VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TEREZA BIČANOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Souboj tváří: Kristýna z Javorovce zvítězila ve 4. semifinálovém kole

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Máte pohlednou přítelkyni, sestru, kamarádku, spolužačku, kolegyni z práce, známou nebo například sousedku? Tak neváhejte, vyfoťte ji a pošlete k nám do redakce její portrét.

Autoři věnovali honorář na záchranu barokního hřbitova

Slovácko - Knížky s chřibskou tematikou jsou v našem regionu v oblibě zejména zásluhou Expedice Chřiby, z jejíž tvůrčí dílny již vyšlo několik zajímavých publikací.

Školka v Jalubí nemohla přijmout sedmnáct dětí

Jalubí /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Potíže s hlídáním dětí řeší v současné době hned několik rodin v Jalubí. Jejich ratolesti totiž nepřijali do místní mateřské školy. Kvůli kapacitě. Podobná situace nastala také v minulém roce. Tehdy nepřijali čtrnáct dětí, letos sedmnáct.

OBRAZEM: Míkovice hostily minifestival rockových kapel

Míkovice /FOTOGALERIE/ - Minifestival rockových seskupení se uskutečnil uplynulou sobotu v kulturním zařízení v Míkovicích. Od devatenácti hodin se tam všem příchozím představily kapely Elektročas, Blood in our Wells, Nullus Sum či Your Choice.

VIDEO: Vlčnov žil o víkendu jízdou králů

Vlčnov /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, VIDEO/ - Tradiční jízdou králů ožil o víkendu Vlčnov. Program začal už v pátek 29. května, hlavní část se však konala až v neděli 31. května.

Do Hvězdy míří tvůrci Proměn i režisér Gabor Csupo

Uherské Hradiště - Nový český film nazvaný Proměny uvede už ve středu 3. června od dvaceti hodin v uherskohradiš­ťském kině Hvězda delegace hostů.

OBRAZEM: Folkloristé se setkali v Topolné pod lipú

Topolná /FOTOGALERIE/ - Již pošesté se v sobotu 30. května uskutečnila v Topolné akce s názvem Setkání pod lipú, kterou pravidelně pořádá folklorní soubor Včelaran. V místním památkovém domku „devadesátka“ se letos sešly soubory ze Slovácka, ale také ze Slovenska.

OBRAZEM: Králové si ve Vlčnově předali vládu

Vlčnov /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Tradiční jízdou králů ožije Vlčnov. Program začal už v pátek 29. května, v sobotu bylo v místním klubu sportu a kultury k vidění předání vlády od loňského krále, čtrnáctiletého Petra Šobáně tomu letošnímu, jedenáctiletému Adamu Pešlovi.

VIDEO: Buchlov obsadily pohádkové bytosti

Buchlov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Cesta pohádkovým lesem, soutěže pro malé rytíře, výcvik psů, autogramiáda nebo divadelní představení, to nabídl návštěvníkům program v sobotu 30. května na hradě Buchlov. Asi největším lákadlem byly speciální prohlídky hradu se strašidly.

Nuda ve městech o prázdninách nehrozí

Slovácko - Bohatý kulturní program chystají pro své obyvatele i návštěvníky některá města na Slovácku. Nejvíce jich bude tradičně v Uherském Hradišti. To láká především Letní filmovou školou na přelomu července a srpna a také Slováckými slavnostmi vína a otevřených památek v září.

OBRAZEM: O víkendu vypukne ve Vlčnově jízda králů

Vlčnov /FOTOGALERIE/ - Tradiční jízda králů vypukne o víkendu 30.-31. května ve Vlčnově. Jedenáctiletý Adam Pešl, který má zítra převzít vládu od loňského krále Petra Šobáně, se už na velkou slávu připravuje.

Souboj tváří: Mužem května je Jiří z Bojkovic

Slovácko - Soutěž Souboj tváří vstoupila do svého dalšího finálového kola. Vyberte nejkrásnější dívku z těch, které v uplynulých čtyřech kolech získaly nejvíce hlasů. Hlasování na webu Slováckého deníku potrvá až do středy 3. června do 19.00.

Souboj tváří: Dívkou května je Vilma z Medlovic

Slovácko - Soutěž Souboj tváří vstoupila do svého dalšího finálového kola. Vyberte nejkrásnější dívku z těch, které v uplynulých čtyřech kolech získaly nejvíce hlasů. Hlasování na webu Slováckého deníku potrvá až do středy 3. června do 19.00.

OBRAZEM: U Frýbortů visí díla Vyleťalové

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Divadelní galerii na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti zdobí díla Olgy Vyleťalové a Josefa Velčovského. „Zájemci si tam jednotlivé obrazy mohou přijít prohlédnout ještě do poloviny června,“ poznamenala provozovatelka Divadelní galerie Anna Frýbortová.

Ze škol se v létě stanou staveniště

Slovácko - Nové fasády, elektrické rozvody, nová okna či šatny, to čeká příští rok řadu dětí na Slovácku, které po prázdninách opět zamíří do školních lavic. V Základní škole Sportovní Uherské Hradiště dokonce dostanou školáci vysvědčení s předstihem už 26. června.

OBRAZEM: Screamers vyprodal hradišťský Klub kultury

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - PŘI TANCI. Dlouho dopředu byl vyprodaný koncert nejznámější travesti skupiny v České republice Screamers. Tanec a zpěv účinkujích, kteří do metropole Slovácka nezavítali poprvé, sledovalo s nadšením plné hlediště.

OBRAZEM: Budoucí spolužáci se seznámili na vojenském cvičení

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Žáci Základní školy Jarošov patří spádově po ukončení pátého ročníku na Základní školu Za Alejí v Uherském Hradišti. Z tohoto důvodu se třídní učitelka čtvrťáků Dagmar Pražáková ze ZŠ Za Alejí domluvila s učitelkou ze ZŠ Jarošov Danou Fitzianovou na společné akci.

OBRAZEM: Aerobik v Hluku cvičilo pět set závodnic

Hluk /FOTOGALERIE/ - Závěrečné finále VZP Oriflame Aerobic Tour 2009 se uskutečnilo uplynulou sobotu ve sportovní hale Spartaku Hluk. Závod byl vyvrcholením postupové soutěže na Moravě.

OBRAZEM: Z pěvecké akce v Tupesích se stává tradice

Tupesy /FOTOGALERIE/ - Děti z osmi základních škol se v neděli 24. května sešly v prostorách Muzea tupeské keramiky. Konal se tam totiž již druhý ročník pěvecké soutěže Tupeský džbáneček.

Malé obce musí šetřit, kvůli dani

Slovácko - Krize dolehla i na obecní kasy. Vesnice na Slovácku začínají pociťovat úbytek finančních prostředků. Z výnosů z daní se jim začíná dostávat méně peněz než v minulosti. Největší propad zaznamenávají starostové na Slovácku u daní z příjmu fyzických osob.

OBRAZEM: Žáci ZŠ Sportovní se představili na Svátek matek

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Sportovní vystoupení, recitační pásma, dramatizace pohádky, zpěv, či hra na hudební nástroje, to všechno bylo před několika dny k vidění v tělocvičně Základní školy Sportovní Uherské Hradiště.

Policisté dali opět dýchnout mladistvým

Slovácko - Kontrolovat, zda se dodržuje zákaz prodávání a podávání alkoholu dětem vyrazili v pátek 15. května a sobotu 16. května policisté na Slovácku. Pětašedesát strážců zákona zkontrolovalo za oba večery na pětadvacet diskoték, barů a restaurací na Hradišťsku i Brodsku.

OBRAZEM: Taneční sezonu ukončily závěrečné lekce

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Ukázat, co se naučili, mohli studenti ze Slovácka ve svých závěrečných lekcích. Ty právě před několika dny zakončily taneční kurzy v Klubu kultury.

Boj o pozemky "na štěrku" v Chylicích

Ostrožská Nová Ves - Potíže se svými pozemky u jezera v katastru Ostrožské Nové Vsi – Chylice řeší v současné době jejich majitelé. Ti je zakoupili před lety k rekreaci, dodnes se na nich ale mohou maximálně opalovat.

OBRAZEM: Škola Čtyřlístek přivítala kantory z Finska, Litvy i Anglie

Uherské Hradiště - Celkem sedmnáct učitelů z Finska, Litvy, Holandska a z Anglie zavítalo v uplynulých dnech do Základní školy Čtyřlístek Uherské Hradiště. Jejich návštěva byla součástí projektu, který trval dva roky. Jeho cílem bylo seznámení se školstvím v jiných zemích.

Šaryhanky na Buchlově natáčely videoklip

Slovácko /FOTOGALERIE/ - Novou zkušenost, a to natáčení videoklipu, mají za sebou členky taneční skupiny Šaryhan z Kunovic. Ty se v sobotu vypravily na hrad Buchlov, kde strávily odpoledne a večer tvorbou svého vůbec prvního klipu Tajemný svícen a Šavle.

Výlety škol ze Slovácka? Spíše levnější

Slovácko - Hrad Buchlov, zámek Buchlovice, ZOO Lešná nebo Smraďavka, to jsou některá z výletních míst, kam se letos vydají školáci ze Slovácka. Školy dávají přednost kratším a finančně méně náročnějším výpravám.

OBRAZEM: Muzejníci vyrazili na kole a ocenili mladé malíře

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Již osmý ročník cykloturistického výletu se Slováckým muzeem za poznáním památek v regionu mohli v sobotu vyrazit všichni zájemci. Šňůra cyklistů zamířila na zámek v Buchlovicích.

OBRAZEM: V Redutě se představilo Brahms Trio Prague

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Poslední koncert abonentní řady komorní hudby sezony 2008–2009 se konal v hradišťské Redutě uplynulý čtvrtek. Divákům se tam představilo Brahms Trio Prague. Již nyní je připravený program pro novou řadu koncertů na sezonu 2009–2010.

Prima Den s Deníkem bavil čtenáře na náměstí

Uherské Hradiště - Zábavu i řadu vystoupení nabídl čtenářům Slováckého deníku i kolemjdoucím Prima Den s Deníkem, který se uskutečnil uplynulý pátek na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Akce se opět po roce vrátila do slovácké metropole a připravila pestrý program.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT