VYBRAT REGION
Zavřít mapu

REDAKCE

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Multižánrová legenda, klub Mír v Hradišti, slaví 25 let existence

Uherské Hradiště – V roce 1991 byla zahájena malá privatizace, proběhl poslední transport sovětských okupačních vojsk z Československa a došlo k rozpuštění Varšavské smlouvy. Z výrobního pásu sjel poslední trabant, premiéru měl Troškův film Slunce, seno erotika a v Uherském Hradišti založila skupina nadšenců rockový klub Mír.

První společná výstava Jiřího Vlacha a jeho dcery začne ve čtvrtek

Uherské Hradiště – Galerie Slováckého muzea si na začátek školního roku připravila výstavu kreseb a komorních plastik otce a dcery Jiřího Vlacha a Veroniky Machové. Jejich první společná expozice bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 8. září.

Psychiatr Ladislav Polách odpovídal na dotazy o duševním zdraví ON-LINE

Region - Jak předejít podzimním depresím, jak zvládnout s dětmi školu a co dělat pro dlouhodobou duševní svěžest? Na vaše dotazy odpovídal psychiatr Ladislav Polách v pátek 9.9. od 12 hodin.

Na vznik nové průmyslové zóny ve Veselí nad Moravou chybí peníze

Veselí nad Moravou - Nová průmyslová zóna Kollárova Blatnická by mohla ve Veselí nad Moravou vyrůst vedle stávající. „Nová zóna by navazovala na průmyslový prostor Kollárova, kde by zabírala celou plochu mezi silnicemi směrem na Kozojídky a I/54 na Blatnici," popsal záměr radnice místostarosta Petr Kolář.

AKTUALIZUJEME

Řádková inzerce Deníků na webu

Region - Chcete koupit, prodat či vyměnit nebo odpovědět na zajímavou nabídku zaměstnání? Řádková inzerce na webech Deníků vám to umožní. U každého inzerátu je uveden kontakt, na který si již sami zavoláte nebo napíšete. Pokud budete chtít inzerát podat, dole v textu jsou ke stažení ve formátu *.doc kontakty na inzertní poradce Olomouckého a Zlínského kraje. 

Výstava v Buchlovicích představí zmatené peníze

Buchlovice – Zmatené peníze, to je název interaktivní numismatické výstavy, která bude slavnostně zahájena v pátek 29. července v 17 hodin v Galerii na půdě Muzea Podhradí Buchlovice. „Půjde o výstavu týkající se zmatků ve financích států zapojených do I. světové války. Uvidíte takzvané nouzovky či peníze používané po dobu I. světové války a bezprostředně po ní, kolkování, hyperinflace či poukázky ze zajateckých táborů a podobně," uvedla vedoucí Československého kulturního centra Buchlovice Pavla Večeřová.

102. narozeniny oslavil František Hamada hraním

Uherské Hradiště – Na tradiční zkoušce své muziky Hudci Pondělníci oslavil s malým předstihem 30. května své 102. narozeniny (narodil se 6. června 1914) primáš František Hamada.

Napříč Jižní Amerikou: Mirek Šlegl našlapal na kole 12 731 kilometrů a je v cíli

/SERIÁL TÝDENÍKU/ - Moje putování Jižní Amerikou je u konce. Cílovou stanicí pro mě byl kolumbijský Medelin a počítadlo GPSky, se zastavilo na 12 731 našlapaných kilometrech, což je porce, se kterou jsem počítal. Na jednu stranu jsem rád, že už nebudu sedět každý den v sedle, na druhou stranu ale vím, že mi bude sedlo i šlapátka za chvíli chybět.

Napříč Jižní Amerikou: Hradišťan na kole v zemi plné drogových kartelů

/SERIÁL TÝDENÍKU/ - A jsme s mojí družkou, skládačkou ve finále. A možná proto, že ukrajuji poslední kilometry mé jihoamerické pouti na dvou kolech spojených šlapátky, jsou to kilometry asi nejdramatičtější. Nejprve se mi do cesty postavil kopec, který jsem absolutně nečekal, protože v mým mapách snad ani nebyl.

