Viníkem dopravní nehody se včera stal nevyzpytatelný přírodní živel vítr. Způsobil srážku kamionu s avií

Informoval o tom mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček. Vozidlo se podle svědků z řad projíždějících šoférů čelně střetlo s protijedoucím kamionem, jenž byl ze svého směru vymrštěn prudkým poryvem větru.

„Při nehodě došlo k vážnému zranění řidiče nákladního auta, které narazilo do převráceného přívěsu. Svědci nehody uvedli, že přívěs za nákladním autem se převrátil vlivem silného bočního nárazového větru, a to v momentě, kdy souprava vyjela na horizont mezi obcemi. Neovladatelný přívěs se převrátil a po dopadu na vozovku došlo ke střetu s druhým protijedoucím nákladním autem,“ uvedl Mitáček.

Na vyproštění zraněného museli hasiči použít speciální hydraulické zařízení, kterým se podařilo odstřihnout část střechy, uvolnit sevření a vytáhnout muže ven. „Těžce zraněný řidič byl okamžitě předán do péče lékařů zdravotnické záchranné služby,“ poznamenal Mitáček.

Kamion s návěsem blokoval průjezdnost frekventované komunikace I/50 bezmála čtyři hodiny. V oblasti havárie došlo k dopravnímu kolapsu. Ve směru od Bánova na Starý Hrozenkov i Uherský Brod tři a půl hodiny stály desítky kamionů a autobusů v koloně dosahující několikakilometrové délky. Osobní auta byla odkláněna na místní komunikaci.

„Vezu šrot z Německa na Slovensko. Zdržení mi ale cestu nijak nekomplikuje. Jsem na to zvyklý, protože se něco na silnici stane skoro při každé mojí cestě,“ klidně konstatoval řidič jednoho z kamionů Petr Čech, který si čekání v koloně krátil mytím auta.

Ve 13 hodin přijel na místo speciální vyprošťovací vůz, který začal zvedat převrácený přívěs. Silnici se podařilo zprůjezdnit o 90 minut později. V úterý se na stejném silničním tahu, pouze o několik kilometrů dál, převrátil kamion do příkopu. Hasiči z vozu museli odčerpat na 300 litrů nafty.

Přečtěte si také:

Dopravní nehoda nedaleko Bánova zablokovala provoz