Když koupil zdevastované venkovské stavení pocházející z roku 1810, kamarádi prý jen nevěřícně kroutili hlavou. „Snil jsem o prostoru, kde budu moct trénovat trial a freestyle BMX, ať venku prší, fouká, nebo sněží,“ vysvětluje sportovec.

Cesta k bydlení a stodole s vysněným BMX parkem vedla přes náročnou a nákladnou rekonstrukci. Během ní vracel Petr domu původní styl a zároveň prostor přizpůsoboval požadavkům na pohodlné bydlení, jímž je třeba podlahové topení.

Louis Vuitton se svými zaměstnanci v dílně v městečku Asnières. Kufry s plochým víkem, které vyráběli, znamenaly batožinovou revoluci.
Do Paříže přišel pěšky jako chudý sirotek. Vuittona později najal císař

„Začalo to vyčištěním půdy plné sena, pokračovalo opravou kleneb, vybouráním oken, dveří, vybráním podlah o metr, podřezáním celého domu nebo statickým zajištěním jedné stěny. Nejhorší byla kompletní oprava střech,“ vypočítává.

S výsledkem byl sice Petr Kraus spokojený, ale po deseti letech se odhodlal k prodeji svého milovaného statku. „Nakonec se chci vrátit do podhůří Orlických hor, odkud pocházím já i moje přítelkyně,“ vysvětluje.