VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

12.10.2018

Zaparkoval svůj vůz na dvou motorkách

Ke kuriózní nehodě došlo ve středu 11. října krátce před 15. hodinou v samotném centru Uherského Hradiště. Řidič Škody Octavia tam v Růžové ulici nedaleko Masarykova náměstí nešťastnou náhodou zaparkoval svůj vůz přímo na dvou motorkách.

11.10.2018

Guru Járovi v Olomouci snížili trest za "odháčkování"

Trest, který Jaroslavu Dobešovi, známému jako guru Jára, uložil zlínský krajský soud, snížil ve čtvrtek olomoucký vrchní soud dnes o dva roky.

9.10.2018

Policisté i patnáctiletý školák zachránili život staršímu muži

Byla sobota 29. září krátce po třetí hodině odpoledne, když mladý mužský hlas oznámil na lince 158, že u zámku v Bojkovicích zkolaboval starší pán. Operační důstojník na druhém konci telefonického spojení ihned vyslal k místu policejní hlídku.

7.10.2018

V hospodě v Zubří se střílelo. Na místě zůstal jeden mrtvý

Střelbu s tragickými následky vyšetřují od sobotního večera krajští kriminalisté v Zubří na Rožnovsku. Krátce před šestou hodinou se v místním pohostinství pustili do křížku dva muži.

4.10.2018

Bezpečno v Hradišti? Ale kdeže! Uzamčená kola ukradli za bílého dne pří

Netradiční zážitek připravila dvojice zlodějů kol mladému Hradišťanovi, jenž se stal nechtěným svědkem toho, jak kleštěmi v domnělém závětří přestřihávají lankové zámky z právě ukradených bicyklů.

3.10.2018

Ranní nehoda způsobila několika hodinovou dopravní zácpu v Hradišti i okolí

Zatím z neznámých důvodů vjel chvíli před půl šestou jednašedesátiletý muž řídící Škodu Octavii do protisměru. Stalo se tak ve středu 3. října na obchvatu I/50 u Starého Města.

3.10.2018

Zloděj využil příležitosti a okradl telefonující seniorku

Devětašedesátiletá žena, která v pátek 28. září v šest hodin odpoledne odstavila své kolo spolu s nákupní taškou, se stala obětí krádeže.

28.9.2018

Napadení řidiče autobusu cestujícím řeší policisté

Že se cesta autobusem může proměnit v nervy drásající drama, o tom by řidiči i cestující na trase Uherské Hradiště - Boršice u Blatnice, mohli povídat hodně dlouho. Příčinou bývají někteří obyvatelé kunovické lokality Nový dvůr, už z dob socialismu příznačně přezdívané Bronx, kteří se poněkud vymykají kontrole nejen z pohledu tamní radnice, ale i ČSAD Uherské Hradiště, jež s místní částí, odloučenou mezi Kunovicemi a Hlukem, zajišťuje spojení.

27.9.2018

Kyberkriminalita na Slovácku: firmu chtěl připravit o osm tisíc Euro

Internetová kriminalita nezná hranice. Policejní analytiky v Uherském Hradišti proto nezaskočilo, když v takové souvislosti začali pracovat na případu jakoby přes kopírák opsaného z archívů zahraničních bezpečnostních centrál. A ten začal naprosto nevinně.

26.9.2018

Ve Valašském Meziříčí zadrželi dva migranty z Pákistánu. Chtěli do Francie

Dva nelegální migranty z Pákistánu zadrželi v úterý 25. září odpoledne celníci ve Valašském Meziříčí. Cizinci bez cestovních dokladů se ukrývali v nákladovém prostoru kamionu vezoucím zboží z Turecka.

25.9.2018

Pronájem na pěstírnu konopí

Pětadvacetiletý mladík, který si pronajal prostory k založení pěstírny konopí, zřejmě rád pokouší štěstěnu. Podezření oznámil na policii jeden z nájemců, který bydlí v budově.

25.9.2018

Za výrobu fénixových slz jim hrozí až pět let za mřížemi

Návod na snadné a rychlé zbohatnutí držel ještě donedávna čtyřiačtyřicetiletý muž se svou o devět let mladší přítelkyní v hrsti. Po osmi měsíčním pátrání však nadobro selhal. Pár totiž kriminalisté z Uherského Hradiště obvinili z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s psychotropními látkami a jedy.

22.9.2018

U rodinného domu vzplály přístřešky

FOTOGALERIE / Dva přístřešky se dřevem u rodinného domu v Hluku vzplanuly v sobotu 22. září v poledním čase.

21.9.2018

Senior za volantem naboural do protijedoucích aut. Dvě zraněné odvezla záchranka

Na celé tři hodiny zablokovala silniční tah I/50 u obce Podolí srážka tří vozidel. Stalo se tak v pátek 21. září chvíli po sedmé hodině ranní. Hasiči z Uherského Hradiště a Brodu vyrazili po hlášeném poplachu na místo nehody, po příjezdu provedli průzkum.

21.9.2018

Večer auto zaparkoval, ráno našel jen prázdné parkovací místo

Čtyřiadvacetiletý muž, který v úterý večer 18. září zaparkoval svůj automobil značky Škoda Octavia na odstavné ploše u obecního úřadu ve Starém Hrozenkově, se s ním ráno už neshledal. Ráno našel jen prázdné parkovací místo.

20.9.2018

Hledají se svědci dopravní nehody v Tupesích

Dopravní nehodu, kdy se měl desetiletý chlapec jedoucí po hlavní silnici na kole od Břestku srazit s autem, řeší dopravní policie od 8. září.

19.9.2018

Opilému šoférovi zakázali řídit, hlídce za pár hodin nadýchal ještě víc

 Sedmatřicetiletého řidiče vozu značky Passat zastavili 15. září před půlnocí policisté ve Starém Městě na ulici Velehradská a nestačili se divit.

19.9.2018

Odměna 25 tisíc za dopadení žhářů v Nivnici se navýší

K neobvyklému, za to ráznému kroku se rozhodli na posledním zasedání zastupitelé v Nivnici.

18.9.2018

Delikvent pod vlivem alkoholu ničil vše, co mu přišlo do cesty

Začalo to telefonátem na linku 158 a sdělením, že neznámý muž v prvním zářijovém týdnu rozbil dlažební kostkou skleněnou výlohu supermarketu na ulici Vlčnovská v Uherském Brodě.

16.9.2018

Zaklíněného řidiče museli hasiči z auta vystříhat

Zranění a transport řidiče do nemocnice si vyžádala srážka nákladního auta s osobním vozidlem v pátek 14. září krátce po 10. hodině dopoledne u benzinky na silnici I/50 v Uherském Brodě.

15.9.2018

Mladík podlehl zraněním, v Colorlaku je to druhý mrtvý během tří měsíců

Boj o svůj život prohrál ve Zlínské nemocnici 21letý Velehraďan - zaměstnanec staroměstského podniku Colorlak, jehož ve čtvrtek 13. září odpoledne těžce zranil na jeho pracovišti stroj.

AKTUALIZOVÁNO
14.9.2018

Alkohol řádil v krvi řidičů i cyklistů. A ti na to draze doplatili

Hned několik opilců za volantem či v sedlech bicyklů odhalili policisté v uplynulých dvou týdnech na Slovácku. V Hluku si to dvacetiletý mladík V osobním autě uháněl po Závodní ulici s 1,26 promile alkoholu v krvi. Tam však jeho cesta končila.

AKTUALIZOVÁNO
14.9.2018

Další neštěstí v Colorlaku, mladý muž se vážně zranil a bojuje o život

Stále v přímém ohrožení života je 21letý Velehraďan - zaměstnanec staroměstského podniku Colorlak, jehož ve čtvrtek 13. září odpoledne těžce zranil na jeho pracovišti stroj. 

13.9.2018

Nedakonický seník zachvátily plameny. Hrozilo zřícení

K rozsáhlému požáru, který si 11. září chvíli před desátou hodinou večer bral nemilosrdnou daň a budovu s uskladněnou slámou a dřevěnou střechou měnil na popel, vyjelo několik jednotek hasičů.

12.9.2018

Ve Starém Městě vzplanulo podkroví rodinného domu

Kouřová vlna, která se 11. září vznesla nad Uherskohradišťskem, byla předznamenáním neštěstí rodinného domu ve Starém Městě. Jeho podkrovní prostory totiž zachvátily plameny a po nich celá půdní vestavba nemilosrdně lehla popelem.

11.9.2018

Největší obavy byly z paniky a zvědavců, řekl starosta Loukova

Den po požárů obřích rozměrů ve skladech firmy Čepro v Loukově se život v obci uklidnil a vrátil do normálu. Ačkoliv podnikoví hasiči stále ještě situaci monitorují, občané na sloupec kouře viditelný desítky kilometrů daleko už pomalu zapomínají.

10.9.2018

Požár v Čepro Loukov, obří nádrže zasaženy nebyly

VIDEO/ - Hasiči zasahují v areálu Čepro Loukov na Kroměřížsku, kde jsou umístěny strategické zásoby pohonných hmot. Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu, tedy ten nejvyšší. K neštěstí došlo po 16. hodině.

10.9.2018

Vandalové v Nivnici zapalovali popelnice. Od jedné vzplála prodejna

Výtržnictví mladistvých v Nivnici přerostlo únosnou mez. Starosta Miroslav Vykydal proto žádá o pomoc veřejnost při identifikaci čtyř osob, které v noci z pátku 7. září na sobotu zapalovaly popelnice v celé obci.

10.9.2018

Auto metalo salta do pole, spolujezdkyně vypadla

 K hrozivě vypadající dopravní nehodě museli v neděli a půl čtvrté odpoledne vyjíždět uherskobrodští hasiči.

10.9.2018

Pádu vozidla z mostu zabránilo zábradlí i sloup

K neobvyklé nehodě dvou osobních automobilů museli v neděli krátce po třetí hodině odpolední vyjíždět hasičské jednotky z Uherského Hradiště i Uherského Ostrohu.

10.9.2018

Kvůli smrti čtyř dívek při rally v Lopeníku půjde před soud pět lidí

Pět lidí půjde před soud kvůli tragické nehodě při rally v Lopeníku před šesti lety. Rozhodl o tom uherskohradišťský státní zástupce Tomáš Pindur. Případ bude řešit soud v Uherském Hradišti, termín ještě nebyl stanovený. Jako první o tom informoval Český rozhlas Zlín.

9.9.2018

Slovácký expres v Kunovicích usmrtil mladého muže

Smrt pod koly rychlíku Českých drah Rx 892, takzvaného Slováckého expresu, číhala na mladíka v Kunovicích.

6.9.2018

Policie dopadla zloděje i s kradeným kolem, už vyjednával s kupcem o ceně

Když se mladá cyklistka vypravila o nedělním večeru na svém bicyklu do supermarketu ve Starém Městě, netušila, že domů odejde po svých. Ještě větším překvapení však bylo to, že za několik dnů se jí kolo bez jediného škrábance navrátilo.

5.9.2018

Případ loupeže ve zlatnictví: slovo dostal odorolog, přijde i antropolog

Mnozí svědci přepadení zlatnictví v Hradební ulici v Uherském Hradišti 8. září 2015 jej mají ještě v živé paměti. Řinkot padajícího skla z vitrín, kde byly naskládané šperky, křik prodavačky, střelba, panika.

3.9.2018

Policejní akce HAD na Slovácku odhalila pět opilých mladistvých

Alkohol v krvi pěti mladistvých, takový je výsledek policejních kontrol v restauracích, barech a diskotékách okresu Uherské Hradiště. Ty se tam v noci ze soboty na neděli uskutečnily v rámci celostátní akce s názvem HAD 2018.

3.9.2018

Děvčátko ze Starého Města prožilo trýznivou smrt

Krajský soud ve Zlíně začal v pondělí projednávat jeden z neotřesnějších činů za poslední roky.  

30.8.2018

Řidič nedbal zákazů, což se mu šeredně vymstilo. Narazil do bagru

S kuriózním případem řidiče, který se snažil projet výstavbou silnice l/50 v blízkosti bývalého hraničního přechodu ve Starém Hrozenkově, se včera krátce po půl desáté ráno setkali hasiči z Uherského Brodu a místní dobrovolní hasiči.

AKTUALIZOVÁNO
29.8.2018

Požár u stolařské firmy v Uherském Brodě zlikvidovali hasiči do hodiny

Plechovky s barvami se včera navečer vznítily u stolařské firmy v Uherském Brodě. K požáru vyjíždělo v osm hodin večer celkem pět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů z Uherského Brodu, Hradiště a okolí.

28.8.2018

Potyčky divokých fandů se rozšířily ze stadionu do nočních ulic Hradiště

Tři zatčené „rowdies“ a tři lehce zraněné policisty si vyžádala série konfliktů převážně fanoušků FC Fastav Zlín s policisty při pondělním večerním zápase jejich týmu s 1. FC Slovácko na městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti i mimo něj.

26.8.2018

Vyjela ze silnice a převrátila auto přímo do potoka

Řidička jedoucí po silnici mezi Boršicemi a Buchlovicemi sjela se svým vozidlem mimo komunikaci a převrátila se bok do místního potoka.

25.8.2018

Po srážce autobusu a auta skončili dva zranění v nemocnici

Úsek, který na Slovácku vévodí dopravním nehodám, se stal v pátek 24. srpna neprůjezdným kvůli střetu osobního vozidla a autobusu.

23.8.2018

Opilému řidiči hrozí až tři roky vězení

Až tříletý pobyt za mřížemi hrozí muži, který způsobil dopravní nehodu ve Starém Hrozenkově. Ta se stala ve středu 22. srpna krátce před půl pátou odpoledne.

23.8.2018

Těžce zraněného řidiče BMW transportoval do nemocnice vrtulník

Šest zraněných je výsledkem vážné dopravní nehody, kdy se ve středu odpoledne nedaleko Starého Hrozenkova na frekventované silnici I/50 srazila dvě vozidla.

23.8.2018

Byt v Brodě zachvátily plameny. Popáleného převezli do nemocnice vrtulníkem

Požár bytu v bytovém domě vypukl ve středu 22. srpna v Uherském Brodě na ulici U Cihelny.

22.8.2018

Pár ze Slovenska přijel krást na čerpací stanici

S úmyslem oloupit několik benzinových stanic se vydal sourozenecký pár ze Slovenska v pondělí večer 20. srpna.

21.8.2018

Kvůli kapalině na silnici dostal smyk, policisté hledají svědky

Svědky nehody hledají dopravní policisté na Uherskohradišťsku. Ta se stala v pátek 10. srpna hodinu po poledni na silnici u Starého Hrozenkova.

AKTUALIZOVÁNO
20.8.2018

Uherskohradišťští kriminalisté odhalili pěstírnu konopí v rodinném domě

Zdárný výsledek mělo vyšetřování uherskohradišťských kriminalistů, kteří několik posledních týdnů pracovali na případu nelegálního pěstování konopí.

19.8.2018

V lese se vzňala vyvážečka dřeva. Škoda za 800 tisíc

Čtyři jednotky hasičů vyrazily likvidovat v sobotu 18. srpna od půl páté odpoledne požár vyvážečky dřeva na Smraďavku, nedaleko Buchlovic do lokality Medlovické boří.

18.8.2018

Jen ohořelé torzo zbylo pod Hrabinou z řidičovy Felicie

Oči pro pláč kvůli kompletně zničenému automobilu zbyly jeho řidiči v sobotu 18. srpna krátce po poledni, kdy vůz mezi Slavkovem a Stráním na silnici ve stoupání na Hrabinu pohltily plameny.

16.8.2018

Dvacetiletý mladík řídil pod vlivem, dvakrát vyjel mimo silnici

Dvacetiletý muž havaroval ve středu krátce po půlnoci mezi Nivnicí a Korytnou. Posilněný alkoholem usedl za volant BMW, což v kombinaci s nepozorností zapříčinilo, že vyjel mimo silnici do travnatého příkopu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT