VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL BOHUN

Pavel Bohun / Slovácký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Patrik Kunčar porazil i počtvrté Libora Lukáše a obhájil tak senátorský post

Patrik Kunčar, tak zní jméno staronového senátora volebního obvodu číslo 80, sahajícího od Slavičínska, přes Bojkovicko, část Uherskobrodska až k Otrokovicím.

Radnici v Hradišti ovládne koalice ODS, KRUH, KDU-ČSL a TOP 09

ODS, KRUH, KDU-ČSL, TOP 09, takové je složení koalice v novém zastupitelstvu Uherského Hradiště, jak se na ní vyjednávači všech čtyř politických subjektů v pátek 12. října večer dohodli. Na svém facebookovém profilu to zveřejnil uherskohradišťský starosta a lídr tamní vítězné kandidátky ODS Stanislav Blaha.

Špinavá kampaň bez důkazů, tvrdí senátor Patrik Kunčar

ROZHOVOR / Ve druhém kole senátních voleb se volí třetina Senátu ve 27 volebních obvodech, a protože v prvním kole volby získali jen dva kandidáti více než 50 procent hlasů nutných ke zvolení, uskuteční se dnes od 14. do 22. a zítra od 8. do 14. hodiny kolo druhé. Do 2. kola ve volebním obvodu č. 80 postoupil Patrik Kunčar s 33,39 a Libor Lukáš s 27,21 procenta hlasů.

Nedovolme ztrátu dalších čtyř let , tvrdí kandidát na senátora Libor Lukáš

ROZHOVOR / Ve druhém kole senátních voleb se volí třetina Senátu ve 27 volebních obvodech, a protože v prvním kole volby získali jen dva kandidáti více než 50 procent hlasů nutných ke zvolení, uskuteční se dnes od 14. do 22. a zítra od 8. do 14. hodiny kolo druhé. Do 2. kola ve volebním obvodu č. 80 postoupil Patrik Kunčar s 33,39 a Libor Lukáš s 27,21 procenta hlasů.

Volby v Hluku řeší soud. Zastavilo to i koaliční vyjednávání

O zastavení dalších koaličních jednání rozhodla schůzka vyjednávačů jednotlivých seskupení, úspěšných při komunálních volbách do zastupitelstva města Hluk. Důvodem je stížnost na průběh tamních voleb, kterou aktuálně řeší soud. Informoval o tom starosta Hluku a lídr kandidátky vítězné KDU-ČSL Martin Křižan.

Herec Slováckého divadla Jaroslav Kyncl by 9.října oslavil 80 let

Možná si pamatujete chlápka s hustým knírkem, jedoucím na nejstarším kole na světě, halasně a s velkým úsměvem zdravící snad všechny, co jsou zrovna na ulici, včetně dětí.

Vláda v Kunovicích je stále s velkým otazníkem

Překvapivý volební výsledek, kterým dali obyvatelé Kunovic najevo, že je nejspíš čas na změnu. I tak by se daly hodnotit výsledky komunálních voleb v Kunovicích.

Policisté i patnáctiletý školák zachránili život staršímu muži

Byla sobota 29. září krátce po třetí hodině odpoledne, když mladý mužský hlas oznámil na lince 158, že u zámku v Bojkovicích zkolaboval starší pán. Operační důstojník na druhém konci telefonického spojení ihned vyslal k místu policejní hlídku.

Děcka z Kunovic hledají posily do svých řad

Posílit řady malých folkloristů v Kunovicích mají ve čtvrtek 11. října šanci ti, kteří se v 17 hodin dostaví do tamní búdy. Právě tam se totiž koná nábor do souboru Děcka z Kunovic.

Vítěz Blaha: Nejde mi o peníze, chci pomoct městu, jako starosta i poslanec

ROZHOVOR / Své úspěšné tažení za volebním vítězstvím v Uherském Hradišti shrnuje v rozhovoru pro čtenáře Deníku starosta města a poslanec Poslanecké sněmovny Stanislav Blaha. Prozrazuje v něm, s kým jeho ODS vyjednávat rozhodně nebude, i to, jak on osobně vnímá pozice starosty a poslance obsazené jedním člověkem.

Lidovci na Slovácku zvítězili ve čtyřech ze sedmi měst

Veskrze vítězstvím pravostředých seskupení v čele s lidovci a porážkou levice skončily víkendové komunální volby na Slovácku. Alespoň v sedmi městech našeho okresu právě taková realita nastala.

Jasným vítězem voleb v Hradišti je ODS

Až do 22. hodiny museli v sobotu 6. října čekat obyvatelé Uherského Hradiště, než se dozvěděli definitivní výsledky komunálních voleb ve svém městě.

AKTUALIZOVÁNO

Volby v Uherském Hradišti vyhrála ODS, vítězství slavili šampaňským i doutníky

FOTOGALERIE NOVÝCH ZASTUPITELŮ / Šampaňské a doutníky rozdával v sobotu 6. října starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha v tamní kavárně Cafe 24 a na přilehlém nádvoří, jakmile se těsně před 22. hodinou dozvěděl konečné výsledky komunálních voleb.

Historicky nejnižší volební účast zaznamenala nejmenší obec Zlínského kraje

Nejnižší volební účast v novodobé historii nejmenší vesnice Zlínského kraje, Hostějova, s aktuálními 43 obyvateli, je jedním z výsledků voleb do tamního obecního zastupitelstva.

Na kole vinohrady vystartovalo více než 700 cyklistů a pěších

FOTO, VIDEO / Více než 700 cykloturistů neodolalo o volební sobotě slunečnému počasí s teplotami kolem dvacítky a zapojilo se do 13. ročníku symbolického zavírání cyklostezek s názvem Na kole vinohrady.

Volební komisi v Hostějově zcela ovládly ženy

Čtveřice žen opanovala o prvním říjnovém víkendu volební komisi v nejmenší obci Zlínského kraje v Hostějově na jižním úpatí Chřibů. Vesničku se 43 obyvateli tak na 24 hodin absolutně ovládla ženská ruka. Kvarteto komisařek se totiž od 14. páteční do 14. sobotní hodiny stalo hned po starostce Antonii Vaculíkové, dalším klíčovým rozhodovacím prvkem v obci.

Takovou cukernatost u hroznů v říjnu nepamatuji, tvrdí vinařský odborník

Za měsíc bude Františku Jakubíkovi 85 let a už více než půl století se aktivně věnuje vinohradnictví a výrobě vína. Je začátek října a v jeho vinohradu se všechny střapce hroznů krčí pod sítěmi, chránícími vinnou révu před nálety špačků a kosů.

V Dolním Němčí - Vesnici roku 2018 odvolilo po dvou hodinách 10 procent voličů

Zhruba deset procent voličů přišlo odevzdat svůj hlas kandidátům do obecního zastupitelstva v krajské i celorepublikové Vesnici roku 2018 v Dolním Němčí v pátek 5. října, necelé dvě hodiny po otevření volebních místností.

AKTUALIZOVÁNO

Hamé se spojuje s Vitanou. Koho propustí a kdo zůstane?

Jako blesk z čistého nebe zapůsobila v Kunovicích zpráva o tom, že podniky Hamé a Vitana mají svým propojením vytvořit jednu potravinářskou společnost v České republice a na Slovensku.

Bezpečno v Hradišti? Ale kdeže! Uzamčená kola ukradli za bílého dne pří

Netradiční zážitek připravila dvojice zlodějů kol mladému Hradišťanovi, jenž se stal nechtěným svědkem toho, jak kleštěmi v domnělém závětří přestřihávají lankové zámky z právě ukradených bicyklů.

Svoz exponátů? Podle tras na mapě

Svérázným způsobem si Marie Martykánová v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti připravuje svoz exponátů na výstavu s názvem O čem si rozpráva Česko, Slovensko, Morava, jejíž vernisáž tam chystají 25. října.

Dopravní kolapsy má vyřešit nová křižovatka na obchvatu

Světlo na konci tunelu, i tak lze s trochou nadsázky definovat ve čtvrtek 26. září podepsané memorandum, jehož cílem je zlepšit kritickou dopravní situaci mezi Uherským Hradištěm a Kunovicemi.

Dolněmčanské Nagano: Vesnice roku převzala ocenění. Podívejte se na VIDEO a FOTO

Je poslední zářijová sobota dopoledne a ulicemi Dolního Němčí, vítězné obce celorepublikového kola soutěže Vesnice roku 2018, krouží koňská spřežení s vlečkami plnými hostů. Na obhlídku se vydali veskrze zástupci velké třináctky finalistů soutěže. Ti přijeli pod Velkou Javořinu, aby se tam zúčastnili slavnostního ceremoniálu předávání ocenění a být svědky dekorování trojice nejúspěšnějších dědin.

Propastných 67 let je největší věkový rozdíl kandidátů do zastupitelstev

Neuvěřitelných 67 roků, tedy tří generační rozdíl je mezi nejstarším kandidátem do zastupitelstva v našem regionu a skupinou zájemců o pozici zastupitele, kteří letos nabyli plnoletosti.

Kyberkriminalita na Slovácku: firmu chtěl připravit o osm tisíc Euro

Internetová kriminalita nezná hranice. Policejní analytiky v Uherském Hradišti proto nezaskočilo, když v takové souvislosti začali pracovat na případu jakoby přes kopírák opsaného z archívů zahraničních bezpečnostních centrál. A ten začal naprosto nevinně.

Sklízíme jen to, co zasejeme

Už si pomalu začínám rozpačitě zvykat na to, že si jara ani podzimu příliš neužijeme, neboť léto startuje v polovině dubna a končí těsně před svatováclavskou oslavou na konci září. Co už. Počasí se zřejmě také naším přičiněním rozkolísalo, a tak sklízíme, co svým velkopanským přístupem k přírodě denně pomáháme zasít.

Nejlepší knihovnou kraje za hradišťský okres vyhlásili tu v Dolním Němčí

Nejen titul Vesnice roku 2018, ale také ocenění Knihovna roku 2018 putuje za okres Uherské Hradiště do Dolního Němčí. Vedoucí oceněných knihoven ze všech čtyř okresů Zlínského kraje převzali v pondělí 25. září v sídle Zlínského kraje.

AKTUALIZOVÁNO

Přejezd v Šumicích zůstane, k zemi půjde nádražní budova

Modernizace železniční tratě v Šumicích zatím nadělala vedení obce a místním obyvatelům pouze vrásky. Nejprve hrozilo zrušení jednoho z klíčových přejezdů přes koleje uprostřed obce, nyní je v plánu bourání nádražní budovy.

Kdo jsou Dolněmčané?

Česnekáři, ano, i tak se „přezdívá“ Dolněmčanům, a nejspíš se to nezmění ani poté, co se tato třítisícová dědina stala celorepublikovou vesnicí roku 2018.

Muzeum v Bystřici pod Lopeníkem se stalo Lidovou stavbou roku 2018

Lidovou stavbou roku 2018 ve Zlínském kraji vyhlásili v pátek 21. září Dům č. p. 77 včetně stodoly, sloužící jako obecní muzeum v Bystřici pod Lopeníkem.

Opravy silnice ve Chřibech? Noční můra řidičů

Kolony naštvaných řidičů nucených čekat desítky minut před mobilním semaforem, tak vypadala v uplynulých dnech situace ve Chřibech na silnici I/50 v okolí odbočky na Stupavu a Staré Hutě.

V hradišťské nemocnici vybudovali potrubní poštu za 10 milionů korun

Za více než 10 milionů korun milionu korun vybudovali v Uherskohradišťské nemocnici 1300 metrů dlouhý systém potrubní pošty, jenž má mezi čtyřmi budovami dopravovat rychlostí až pět metrů za vteřinu vzorky biologického materiálu, mířící k vyšetření do laboratoří.

Zaklíněného řidiče museli hasiči z auta vystříhat

Zranění a transport řidiče do nemocnice si vyžádala srážka nákladního auta s osobním vozidlem v pátek 14. září krátce po 10. hodině dopoledne u benzinky na silnici I/50 v Uherském Brodě.

Mladík podlehl zraněním, v Colorlaku je to druhý mrtvý během tří měsíců

Boj o svůj život prohrál ve Zlínské nemocnici 21letý Velehraďan - zaměstnanec staroměstského podniku Colorlak, jehož ve čtvrtek 13. září odpoledne těžce zranil na jeho pracovišti stroj.

Hub jsou plné Karpaty i Chřiby

Téměř dvě stovky praváků, suchohřibů a nespočet bedlí přinesl v úterý ze Slavkovského lesa v Bílých Karpatech šedesátiletý Slavkovjan Jiří Pochylý.

Gymnázium Uherské Hradiště otevřelo nové laboratoře

S otevřením čtyř zrekonstruovaných laboratoří byl na Gymnáziu Uherské Hradiště spojen začátek nového školního roku. V moderní a plně vybavené prostory se proměnily přes 30 let staré posluchárny.

Bronzovou orlici slavnostně předali Osobnosti Moravy 2017 Jiřímu Pavlicovi

Ocenění Osobnost Moravy 2017, bronzovou sošku orlice, převzal z rukou představitelů Moravské národní obce v neděli 9. září umělecký vedoucí Hradišťanu, hudební skladatel a muzikant a Jiří Pavlica.

Ital se po devatenácti letech slibů oblekl v Hradišti do buchlovického kroje

Z údivu nemohli vyjít v sobotu 8. září hosté hotelu Maxi v Uherském Hradišti. Jeho osmašedesátiletý provozovatel italského původu Claudio Rossi je totiž nečekaně vítal v buchlovickém kroji.

Kvůli smrti čtyř dívek při rally v Lopeníku půjde před soud pět lidí

Pět lidí půjde před soud kvůli tragické nehodě při rally v Lopeníku před šesti lety. Rozhodl o tom uherskohradišťský státní zástupce Tomáš Pindur. Případ bude řešit soud v Uherském Hradišti, termín ještě nebyl stanovený. Jako první o tom informoval Český rozhlas Zlín.

Žmolkovici, ale i chleba s povidly nabízel v Hradišti mikroregion Bílé Karpaty

Bohatý kulturní program i pochutiny a tradiční nápoje z jednotlivých vesnic, tím se tradičně prezentoval na 16. ročníku Slováckých slavností vína a otevřených památek mikroregion Východní Slovácko.

Východní Slovácko v Hradišti obsadilo Mariánské náměstí. Potřetí za sebou

Slatina ze Suché Loze, medovina z Nivnice a slivovice z každé obce mikroregionu Východní Slovácko.

VIDEO: Do Hradiště na slavnosti přijela i dvaašedesátiletá Rosnička

Až z Napajedel přicestoval v sobotu ráno na vlakové nádraží do Uherského Hradiště šestiletý Matyáš Hrabalík, aby mohl spatřit příjezd historického vlaku s parní lokomotivou Rosnička.

AKTUALIZUJEME

Průvod tisíců krojovaných vyráží do centra Uherského Hradiště

Už od rozednění je dnes v sobotu 8. září u vstupu do Vinohradské ulice v Uherském Hraditi pořádně živo.

Na Slavnosti vína do Hradiště vás přiveze Rosnička

V sobotu 8. září nabídnou České dráhy zájemcům zážitkovou jízdu parním vlakem Rosnička směřujícím na Slovácké slavnosti vína a otevřených památek.

Pro rodinu muže zabitého žralokem pořádají v Bánově sbírku

Veřejnou sbírku pro rodinu zesnulého Petra D., který tragicky zahynul 3. srpna po útoku žraloka v Egyptě organizuje Obecní úřad v Bánově.

Slavnosti bez deště? Tajné přání všech

Šestnáctý ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek v Uherském Hradišti je z mého pohledu akcí neskutečnou už tím, pokolikáté v řadě zaplaví město na jeden víkend vlna desetitisíců lidí.

Výpěstky výtvarníka Zdeňka Tománka vystaví na zámku

Expozici svých plastik s názvem Výpěstky, představí ve čtvrtek 6. září v prvním patře zlínského zámku v Galerii Václava Chada akademický sochař a pedagog Zdeněk Tománek z Uherského Hradiště.

OBRAZEM: První školní den prvňáčků v Základní škole UNESCO

Zahájení školního roku 2018 se 3. září pro první tři ročníky ZŠ UNESCO konalo ve velkém sále Klubu kultury v Uherském Hradišti.

Policejní akce HAD na Slovácku odhalila pět opilých mladistvých

Alkohol v krvi pěti mladistvých, takový je výsledek policejních kontrol v restauracích, barech a diskotékách okresu Uherské Hradiště. Ty se tam v noci ze soboty na neděli uskutečnily v rámci celostátní akce s názvem HAD 2018.

Povidla v Dolním Němčí vařili před televizními kamerami

  FOTOGALERIE / Vaření trnek s lidovým jarmarkem, tak se jmenuje už 19. ročník vyhlášené akce, kterou uspořádali o první zářijové sobotě v areálu starobylého Muzea Na Mlýně v Dolním Němčí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT