VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL BOHUN

Pavel Bohun / Slovácký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Hostějově přišlo k prezidentským volbám téměř 85 procent voličů

Jiří Drahoš s Pavlem Fišerem skončili v prvním kole přímé volby prezidenta České republiky v nejmenší vesnici Zlínského kraje v Hostějově svorně se ziskem 25 procent hlasů na druhém místě za vítězným Milošem Zemanem s 32 procenty hlasů.

Bilance po 25 letech

Pětadvacet let uplynulo od rozdělení Československa a v našem regionu nám tuto událost připomínají nejen patníky vymezující hranici mezi Českou a Slovenskou republikou v Bílých Karpatech, ale také trojice veskrze osiřelých pohraničních přechodů ve Starém Hrozenkově, Strání a Březové.

Tříkrálová sbírka v Dolním Němčí pokořila další rekord

Netradičně jarního počasí si v sobotu 6. ledna při dopolední obchůzce v rámci Tříkrálové sbírky po Dolním Němčí, užívalo 60 dětí, rozdělených do 20 skupinek.

Za co bychom byli ochotni položit svůj život?

Mimořádně náročnou hru s názvem Přes ploty začali v sobotu servírovat divákům Slováckého divadla v Uherském Hradišti protagonisté tamní letošní divadelní premiéry. Jedná se o divadelní adaptaci e-mailové konverzace sociologa a někdejšího disidenta Fedora Gála s chytrým, zvědavým, sečtělým a neustále provokujícím Matějem.

Změna! První miminko roku 2018 se narodilo doma v Uherském Brodě

Jakub Kostka, tak se jmenuje první dítě, které se narodilo v roce 2018 v okrese Uherské Hradiště.

AKTUALIZOVÁNO

Tříkráloví koledníci vystartovali do ulic také v Uherském Brodě

Dobročinná Tříkrálová sbírka na pomoc nemocným a potřebným odstartovala v Uherském Brodě v pátek 5. ledna.

Klub Štěpánů je stále v plné síle

Tradičně mezi Štěpánem a Silvestrem, 28. prosince - se v Domě kultury v Uherském Brodě konalo již 36. výroční zasedání Klubu Štěpánů, nebo-li POPO (POštěpánské POsezení).

Rok 2018 je nám výzvou

Roku 2017 odpočítáváme poslední hodiny abychom už nedočkavě mohli nahlížet za silvestrovský horizont s očekáváním událostí roku příštího. A už nyní je zřejmé, že bude pořádně pestrý.

VIDEO: Ohňostroje křižovaly noční nebe nad Uherským Hradištěm

Už několik hodin před koncem roku 2017 bavily, ale také masírovaly trpělivost obyvatel Uherského Hradiště kanonády z rachejtlí i nepřeberného množství zábavné pyrotechniky.

Nově narozená miminka na Slovácku - 52. týden 2017

HLASUJTE V ANKETĚ, FOTOGALERIE/ Díky vstřícnosti uherskohradišťské porodnice vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.

Silvestrovské setkání na Javořině: zmokla vatra i Topolánek

VIDEO / FOTOGALERIE / Dopolední déšť a nedostatečně prohrnutá jediná příjezdová silnice ze slovenské strany značně omezily počet lidí, kteří se v posledním dnu roku 2017 rozhodli zúčastnit tradičního setkání Čechů, Moravanů a Slováků na nejvyšším vrcholu Bílých Karpat, Velké Javořině.

V domě hořel nábytek, zřejmě jej podpálila pyrotechnika

Hasiči museli den před silvestrem kolem 16. hodiny likvidovat požár v opouštěné budově v areálu starého mlýna v části Uherského Brodu Újezdec u Luhačovic.

Best Of 2017 od prvního ledna v kině Hvězda

Kino Hvězda Uherské Hradiště nabízí od začátku ledna přehlídku filmů "Best Of 2017". Jedná se adepty na Zlaté Glóby a Oscary.

Rozbředlý sníh leží po nočním přívalu na silnicích Slovácka

Silnice první třídy na Slovácku jsou po nočním sněžení převážně mokré, pouze I/50 v Bílých Karpatech má podle řidičů na vozovce rozbředlou vrstvu sněhu krytou posypem.

Rok 2018 je velkou výzvou pro nás pro všechny

Roku 2017 odpočítáváme poslední hodiny abychom už nedočkavě mohli nahlížet za silvestrovský horizont s očekáváním událostí roku příštího. A už nyní je zřejmé, že bude pořádně pestrý.

Předsilvestrovská beseda ve Slovácké búdě u cimbálu s CM Ohnica

Již 28. Setkání folkloristů se 29. prosince od 19. 30 hodin uskuteční v hradišťské Slovácké búdě ve Smetanových sadech.

Dva otužilci pokořili Moravu. Jeden z nich byl vnuk Františka Venclovského

VIDEO / FOTOGALERIE / Na pouhé čtyři stupně nad nulu se vyšplhala rtuť teploměru v Uherském Hradišti o letošním druhém svátku vánočním, dvě hodiny po poledni. Ani sluneční paprsky v ten den nedokázaly ohřát vlny v řece Moravě u hradišťského přístaviště na Svatojiřském nábřeží, která v ten den byla ještě o stupeň chladnější než ovzduší kolem.

Půlnoční mší ve velehradské bazilice zněla Missa pastoralis

FOTOGALERIE / Stovky návštěvníků zaplnily o štědrovečerní neděli před půlnocí všechna místa k sezení v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje.

Dopadli zloděje Červinkových obrazů z Galerie Sova

Policisté v těchto dnech dopadli zloděje několika obrazů zesnulého hradišťského výtvarníka Zdeňka Targuse Červinky z Galerie Sova v Otakarově ulici v Uherském Hradišti, včetně pískovcové sochy z předzahrádky jednoho z domů v tamní Svatováclavské ulici. Usvědčený pachatel má na svědomí rovněž vloupání do hradišťského starožitnictví v Otakarově ulici.

Příběh o Ježíškově narození završil televizní štáb interview s Pannou Marií

FOTOGALERIE / Vánoční divadlo s příběhem o narození Ježíše Krista v podání scholy Nekonečno nemohlo chybět při symbolickém štědrodenním otvírání betléma v kostele svatých Filipa a Jakuba v Dolním Němčí.

Otužilec chce na Štěpána opět přeplavat Moravu

Otužilecké plavání v řece Moravě, tak jako před dvěma lety, chystá v Uherském Hradišti na 26. prosince od 14 hodin dálkový a expediční plavec Pavel Poljanský z Přerova.

Silvestrovské výšlapy na Velkou Javořinu, Velký Lopeník i na Pepčín

HLASUJTE V ANKETĚ / Silvestrovské pochody na vrcholy hor se staly oblíbenou aktivitou vždy o posledním dnu roku na Slovácku. Pěšky nebo na běžkách se obyvatelé našeho regionu vydávají na Pepčín nad Drslavicemi a Vlčnovem, k rozhledně na Velkém Lopeníku a tradičně také na nejvyšší vrchol Bílých Karpat na Velkou Javořinu.

Je čas se zastavit

Svátečně vyšperkované vesnice a města, ale i kvapík s jakým se prodíráme jeden kolem druhého v ulicích s nákupními taškami přetékajícími zbožím, zácpy aut na silnicích, v nichž za volantem nervózně kroutíme hlavou nad tím, kam se všichni tak zběsile ženou.

Hejtman Čunek tlačí na vznik Muzea totality v Uherském Hradišti

FOTOGALERIE / K urychlenému uskutečnění dalších kroků při plánování proměny chátrajícího areálu věznice v Uherském Hradišti zavelel v těchto dnech hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. 

Hodoví stárci se stárkami, pojďte soutěžit

Milí čtenáři, na stránky Slováckých novin se vrací populární fotosoutěž O nejpohlednější stárkovský pár. Také v jejím aktuálním už 8. ročníku chceme touto formou pravidelně, každý pátek, představovat na společných fotografiích letošní hodové stárky z celého Slovácka.

Tipy Deníku, kde a jak si užít třetí adventní víkend

FOTOGALERIE / Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin

Ve Květné zpívali koledy na zahradě mateřské školy

VIDEO / FOTOGALERIE / Zahrada mateřské školy ve straňanské části Květná, se již počtvrté stala prostorem pro uspořádání akce Česko zpívá koledy. 

Zpívání koled s Deníkem v Pitíně podpořila cimbálovka Jaroslava Pavlíka i sbory

FOTOGALERIE / Tradicí se stává zpívání koled v Pitíně. Každý nový ročník se setkává s větším úspěchem u zpěváků, kteří se sjíždějí i z okolních obcí a přidávajíc se k již osvědčeným souborům i domácím koledníkům. 

Doslova útokem vzali rodiče školáků Vánoční výstavu v Dolním Němčí

FOTOGALERIE / Už po čtyřiadvacáté uspořádali školáci i jejich učitelé v sobotu a v neděli 9. a 10. prosince v prostorách Základní a umělecké školy v Dolním Němčí vánoční výstavu. 

AKTUALIZOVÁNO

Šokující napadení:čtyři muži mlátili kamaráda, když měl oprátku kolem krku

Nasadili mu oprátku na krk, spoutali jej a dlouhé hodiny bili. Hrůzný zážitek má za sebou mladík z Uherského Hradiště, kterého měli přepadnout v sobotu 25. listopadu v rodinném domě v ulici 1. máje čtyři muži.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>