VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TEREZA BIČANOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Souboj tváří: Kristýna z Javorovce zvítězila ve 4. semifinálovém kole

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Máte pohlednou přítelkyni, sestru, kamarádku, spolužačku, kolegyni z práce, známou nebo například sousedku? Tak neváhejte, vyfoťte ji a pošlete k nám do redakce její portrét.

Autoři věnovali honorář na záchranu barokního hřbitova

Slovácko - Knížky s chřibskou tematikou jsou v našem regionu v oblibě zejména zásluhou Expedice Chřiby, z jejíž tvůrčí dílny již vyšlo několik zajímavých publikací.

Školka v Jalubí nemohla přijmout sedmnáct dětí

Jalubí /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Potíže s hlídáním dětí řeší v současné době hned několik rodin v Jalubí. Jejich ratolesti totiž nepřijali do místní mateřské školy. Kvůli kapacitě. Podobná situace nastala také v minulém roce. Tehdy nepřijali čtrnáct dětí, letos sedmnáct.

OBRAZEM: Míkovice hostily minifestival rockových kapel

Míkovice /FOTOGALERIE/ - Minifestival rockových seskupení se uskutečnil uplynulou sobotu v kulturním zařízení v Míkovicích. Od devatenácti hodin se tam všem příchozím představily kapely Elektročas, Blood in our Wells, Nullus Sum či Your Choice.

VIDEO: Vlčnov žil o víkendu jízdou králů

Vlčnov /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, VIDEO/ - Tradiční jízdou králů ožil o víkendu Vlčnov. Program začal už v pátek 29. května, hlavní část se však konala až v neděli 31. května.

Do Hvězdy míří tvůrci Proměn i režisér Gabor Csupo

Uherské Hradiště - Nový český film nazvaný Proměny uvede už ve středu 3. června od dvaceti hodin v uherskohradiš­ťském kině Hvězda delegace hostů.

OBRAZEM: Folkloristé se setkali v Topolné pod lipú

Topolná /FOTOGALERIE/ - Již pošesté se v sobotu 30. května uskutečnila v Topolné akce s názvem Setkání pod lipú, kterou pravidelně pořádá folklorní soubor Včelaran. V místním památkovém domku „devadesátka“ se letos sešly soubory ze Slovácka, ale také ze Slovenska.

OBRAZEM: Králové si ve Vlčnově předali vládu

Vlčnov /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Tradiční jízdou králů ožije Vlčnov. Program začal už v pátek 29. května, v sobotu bylo v místním klubu sportu a kultury k vidění předání vlády od loňského krále, čtrnáctiletého Petra Šobáně tomu letošnímu, jedenáctiletému Adamu Pešlovi.

VIDEO: Buchlov obsadily pohádkové bytosti

Buchlov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Cesta pohádkovým lesem, soutěže pro malé rytíře, výcvik psů, autogramiáda nebo divadelní představení, to nabídl návštěvníkům program v sobotu 30. května na hradě Buchlov. Asi největším lákadlem byly speciální prohlídky hradu se strašidly.

Nuda ve městech o prázdninách nehrozí

Slovácko - Bohatý kulturní program chystají pro své obyvatele i návštěvníky některá města na Slovácku. Nejvíce jich bude tradičně v Uherském Hradišti. To láká především Letní filmovou školou na přelomu července a srpna a také Slováckými slavnostmi vína a otevřených památek v září.

OBRAZEM: O víkendu vypukne ve Vlčnově jízda králů

Vlčnov /FOTOGALERIE/ - Tradiční jízda králů vypukne o víkendu 30.-31. května ve Vlčnově. Jedenáctiletý Adam Pešl, který má zítra převzít vládu od loňského krále Petra Šobáně, se už na velkou slávu připravuje.

Souboj tváří: Mužem května je Jiří z Bojkovic

Slovácko - Soutěž Souboj tváří vstoupila do svého dalšího finálového kola. Vyberte nejkrásnější dívku z těch, které v uplynulých čtyřech kolech získaly nejvíce hlasů. Hlasování na webu Slováckého deníku potrvá až do středy 3. června do 19.00.

Souboj tváří: Dívkou května je Vilma z Medlovic

Slovácko - Soutěž Souboj tváří vstoupila do svého dalšího finálového kola. Vyberte nejkrásnější dívku z těch, které v uplynulých čtyřech kolech získaly nejvíce hlasů. Hlasování na webu Slováckého deníku potrvá až do středy 3. června do 19.00.

OBRAZEM: U Frýbortů visí díla Vyleťalové

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Divadelní galerii na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti zdobí díla Olgy Vyleťalové a Josefa Velčovského. „Zájemci si tam jednotlivé obrazy mohou přijít prohlédnout ještě do poloviny června,“ poznamenala provozovatelka Divadelní galerie Anna Frýbortová.

Ze škol se v létě stanou staveniště

Slovácko - Nové fasády, elektrické rozvody, nová okna či šatny, to čeká příští rok řadu dětí na Slovácku, které po prázdninách opět zamíří do školních lavic. V Základní škole Sportovní Uherské Hradiště dokonce dostanou školáci vysvědčení s předstihem už 26. června.

OBRAZEM: Screamers vyprodal hradišťský Klub kultury

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - PŘI TANCI. Dlouho dopředu byl vyprodaný koncert nejznámější travesti skupiny v České republice Screamers. Tanec a zpěv účinkujích, kteří do metropole Slovácka nezavítali poprvé, sledovalo s nadšením plné hlediště.

OBRAZEM: Budoucí spolužáci se seznámili na vojenském cvičení

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Žáci Základní školy Jarošov patří spádově po ukončení pátého ročníku na Základní školu Za Alejí v Uherském Hradišti. Z tohoto důvodu se třídní učitelka čtvrťáků Dagmar Pražáková ze ZŠ Za Alejí domluvila s učitelkou ze ZŠ Jarošov Danou Fitzianovou na společné akci.

OBRAZEM: Aerobik v Hluku cvičilo pět set závodnic

Hluk /FOTOGALERIE/ - Závěrečné finále VZP Oriflame Aerobic Tour 2009 se uskutečnilo uplynulou sobotu ve sportovní hale Spartaku Hluk. Závod byl vyvrcholením postupové soutěže na Moravě.

OBRAZEM: Z pěvecké akce v Tupesích se stává tradice

Tupesy /FOTOGALERIE/ - Děti z osmi základních škol se v neděli 24. května sešly v prostorách Muzea tupeské keramiky. Konal se tam totiž již druhý ročník pěvecké soutěže Tupeský džbáneček.

Malé obce musí šetřit, kvůli dani

Slovácko - Krize dolehla i na obecní kasy. Vesnice na Slovácku začínají pociťovat úbytek finančních prostředků. Z výnosů z daní se jim začíná dostávat méně peněz než v minulosti. Největší propad zaznamenávají starostové na Slovácku u daní z příjmu fyzických osob.

OBRAZEM: Žáci ZŠ Sportovní se představili na Svátek matek

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Sportovní vystoupení, recitační pásma, dramatizace pohádky, zpěv, či hra na hudební nástroje, to všechno bylo před několika dny k vidění v tělocvičně Základní školy Sportovní Uherské Hradiště.

Policisté dali opět dýchnout mladistvým

Slovácko - Kontrolovat, zda se dodržuje zákaz prodávání a podávání alkoholu dětem vyrazili v pátek 15. května a sobotu 16. května policisté na Slovácku. Pětašedesát strážců zákona zkontrolovalo za oba večery na pětadvacet diskoték, barů a restaurací na Hradišťsku i Brodsku.

OBRAZEM: Taneční sezonu ukončily závěrečné lekce

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Ukázat, co se naučili, mohli studenti ze Slovácka ve svých závěrečných lekcích. Ty právě před několika dny zakončily taneční kurzy v Klubu kultury.

Boj o pozemky "na štěrku" v Chylicích

Ostrožská Nová Ves - Potíže se svými pozemky u jezera v katastru Ostrožské Nové Vsi – Chylice řeší v současné době jejich majitelé. Ti je zakoupili před lety k rekreaci, dodnes se na nich ale mohou maximálně opalovat.

OBRAZEM: Škola Čtyřlístek přivítala kantory z Finska, Litvy i Anglie

Uherské Hradiště - Celkem sedmnáct učitelů z Finska, Litvy, Holandska a z Anglie zavítalo v uplynulých dnech do Základní školy Čtyřlístek Uherské Hradiště. Jejich návštěva byla součástí projektu, který trval dva roky. Jeho cílem bylo seznámení se školstvím v jiných zemích.

Šaryhanky na Buchlově natáčely videoklip

Slovácko /FOTOGALERIE/ - Novou zkušenost, a to natáčení videoklipu, mají za sebou členky taneční skupiny Šaryhan z Kunovic. Ty se v sobotu vypravily na hrad Buchlov, kde strávily odpoledne a večer tvorbou svého vůbec prvního klipu Tajemný svícen a Šavle.

Výlety škol ze Slovácka? Spíše levnější

Slovácko - Hrad Buchlov, zámek Buchlovice, ZOO Lešná nebo Smraďavka, to jsou některá z výletních míst, kam se letos vydají školáci ze Slovácka. Školy dávají přednost kratším a finančně méně náročnějším výpravám.

OBRAZEM: Muzejníci vyrazili na kole a ocenili mladé malíře

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Již osmý ročník cykloturistického výletu se Slováckým muzeem za poznáním památek v regionu mohli v sobotu vyrazit všichni zájemci. Šňůra cyklistů zamířila na zámek v Buchlovicích.

OBRAZEM: V Redutě se představilo Brahms Trio Prague

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Poslední koncert abonentní řady komorní hudby sezony 2008–2009 se konal v hradišťské Redutě uplynulý čtvrtek. Divákům se tam představilo Brahms Trio Prague. Již nyní je připravený program pro novou řadu koncertů na sezonu 2009–2010.

Prima Den s Deníkem bavil čtenáře na náměstí

Uherské Hradiště - Zábavu i řadu vystoupení nabídl čtenářům Slováckého deníku i kolemjdoucím Prima Den s Deníkem, který se uskutečnil uplynulý pátek na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Akce se opět po roce vrátila do slovácké metropole a připravila pestrý program.

Hradišťská ZUŠ chystala oslavy tři čtvrtě roku

Uherské Hradiště/ Téměř tři čtvrtě roku připravovala Základní umělecká škola Uherské Hradiště (ZUŠ) oslavy svého letošního sedmdesátého výročí založení. Vrcholem oslav se stal koncert, který se uskutečnil uplynulý pátek ve velkém sále Klubu kultury v Uherském Hradišti.

OBRAZEM: Hoffmanni představili hru Limonádový Joe

Vésk /FOTOGALERIE/ - Inscenaci Limonádový Joe ztvárnili v pátek 15. května v prostorách kulturního zařízení ve Véskách členové Hoffmannova divadla. Na premiéru se přišly podívat desítky diváků.

OBRAZEM: Studenti si tahali otázky u ústních maturit

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Zkoušku dospělosti skládají tento týden studenti Gymnázia v Uherském Hradišti. Ti už v pondělí 18. května přišli nastrojeni do školy, vylosovali si otázky, připravovali se na takzvaném potítku a následně předvedli svým profesorům své znalosti.

Mikroregion Ostrožsko: zviditelnění za miliony

Ostrožsko - Přilákat turisty z tuzemska i ze zahraničí se rozhodli v mikroregionu Ostrožsko. Se slovenskou partnerskou Tepličkou proto připravili projekt za miliony korun, který má co nejvíce podpořit turistický ruch.

Prostor v centru města nahradí obchody a byty

Uherské Hradiště - Plochu naproti obchodního domu centrum už dávno neobklopuje tržiště. Nejprve tam vyrostl supermarket Billa a nyní se tam opět staví, tentokrát nákupní pasáž a byty. Stavba už začala, a to na konci března, dokončení je naplánováno na září příštího roku.

OBRAZEM: Hradišťská ZUŠ slavila výročí

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Sedmdesáté výročí svého založení slaví v letošním roce Základní umělecká škola Uherské Hradiště.

Jiří Pavlica: Abych chodil do hudební školy si přála hlavně maminka

Uherské Hradiště - Základní umělecká škola Uherské Hradiště už dnes večer oslaví své sedmdesátileté výročí slavnostním koncertem v Klubu kultury v Uherském Hradišti. Nemůže u toho chybět ani známý absolvent této školy Jiří Pavlica.

OBRAZEM: Prakšice žily akademií pro Stonožku

Prakšice /FOTOGALERIE/ - Akademii věnovanou u příležitosti Dne matek všem maminkám a babičkám a také hnutí Na vlastních nohou Stonožka se uskutečnila uplynulou neděli v sále Základní školy a mateřské školy Prakšice. Hnutí Stonožka si dalo za cíl pomáhat dětem prostřednictvím jiných dětí.

OBRAZEM: Loutky otevřely Začarovanou bránu

Uherské Hradiště - Mezinárodní přehlídka loutkových a alternativních divadel a filmů opět po roce zavítala na Slovácku. Od úterý až do neděle připravili pořadatelé pro děti v Uherském Hradišti a v Kunovicích pestrý program.

OBRAZEM: V Uherském Ostrohu soutěžily tanečnice

Uherský Ostroh /FOTOGALERIE/ - Postupovou přehlídkou nazvanou Světlo orientu ožil uplynulou sobotu zámek v Uherském Ostrohu. Stovky diváků tam zamířily podívat se na rytmus a ladné pohyby malých i větších břišních tanečnic.

OBRAZEM: Karel Holas: Inspiraci hledáme občas také na Slovácku

Hluk /FOTOGALERIE/ - O sobotním večeru patřila hlucká sportovní hala koncertu vyhlášené kapely Čechomor. Ten večer však měli fanoušci možnost zhlédnout také vystoupení hluckých Klebetnic a cimbálové muziky Babica. Karel Holas z Čechomoru prozradil, že takové experimenty mají členové skupiny rádi.

Hluk hostil finále šampionátu mažoretek

Hluk - Zemské finále Národního šampionátu mažoretek České republiky hostil uplynulý pátek Hluk. Sjelo se tam více než čtyři sta mažoretek z celé jižní Moravy.

Město vhodné k podnikání? Uherský Brod

Uherský Brod - Kdo chce dělat dobrý byznys, měl by zkusit podnikat v Uherském Brodě. Ten totiž obsadil první pozici v soutěži týdeníku Ekonom Město pro byznys.

Na Slovácko míří skandinávský jazz

Uherské Hradiště - Na posledním koncertu třetí abonentní jazzové řady se podepsaly zdravotní problémy kubánského trumpetisty Lazara Cruze. Přibližně stovka diváků, která zamířila minulý týden na tento koncert do uherskohradišťské Reduty, však zklamaná nebyla.

Nová tradice: majáles je poprvé v Hradišti

Uherské Hradiště - Založit zbrusu novou tradici majálesu se rozhodli studenti Univerzity Tomáše Bati v Uherském Hradišti. Nezůstalo jen u slov a v úterý úderem poledne vyrazil do ulic průvod čítající stovku studentů v přestrojení za miminka a těhotné ženy. Tématem majálesu bylo totiž Zrození.

Mladí neví, proč 8. května nemusí do školy

Slovácko /ANKETA, AKTUALIZOVÁNO/ - Alarmující je výsledek ankety, kterou provedl Slovácký deník v ulicích Uherského Hradiště. Jeho redaktorka oslovila náhodně vybrané mladé lidí a položila jim otázku, k jaké historické události se vztahuje osmý květen, tedy zítřejší státní svátek.

František Hrubý: S talentovanými žáky máme za sebou hodiny dřiny

Uherské Hradiště - Žáci Slovácké základní umělecké školy (ZUŠ) slaví v poslední době na soutěžích velké úspěchy. Naposled bodovali v ústředním kole národní soutěže ZUŠ v sólové a komorní hře na cimbál, která se konala o víkendu v Kyjově.

Středoškoláci se utkali v literární soutěži

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Většina čtenářů si pod strohým názvem představí vzpomínky na velké Napoleonovo vítězství 2. 12. 1805. A právě při příležitosti 200.

OBRAZEM: Známí herci se představili v Klubu kultury

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - S inscenací S tvojí dcerou ne předvedli v Klubu kultury známí herci jako je Petr Nárožný, Naďa Konvalinková, Martin Zahálka nebo Karolina Kaiserová.

OBRAZEM: V Hradišti vypukl majáles

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Premiérový ročník majálesu uspořádali v úterý 5. května studenti Univerzity Tomáše Bati v Uherském Hradišti. Ti se rozhodli založit v metropoli Slovácka novou tradici a v příštích letech do ní chtějí zapojit také místní středoškoláky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT