VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VOJTĚCH TRUBAČÍK

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

O vedení třech měst na Slovácku je jasno, ve třech se jedná

Uherský Brod, Uherské Hradiště a Staré Město. V těchto třech městech už mají jasno, jak bude vypadat vedení radnic v nadcházejícím volebním období v letech 2018 až 2022. Naopak v Bojkovicích, Kunovicích a Uherském Ostrohu nejsou jednání doposud u konce. Nejblíže k rozuzlení povolební situace jsou zatím v Bojkovicích, čemuž tam nahrává i méně komplikovaný volební výsledek.

AKTUALIZOVÁNO

Blanka Rašticová a Jan Maděrič převzali ceny Hradiště v divadle

Dvě další významné osobnosti se zapsaly nesmazatelným písmem do historie Uherského Hradiště. V pondělí 15. října na pódiu Slováckého divadla převzali z rukou starosty Uherského Hradiště Stanislava Blahy Ceny města za rok 2017. Slavnostní večer doprovodila kapela Funny Fellows a okrašlovací spolek Calma Luhačovice.

Hody v Mistřicích se obešly bez stárků, zato s 21 páry

Ačkoliv se letos nenašel ani jeden pár, který žádal v Mistřicích za hodovou chasu tamního starostu o právo, o tradice se v malé obci na severu Slovácka nemusejí obávat. Početná chasa jednadvaceti párů se téměř nevměstnala před místní obecní úřad, před nímž také všechny páry předvedly nacvičené pásmo tanečků.

Senátor Patrik Kunčar: Tyto volby byly zatím nejnáročnější

/ROZHOVOR/ Ve svých pětačtyřiceti letech se dostal podruhé do senátu. Úspěšná politická kariéra dřívějšího pracovníka České zbrojovky a geodeta začala už v roce 2006, kdy vstoupil do strany KDU-ČSL, aby o čtyři roky později vedl místní organizaci v Uherském Brodě do voleb. Pro Patrika Kunčara však obhájení druhého mandátu na postu senátora znamená také jedno loučení. Po osmi letech totiž končí jako starosta Uherského Brodu. Letošní vyhrocenou kampaň přitom považuje za jednu z nejnáročnějších.

Na koštu ořechovek v Ořechově ochutnali vzorky z Chorvatska či Rakouska

Je zapsán v české knize rekordů jako největší v České republice. Už sedmý ročník koštu ořechovek v Ořechově tentokrát nabídl sto sedmaosmdesát vzorků zlatohnědého likéru se specifickou, nahořklou chutí.

V Osvětimanech hodovali už podruhé bez stárků

Na dvě desítky párů, honosné právo, ale v čele průvodu už potřetí v řadě stejné tváře. Přestože v Osvětimanech se na hody sejde vždy početná chasa krojovaných, už dvakrát za poslední tři roky se nenašel nikdo, kdo by vzal na sebe odpovědnost stárka. V čele průvodu tak šel poslední stárek z roku 2016 Antonín Chrbját, který pomáhá tamní hody už několik let organizovat.

AKTUALIZOVÁNO

Ferdinand Kubáník povede v Brodě staronovou koalici

Koaliční dohoda v Uherském Brodě mezi KDU-ČSL, ODS a Nezávislými za rozvoj města (NZ) je na světě. Ačkoliv zůstává složení stran, které i v následujících čtyřech letech povedou uherskobrodskou radnici, stejné, zásadních změn se tamní obyvatelé dočkají především v personálním obsazení jednotlivých postů.

AKTUALIZOVÁNO

Patrik Kunčar porazil i počtvrté Libora Lukáše a obhájil tak senátorský post

Patrik Kunčar, tak zní jméno staronového senátora volebního obvodu číslo 80, sahajícího od Slavičínska, přes Bojkovicko, část Uherskobrodska až k Otrokovicím.

Antonín Seďa rezignoval na post předsedy uherskohradišťské ČSSD

Už od roku 1994 ovlivňoval chod Uherského Hradiště jako řadový zastupitel. Největší důvěry se mu však dostalo o dvanáct let později, kdy byl jako čtverka zvolen do zastupitelstva města, kde se stala jeho ČSSD druhou nejsilnější stranou těsně za první ODS.

V Rybárnách chtějí mít kulturní dům

Jako jediná městská část nemají vlastní kulturní dům či společenské zázemí, kde by se scházeli či pořádali akce. Zvláště po uzavření blízké restaurace Koruna tak místní musejí řešit palčivý problém, kde uskutečňovat setkání se svými sousedy, na něž pravidelně chodí přes sto návštěvníků.

Vláda v Kunovicích je stále s velkým otazníkem

Překvapivý volební výsledek, kterým dali obyvatelé Kunovic najevo, že je nejspíš čas na změnu. I tak by se daly hodnotit výsledky komunálních voleb v Kunovicích.

AKTUALIZOVÁNO

Současné koalice v Brodě i Hradišti by mohly vládnout dál, pokud se domluví

Ve vedení dvou největších měst našeho regionu se po víkendových komunálních volbách pravděpodobně nic nezmění. Jednoznačné vítězství nejsilnějších stran v Uherském Hradišti a Uherském Brodě totiž nahrává stávajícím koalicím, které v uplynulých čtyřech letech obě města řídily.

Konec policistů v Ostrohu? Obvodní oddělení má nahradit stanice

Personální problémy, díky kterým obvodní oddělení Policie ČR v Uherském Ostrohu funguje již několik měsíců za podstavu, tedy s nedostatkem strážníků, má mít šalamounské řešení.

Městskou vyhláškou bojují proti levným ubytovnám

Před pěti lety protestovali obyvatelé Havřic, nyní se dostala na stůl zastupitelům Uherského Brodu petice z Těšova. Tamní obyvatelé požadují po městu zamezení další výstavby ubytovacích zařízení pro sociálně slabé a nepřizpůsobivé v okolí jejich domovů. Vedení Uherského Brodu proto nevylučuje, že do budoucna může zavést takzvané bezpoplatkové zóny.

Hráze v Kunovicích na jaro, v Brodě už na nový rok

Opatření za astronomickou sumu pohybující se mezi dvě stě až dvě stě padesáti miliony korun, díky nimž vznikne téměř pět kilometrů ochranných stěn a jedna a půl kilometru sypaných hrází podél řeky Olšavy.

Historická budova ZŠ UNESCO v Hradišti: proměna za 50 milionů

Nové učebny, toalety, chodby, elektroinstalace, ale třeba i kotelna přestavěná na odpočívárnu pro žáky.

V Hradčovicích odhalili Pamětní kámen k založení Československa

Přesně v jedenáct hodin začaly odbíjet zvony končící slavnostní mši svatou v kostele Všech Svatých. Ani ne půl hodiny na to u nedalekého obecního úřadu v Hradčovicích odhalil tamní starosta společně se zástupci slovenské obce Kátlovce Pamětní kámen ke stému výročí založení Československa. 

AKTUALIZOVÁNO

Přejezd v Šumicích zůstane, k zemi půjde nádražní budova

Modernizace železniční tratě v Šumicích zatím nadělala vedení obce a místním obyvatelům pouze vrásky. Nejprve hrozilo zrušení jednoho z klíčových přejezdů přes koleje uprostřed obce, nyní je v plánu bourání nádražní budovy.

Bojkovice uzavřou na rok koupaliště, poté jej otevřou v novém

/VIZUALIZACE/ Investice rozdělena do třech klíčových fází, u nichž pouze ta první vyjde městský rozpočet na částku okolo pětadvaceti milionů korun. Bojkovice se chystají pustit do oprav svého koupaliště, které má nejlepší léta už dávno za sebou.

Brod chce prodat budovu školy v Židovně za 4 miliony

Zásadní hlasování, které rozhodne o osudu jednoho ze současných působišť Katolické školy v Uherském Brodě. I tak lze pohlížet na bod číslo pět pondělního brodského zastupitelstva, v němž se bude rozhodovat o prodeji budovy na Jirchářské číslo popisné 823.

Odměna 25 tisíc za dopadení žhářů v Nivnici se navýší

K neobvyklému, za to ráznému kroku se rozhodli na posledním zasedání zastupitelé v Nivnici.

Diakonie v Hradišti slaví dvacet let

Začínala na faře u Moravního nábřeží s jednou službou, a to denním stacionářem, osmi klienty a čtyřmi zaměstnanci. Už o rok později se však stěhuje do prostor bývalé mateřské školy v ulici Na Stavidle, kde působí dodnes.

Jiří Čunek obdivoval Úprku a navázal tak na své předchůdce

Pokračovat ve šlépějích svých předchůdců na postu hejtmana Zlínského kraje se pondělní návštěvou Galerie Joži Uprky v Uherském Hradišti rozhodl i Jiří Čunek.

Broďany už vítá Všezvěd, Všudybud bude v červnu

 Nová vstupní brána do Uherského Brodu přivítala v pondělí 17. září své první návštěvníky.

Opravená ZUŠka v Hradišti otevřela, podívejte se dovnitř

FOTOGALERIE / Na svém místě stojí už od roku 1890 a své první umělecké krůčky v ní děti absolvovaly už v roce 1939. Poslední rok a čtvrt však byl pro budovu čp. 125 na uherskohradišťském Mariánském náměstí klíčový.

Obrat v těžbě štěrkopísku, těžaři přerušili povolovací řízení

Nesoulad s územním plánem. To je důvod, proč městský úřad v Uherském Hradišti vydal nesouhlasné závazné stanovisko, které obrátilo misku vah v procesu schvalování těžby štěrkopísku u Uherského Ostrohu.

Ivana Christová o módě v Hradišti: Ornamenty jsou teď IN

Na krátkou, zhruba dvě hodiny trvající návštěvu, se v pátek 14. září vydala do Uherského Hradiště první novodobá československá miss Ivana Christová.

Učiliště v Brodě otevřelo nové hřiště s minigolfem

Nové hřiště pro školáky, děti Domova mládeže i pro veřejnost otevřelo Střední odborné učiliště Uherský Brod ve středu 12. září.

Nivnická Rajčovna se dočká důstojného vzhledu

Zatímco dnes na veřejném prostranství nivnické “Rajčovny“ lze pozorovat pouze skládky zeminy, v blízké budoucnosti tomu má být jinak.

Vandalové v Nivnici zapalovali popelnice. Od jedné vzplála prodejna

Výtržnictví mladistvých v Nivnici přerostlo únosnou mez. Starosta Miroslav Vykydal proto žádá o pomoc veřejnost při identifikaci čtyř osob, které v noci z pátku 7. září na sobotu zapalovaly popelnice v celé obci.

Auto metalo salta do pole, spolujezdkyně vypadla

 K hrozivě vypadající dopravní nehodě museli v neděli a půl čtvrté odpoledne vyjíždět uherskobrodští hasiči.

Pádu vozidla z mostu zabránilo zábradlí i sloup

K neobvyklé nehodě dvou osobních automobilů museli v neděli krátce po třetí hodině odpolední vyjíždět hasičské jednotky z Uherského Hradiště i Uherského Ostrohu.

Davy návštěvníků v Hradišti bavilo pět tisíc krojovaných

Svátek folkloru, kulturního dědictví, ale především dobré zábavy, jídla a pití otevřel už po šestnácté brány Uherského Hradiště desetitisícům návštěvníků.

Putování Vinohradskou přivábilo davy muzikantů i diváků

Osm otevřených sklepů, dvaadvacet stanovišť, dvanáct cimbálových muzik a nespočet vín, burčáků a slováckých specialit.

Slovácký expres v Kunovicích usmrtil mladého muže

Smrt pod koly rychlíku Českých drah Rx 892, takzvaného Slováckého expresu, číhala na mladíka v Kunovicích.

Nádvoří bývalé věznice hostilo bohoslužbu pěti církví

Připojit se k bohoslužbě a uctít tak památku obětí totalitních režimů mohli návštěvníci Slováckých slavností vína a otevřených památek na nádvoří bývalé věznice v Uherském Hradišti. V těsné blízkosti míst, kde v padesátých letech stálo popraviště, kázala šestice představitelů pěti křesťanských církví.

Mikroregiony provoněly Hradiště kulinářskými specialitami

Fronta na drslavskou domácí zabijačku, věčně rozebraný mařacký chleba se sádlem a hektolitry protočeného jarošovského piva. Mimo celodenní zpívání a tančení nabídly mikroregiony Slováckých slavností vína a otevřených památek také ochutnat něco ze svého kulinářského umění.

Hradiště přivítalo dvoukilometrový průvod krojovaných

/VELKÁ FOTOGALERIE/ Téměř dva tisíce metrů, zhruba pět tisíc hlav, devět mikroregionů a celkově čtyřiasedmdesát obcí včetně hostů ze slovenské Bošáči či Kaňovic. Tak vypadalo sobotní ráno na Masarykově náměstí, kde se v tradičním programu Slováckých slavností vína a otevřených památek prezentovali folklorní soubory a sbory ve slavnostním průvodu.

Slavnosti vína zahájila Harafica s hosty

Nenajdete větší a lepší festival folkloru a vína na Slovácku, v České republice ani v Evropě. Na tom se shodli čestní hosté, kteří vystoupili na novém pódiu na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, když slavnostně zahajovali letos už šestnáctý ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek.

Radnice v Kunovicích žádá po zemědělcích, aby učinili opatření proti povodním

„Když se ráno vzbudím a zjistím, že venku pršelo, mám hrůzu z toho, co budeme muset zase uklízet,“ popisuje své pocity Alena Bočková, ředitelka mateřské školy v Kunovicích. Právě tam totiž počítali největší škody v souvislosti s takzvanými bleskovými povodněmi na začátku letošních prázdnin.

Hlavním cílem velvyslance USA v Uherském Brodě byla zbrojovka

Spíše než Jan Ámos Komenský jej zaujal Tomáš Baťa. I proto mířily první kroky amerického velvyslance Stephena B. Kinga v Uherském Brodě do místní zbrojovky.

Hradiště prodá byty na Průmyslové za zlomek tržních cen

Volání současných nájemníků bytových domů 911, 912 a 913 na ulici Průmyslová v Uherském Hradišti vyslyšeli zastupitelé města.

OBRAZEM: Nový školní rok začal i na Základní škole ve Starém Městě

Základní škola Staré Město třída 1.B s třídní učitelkou Barborou Jančaříkovou.  

V Březové vařila i tančila celá Evropa

Itálie, Velká Británie, Chorvatsko, Slovinsko, ale i Slovensko a Česko. Národní speciality až deseti zemí z Evropské unie mohli ochutnat návštěvníci sportovního areálu v Březové, kde se v sobotu konala Slovácká jaternica společně s mezinárodním Evropským setkáním.

Havarijní stav čističky vod v Nedakonicích má vyřešit třicet milionů

Hrozba dalších pokut, ale i skokového zdražení stočného visí nad obcí Nedakonice už několik let. Dlouhodobý havarijní stav tamní čističky odpadních vod tak přiměl vedení ani ne dvoutisícové obce k zásadnímu rozhodnutí o její modernizaci.

Výměna chlazení na zimním stadionu v Brodě se odkládá

Nesrovnalosti v zadávací dokumentaci, proti kterým podala jedna z firem ucházející se o výměnu chladícího zařízení stížnost.

Stavba Cyrilometodějského centra ve Starém Městě má zelenou

Centrum archeologického výzkumu, přednáškové sály i unikátní výstavní prostory věnující se cyrilometodějskému období. Historický úspěch Zlínského kraje v zisku stamilionové dotace na obnovu archeologických míst v oblasti Uherské Hradiště – Staré Město – Modrá umožní vybudovat jedinečný objekt.

Atletický stadion v Hradišti nese jméno Dany Zátopkové

Na začátku pocta legendě české atletiky, ke konci pak loučení s kariérou olympijského medailisty. I tak vypadalo letošní mistrovství republiky družstev v Uherském Hradišti.

Jirka se obětoval za syna, líčí svědek nedělní tragédie

Sám si jako hrdina nepřipadá, přesto, že ještě před pár dny skákal bezostyšně do vody, aby zachránil život malého kluka.

Suché počasí zastavilo v Brodě sečení

Obava před další vlnou vysokých teplot a nízkých srážek dočasně zastavila sečení travnatých ploch v Uherském Brodě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT