VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

13.8.2018

V Kunovicích hořela tráva, hasiči vyrazili do akce

Suchá tráva, riziko vzniku požárů, opět vzplanula v Kunovicích.

AKTUALIZOVÁNO
12.8.2018

Dva muži se o víkendu utopili ve Starém Městě

Šok, smutek a tichá pieta. Nálady ve Starém Městě po uplynulém víkendu se nedají popsat jinými slovy.

10.8.2018

Starší manželé zapadli i s vozem v rozbláceném příkopu nedaleko Vyškovce

Starší manželský pár si chtěl koncem července udělat výlet po krásách přírody v okolí Vyškovce a Lopeníku. Ten však ani náhodou nedopadl podle jejich očekávání.

10.8.2018

Poskytla první pomoc a ujela. Hledají se svědkové

Stačí malý moment, kdy uhnete pohledem, a rázem se před vámi objeví protijedoucí auto. O takové nahodilosti ví své i dvaapadesátiletý muž jedoucí po stezce pro chodce a cyklisty od Bílovic dne 9. srpna.

9.8.2018

Vraha malé dcerky čeká soud za necelý měsíc

Město Muž, který loni na podzim ve Starém Městě na Uherskohradišťsku brutálně nožem zavraždil svou tříletou dceru a pořezal svého pětiletého syna, stane již za necelý měsíc před soudem.

8.8.2018

Státní zástupce obžaloval mladíka hrozícího Pákistánu kvůli Hradišťance

„Pozor. Jestliže Pákistán nepropustí do 48 hodin Terezu, která byla zadržena s 9 kilogramy heroinu, a neposadí ji na letadlo mířící zpět do České republiky, stanou se v Pákistánu teroristické útoky,“ napsal emailem v lednu letošního roku podle pákistánských novin Daily Pakistan mladík z Česka.

7.8.2018

Pervitinový král ze Slovácka: Už žiji řádně

„To víte, lehké topné oleje skončily, a já jsem se musel nějak živit. Tak jsem začal vařit perník (pervitin – pozn. red.) Na začátku devadesátých let – to byly časy, to se jinak vydělávaly peníze,“ vyprávěl v úterý s trochou nadsázky o svých „začátcích“ u zlínského soudu bývalý král drogového podsvětí – pětačtyřicetiletý Jiří B. ze Slovácka, zvaný Yetti.

6.8.2018

Následky srážky cyklistů na cyklostezce jsou tragické, muž zemřel v nemocnici

S rozvojem cyklostezek přibývá jezdců na kolech a podle dopravních policistů roste i počet střetů mezi nimi či jinými účastníky provozu na cyklostezkách. Někdy jsou následky tragické. Jednu takovou nehodu vyšetřují od uplynulého týdne vsetínští policisté.

6.8.2018

O víkendu bourali po vlivem alkoholu dva řidiči a cyklista

Hned tři dopravní nehody, za kterými stál alkohol, řešili policisté tento víkend na uherskohradišťsku.

30.7.2018

Vandal řádil v Ostrožské Nové Vsi, vyvracel i značky

Poškodil osm betonových skruží, vyvrátil lampu veřejného osvětlení a tři dopravní značky. Po vandalovi, který v noci z úterka na středu 25. července řádil v Ostrožské Nové Vsi, pátrají policisté.

30.7.2018

Neznámý "umělec" posprejoval garáže v Hradišti

Po prozatím neznámém umělci, který měl potřebu projevit své výtvarné vlohy, pátrají od minulého týdne uherskohradišťští policisté.

30.7.2018

Muž se utopil se na štěrku v Ostrožské Nové Vsi

Horký páteční den nalákal spoustu lidí k vodě. Osmapadesátiletému muži se však toto rozhodnutí stalo osudným.

28.7.2018

Podnikatel se dostal do půjčkového kolotoče

Dluhy přesahující 600 tisíc korun způsobil sedmatřicetiletý muž z Uherskohradišťska. Ten si půjčoval peníze a dostal se tak do půjčkového kolotoče.

27.7.2018

Motorkář letěl několik metrů vzduchem. Na místě zemřel

Tragické následky měla nehoda, která se stala v pátek vpodvečer mezi Vlčnovem a Hlukem. Na místě zemřel motorkář.

27.7.2018

Mladík zemřel ve staroměstské obchodní zóně přímo na ulici

K bezvládně ležícímu tělu muže jela v pátek do Starého Města policejní hlídka. Devětadvacetiletého mladíka našli poblíž tamních supermarketů.

27.7.2018

Zloději vykradli tři auta

Ledvinka s osobními doklady, mobilním telefonem a finanční hotovostí skončila v rukou zloděje. Ten se jí zmocnil, když okradený muž ve čtvrtek rozvážel v ulicích Štěpnická a Jana Žižky v Uherském Hradišti zásilky.

24.7.2018

Zastavili ho na skútru bez značek a s pozastaveným řidičákem

Zákazu řízení nedbal devětatřicetiletý muž řídící skútr, kterého policisté zastavili v úterý ráno krátce po páté hodině v Kunovicích v ulici Na Záhonech.

24.7.2018

Policie hledá svědky nehody cyklistky v Kunovicích

Nehodu, ke které došlo ve čtvrtek 19. července krátce před sedmou hodinou ráno v Kunovicích v ulici Osvobození, řeší dopravní policisté.

23.7.2018

Řidiči bourali kvůli nepozornosti, mikrospánku i zvěři

Ke dvanácti dopravním nehodám vyjížděli policisté od pátku do neděle na slováckých silnicích. Za osmi stála nepozornost řidičů, ve dvou případech sehrála roli únava a ve dvou se řidiči potýkali se zvěří.

23.7.2018

Krajská polici pátrá po pohřešovaném muži z Prostějova

Již od 15. července se své rodině a známým nehlásí šestadvacetiletý Lukáš Leinweber z Prostějova.

22.7.2018

Nehoda u Strání si vyžádala hospitalizaci těhotné ženy

Čelní střet dvou automobilů ve Strání v pátek 20. července si vyžádal hospitalizaci obou řidičů i všech spolujezdců nacházejících se na místě dopravní nehody. V jednom z vozů tak musela být převážená i celá rodina s malým dítětem a těhotnou ženou.

20.7.2018

Řidič usnul a narazil do autobusu

Ke střetu osobního vozu a autobusu došlo v pátek ráno krátce před sedmou hodinou v Ostrožské Nové Vsi. Autobus se sedmi cestujícími vyjížděl ze zastávky Kopanice.

20.7.2018

Z kamionu spadl čtyřtunový náklad za jízdy

Výlisek o velikosti jeden krát jeden metr vypadl řidiči kamionu v Chřibech. Z nákladního prostoru se sesunul za jízdy čtyřtunový náklad na silnici I/50 ve směru na Brno u odbočky na Staré Hutě ve čtvrtek vpodvečer.

20.7.2018

Falešní vodaři zamířili do Zlína a jeho okolí, mějte se na pozoru!

Falešní vodaři si zřejmě v letních dnech vybrali za své působiště Zlín a okolí. Vydávají se za zaměstnance vodáren a snaží se získat citlivé informace nebo propagují marketingové a politické akce.

19.7.2018

V Kovozoo unesli žabáka Goliáše

Necelé čtyři roky strávil žabák Goliáš ve staroměstské Kovozoo, než se jej prozatím neznámý pachatel rozhodl ukrást. Jeden ze zvířecích exemplářů vyrobený z kovového odpadu tak od minulého víkendu chybí na svém piedestalu.

18.7.2018

Zloděj bral kola z garáže i zahrady

Čtyři kola ukradl prozatím neznámý zloděj v minulých dnech v Nedakonicích a Uherském Hradišti. První krádež oznámil dvaačtyřicetiletý muž, kterému z průjezdu rodinného domu zmizela hned dvě kola.

18.7.2018

Kradli ve Vrběticích zbraně, hrozí jim vysoké tresty

Policie ukončila vyšetřování případu krádeží poškozených zbraní z areálu muničních skladů ve Vlachovicích – Vrběticích a případ předala na Okresní státní zastupitelství ve Zlíně s návrhem na podání obžaloby.

17.7.2018

Požár zničil blok rozvodových skříní

Škodu více než milion korun způsobil požár v Kunovicích. Na ulici U Kunovského lesa začalo hořet z pondělí na úterý v místní čističce odpadních vod. Hasiči po příjezdu zjistili, že hoří v budově rozvodny.

AKTUALIZOVÁNO
17.7.2018

VIDEO: Od stroje vzplálo strniště mezi Starým Městem a Huštěnovicemi

S požárem strniště se od úterního poledne potýkají hasiči na poli mezi Starým Městem a Huštěnovicemi. Přihnojovací stroj pracoval na místě, kde již bylo sesečeno obilí.

14.7.2018

Motorkář ve Chřibech dostal smyk a těžce zraněný skončil v příkopu

S těžkými zraněními skončil v nemocnici motocyklista, který v sobotu 14. července 20 minut před 16. hodinou nezvládl na silnici I/50 v serpentinách nad Starými Hutěmi svou rychle jedoucí motorku.

14.7.2018

Neznámého muže usmrtil vlak u železničního mostu v Uherském Hradišti

Vlakovou dopravu mezi Uherským Hradištěm a Starým Městem uzavřela v sobotu 14. července mezi 16. a 19. hodinou nehoda se smrtelnými následky.

14.7.2018

Loď se potopila v plavební komoře na řece Moravě. Pasažéři stačili uniknout

Více než šest hodin vyprošťovali profesionální hasiči z Uherského Hradiště loď potopenou v plavební komoře na řece Moravě v Nedakonicích. Posádka plavidla, dva dospělí, tři děti a pes, stihli naštěstí utéct z paluby včas do bezpečí.

11.7.2018

Nebezpečnou návnadu na psy nalezli i ve Staré Městě

Lákavě vypadající, jistě chutná, ale také smrtelně nebezpečná. Návnada v podobě buřtu napíchaného hřebíky se na začátku tohoto týdne našla u obchodu Jednota ve Starém Městě. Tamní majitelé psů a především ti, kteří své čtyřnohé kamarády nechávají venčit bez vodítka, by proto měli zpozornit. Pachatel totiž zůstává neznámý.

8.7.2018

Děti se zamkly v rozpáleném autě, vysvobodit je museli hasiči

Malé drama se událo v neděli 8. července na parkovišti u obchodního centra Tesco v Uherském Brodě.

4.7.2018

Nákladní auto vzplálo uprostřed vesnice

U požáru nákladního vozu v Bílovicích u Uherského Hradiště musely v úterý 3. července zasahovat dvě jednotky hasičů.

4.7.2018

V Huštěnovicích shořela střecha i s senem

Zásah v dýchacích maskách a rychlé vynesení dvoukilových tlakových lahví z hořícího rodinného domu v Huštěnovicích. Tak vypadal zásah šesti jednotek hasičů, kteří se k řadovce v Huštěnovicích sjely krátce po jedenácté hodině noční v úterý 3. července.

4.7.2018

Až 8 let vězení za podvody hrozí muži, který nadělal více než 3 milionové dluhy

Půjčoval si, kde se dalo, až jednou věřitelům došla trpělivost. Až 8 let vězení. Tolik hrozí dvaatřicetiletému muži ze Slovácka, který aktuálně čelí trestnímu obvinění z podvodů Od roku 2013 se mu podařilo nadělat dluhy ve výši více než 3 milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO
4.7.2018

Brutální jízda "myší dírou": autem srážel lidi jako figurky, řidiče chytili

FOTOGALERIE/ Místem neuvěřitelně brutální scény, se ve středu dopoledne stal v Uherském Hradišti podchod pro pěší a cyklisty pod železničním náspem u vlakového nádraží, jemuž místní neřeknou jinak než myší díra. Hodinu před polednem tudy prosvištělo osobní auto a sráželo všechny, kteří mu v té chvíli stáli v cestě.

AKTUALIZOVÁNO
2.7.2018

Výbuch ve firmě v Jablůnce, zraněného muže převezli do popáleninového centra

Průmyslovým areálem v Jablůnce na Vsetínsku otřásl dnes ráno výbuch. V péči zdravotníků se ocitli čtyři lidé. Podle policejního mluvčího Petra Jaroše jsou tři zranění lehce, zranění čtvrtého je vážné. Explozí zasažená budova má podle hasičů narušenou statiku. Část objektu se zřítila.

1.7.2018

Ztracený chlapec z Popovic byl nalezen v poli

Rozsáhlou pátrací akci spustila zpráva o pohřešovaném chlapci v Popovicích. Jeho ztracení nahlásili rodiče po zhruba hodinu a půl dlouhém a marném hledání.

30.6.2018

Hasiči evakuovali dům ve Starém Městě, jeden člověk skončil v nemocnici

FOTO Z MÍSTA / Jedna osoba v péči záchranářů, další obyvatelé bytového domu na Kopánkách ve Starém Městě stojící před svými domovy.

29.6.2018

Zloději v Uherském Hradišti odcizili pneumatiky za sto tisíc korun

Krádež pneumatik za sto tisíc korun se podařila zlodějům v době od 22. června do včerejšího odpoledne.

29.6.2018

Dvě dopravní nehody si vyžádaly čtyři zraněné

Čtyři zraněné si vyžádala dvojice dopravních nehod, které se staly v Podolí a v Uherském Brodě ve čtvrtek 28. června dopoledne.

28.6.2018

Bourali uprostřed Podolí

Tři osoby se zranily při dopravní nehodě, která se stala ve čtvrtek 28. června před šestou hodinou ranní na křižovatce v obci Podolí.

27.6.2018

Zemřela žena popálená při požáru v Colorlaku

Smutnou dohru má úterní požár v provozu stáčírny ředidel ve staroměstském podniku Colorlak. Čtyřiatřicetiletá žena, popálená na pětadevadesáti procentech těla, zemřela včera, několik hodin poté, co ji vrtulník záchranné služby transportoval do popáleninového centra Fakultní nemocnice v Brně.

26.6.2018

Ukradl kulečníkové koule

Je až s podivem, co všechno se může lidem hodit, a co jim stojí zato ukrást. Třeba i kulečníkové koule!

AKTUALIZOVÁNO
26.6.2018

Požár v Colorlaku ve Starém městě. Horor ve stáčírně ředidel

Scénu jako z hororu zažilo několik pracovníků provozu stáčírny ředidel v podniku Colorlak ve Starém Městě. V úterý 26. června dopoledne totiž zachraňovali 34letou ženu, která v hořících šatech vtrhla na jejich pracoviště. Někteří z nich přitom sami skončili s popáleninami v nemocnici.

26.6.2018

Nezvládla řízení, přeletěla s autem svodidla a zastavila se až v houští

Velké štěstí měla jednadvacetiletá řidička auta značky Škoda Octavia, která v sobotu 23. června havarovala u Buchlovic.

24.6.2018

Na tři soudce v Uherském Hradišti byly podány kárné žaloby

Nemilým starostem čelí v současné době na Okresním soudu v Uherském Hradišti. Na tři jeho soudce totiž podal kárnou žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu předseda Krajského soudu v Brně Milan Bořek.

20.6.2018

Tower Club musí Hradišti zaplatit dlužný nájem

Hradišťská diskotéka Tower Club provozující noční zábavu především pro mladší ročníky v horním patře Staré radnice uzavřela své brány už v lednu letošního roku. Od té doby město vede s majiteli společnosti několik soudních pří týkajících se především problematické výpovědi, kterou Tower Club dostal z prostor Staré radnice už v roce 2015.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT