VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VOJTĚCH TRUBAČÍK

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Dva muži se o víkendu utopili ve Starém Městě

Šok, smutek a tichá pieta. Nálady ve Starém Městě po uplynulém víkendu se nedají popsat jinými slovy.

Štěpnice se po letech dočkají. Začínají se budovat první parkoviště

Snad každý obyvatel sídliště Štěpnice v Uherském Hradišti zná příběh, který si každodenně připomíná ve chvíli, kdy po práci jede zaparkovat auto ke svému bytu. Marné hledání, několikanásobné objíždění celého sídliště dokola, a nakonec odstavení vozidla několik set metrů od domova.

O TOP Víno Slovácko letos usiluje dvacet vinařů

Na jedné straně sto jedenáct vzorků bílého, červeného a růžového vína, na druhé straně nastražené chuťové pohárky devatenáctky degustátorů v čele s garantem ochutnávky Jakubem Šebestou.

Státní zástupce obžaloval mladíka hrozícího Pákistánu kvůli Hradišťance

„Pozor. Jestliže Pákistán nepropustí do 48 hodin Terezu, která byla zadržena s 9 kilogramy heroinu, a neposadí ji na letadlo mířící zpět do České republiky, stanou se v Pákistánu teroristické útoky,“ napsal emailem v lednu letošního roku podle pákistánských novin Daily Pakistan mladík z Česka.

Nový posudek odmítá těžbu štěrkopísku u Uherského Ostrohu

Jedny z možných klíčových podkladů pro konečný verdikt v případě těžby štěrkopísku u Uherského Ostrohu dostaly do rukou v minulých týdnech Vodárny a kanalizace (VaK) Hodonín.

Pivní festival v Brodě přivítal tisíce fanoušků

Tisíce proudících diváků, posluchačů a degustátorů, našlapaný program v podobě vystoupení Horkýže Slíže, Wohnoutů, Th!s s Vojtou Kotkem, Harleje, Street 69 nebo Pokáče a hektolitry vypitého piva.

Letní filmová škola skončila světovou premiérou Jana Palacha

Iva Janžurová, Mike Leigh, Josef Somr, Jan Svěrák, ale nakonec i Robert Sedláček či Zuzana Bydžovská. 44. Letní filmová škola přivítala hned několik tuzemských i světových filmových osobností na pódiích, v sálech a před plátny Uherského Hradiště v uplynulých deseti dnech.

Po tragicky zemřelém Josefu Pelcovi nastupuje do Brodu děkan šternberský

Po tragické nehodě bývalého děkana Uherského Brodu Josefa Pelce, který se na začátku letošního července zřítil do strže v blízkosti vodní nádrže Dalešice u Třebíče, byl nově jmenován na jeho místo děkan šternberský Svatopluk Pavlica.

Dolní Němčí slavilo krajský titul Vesnice roku 2018

FOTOGALERIE / „Je to naše! Je to v Dolním Němčí,“ jásal starosta František Hajdúch se zlatou šerpou nad hlavou. Tu mu na slavnostním vyhlášení soutěže Vesnice roku 2018 Zlínského kraje položil přes rameno hejtman Jiří Čunek a společně s ním připil nejen na další úspěchy Dolního Němčí v celostátním kole, ale také na křest vůbec první knihy o Dolním Němčí.

První strůčkobraní nabídlo i česnečku na studeno

FOTOGALERIE / Pokud by někdy měla vzniknout kulinářská soutěž v Dolním Němčí, musela by se točit okolo česneku. Obyvatelé obce kdysi proslulé pěstováním této aromatické růže na něj nedají v mnohých receptech dopustit dodnes.

Naganský expres zakončil Velký přelet i se svojí posádkou

FOTOGALERIE / Létal s Václavem Havlem, Václavem Klausem i Milošem Zemanem. Řeč není jen o vládním leteckém speciálu TU-154M přezdívaném „Naganský expres“, protože s ním přiletěli i vítězní hokejisté olympiády v Naganu, ale také o palubním inženýrovi, dnes šedesátiletém Karlovi Burgerovi.

Nemocnici v Hradišti plní kolabující pacienti z horka

Až patnáctiprocentní nárůst pacientů oproti normálnímu stavu hlásí Uherskohradišťská nemocnice za poslední týden.

Pejskaři pozor! Třetina divočáků nosí smrtelný virus

Aujeszkyho chorobu laicky označovanou jako pseudovzteklinu v sobě nosí až třetina divočáků na Slovácku. Varovné prognózy potvrdil monitoring divokých prasat, v němž myslivci odebrali vzorky krve z téměř tisíce jedinců na Uherskohradišťsku.

Sklizeň hroznů bude o tři týdny dříve. Filmovka burčák neochutná

Počasí hroznům přeje. Tak hodnotí prozatímní úrodu většina vinařů ze Slovácka. Vzácně by se tak mohl objevit oblíbený burčák už na stáncích některých prodejců na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.

Zastávky se v Hradišti dočkají přístřešků a zlepšení za milion

Hned na pětici zastávek v novém kabátě se mohou těšit častí cestovatelé městskou hromadnou dopravou (MHD) v Uherském Hradišti, a to především v městské části Jarošov a u Uherskohradišťské nemocnice.

Boj proti kůrovci začal už i na Slovácku

Nikdy podobnou zkušenost ještě nemělo. Přesto už i vedení Drslavic muselo v obecních lesích řešit problémy s kůrovcem.

Stížnosti na parkoviště u nádraží má v Hradišti umlčet nová tabule

Přestože svítil na ceduli nápis obsazeno, závora pouštěla další řidiče. Tak zněla nejčastější stížnost na parkování u hradišťského vlakového nádraží, které pojme až sto dvaadevadesát vozidel.

Blaha bude obhajovat post starosty. Lidovce i ANO táhnou noví lídři

Ani zvolení do poslanecké sněmovny nakonec nezabrání současnému starostovi Uherského Hradiště Stanislavu Blahovi obhajovat svoji funkci i na další čtyřleté období.

Anketa nebo referendum? O koupelkách mají rozhodnout Broďané

Překvapivý závazek navzdory předchozímu rozhodnutí. Tak se dá popsat hlasování uherskobrodského zastupitelstva, které na posledním jednání zaúkolovalo radu města k uspořádání ankety nebo referenda mezi obyvateli, kteří by tak měli možnost vyjádřit se k osudu současného koupaliště, takzvaných starých koupelek.

Po prázdninách čekají dopravní omezení Velehrad, Kudlovice i Bojkovice

Nejen v době největšího vytížení stavebních firem na asfaltových cestách, tedy v období letních prázdnin, ale i po jejich skončení čekají na řidiče na Slovácku četná omezení.

Novým ředitelem Domu kultury v Brodě je Radek Srnec

Nejdříve odvolání ředitele Domu kultury Jana Zapletala kvůli nejasnostem kolem milionové opravy interiéru dětského oddělení Knihovny Františka Kožíka, poté odstoupení nově jmenovaného nástupce Romana Foltýna.

V Brodě začíná závod s časem. Za pozemky pro obchvat nabídne i pětinásobek

Ambiciózní projekt pro město Uherský Brod, klíčový pro klid obyvatel jeho místních částí. Tak by se dal nazvat dlouho chystaný obchvat, který si klade za úkol odklonit nákladní dopravu z okolí rodinných domů v Újezdci a Těšově.

Šok pro Strání. Sklárny propustí desítky dekoratérů

Až sedmdesát dekoratérů skláren ve Strání - Květné je v nejistotě. Téměř každého druhého totiž chce v nadcházejících týdnech vedení skláren propustit. Příčinou má být klesající poptávka po dekorovaném zboží, ale také problémy se solventností některých odběratelů na ruském trhu, který je z hlediska vývozu ozdobeného skla klíčový.

Vlčnov oslavoval hody zpěvem u památkových búd

Lidové písně rezonující mezi zdmi starodávných vinohradnických staveb v areálu Vlčnovských búd. Takové bylo sobotní odpoledne 21. července ve Vlčnově.

Oprava staroměstské školy vyžene stovky dětí do azylů

Půdní vestavba se čtyřmi odbornými učebnami, modernizace devíti dalších učeben včetně kabinetů a přípraven, bezbariérová úprava sociálek či internetové pokrytí všech místností.

Pivní slavnosti v Bílovicích nabídly osmnáct speciálů

Kutná Hora, Rohozec, Nymburk, Jarošov a další. Všechna tato místa rozesetá po České republice měla v sobotu 21. července jednoho společného jmenovatele, jímž byly pivní slavnosti v Bílovicích.

Nehoda u Strání si vyžádala hospitalizaci těhotné ženy

Čelní střet dvou automobilů ve Strání v pátek 20. července si vyžádal hospitalizaci obou řidičů i všech spolujezdců nacházejících se na místě dopravní nehody. V jednom z vozů tak musela být převážená i celá rodina s malým dítětem a těhotnou ženou.

Den otevřených dveří skláren v Květné nalákal tisíce lidí

Davy zvědavců, ale taky zájemců o ruční práci straňanských sklářů zavítaly v sobotu 21. července do prostor skláren v Květné, kde se pořádal každoroční den otevřených dveří. Přes čtyři tisíce návštěvníku si tak často odnesli domů sklo ve slevě či unikátní kousky do svých sbírek.

Velký Lopeník opět přivítal setkání Čechů a Slováků

Dopolední mše, speciality slovenské i české kuchyně včetně buřtů a guláše, zapálení vatry přátelství a posezení s folklorními soubory pod rozhlednou. Tak to vypadalo v sobotu 21. července na vrcholu Velkého Lopeníku, kde se uskutečnilo už třinácté přátelské setkání Čechů a Slováků.

V Kovozoo unesli žabáka Goliáše

Necelé čtyři roky strávil žabák Goliáš ve staroměstské Kovozoo, než se jej prozatím neznámý pachatel rozhodl ukrást. Jeden ze zvířecích exemplářů vyrobený z kovového odpadu tak od minulého víkendu chybí na svém piedestalu.

Na byt nedosáhl. Teď hrozí invalidnímu důchodci život na ulici

Ještě pět let zpátky měl Petr Sás život téměř identický s většinou lidí z jeho okolí. Tehdejšího živnostníka a podnikatele však v pětačtyřiceti zasáhla mrtvička, která jej na dlouhé měsíce připoutala k lůžku. Od té chvíle jde s Petrem Sásem vše z kopce.

Rvačka a zásah policistů. V Podolí opět vrcholí napětí

„Miroslav Křižka vzal do ruky motyku a vyrazil proti mně, načež mě srazil, napřáhl se s ní a já začal utíkat. No nedoběhl jsem daleko, musel jsem se mu postavit čelem,“ popisuje páteční události v Podolí Jiří Trávníček.

Vykopávky hradeb odhalily dýmku ve tvaru obličeje

Ačkoliv se primárně provádějí vykopávky u uherskohradišťského bastionu kvůli opevnění, jehož část z ulice Kollárova chce vedení města zrestaurovat a odkrýt veřejnosti, archeologové Slováckého muzea tam v posledních dnech narazili na jedinečný artefakt.

Sídliště 28. října v Hradišti čekají další zásahy

Už minulý rok se museli obyvatelé bytových domů u ulice a důležité spojnice 28. října v Uherském Hradišti obrnit trpělivostí při opravě vozovky, rozšíření parkovacích míst a renovaci chodníků. Od stavebních prací si však odpočinou pouze necelý rok a půl.

Nebezpečnou návnadu na psy nalezli i ve Staré Městě

Lákavě vypadající, jistě chutná, ale také smrtelně nebezpečná. Návnada v podobě buřtu napíchaného hřebíky se na začátku tohoto týdne našla u obchodu Jednota ve Starém Městě. Tamní majitelé psů a především ti, kteří své čtyřnohé kamarády nechávají venčit bez vodítka, by proto měli zpozornit. Pachatel totiž zůstává neznámý.

Uherský Brod umožní výstavbu až 60 rodinných domů

Nová zástavbová lokalita takzvaná Jabloňová 2 má umožnit výstavě až šedesáti rodinných domů.

V Hluku se dočkají kašny za více než dvě stě tisíc

Zhruba dvou až tří metrová betonová vana v průměru a uprostřed ní kámen vysoký téměř dva metry, z jehož otvorů budou prýštit proudy vody. Tak má už v září vypadat kašna u hluckého městského úřadu, kterou na posledním jednání odsouhlasila rada města.

V Huštěnovicích shořela střecha i s senem

Zásah v dýchacích maskách a rychlé vynesení dvoukilových tlakových lahví z hořícího rodinného domu v Huštěnovicích. Tak vypadal zásah šesti jednotek hasičů, kteří se k řadovce v Huštěnovicích sjely krátce po jedenácté hodině noční v úterý 3. července.

Sokol nabídl Hradišti k odkupu budovu Slováckého divadla

Divadlo, restauraci Koruna, sokolovnu, venkovní hřiště, areál chovatelů a vinný sklep. Problematické financování oprav budovy Slováckého divadla chce vedení Uherského Hradiště vyřešit mnohamilionovou investicí.

Slovácké léto rozdávalo desetitisíce zdravotním zařízením

Diakonie ČCE středisko Cesta, Domov pro osoby se zdravotním postižením v Medlovicích a Uherskohradišťská nemocnice. To jsou tři zařízení, která získala loňský výtěžek Slováckého léta na dobročinných akcích.

Strání k sedmistému jubileu pogratuloval i Hradišťan

„Když má město nebo obec za sebou už sedm set let historie, tak mluvíme opravdu o krásném výročí. Ostatně Hradiště nedaleko Strání není zase o tolik starší, pouze o pár desítek let,“ přivítal na koncertu Hradišťanu ve Strání všechny diváky Jiří Pavlica.

Stolní tenisté v Dolním Němčí oslavili půlstoletí od založení

Nebýt jedné zlomené nohy a následný problémům s její rekonvalescencí, mohou se všichni stolní tenisté v Dolním Němčí jenom dohadovat, jak by jeden z nejúspěšnějších klubů v kraji vypadal dnes.

Ztracený chlapec z Popovic byl nalezen v poli

Rozsáhlou pátrací akci spustila zpráva o pohřešovaném chlapci v Popovicích. Jeho ztracení nahlásili rodiče po zhruba hodinu a půl dlouhém a marném hledání.

Hody v Horním Němčí vedla i mladší stárka s arménskými kořeny

FOTOGALERIE / Filip Jančařík a Michal Bahula coby stárci, Kristýna Jurásková a Eva Arakeljanová jako jejich družky. Hody v Horním Němčí letos konané poslední červnový týden na svátek Petra a Pavla, jimž je zasvěcen tamní kostel, měly mezinárodní zastoupení.

Ve Vlčnově otevřeli nové koupaliště

FOTOGALERIE / Rok 2015 byl doposud poslední sezónou, v níž mohli Vlčnovjané navštívit koupaliště v obci a naposledy se vykoupat v historickém objektu postaveném roku 1959.

Hasiči evakuovali dům ve Starém Městě, jeden člověk skončil v nemocnici

FOTO Z MÍSTA / Jedna osoba v péči záchranářů, další obyvatelé bytového domu na Kopánkách ve Starém Městě stojící před svými domovy.

Hradiště má příležitost zastavit výstavbu další bytovek ve Štěpnicích

Jedinečnou příležitost má radnice v Uherském Hradišti ve vyjednávání s firmou MANAG. Ta má na starost výstavbu bytových domů v lokalitě Štěpnice Zahrádky.

AKTUALIZOVÁNO

Uherský Brod chystá milionové investice do dešťové vody

Přestože v posledních letech podle meteorologů padá v průměru stejně milimetrů srážek jako tomu bylo v minulosti, nejenom na Slovácku, ale v celé republice se lidé potýkají s problémy sucha či bleskovými záplavami.

Evektoru hrozí likvidační vrácení dotace

Je tomu zhruba rok, co u největšího výrobce civilní letecké techniky v Česku Aircraft Industries pominula přes pět set dnů trvající krize, při níž odešla na nucenou dovolenou polovina zaměstnanců bývalého LETu, a další letecké firmě z Kunovic hrozí vážné finanční problémy.

Patnáct let čekají na vlastní byty. Zatím stále marně

Když na konci května roku 2000 byl vedením Uherského Hradiště odsouhlasen prodej bytů na ulici Průmyslová v objektu 911-913, mohli jejich nájemníci slavit.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT