VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VOJTĚCH TRUBAČÍK

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Evektoru hrozí likvidační vrácení dotace

Je tomu zhruba rok, co u největšího výrobce civilní letecké techniky v Česku Aircraft Industries pominula přes pět set dnů trvající krize, při níž odešla na nucenou dovolenou polovina zaměstnanců bývalého LETu, a další letecké firmě z Kunovic hrozí vážné finanční problémy.

Patnáct let čekají na vlastní byty. Zatím stále marně

Když na konci května roku 2000 byl vedením Uherského Hradiště odsouhlasen prodej bytů na ulici Průmyslová v objektu 911-913, mohli jejich nájemníci slavit.

Sjezdovka Štrbáň se může dočkat umělého zasněžování

Sedm dní jezdit, poté čtrnáct dní oddech a zase na pár dní nazout lyžáky a vzhůru na kopec. Harmonogram Lyžařského klubu ve Strání se už dávno neřídí volným časem jeho členů, ale rozmary čím dál méně předvídatelného počasí.

Opravy za miliardu ochromí vlaky na dva měsíce

Staniční zabezpečovací zařízení, traťové zabezpečovací zařízení, cesty u stanice, nová kabelizace a technologické úpravy budovy za více než jednu miliardu korun.

Tower Club musí Hradišti zaplatit dlužný nájem

Hradišťská diskotéka Tower Club provozující noční zábavu především pro mladší ročníky v horním patře Staré radnice uzavřela své brány už v lednu letošního roku. Od té doby město vede s majiteli společnosti několik soudních pří týkajících se především problematické výpovědi, kterou Tower Club dostal z prostor Staré radnice už v roce 2015.

Hradiště pojmenovalo atletický stadion po Daně Zátopkové

Vedle Městského fotbalového stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti bude nově ležet Městský atletický stadion Dany Zátopkové. Legendární oštěpařka a olympijská šampionka z roku 1952 začala svoji oslnivou kariéru právě při studiu gymnázia v Uherském Hradišti.

Hradiště navýší filmovce příspěvek na téměř dvojnásobek

Namísto částky něco málo přes dva miliony korun se Letní filmová škola v Uherském Hradišti dočká od města v budoucích letech až tři a půl milionu korun.

Bez bot do vody nechoďte! Staroměstské koupaliště hlásí desítky úrazů

Odřené ruce i nohy, řezné rány na chodidlech či prsty u nohou sedrané do krve. Desítky dětí mají po posledním víkendu stráveném na koupališti ve Starém Městě téměř identické úrazy.

Co byli zač? Těla v hrobech byla v neobvyklých polohách

Zhruba dvě desítky hrobů a společně s nimi dvě desítky kosterních pozůstatků z dob devátého a začátku desátého století, tedy z období Velké Moravy, nalezli archeologové při záchranném výzkumu ve Starém Městě. Okolí tamního Památníku Velké Moravy, známého taktéž jako archeologické naleziště pohřebiště Na Valách, tak postupně odkrývá své další tajemství.

Tři sta kilometrů tras dostane už letos označení Cyrilometodějská stezka

Pustevny, Svatý Hostýn, Žítková či Luhačovice v napojení na Velehrad. Stovky kilometrů poutních tras procházející několik měst a obcí na Moravě získá ještě letos označení Cyrilometodějská stezka. Turisté trasu poznají podle symbolu, který bude vylepen na turistické značce.

Městská bytovka opět zamořena. Štěnice vyhání nájemníky

Když v září minulého roku přišla třiatřicetiletá Marie Zedníčková do jednoho z volných bytů v ulici Jana Žižky, netušila, jaké překvapení jí po pár prvních dnech strávených v bytovém domě číslo popisné 745 čeká.

Nedachlebice se napojí na Částkov novou cestou

Nová asfaltová cesta podél Lipinského potoka v Nedachlebicích spojí malou obec na severu Slovácka s Částkovem. Přípravné práce na její vybudování přitom mohou začít už po letošních letních prázdninách. Koryto potoka se však nevyhne vykácení některých stromů. Za ty plánuje obec vysadit biokoridor na Březolupy.

Šarvátku brodských policistů rozsekne soud v září

Zlomená noha, modřiny téměř po celé polovině horního těla, monokl či tržná rána na čele. Tak skončil bývalý policista a současný vedoucí správního odboru na uherskobrodské radnici Martin Kubiš po srazu se svými bývalými kolegy v březnu roku 2016.

S jednosměrkou na Moravské počítá Brod i do budoucna

Zkušební provoz se osvědčil. Tak vyhodnotila rada Uherského Brodu zjedosměrnění Moravské ulice, k němuž se město uchýlilo na sklonku minulého roku.

Kluziště v Brodě se nakonec zaplatí z peněz na pozemky

Velké pozdvižení přinesl při únorovém jednání zastupitelstva Uherského Brodu bod o pronájmu kluziště na Masarykově náměstí.

Staré Město do prázdnin zvětší parkování u nádraží o 40 míst

Zoufalý nedostatek parkovacích stání u vlakového nádraží ve Starém Městě se rozhodla tamní radnice řešit všemi dostupnými způsoby. Ačkoliv plány na vybudování parkovacího domu či velkokapacitního parkoviště stále zůstávají ve hře, vlakové nádraží má od července dočasně získat čtyřicet nových míst, které budou sloužit jako odstavná plocha pro vozidla cestujících.

Dny slovanské kultury zahájila vernisáž kostelů východní Evropy

Monumentální kamenné stavby, odkrývání krás Makedonie či Černé Hory a hned naproti představení nejslavnějších klášterů Srbska. Vernisáží desítek obrazů letos začal festival Dny slovanské kultury ve staroměstském Památníků Velké Moravy.

O prázdninách Hradiště rozkopají silničáři

Ulice Na Stavidle, Podplukovníka Vladimíra Štěrby či ulice Lechova. Velkoplošných oprav místních komunikací se dočkají obyvatelé Uherského Hradiště na začátku června. Investice v přepočtu za téměř sedm a půl milionů korun zkomplikují dopravu především přes prázdninové dny, v nichž mají práce probíhat.

Hradiště vítězné návrhy nábřeží Moravy odhalí na výstavě

Celkem dvacet architektonických návrhů doručených do Uherského Hradiště zabývající se jedním tématem. Soutěž o nejlepší úpravu nábřeží řeky Moravy vyvolala mezi architektonickými studii velký zájem. Město z grafických podkladů vybralo trojici nejlepších, jejichž nápady se nechá do budoucna inspirovat.

Staré Město pořídilo putovní cenu pro verbíře

Jedna ze stálic kulturně bohatého programu tradiční akce Zahrada Moravy je regionální kolo soutěže O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku. Ta bude letos okořeněna o novou putovní cenu pro jejího vítěze, bronzovou soškou verbíře. Mimo to nabídne 25. ročník Zahrady Moravy od soboty 2. června do neděle 3. června farmářské trhy, výstavy koní a zemědělské techniky či jezdecké soutěže.

Zapletal končí v ANO. Kandidovat bude nově za Nestraníky

Jeden z nejhlasitějších opozičních zastupitelů v Uherském Hradišti odchází z řad politického hnutí ANO. Jan Zapletal nově vystupuje jako nezávislý. K odchodu ze strany jej přiměl současný směr politiky ANO, který se podle jeho slov odkloňuje od dřívějších myšlenek.

Kluby zuří. Osvětimanský fotbal prý získal rekordní dotaci

Rozpaky, marné hledání slov i hořký pocit nespravedlnosti. Tak se cítí představitelé fotbalových klubů na Slovácku po zveřejnění článku o financování Fotbalové asociace České republiky (FAČR) v Českém rozhlasu. Podle jeho informací měl fotbalový klub TJ Osvětimany získat sumu 800 000 korun, přerozdělovanou svazem z loterií za rok 2016.

Vlčnovem projela slavná jízda králů. Podívejte se

VELKÁ FOTOGALERIE / Jakmile vyjíždím na jízdu králů do Vlčnova a slunce se mi začne nepříjemně opírat do očí tak, že si musím sklopit stínítko, vzpomenu si na slova svých zkušenějších kolegů, kteří mě upozorňovali, že na jízdě králů ve Vlčnově bývá téměř vždy horko.

Předávání vlády ve Vlčnově přihlížela téměř padesátka bývalých králů

Když se naposledy do Vlčnova sjeli panovníci minulých ročníků jízdy králů, čeští hokejisté dovezli zlaté medaile z Petrohradu, vznikl nový mobilní operátor Oskar, byla založena Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně a vůbec poprvé mohli lidé nakupovat v řetězci Albert.

První ročník otevřených sklepů v Polešovicích nabídl unikátní vína

„Takové víno si dáte pouze dnes nebo ve chvíli, kdy si s vinařem samotným sednete do sklípku,“ vítal hosty před vstupem číslo dva Radomír Menšík, v jehož rodině se vinohrady dědí po generace. Kouzlo sobotního odpoledne v Polešovicích vystihl přesně.

Hradišťské piváky představily nový pivní speciál „Letňák“

Populární skupina O5 a Radeček, legenda českého rapu Vladimir 518 a k tomu nespočet stánků s jarošovskou jedenáctkou, dvanáctkou, ale i speciálem letošní slunné sezóny, takzvaným „Letňákem“.

Vlčnov bude bránit drobným krádežím novými kamerami

Několik ztracených věcí ze šaten Klubu sportu a kultury (KSK) ve Vlčnově při zkouškách či vystoupení folklorních souborů se stalo pověstnou poslední kapkou.

Nález mrtvých bobrů v Kunovicích úřady nebudou prošetřovat

Dvě těla mrtvých bobrů nalezli v minulých dnech obyvatelé Kunovic v korytě řekly Olšava. Úhynem zvláštně chráněného druhu živočicha se proto začal zabývat také odbor životního prostředí v Uherském Hradišti. Příčina ojedinělého úhynu dvou jedinců však pravděpodobně zůstane neznámá. Vzhlede k pokročilé fázi rozkladu jejich těl byly bobři pouze zlikvidováni kafilerií.

Škodu obci má bývalá ředitelka MŠ v Polešovicích splatit do koruny

Když na konci minulého roku rozhodl soud o udělení dvouletého podmínečného trestu Heleně Žádníkové, nebylo pro Polešovice ještě zdaleka vyhráno. Bývalá ředitelka mateřské školy v obci totiž v roce 2015 zpronevěřila z její pokladny stovky tisíc korun, aby pokryla dluhy, do nichž se dostala u dalších finančních institucí.

Na Slovácku se má rušit až 15 matrik. Svatby i úmrtí se mohou komplikovat

Narození, svatby a úmrtí. Takzvané prvozápisy do obecních záznamů mají na starost matriční úřady. Ty má v současnosti téměř každá z větších obcí zřízené v podobě zaměstnance, který se kromě samotné matriky stará například o účetnictví obce.

V Hluku by mohla vzniknout komise řešící městskou zeleň

Památkové domy, středisko u autopalu, ulice Zahradní, most u cyklostezky do Dolního Němčí, prostranství u splavu, ulice Na Přídělech a v neposlední řadě lípa u hospody U Nemravů. Výčet posledních míst, kde se v Hluku zasahovalo do stromů či dřevin téměř nebere konce.

Těžba u Ostrohu je o krok blíž. Ministerstvo ji s konečnou platností schválilo

Ani dvě petiční akce několika desítek lidí, sedmapadesáti obcí či zásahy Jihomoravského kraje nepomohly. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) s konečnou platností schválilo záměr firmy František Jampílek k těžbě štěrkopísku u Uherského Ostrohu.

Dvacet škol z kraje soutěžilo v Popovicích s hasiči i vojáky

Už potřetí se v polovině května sjela do areálu Amfíku Bukovina v Popovicích početná delegace. Policisté, vojáci, hasiči či celníci tam totiž pořádali pod záštitou hejtmana Zlínského kraje a z iniciativy samotné Soutěžní den s Integrovaným záchranným systémem.

Přes padesát králů se letos zúčastní jízdy králů ve Vlčnově

Jednou za osmnáct let. S takovou prodlevou se na program jízdy králů ve Vlčnově pravidelně dostává zcela unikátní bod. Při sobotním královském večeru a při předávání vlády se koná takzvané setkání králů ze všech předchozích ročníků.

Další řádění vandalů v Dolním Němčí. Obec žádá o pomoc obyvatele

Nedávno problémy s dětským hřištěm, v současnosti nekalé aktivity u Vodní nádrže Louky na Padělku. Skupina vandalů v Dolním Němčí prozatím neustává ve svých aktivitách.

Na jízdě králů v Kunovicích předají Kolumbovi rytíři kalich tamnímu kostelu

Předání kalichu římskokatolickým bratrstvem Kolumbovi rytíři, vzpomínka na pamětníka jízdy králů Juru Trubáka, formanská jízda se zápřahem z Polska či soubory z Maďarska.

Uherský Brod: v bytovém družstvu se mělo podvádět

Více než tisíc družstevních bytů, péče o jednačtyřicet procent domácností obyvatel Uherského Brodu a bohatá historie začínající v roce 1959. Bytové družstvo PANORAMA je v Komenského městě jedním z klíčových hráčů na poli poskytovatelů ubytování.

Stavba po nejstarším tkalci na Slovácku se otevře pro spolky

Dříve areál chovatelů nacházející se nad Kaplí Sv. Ducha v Podolí dozná výrazných změn. Objekt dnes součástí Duchovního a relaxačního areálu vybudovaného v roce 2015 má za částku zhruba 2,8 milionu korun sloužit v budoucnu jako zázemí pro místní spolky, ale také jako útočiště pro venkovní akce odpočinkové zóny.

Lavičky znovu vrátí besedování tetiček a strýců na Slovácko

Za tetičků na lavičku. Takový název nese nový projekt Mikroregionu Dolní Poolšaví, jehož cílem je znovuvybudovat lavičky před domy v místech, kde se už v minulosti scházeli strýci a tetičky a besedovali.

Aircraft Industries chybí přes sto zaměstnanců

Ozvěny finanční krize, která postihla kunovického výrobce letadel Aircraft Industries (AI) na sklonku roku 2015 stále silně ovlivňují chod této společnosti, vyrábějící především modely L-410 a L-410 NG v areálu bývalého LETu.

Jednosměrka nebo rezidentní stání? Hradiště řeší, co s ulicí Revoluční

Množství cizích aut parkujících před domy starousedlíků, problémový průjezd ulicí, ale i pokutování tamních obyvatel při víkendovém odstavení vozidla před jejich bydlištěm. Problémů s ulicí Revoluční v Uherském Hradišti linoucí se podél železniční trati je čím dál tím více.

Vyschlé studny v Míkovicích nahradí vodovod za milion a půl

Dlouhé tři roky téměř na suchu mají konečně skončit. Tak dlouho čekala hrstka domácností v míkovické ulici U Mlýna na zásobování pitnou vodou z veřejného vodovodního řádu.

Přístavba Katolické školy rozděluje Broďany. Čeká se na stavební úřad

Ještě dva měsíce má Katolická škola v Uherském Brodě na to, aby získala dotaci na přístavbu. Pokud ji totiž nedostane do 30. června, zaniká souhlas brodské radnice s úpravami a o rok později, tedy 30. června 2019 i nájemní smlouva.

Broďan vyzývá k redukci zastupitelů města, ti se diskuzi nebrání

Sedmadvacet zastupitelů, devět radních, tři místostarostové. Tímto rekordním počtem představitelů v porovnání s okolními městy se v posledním volebním období může pyšnit Uherský Brod.

Investice, opravy a soudy. Aquapark v Hradišti se dále prodražuje

Opravy více než tisícovky závad a nedodělků od zahájení provozu v roce 2010, problémy se vzduchotechnikou za miliony korun, právní služby za stovky tisíc, investice do nového zařízení, ale i splácení několikamilionového úvěru. To všechno jsou nadbytečné náklady, které musela doposud vydat radniční pokladna v Uherském Hradišti za „dopilování“ areálu svého aquaparku.

Slet čarodějnic přivítal v Kunovicích i krojované

Původně měly ohně na konci dubna zahánět zlé duchy a démony. V současnosti se však pálení čarodějnic či jejich slet považuje spíše za kulturní akci plnou zábavy. Nejinak tomu bylo i v pondělí 30. dubna v kunovickém Areálu Jízdy králů, kde již tradičně oslavují takzvanou Filipojakubskou či Valpuržinu noc.

V Uherském Hradišti už lze platit virtuálními měnami

Pokrok technologie nezastavíš. Takovým heslem se začali řídit někteří restauratéři v Uherském Hradišti. Ve svých podnicích totiž začali hostům nabízet možnost platit takzvanými kryptoměnami, tedy virtuálním platidlem v podobě bitcoinu, ethereum, litecoin a ethereum classic.

Vlčnovský král dohlížel na postavení 23 metrů vysoké májky

Nespočet barevných růžiček, omotaný „kančůch“ neboli velikonoční pomlázka, stuhy či vlajky Vlčnova a České republiky. Speciální výzdobou se letos, ostatně jako každý rok, může pyšnit centrální májka ve Vlčnově.

Přístřešek i dvě auta po požáru v Osvětimanech lehly popelem

Plameny šlehající do svého okolí, pohlcující nejdříve přístřešek, poté dva automobily a brousící si zuby i na sousedící rodinný dům. Takový pohled se naskytl hasičské jednotce z Uherského Hradiště, která vyrazila v neděli 29. dubna o půl třetí odpoledne k hlášenému požáru v Osvětimanech.

AKTUALIZOVÁNO

Mužské sbory v Dolním Němčí odstartovaly hodovou sezónu na Slovácku

Vůbec první hody na Slovácku slaví už tradičně v Dolním Němčí. Tamní kostel je totiž zasvěcený sv. Filipu a Jakubovi, kteří mají svátek 3. května.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT