VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠÁRKA ŠARMANOVÁ

Šárka Šarmanová / Zlínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Psycholožka od hasičů: I sám psycholog občas potřebuje psychologa

Zlín – /ROZHOVOR/  Místnost, která spíše připomíná útulný pokoj než jednu z kanceláří v hlavním sídle zlínských krajských hasičů. Všude spousta kytek, obrázků, barevná stěna, která navozuje velmi pozitivní náladu. A ta čiší i ze Soni Pančochové, u které by asi jen těžko někdo tipoval, že její prací je pomáhat obětem neštěstí.

Sestra Frýželky: Bezděkovský mi v kanceláři také vyhrožoval

Zlín – Výslechem svědků v pondělí 29. října pokračoval u zlínského krajského soudu případ pětasedmdesáti­milionového podvodu, který měl spáchat Lubomír Frýželka.

AKTUALIZOVÁNO

Proč se zatýkalo v hotelu Lázně Kostelec sdělí policie v pondělí

Zlín, Praha – Důvody čtvrtečního zatýkání ve zlínském hotelu Lázně Kostelec policie nadále tají. Pouze potvrdila, že mezi zatčenými muži byl skutečně hledaný jednatel firmy Verdana Robert Sedlařík z Fryštáku, a také majitel hotelu Radek Březina.

Kauza metanol: další muž obviněn z obecného ohrožení

Zlínsko – Dalšímu muži hrozí v kauze metanol až doživotní vězení. Policisté totiž v tomto týdnu obvinili z obecného ohrožení i čtyřiapadesá­tiletého distributora z Podkopné Lhoty na Zlínsku. Ten čelil původně trestnímu stíhání za ohrožování zdraví závadnými potravinami, ale kriminalisté při dalším vyšetřování zjistili, že muž dodával nebezpečnou směs alkoholu do celé České republiky.

V kraji zmizí některé značky. Hlavně zákazové a rychlostní

Zlínský kraj Více než dva tisíce značek je nadbytečných. To jsou závěry policie, která v uplynulých měsících prováděla v celé republice kontrolu dopravního značení. Jaký je výsledek? Prostě tyto značky zrušit. A týká se to i Zlínského kraje.

Z Ostrohu ani ze Strání policisté nezmizí

Zlínský kraj - „Nebudeme ve Zlínském kraji snižovat ani počty policistů, ani počty policejních služeben," řekl v úterý 2. října ve Zlíně policejní prezident Martin Červíček.

Martin Baláž : Prakticky už jen čekali, až si pro ně přijdeme

Zlín - /ROZHOVOR/ Jeho tvář i jméno již od minulého týdne zná velká část obyvatel České republiky. Zlínský kriminalista Martin Baláž totiž společně se svým týmem policistů „rozprášil" metanolový gang. Jeho tým byl ten, který si pak přijel pro dva hlavní podezřelé, dvaačtyřicetiletého R. F. z Ostravska a jeho komplice T. K., který je původem ze Zlína.

Zlínská kriminálka našla v Opavě sklad s 6000 litry neznámé látky

Zlín, Opava – Zlínská kriminálka možná rozkryla celý nelegální obchod se smrtelným metanolem. Horká stopa ve vyšetřování tohoto případu je ve čtvrtek 20. září zavedla do bývalé továrny na výrobu cukrovinek v Opavě, kde našli tisíce litrů neznámé tekutiny.

Téměř 50% lidí v kraji už se setkalo lichváři

Zlínský kraj – Paní Marie se dostala od nezáviděníhodné situace. Bývalý manžel přestal platit alimenty, obě děti rostou jako z vody a potřebují nejenom nové oblečení, ale i řadu věcí do školy. Její plat ale stačí tak tak na to, aby pokryl nejzákladnější výdaje.

Metanol: „velká ryba"je ve vazbě

Zlínsko – Další obchodník nebezpečného lihu je za mřížemi. Rudolfa F. z Karviné v pondělí 17. září zlínský okresní soud poslal do vazební věznice. Tentokrát jde podle policistů o „větší rybu", která jim uvízla v síti v souvislosti s otravami metylalkoholem.

AKTUALIZOVÁNO

Smrtící metanol: už třetí zatčený

Zlín – Už je za mřížemi. Řeč je o distributorovi nebezpečného pančovaného alkoholu, který má zřejmě na svědomí několik přiotrávených lidí ze Zlína. Okresní soud v pátek 14. září jednapadesátiletého Aleše S. poslal do vazby. Policisté totiž ve čtvrtek objevili sklad, v němž muž míchal a čepoval do láhví lihovinu, která zřejmě obsahovala i smrtící dávku metanolu.

AKTUALIZOVÁNO

Policie našla ve Zlíně v garáži sklad alkoholu. Je zřejmě pančovaný

Zlín – Sklad plný pančovaného alkoholu objevila ve čtvrtek 13. září zlínská policie v garáži nedaleko zlínského sídliště Jižní Svahy. Kriminalisté nevylučují, že by se mohlo jednat o výrobky, které obsahují nebezpečný metylalkohol.

Kontroly hospod: vzorky lihovin putovaly do laboratoře

Zlínsko - Desítky inspektorů včetně celníků a příslušníků živnostenského úřadu už jsou dva dny na nohou a procházejí takřka každou restauraci, hospodu či prodejní stánek ve Zlínském kraji a zjišťují kvalitu a původ prodávaného alkoholu. Při tom již zabavili několik desítek litrů podezřelé lihoviny, která by mohla obsahovat smrtící metylalkohol.

SLEDUJEME ON-LINE / AKTUALIZOVÁNO

AFÉRA METANOL: Devátý člověk s otravou ve Zlínské nemocnici

Zlín - V posledních dnech celou Českou republiku straší aféra s nebezpečným metylalkoholem. Desítky lidí jsou po otravě hospitalizováni, a došlo již k řadě úmrtí. Zlínský kraj patří k těm více postiženým. Sledujte s námi aktuální situaci.  

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Záchranka odvezla další ženu s podezřením na otravu metylalkoholem

Zlín – Zlínští záchranáři v úterý 11. září krátce po poledni odvezli do nemocnice další ženu s podezřením na otravu metylalkoholem. „Měla příznaky, které tomu nasvědčovaly, proto jsme ji odvezli na internu do zlínské krajské nemocnice," potvrdil mluvčí zlínské krajské záchranky Petr Olšan. Bohužel šlo opět o obyvatelku zlínského sídliště Jižní Svahy a pravděpodobně si i ona koupila alkohol ve večerce, která je u I. Segmentu.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

Metylalkohol otrávil čtyři lidi ze Zlína

Zlín – Hrozba jménem otrava metylalkoholem už dorazila i do Zlína. Během dvou dnů se zde objevily čtyři případy, z toho tři během úterý 11. září. V nemocnici skončily dvě ženy a dva muži. Oba jsou v kritickém stavu. Včera ráno byla navíc v jednom z panelových bytů na sídlišti Jižní Svahy nalezena mrtvá žena, která podle všeho také vypila pančovanou lihovinu.

Hasiče ve Zlínském kraji zaměstnával hlavně hmyz

Zlínský kraj – Až nezvykle klidný je tento pracovní týden pro hasiče ve Zlínském kraji. Takřka nehoří, nebourá se a kromě drobných zásahů, by se dalo říci, že nemají do čeho píchnout.

Uherskohradišťské obchodníky s kovem poslal soud do vězení

Zlín – Vinni. Tak tento verdikt si v úterý 4. září vyslechla pětice mužů z Uherskohradišťska a Maďarska. Podle rozsudku měli kšeftovat s barevným kovem, za něhož ale státu neodváděli daně.

AKTUALIZUJEME

Pětice obrala stát o 33 milionů, obhájci chtějí zproštění žaloby

Zlín - Již dnes si od zlínského krajského soudu vyslechne verdikt pětice mužů, která čelí obžalobě z velkého daňového úniku. Uherskohradišťští podnikatelé bratři Roman a Jan Švédíkovi, dále Petr Moravec a Maďaři Pál Bodnár a István Jankovics podle obžaloby z Maďarska dováželi barevný kov a neplatili za něj českému státu daně.

Vůz, který zabil diváka rallye, asi neměl technickou závadu

Zlín – Závodní vůz Subaru Impreza STi s číslem 32, které v neděli 2. září při 13. rychlostní zkoušce Barum Czech Rally Zlín srazil dva muže a jednoho z nich usmrtil, byl podle všeho technicky v pořádku. To jsou první závěry, které vyplývají z policejního vyšetřování. Proč závodní auto u lomu u Žlutavy najednou vyjelo mimo cestu a skončilo mezi diváky, tak stále není jasné.

Dopravní výchova by se měla stát povinným předmětem

Zlínský kraj - Má smysl, nebo nemá? Je dopravní výchova vůbec k něčemu? Otázky, které si občas klade leckterý z rodičů, když jeho dítko přijde s tím, že jde se školou na dopravní hřiště.

Spojení jídla a umění funguje

Luhačovice – Jídlo a umění. Dvě na první pohled zcela neslučitelné věci, a přesto jdou stále více ruku v ruce. A toto propojení je možné si na vlastní oči i jazyk vychutnat v hotelu Augustiniánský dům v Luhačovicích. Tam je od neděle 2. září ke zhlédnutí výstava mladého sochaře Ondřeje Olivy s názvem Gourmet.

AKTUALIZOVÁNO

Tragická nehoda předčasně ukončila Barum rally. Zemřel divák

Zlín – Tragédie poznamenala 42. ročník automobilové soutěže Barum rally. Během 13. rychlostní zkoušky, která se jela v Halenkovicích na Zlínsku vyletěla jedna ze soutěžních posádek mezi diváky. Podle zatím dostupných informací vůz jednoho diváka usmrtil a dalšího zranil. Organizátoři se proto rozhodli soutěž okamžitě ukončit.

AKTUALIZOVÁNO

Nehody na "Barumce": Jezdec vletěl do diváků, další do stromu

Slušovice/Zlín – Hned dvě nehody poznamenaly v sobotu 1. září 42. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Při závodech veteránů ve Slušovicích vyletěl jeden z jezdců mezi diváky a srazil tam mladou ženu. Na Pinduli pak jedna z posádek skončila ve stromu. Záchranáři však měli plné ruce práce i v pátek 31. sprna při městské supererzetě. Jeden z diváků si vylezl na budovu s spadl z ní dolů.

Hasiči se na Slovácku „poperou" o titul mistra republiky

Uherské Hradiště, Uherský Brod – Vypracovaná těla a především úžasné sportovní výkony. Takovou podívanou slibuje Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu, které odstartuje již dnes a potrvá až do neděle. Letos se pořádání tohoto klání zhostily hned dvě města na Slovácku, a to Uherské Hradiště a Uherský Brod.

Barumka začala, některé ulice jsou uzavřené

Zlín – Odstartoval 42. ročník automobilové soutěže Barum Rally. Město od počátku týdne zaplavily davy lidí, s nimi se objevují i dopravní komplikace. Zvláště dnes musejí všichni počítat s tím, že centrum Zlína bude zacpané. Večer totiž odstartuje jedna z divácky nejlukrativnějších rychlostních zkoušek, která vede centrem města.

Kdo je nejlepší hasič? Ukáže se o víkendu

Slovácko – Vypracovaná těla a především úžasné sportovní výkony. Takovou podívanou slibuje Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu, které odstartuje již tento pátek 31. srpna a potrvá až do neděle 2. září. Letos se pořádání tohoto klání zhostily hned dvě města na Slovácku, a to Uherské Hradiště a Uherský Brod.

Barumku bude střežit takřka pět set policistů a vrtulník

Zlínsko – Policejní hlídky 
s radary na každém rohu, vrtulník i speciální stíhací passaty. Opatření, které už od středy 29. srpna rozjede zlínská policie. Za dva dny totiž startuje Barum rally a už nyní je na mnoha místech Zlínska slyšet túrování motorů a vidět řidiče, kteří si „testují" závodní tratě.  

Víkend: desítky opilců na silnicích

Slovácko, Zlínsko - Víkend plný alkoholu. A co nejhůř hlavně za volantem.Takto by se dala shrnout situace na silnicích Zlínska a Slovácka. Jenom obrovskou náhodou ani jeden z těchto nezodpovědných hazardérů při své jízdě nikoho nezabil.

Chybuješ, zaplatíš. A to i za výjezd policie

Zlín - Bourali jste? Tak zaplatíte. A to hned několikrát. Pokud je vina na vaší straně, budete muset uhradit samozřejmě pokutu. Jenomže pokud jste řídili pod vlivem návykové látky, pak vás čekají další výlohy, včetně zaplacení výjezdu policie.

Odchody policistů: situace je vážná

Slovácko – Představte si policistu nižšího či středního věku a říkejte mu třeba Karel. Bydlí ve Strání na moravsko-slovenském pomezí a s manželkou čeká dítě. Před vstupem České republiky do schengenského prostoru na konci roku 2007 se řadil k silné enklávě policistů působících na státní hranici v kraji pod Velkou Javořinou.

Bratrovrah z Březové dostal 12,5 roku. Svou vinu přiznal

Zlín – Zavraždil svého bratra. Velkým kuchyňským nožem jej bodl do srdce. Muž tak prakticky vykrvácel dovnitř. To prý vše z afektu, protože již dál nesnesl, jak mu jeho příbuzný stále dokola ponižuje. Zlínský krajský soud v pondělí 13. srpna za to osmačtyřicetiletého C. M. z Březové na Uherskohradišťsku poslal na dvanáct a půl roku do vězení. Rozsudek ještě není pravomocný, protože muž si vzal lhůtu pro případné odvolání.

AKTUALIZOVÁNO

Byl zproštěn obžaloby, teď jej soudí znovu

Zlín, Olomouc - Už podruhé bude muset Zdeněk Strapina z Hradčovic na Uherskohradišťsku u krajského soudu vysvětlovat, co dělal 24. února loňského roku.

Mluvčí hasičů ZK: Hasičem jsem se stal přes inzerát. Prostě jsem to zkusil

Zlínský kraj /ROZHOVOR/ - Čtvrté patro, stejné dveře. U nich první změna. Na vizitce již nestojí Ivo Mitáček, ale Libor Netopil. Před časem změnil své působiště. Už se jakožto krajský vyšetřovatel hasičů nepídí po tom, proč tam či onde hořelo, teď zastupuje hasiče navenek.

Bratrovrah z Březové stane u soudu. Je podaná obžaloba

Zlín, Březová - První vrah Zlínského kraje tohoto roku již bude zanedlouho znát svůj trest.

Hledání lahve i děti způsobí polovinu nehod

Zlínský kraj - Telefonování za volantem je nebezpečné. Nejde však o jediný nešvar řidičů, kterým se nechávají rozptylovat při řízení.

Případ nešťastnice ze stožáru zaujal za mořem

Napajedla, Zlín, Velká Británie - Mediální popularita, o niž jistě nestála. Tak by se dal nazvat následek případu zoufalého činu jednadvacetileté dívky z Otrokovic, která přibližně před měsícem vylezla na stožár vysokého napětí u Napajedel na Zlínsku.

V kraji se bouralo. Jeden z vozů skončil zaklíněný mezi stromy

Zlín, Uherskohradišťsko – Čtyři vážnější nehody se staly během středy 25. července na silnicích Zlínska a Uherskohradišťska. Ve všech případech pomáhali na místě hasiči, kteří museli vytahovat vraky z příkopů.

Případ ukradené igelitky s pěti miliony znovu u soudu

Zlín, Uherské Hradiště – Případ ukradených více než pěti milionů korun v úterý 24. července znovu otevřel zlínský krajský soud. Jediným podezřelým a zároveň i obžalovaným v této kauze je devětadvacetiletý Lukáš Ondráček z Uherského Hradiště.

AKTUALIZOVÁNO

V Napajedlích kamion smrtelně zranil muže

Napajedla – Policie vyšetřuje dopravní nehodu v průmyslové zóně v Napajedlích, kde kamion zatím z neznámých příčin srazil a zabil muže. 

Najít zloděje, který vám sebral telefon, nebude zanedlouho problém, věří policie

Zlínský kraj - „Ukradli mi mobil, ale vím přesně, kde je." Tak takovou větu budou snad již brzy poměrně běžně slýchat i policisté.

Masters Of Rock vypukne už zítra

Vizovice - O dostatečné kapacitě parkovacích ploch pro šoféry ujišťují pořadatelé tradičního blížícího se festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích.

ROZHOVOR: Libor Netopil: Práce mluvčího hasičů chce více člověčiny

Zlín - Čtvrté patro, stejné dveře. U nich první změna. Na vizitce již nestojí Ivo Mitáček, ale Libor Netopil. Před měsícem změnil své působiště. Už se jakožto krajský vyšetřovatel hasičů nepídí po tom, proč tam či onde hořelo, teď zastupuje hasiče navenek. Je jejich tiskovým mluvčím.

Jeden ukradený kabel dokáže omezit provoz na celé hodiny

Zlínský kraj - Vlak zůstal stát. Dál už prostě nejede. Porucha na trati. Stovky lidí musejí vystoupit a přesednout na náhradní autobus. Než však trasu otočí, utíkají minuty. Řada lidí přijde pozdě do práce, nestihnou přípoje. Proč? Někdo si totiž chtěl „přivydělat" a ukradl měděný kabel, a tím vyřadil z provozu zabezpečovací zařízení. Doprava na dráze tak zůstala stát na dlouhé hodiny.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

Mladý motorkář nepřežil srážku s dodávkou

Zlín - Tragická nehoda se stala krátce před osmou hodinou večer v Hrobicích na Slušovicku.  "Osmadvacetiletý motorkář se zde srazil s dodávkou. Jezdec srážku nepřežil." sdělila mluvčí zlínské policie Jana Macalíková. 

Je bez papírů. No a co? Pro mne je to miláček

Zlín – /ANKETA/ Že by psi, kteří nemají sáhodlouhý rodokmen a jsou tedy takzvaně jsou bez papírů nemohli mít své Miss? To rozhodně neplatí pro Zlín, kde místní kynologický klub z části Mladcová pořádá pravidelně výstavy pro tyto pejsky bez rodokmene. A její pátý ročník se včera úspěšně odehrál i v neděli 24. června. A to dokonce s rekordní účastí.

AKTUALIZOVÁNO

Za vraždu z nešťastné lásky dostal muž z Otrokovic 12,5 let

Zlín – Dvanáct a půl roku za mřížemi má strávit sedmadvacetiletý Michal Sedlář z Otrokovic. Zlínský krajský soud jej tam v pondělí 25. června poslal za vraždu své o osmnáct let staré přítelkyně, se kterou přes osm let žil. Mladík ji zabil loni v říjnu v jejich společném bytě, který obývali v Otrokovicích.

Kdy lítá nejvíce facek a pěstí? Převážně o víkendech a v létě

Zlínský kraj - Facky, pěsti, kopance doprovázené ostrými slovy. Takto to vypadá o víkendech ve městech Zlínského kraje. Opilecké rvačky jsou totiž zejména ve dnech volna pro strážníky i policii takřka na denním pořádku. A obzvláště v letních měsících a v době prázdnin to nebude jiné. Spíše naopak. Připlést se do takové „bitky" může prakticky kdokoliv, i ten, kdo jindy agresivní vůbec nebývá.

Zdrogovaná dívka vylezla na stožár vysokého napětí a chtěla skočit dolů

Napajedla – „Nejhorší vyjednávání, které jsme kdy zažili." Na tom se shodla se dvojice vyjednavačů, která ve středu 20. června v Napajedlích dvě hodiny zachraňovala mladou dívku, před jistou smrtí. Žena si totiž vylezla desítky metrů vysoko na stožár vysokého napětí. Nakonec začala ručkovat po laně a myslela si, že se dostane domů. Byla pod vlivem drog.

AKTUALIZOVÁNO

Zlínský ex-náměstek Martin Janečka odsouzen

Brno, Zlín – Vinen z uplácení. Osmačtyřicetiletý známý podnikatel a zastupitel Zlína za ČSSD Martin Janečka byl v úterý 19. června odsouzen Městským soudem v Brně. Dvouleté vězení s podmíněným odkladem na tři roky soudce přiřkl jak Janečkovi, tak právníkovi jeho firmy Square Transaction, devětadvacetiletému Radku Dvořákovi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT