmnáct mrtvých.

Poslední podobné neštěstí se stalo tuto sobotu u Branek nedaleko Valašského Meziříčí. Havárii osobního auta Chrysler tu nepřežila čtyřiadvacetiletá žena. Při nehodě byl také těžce zraněn mladý muž, který nyní bojuje o svůj život v nemocnici ve Valašském Meziříčí. Lékaři ho neustále udržují v umělém spánku.