Jarmark vědy a umění už dnes v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště Dnes 1. června 2016 se uskuteční, na hlavním náměstí v Uherském Hradišti, IX. ročník akce: „Jarmark vědy a umění". Akci organizuje Základní škola a mateřská škola Čtyřlístek, s. r. o., ve spolupráci a pod odborným vedením Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého Olomouc.

Napříč Jižní Amerikou: Noc strávená na rovníku byla zážitkem

/SERIÁL TÝDENÍKU/ - Minule jsem se s vámi loučil z místa mého posledního noclehu, kterým bylo bezpečí rákosové garáže, která mě chránila před všudypřítomnými hady. Také jsem vám psal o mém natěšení na rovník, který se mi po jedenácti tisících kilometrech postavil do cesty, a setkání s ním jsem si náležitě užil.

Napříč Jižní Amerikou: V Equadoru jsou hadi všudypřítomní

/SERIÁL TÝDENÍKU/ - Ukrajuji kilometry z ekvádorského území a stále více a více poznávám krásy a hlavně pestrost této malé, jihoamerické země, kterou za pár dní opustím a vydám se na cesty Kolumbií. Equador je sice malá země, ale pro cyklisty extrémně náročná. Jestliže jsem si v Peru posteskl na nekonečná stoupání, tak tady kousek severněji je to ještě náročnější.

HLASOVALI JSTE: Těšíte se na nové pivo z jarošovského pivovaru?

Uherské Hradiště /ANKETA BYLA UKONČENA/ - Už v září by se mělo začít vařit první pivo ve znovuobnoveném Pivovaru Jarošov. Jak se těšíte na pivo z nového pivovaru v Jarošově?

Napříč Jižní Amerikou: Equador je další země, kam vjíždí Šlegl na skládačce

/SERIÁL TÝDENÍKU/ - Zdravím vás z Equadoru. Další země na mé cestě jihoamerickým kontinentem. Minule jsem se ohlížel za kilometry našlapanými po peruánských cestách a shrnul je do dvou slov: Nahoru – dolu. Nemyslel jsem to, jen pokud jde o terén, protože cesta skutečně vedla všemi směry, jen ne po rovině, ale myslel jsem to i pocitově se zkušenostmi se setkáváním se s místními lidmi.

Před 900 lety tekla na Luckém poli krev Čechů, Moravanů a Uhrů

Slovácko - Bitva na Luckém poli 13. května 1116 byla krvavým střetem českých a moravských vojsk knížete Vladislava I. s vojskem uherského krále Štěpána II., v nějž se zvrtlo původně mírové setkání obou panovníků o pohraniční provincii Lucko. Přesné místo, kde se konflikt udál, sice neznáme, avšak historikové ze zmínky v Kosmově kronice o nedaleké řece Olšavě usuzují, že to mohlo být mezi Dolním Němčím a Slavkovem.

LOVCI FOTEK: Takové kolo v Hradišti neuvidíte

Uherské Hradiště - I když po Uherském Hradišti jezdí různá kola, takové zde neuvidíte. Ale že by našlo uplatnění!

LOVCI FOTEK: Bizarní dílo bobra

Uherské Hradiště - Je to dříč, ale škoda že svoje úsilí nedokáže napnout tam, kde by neškodil

Napříč Jižní Amerikou: Sedám na skládačku a padám dolů do peruánského údolí

/SERIÁL TÝDENÍKU/ - Mé putování Peru se pomalu blíží ke svému konci. Ukrajuji z něj poslední kilometry, které jsou ve stejném duchu, jaké bylo celé putování skrze tuto rozporuplnou zemi. Nahoru a dolů. Cesta úzkými kaňony, ale i vysokými horskými hřbety. Přestože mě pomalu začíná tlačit čas, neodolal jsem nabídce jednoho chlapíka z USA, který mi už v La Pazu řekl.

LOVCI FOTEK: Les za Modrou hyzdí páchnoucí odpad

Uherské Hradiště - Stovky lidí zavítají každoročně od jara do zimy do lesa za Modrou. Na jedné ze dvou lesních skládek v Modřanském boří zaparkují své plechové miláčky a vydávají se pěšky k rybníkům v malebné části zvané Orlová. Občas se na některé skládce objeví nejrůznější „dárečky", které na ni lidé přivezou svým autem.

Napříč Jižní Amerikou: Peruánskými Andami šlape Mirek Šlegl na sever

/SERIÁL TÝDENÍKU/ - Stále se prokousávám peruánskými Andami a ukrajuji další desítky či stovky kilometrů z plánu, který ale začíná dostávat novou podobu. Jihoamerickou cestu zkombinuji s Asií, což znamená, že z Kostariky se přesunu letecky na Aljašku a přes Beringovu úžinu ze západní civilizace skočím o den zpátky do civilizace východní.

Stanislav Hofmann před derby se Zlínem: Bude to vyhecované, to mám rád

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Po výhře nad Spartou prochází fotbalisté Slovácka útlumem. Ze tří proher v řadě se ale musí rychle oklepat, neboť je v sobotu čeká sledované derby se Zlínem. Podle obránce Stanislava Hofmanna jdou v podobně vypjatých zápasech statistiky stranou. „Bude to hodně o emocích," předpovídá.

Expedice Chřiby se v nové knize zaměřila na chřibskou dálnici

Chřiby – Za poslední léta se stalo již tradicí, že členové Expedice Chřiby přicházejí téměř každoročně s novou regionální publikací. Tou letošní je kniha z řady Chřibů záhadných a mytických svazek 11, nazvaná Chřiby – stopami dálnice, jejíž autory jsou Pavel Zrna a Bořek Žižlavský.

Napříč Jižní Amerikou: Osm hodin denně šlape a obr kopec střídá obr kopec

/SERIÁL TÝDENÍKU/ - Minulý týden jsem vám popisoval svoji rozpolcenost z cesty peruánským územím, zkušeností s řidiči, ale i s běžnými lidmi. Dnes v podobném duchu začnu u své rozpolcené zadní části těla. Ti z vás, kteří mají rádi kolo, tak možná víte, o čem mluvím.

Slovácké divadlo natáčí spolu s muzikanty CD Pokrevních bratrů

Uherské Hradiště - Premiéru měl před půl rokem, stal se divácky nejoblíbenější inscenací loňského roku, vidělo ho téměř deset tisíc diváků a účinkují v něm dva držitelé ceny Thálie. Řeč je o muzikálu Pokrevní bratři v režii Radka Balaše, který uvádí Slovácké divadlo.

Napříč Jižní Amerikou: Seriál Jedem v tom spolu. S Peruánci je to nahoru – dolů

/SERIÁL TÝDENÍKU/ - Už téměř tři týdny brázdím peruánské cesty a kdybych své brázdění měl popsat co nejvýstižněji, tak bych řekl: Peru se s Peru. Po návštěvě překrásného Machu Pischu, kde jsem vyměnil na pár dní kolo za pohorky a obdivoval základy jednoho z nejznámějších míst Inků a kde jsem se setkal také s partou rodáků ze Slovácka, jsem opět sedl na svoji skládačku a každý den ukrajuji více než sto kilometrů hornatou krajinou.

Ptali jste se Ireny Korvasové Čánské na pomoc dětským onkologickým pacientům

Uherské Hradiště /ON-LINE ROZHOVOR/ Ředitelka Nadačního fondu dětské onkologie Krtek Irena Korvasová Čánská odpovídala na dotazy čtenářů o pomoci dětským onkologicky nemocným pacientům.

LOVCI FOTEK: Lidová tvořivost na plotu aneb předvolební agitace

Uherské Hradiště - Toto nějaký chuligán nakreslil na rohu Štefánikovy ulice v Uherském Hradišti.

Michal Kadlec: Svět posouvají dopředu takoví blázni, jako je Miroslav Šlegl

Slovácko /ROZHOVOR/ - Jednatřicetiletému reprezentačnímu stoperovi Michalu Kadlecovi pomalu dobíhá tříletý kontrakt v tureckém megaklubu Fenerbachce a současně usiluje o svoji třetí účast na evropském fotbalovém turnaji EURO 2016 ve Francii. V turecké Süper lize si vytrpěl své, ale v poslední době našel s portugalským trenérem Fenerbachce Vítorem Pereirou společnou řeč a sbírá jeden ligový i pohárový start za druhým, byť pro něj také na nezvyklém místě defenzívního záložníka.

Slavnosti břeclavského piva ozdobí electro swingová senzace Mydy Rabycad

Břeclav – Další skvělá překvapení připravili pro fanoušky pořadatelé Slavností břeclavského piva, které se uskuteční v areálu pod zámkem v Břeclavi v sobotu 11. června. Akce potrvá o tři hodiny déle a závěr bude patřit stoupající hvězdě electro-swingové evropské scény - kapele Mydy Rabycad.

Uherský Brod přišel o záložnici Čagánkovou

Region – O víkendu startuje jarní část v Krajském ženském fotbalovém přeboru. O důležité body zabojují také tři kolektivy z okresu Uherské Hradiště.

Herci Slováckého divadla mají svoje víno

Uherské Hradiště - Slovácké divadlo se jako jediné u nás chlubí unikátní edicí 1000 lahví vína Cuvée Slováckého divadla umíchaného přesně podle chutí jeho herců. Jak vína vznikala a co u toho herci zažili, je ve videu.

Tomáš Šulaj: Nepřítel lidu se mě osobně dotýká

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Premiéra očekávané novinky Slováckého divadla, společenské drama Nepřítel lidu, je tady. Novinku s divadelníky nastudoval uherskohradišťským divákům známý režisér Zdeněk Dušek. První diváci ji uvidí už tuto sobotu od 19. hodin.

Pavlína Hejcmanová: Mateřství vnímám jako požehnání

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Slovácké divadlo zažívá velký baby boom. Na mateřské dovolené je momentálně šest hereček. Jednou z nich je i Pavlína Hejcmanová, které se přesně na Štědrý den narodil druhý syn Jakub. Jak se jí daří? A kdy ji opět uvidíme na slováckých divadelních prknech?

Lídr Chaos In Head: Nechováme se dobře k přírodě, ke zvířatům, ani k sobě

Uherský Brod – Nová zpěvačka, dva videoklipy, ale i nová zkušebna. Uherskobrodská kapela Chaos In Head, která patří mezi nejstarší kapely na Uherskobrodsku, vstoupila do roku 2016 zprudka a fanoušci se tak mají zjevně na co těšit. V uplynulých dnech spatřil světlo světa videoklip k songu Kmen, který vznikl pod režijní taktovkou Michala Nováka v jedné zastrčené autodílně v Jezernici nad Bečvou.

ODS ve Zlínském kraji schválila kandidátku, lídrem je Jan Pijáček

Zlín – Občanští demokraté ve Zlínském kraji včera ve Zlíně schválili kandidátku pro podzimní krajské volby. Již dříve zvolili lídrem vlčnovského starostu Jana Pijáčka. Včera ODS doplnila zbývající jména, mezi nimiž nechybí například ani advokát, disident a bývalý šéf civilní kontrarozvědky Bezpečnostní informační služby Stanislav Devátý. ČTK to řekla regionální manažerka strany Libuše Doupovcová.

Slovácké divadlo začalo s prodávat Rychlé šípy v Amfiku Bukovina

Popovice, Uherské Hradiště - Je to už tradice, bez které by si začátek prázdnin mnozí nedovedli představit. Nejúspěšnější komedie Slováckého divadla Rychlé šípy se už několik let hraje na začátku července na netradičním místě.

Děti budou nocovat s Andersenem a letos také s mořskou vílou

Uherské Hradiště – Jedině zdi uherskohradišťské synagogy mohou už posedmnácté sledovat noční pohádkové dobrodružství. Na páteční podvečer připravilo dětské oddělení Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti tradiční akci Noc s Andersenem.

Slovácké divadlo bylo zapsáno do České knihy rekordů

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Slovácké divadlo slaví další úspěch. Povedlo se mu to, o co usilovalo od začátku října – minulé pondělí bylo zapsáno do České knihy rekordů jako činoherní divadlo s největším počtem předplatitelů v republice.

AKTUALIZOVÁNO

Ředitel Slováckého divadla Michal Zetel: Těší mě i kritické ohlasy diváků

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Když se Michal Zetel stal prvního září loňského roku novým ředitelem úspěšného Slováckého divadla, hned čelil obavám, zda dokáže jedinečnost uherskohradišťské scény udržet. Po půlroce má za sebou výsledky, které ji posunuly ještě výš.

Jiří Pospíchal zahraje ve francouzském stylu

Uherské Hradiště – Nádech Francie ponese recitál houslisty Jiřího Pospíchala v Galerii Slováckého muzea ve středu 30. března.

Fotbalovým králem gymnázií je Hradiště

Uherské Hradiště Nejlepší fotbalisty ze všech gymnázií v kraji má to v Uherském Hradišti. Hradišťané totiž v domácí hale ovládli 2. ročník Přeboru gymnázií Zlínského kraje, kterého se zúčastnilo deset družstev.

Skalský ukořistil titul, Vaňková byla stříbrná

Staré Město – Fantastických výsledků dosáhli šachisté ŠK Staré Město na Mistrovství České republiky mládeže a juniorů v praktickém šachu. Alexandr Skalský se stal republikovým šampionem, Marie Vaňková pak vybojovala stříbrnou medaili.

Lidové tance se přišel učit rekordní počet zájemců

Uherský Brod – Letošní, již pátý ročník semináře Učíme se lidové tance na ZŠ Na Výsluní v Uherském Brodě, překročil stovkovou hranici účastníků na jednu lekci. První lekce tanců z Moravských Kopanic, kterou zkušeně vedla dlouholetá vedoucí FS Kopaničár Marie Rapantová, se zúčastnilo rekordních 112 zájemců.

Porušili zákaz řízení, teď jim hrozí pobyt ve věznici

Slovácko – Až dva roky za mřížemi hrozí dvěma řidičům, kteří usedli za volant i přesto, že měli vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel.V pátek 18. března krátce po 21. hodině večer zastavila policejní hlídka v Ostrožské Nové Vsi pětatřicetiletého řidiče Nissanu.

LOVCI FOTEK: Koupím chatu. Ale s jakým interiérem a cenou ?

Uherské Hradiště - Hledal jsem na sreality.cz nějakou chatu v okolí Zlína… A když se podíváte na tyto tři budovy… asi ta realitka vždy říká pravdu..

Rádi cestujete? Využijte nové Moravia magazíny!

Morava - Zlínský, Olomoucký a Jihomoravský kraj zaplavila nová edice cestovatelských Moravia magazínů. Jedná se o kolekci pěti titulů, jejichž cílem je představit cestovatelské tipy ze Slovácka, Valašska, Hané, Zlínska a Luhačovicka a dále Mikulova, Pálavy a Lednicko - valtického areálu. Moravia Magazíny poskytují v celku na 600 stran poutavého čtení a pro čtenáře jsou k dispozici od května na informačních centrech a vybraných místech s vysokým turistickým potenciálem.

Nora Obrtelová: Cena facky bude dobře reprezentovat

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Česká televize bude první dva dubnové dny natáčet ve Slováckém divadle inscenaci Cena facky aneb Gottwaldovy boty. Stane se tak v rámci projektu Rok regionálních divadel. Více o něm prozradila dramaturgyně České televize Nora Obrtelová.

Opilý Broďan si lehl na koleje a čekal na smrt. Vlak naštěstí nejel

Zlín, Uherský Brod - Doslova štěstí v neštěstí měl muž Uherského Brodu, který se pod značným vlivem alkoholu rozhodl skoncovat se životem. Se třemi promile alkoholu v krvi si totiž v neděli 13. března ustlal ve Zlíně na kolejích a čekal, až něco přijede. Naštěstí pro něj se nedočkal. Z kolejí se ho pokusil odtáhnout kolemjdoucí muž. Když se mu to nedařilo, přivolal na pomoc strážníky.

Slovácké divadlo chystá dvě novinky

Uherské Hradiště - Uherskohradišťská scéna se pustila do nastudování dvou nových titulů. Po bláznivé komedii z divadelního zákulisí Bez roucha čeká publikum Slováckého divadla drama Henrika Ibsena Nepřítel lidu a dramatizace slovenského bestselleru Kniha o hřbitově.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT