VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL BOHUN

Pavel Bohun / Slovácký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pokus o první sólové přeplavání Baťova kanálu

Pouhých devět dnů po svých čtyřicátinách se dálkový plavec Marek Jedlička z Hodonína pokusí zdolat Baťův kanál, který letos slaví 80. let od svého dobudování. Celkem 43 kilometrů dlouhou trasu by měl zvládnout za 13-14 hodin.

Žádného uchazeče o práci plavčíka neodmítneme, tvrdí šéf aquaparku

Dohled v Aquaparku Uherské Hradiště zajišťuje stabilní tým šesti plavčíků a plavčic, které během léta, kdy je otevřen venkovní areál, doplňuje dalších 12 brigádníků, z nichž někteří s hradišťským aquaparkem spolupracují celoročně.

Poutní Antonínek v obležení. 350leté jubileum si připomnělo deset tisíc věřících

Na deset tisíc věřících se podle organizátorů vydalo v neděli 17. června na Blatnickou horu, připomenout si 350leté výročí od posvěcení základního kamene pro tamní kostelík sv. Antonína Paduánského v roce 1668. Jubileum poutního místa nemohl nevzpomenout ve své promluvě hlavní celebrant bohoslužby, Arcibiskup olomoucký a metropolita moravský Jan Graubner.

Zbavil se sklárny v Čechách, zaměří se na tu ve Květné

Optimistická budoucnost by mohla čekat zaměstnance Sklárny Květná. Alespoň to vyplývá z reakce majitele sklárny na morav- sko-slovenském pomezí Lubora Cervy. Ten v těchto dnech zveřejnil informaci o prodeji Crystalite Bohemia ve Světlé nad Sázavou, tedy větší z dvojice skláren v jeho vlastnictví.

Zemřel archeolog, který objevoval pravěkou minulost Dolního Němčí

Každý z nás má nějaké své sny, ale málokdo se dočká, aby se mu během jeho života splnily. Jednoho z těch šťastnějších, jenž je denně nacházel v rozorané půdě své domoviny pod Velkou Javořinou, jsme včera doprovodili na poslední cestě jeho pozemské pouti.

AKTUALIZOVÁNO

Krupobití udělalo z listů vinné révy řešeto. Poryv vyvrátil i betonový sloup

Potlučená úroda hroznů, polámané stromy i vyvrácený sloup. To jsou nejdramatičtější následky prudké bouřky, která se v úterý 12. černa po čtvrté hodině ranní přehnala nad Slováckem. Blesky křižující oblohu, burácení hromů, prudké poryvy větru a proudy deště s kroupami, neúprosně bičující vše, co jim stojí v cestě.

Voda došla i na poutním Antonínku. Shánějí peníze na vrtanou studnu

Sucho dostihlo také významné poutní místo Slovácka, Sv. Antonínek. Podnebí posledních let s nedostatečným množstvím srážek, se v této lokalitě na pomezí Horňácka, Dolňácka, Ostrožska a Hodonínska, projevilo tím, že vyschla studánka těsně pod vrcholem Blatnické hory a stav v rezervoárech dvou tamních studní začal být kritický.

Den obce v Dolním Němčí navštívil i hejtman Jiří Čunek

V jedno velké korzo se v sobotu 9. června proměnily ulice Dolního Němčí. Čtyři početné spolky tam totiž slavily svá výročí, jež tam poutavým způsobem daly svým spoluobčanům nahlédnout pod poklice svých aktivit.

Na zloděje aut si mají posvítit kamery ve Strání

Letošní krádeže dvou automobilů značky Škoda Octavia a jednoho vozu značky Volkswagen ve Strání rozvířily aktivitu obyvatel této největší vesnice Zlínského kraje na moravsko-slovenském pomezí. Ti neváhali a svou naštvanost a obavy o bezpečnost dali kriticky najevo v petici.

Dolní Němčí: chleby pekli ve starobylé černé kuchyni

Už pojedenácté se členové Národopisného krúžku Dolněmčan pustili do pečení chlebů v černé kuchyni opraveného starobylého mlýna v Dolním Němčí.

Salto mortale a cizinec v Hluku parkoval své auto na střeše

Eskamotérský kousek absolvoval v Hluku se svým automobilem značky Seat Toledo pětapadesátiletý cizinec.

Národní hymna je pro mne největším adrenalinem, tvrdí Kristýna Salčáková

Hosty talk show Davida Vackeho na dvorku uherskohradišťského Kafe uprostřed, byli ve čtvrtek 7. června navečer házenkářská reprezentantka Kristýna Salčáková se svým tatínkem, novinářem a hercem Vladimírem.

Pražský výběr v Buchlovicích posílili DJ Roxtar, Vojtěch Szabó i Hanka Kosnovská

VIDEO, FOTOGALERIE / Historicky potřetí zavítalo v pátek 8. června do zámeckého amfiteátru v Buchlovicích legendární seskupení Pražský výběr. Někdejší protagonisté rockové nové vlny v Československu, přichystali pro davy diváků hned několik překvapení.

Když jsou všichni experty na všechno

Dnes jsem se rozhodl vydat ve svém komentáři nejspíš na hodně tenký led. Ne že by mě na daném tématu něco lákalo, ale tak nějak se o něm prostě potřebuji vyjádřit, protože čeho je moc, toho může být i příliš.

Jiří Pospíchal: Prostor musí dostat každý, kdo má zájem o umělecké vzdělávání

ROZHOVOR/ - Blíží se čas dovolených a koncertní sezona seskupení Umíme Hrát (UH), jehož vůdčí osobností je muzikant, houslový virtuoz a hudební pedagog Jiří Pospíchal, jde do finále.  

Biomatka aneb běž do řiti s kus-kusem

Nové divadelní představení z vlastního pera nazkoušeli bánovští ochotníci z Divadelního spolku „Pod lampú“.

Psi pokousali v Brodě seniora a ve Zlíně mladou ženu

V rukou lékařů po útoku psů skončili v uplynulých dnech v našem kraji dva lidé. Zatímco na Zlínsku se se zlou potázala 25letá žena, kterou s tržnými zraněními museli hospitalizovat v krajské Baťově nemocnici, dvaasedmdesátiletý Jaromír Slavíček měl v Uherském Brodě větší štěstí a vyvázl jen s protitetanovou injekcí a předepsanými antibiotiky v ambulanci.

Staré Město: obrazy na budoucích vitrážích kostela rozpoutaly divokou diskusi

Divokou diskuzi na facebookovém profilu Co mě štve i těší ve Starém Městě a nebojím se o tom mluvit, rozproudily v uplynulých dnech fólie s motivy, které se mají zračit na budoucích vitrážích oken kostela svatého Ducha ve Starém Městě.

Házenkářská reprezentantka Kristýna Salčáková přijde do talk show Davida Vackeho

Dlouholetá česká reprezentantka v házené a uherskohradišťská rodačka Kristýna Salčáková a její otec – novinář, herec a pábitel Vladimír Salčák, se stanou hosty třetího pokračování talk show Davida Vackeho Uprostřed s … Akce se uskuteční ve čtvrtek 7. června od 18 hodin v hradišťském Kafe uprostřed.

Skandální aféra v hradišťském Kafe uprostřed

Aféra přímo skandální má vypuknout v pondělí 4. června v 19 hodin ve dvoře Kafe uprostřed v Uherském Hradišti. Pod hlavičkou umělecké agentury Pierrot se v netradiční, zhruba hodinové, adaptaci povídky Karla Čapka představí herci Jiří Hejcman a Irena a David Vackovi.

Favorit zaparkoval na svodidlech, čímž se vyhl srážce s mazdou

Kuriózní nehoda se stala v sobotu 26. května krátce před 17. hodinou na autostrádě ve směru jízdy na Slušovice.

Pokřtí knihu, v níž ožijí zapomenuté příběhy slováckého Dolňácka

Ředitel Knihovny B. B. Buchlovana Radovan Jančář, šéf Slováckého muzea Ivo Frolec i archeolog Luděk Galuška, to je trojice kmotrů knihy Jiřího Jilíka a Bořka Žižlavského s názvem Zapomenuté příběhy slováckého Dolňácka, kteří ji uvedou do světa čtenářů.

Memento třicetileté války

Středečním 23. květnem jsme dospěli k jednomu z letošních velkých výročí. V ten den před 400 lety začala třicetiletá válka, krvavý celoevropský konflikt, jehož rozbuškou se stal známý incident, defenestrace, tedy vyhození králových místodržících z oken Pražského hradu.

Do práce i do školy se bude v kraji cestovat lépe

Méně nervů kvůli přesedání a více pohodlí. Cestující vlakem či autobusem si polepší. Kraj totiž hodlá investovat do posílení veřejné dopravy. Díky tomu lidé získají lepší spojení s městy v kraji. To má motivovat k většímu využití hromadné dopravy. Jedním z těch, kteří cestují do zaměstnání pravidelně převážně vlakem ze Starého Města do Otrokovic a zpátky je Antonín Oliva.

ZUŠ Slovácko otevírá dveře veřejnosti

Chtěli byste, aby vaše dítě navštěvovalo uměleckou školu? Aby se naučilo hrát na hudební nástroj, malovat nebo tančit? Zajímá vás, jak to vypadá na ZUŠce? Tak neváhejte a přijďte se k nám podívat! V pátek 11. května od 14.30 do 17.00 otevírá ZUŠ Slovácko v Uherském Hradišti dveře veřejnosti.

Važme si vody

Akutní nedostatek vláhy se začal projevovat také u nás Slovácku.

Žloutenka, salmonela, průjem. Jak jim předcházet, radili v nemocnici

Více než stovka zájemců z řad zdravotnických profesionálů i laické veřejnosti si v pondělí 7. května v centrálním objektu Uherskohradišťské nemocnice pod dohledem odborníků ověřila, zda postupují správně při mytí rukou.

Rozhlednu na Velkém Lopeníku odemkl Bílý Karpat

Oficiálního zahájení sezony se opět dočkala rozhledna na Velkém Lopeníku. O první květnové sobotě ji za přítomnosti stovek turistů z obou stran moravsko - slovenského pomezí slavnostně odemkl Bílý Karpat.

Hody v Dolním Němčí vyšperkoval dlouhý průvod krojovaných

VIDEO / FOTOGALERIE / Nebývalý zájem projevili obyvatelé Dolního Němčí o krojovanou účast v sobotním hodovém průvodu.

Hodovou sezonu na Slovácku zahájí salátové hody v Dolním Němčí

Rozhodli se posílit řady Národopisnému krúžku Dolněmčan a tři měsíce na to se postaví do čela hodové chasy. Řeč je o třiadvacetileté Zdence Ježkové a jejímu o rok staršímu tanečnímu partnerovi Miroslavu Ježkovi, který je Zdenčiným vzdáleným bratrancem.

Nápor větru ulomil vršek májky v Dolním Němčí

Větrné poryvy si v neděli na Slovácku vyžádaly první „oběti“. Kromě stromů popadaných na silnici nevydržela nápor větru ani horní část 35 metrů vysoké obecní májky v Dolním Němčí. Naštěstí se nikomu nic nestalo a o den později se v centru obce tyčila májka opravená.

Nejhorší zjištění? Víno z odpadní celulózy, říká vinařský specialista

Odborník na víno a dlouholetý inspektor Státní zemědělské a potravinářské inspekce Milan Hlaváček byl po Drahomíře Hofmanové druhým hostem talkshow Davida Vackeho v uherskohradišťské kavárně Kafe uprostřed.

Armén i Moravan Ašot Arakeljan oslaví životní jubileum - 70 let

Sedmou dekádu své životní cesty završí 2. května malíř a historik Ašot Arakeljan, člověk velkého srdce, dvou domovů, umělec mimořádného výtvarného cítění i osobnost pevných morálních zásad. Narodil se 2. května 1948 v Náhorním Karabachu, ale od roku 1992 žije a pracuje na Slovácku v Horním Němčí.

Karel Košárek s Jiřím Pospíchalem excelovali při koncertu v Redutě

Věhlasný pianista světového renomé, Karel Košárek, byl ve středu 25. dubna večer v uherskohradišťské Redutě hlavní hvězdou šestého koncertu hudebního spolku Umíme Hrát. Vystoupil tam spolu s houslovým virtuosem Jiřím Pospíchalem a Korngold quartet - smyčcovým kvartetem s hradišťskými kořeny.

Slavnostně otevřeli Zahradu života v Pašovicích

Slavnostní otevření Zahrady života se v neděli 15. dubna uskutečnilo v Pašovicích. Zahradě života požehnal pomocný biskup olomoucký Josef Nuzík.

Hitem u cestujících začíná být nákup jízdenek v infocentrech

Prodej jízdenek soukromých dopravců v infocentrech řady měst našeho regionu, to je služba, kterou využívá čím dál tím víc cestujících na Slovácku. Pozvolný nárůst zájmu o ni registrují v Uherském Hradišti, Starém Městě i v Uherském Brodě.

AKTUALIZOVÁNO

Tichá vína v hradišťské Redutě koštovaly davy lidí

Viditelně větší zájem než v uplynulých třech letech byl o akci Tichá vína Reduta v Uherském Hradišti. Ještě půl hodiny po jejím zahájení o sobotním podvečeru 7. dubna musel dav zájemců trpělivě čekat až na každého přijde řada a dostane se dovnitř.

Slovácké muzeum v Hradišti provoněly zákuskové pochoutky měšťanské kuchyně

Postní topinky, mandlové suchary, trhance, či trdla, smažily a pekly v sobotu 7. dubna dopoledne v budově Slováckého muzea ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti kuchařka Anna Káčerová spolu s etnografkou Martou Kondrovou.

Příběhy šesti hrdinů rozkrývá kniha Zapomenutí synové našich krajů

Zcela zaplněná čítárna Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti byla ve středu 28. března navečer dokladem zájmu o slavnostní křest knihy svého ředitele Radovana Jančáře s názvem Zapomenutí synové našich krajů.

Mrskačce ve Vlčnově vládla královská družina

Patnáct členů družiny ročníku 2000, za zády na jejich ramenou čtyřmetrová pomlázka, které ve Vlčnově nikdo neřekne jinak než kančúch a v jejich středu čerstvě desetiletý letošní vládce jízdy králů Martin Darek Franta.

Křtu knih o Chřibech se osobně účastnil i majitel Buchlova Leopold Berchtold

/VIDEO/ Více než stovka chřibomilů zaplnila v sobotu 31. března taneční sál hradu Buchlova. Křtily se tam totiž dvě knihy s Chřiby přímo související, Buchlov – historie a příběhy hradu, spolu se sborníkem Krajem Veligradu.

Požár trávy likvidovali hasiči v nepřístupném terénu na hranici se Slovenskem

Požár hořící trávy na hranici se Slovenskem museli o poslední březnové sobotě navečer likvidovat hasiči z Uherského Brodu, Žítkové i Trenčína. S plameny se potýkali v nepřístupném terénu Bílých Karpat nedaleko Žítkové.

Kristův hrob v Dolním Němčí stráží krojovaní ministranti s lampami v rukou

Od devíti ráno až do podvečerních hodin o Bílé sobotě drží dolněmčanští ministranti hlídku u symbolického hrobu Ježíše Krista v tamním kostele sv. Filipa a Jakuba. Hodinový dozor v krojích a s lampami v rukou tam měli také Matěj Zelinka a David Tilchert,kteří tvořili jednu ze šesti strážných dvojic.

Ježíš nesl kříž ulicemi Dolního Němčí

Křížovou cestu s živými obrazy v podání ministrantů a členek scholy Nekonečno premiérově uspořádali o Velkém pátku v Dolním Němčí.

Vítězní stárci ze Zlechova si odvezli domů 77 litrů vína

Mladší stárce loňských zlechovských hodů Denise Hradilové je 19 let a Lukáši Tesařovi o rok víc. Oba se stali vítězi soutěže Slováckého deníku O nejpohlednější stárkovský pár roku 2017. 

Pro Krtka v Hradišti vybrali skoro 200 tisíc korun

FOTOGALERIE / VIDEO / Bezmála 200 000 korun věnovali podporovatelé ze Slovácka Dětskému nadačnímu fondu Krtek, působícímu při Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice v Brně. Stalo se tak v pátek 23. března večer na 4. ročníku benefičního koncertu pro nadační fond Krtek v uherskohradišťském kině Hvězda.

Uherské Hradiště: Drahomíra Hofmanová v talk show Davida Vackeho

Premiérovým hostem zbrusu nové talk show herce Davida Vackeho s názvem Uprostřed s… v Kafe Uprostřed v Uherském Hradišti, se ve čtvrtek 22. srpna stala filmová a divadelní herečka Drahomíra Hofmanová.

Kapela Kern veze na ROBfest do Dolního Němčí Explozi snů

Blízko nás, Exploze snů, Silnější než já i celou řadu dalších hitů brněnské rockově metalové legendy Kern, si budou moct poslechnout ti, kteří zamíří v sobotu 24. března večer do Kulturního domu v Dolním Němčí na ROBfest.

Jsme mocným na obtíž

Bezmála tři desítky let po návratu demokracie do Čech, na Moravu, do Slezska i na Slovensko a nespokojení lidé s transparenty v rukou plní náměstí a mávají nad hlavami gesty nesouhlasu.

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZOVÁNO

Brodský starosta a senátor Kunčar: Rozpad rodiny je daň za mé pracovní vytížení

ROZHOVOR / FOTOGALERIE / Dvanáctým rokem je členem zastupitelstva v Uherském Brodě, osmým rokem jeho starostou a pátým rokem senátorem za obvod číslo 80. Řeč je o Patriku Kunčarovi, jenž se navíc podle svých slov vloni na podzim odstěhoval od své rodiny, čímž vyvrcholila jeho manželská krize.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT