VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OLEG KAPINUS

Oleg Kapinus / Slovácký deník

Oleg Kapinus, Slovácký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Krhov: bitka skončila málem vraždou

Bojkovice – Konflikt dvou mužů v městské části Bojkovic v Krhově, který ve středu odpoledne skončil údajně jejich vzájemným pobodáním, šetří v těchto dnech krajští kriminalisté ve Zlíně. K napadení s krvavým výsledkem mělo dojít ve středu 30. ledna odpoledne.

Výstava ve škole UNESCO seznamuje s praktikami totalitního režimu

Uherské Hradiště – Výstavu o nelehkém životě lidí pronásledovaných totalitním režimem lze zhlédnout do pátku 8. února v budově uherskohradišťské Základní školy UNESCO. Expozice s názvem „Stopy totality" je putovní, a představuje příběhy patnácti lidí, kteří na vlastní kůži okusili metody komunistické zlovůle.

Ledovka: starat by se mělo hlavně město

Zledovatělé chodníky daly v posledních dnech lidem pořádně za vyučenou. Problémy neměli jen opatrní dospělí, ale také například děti, které jsem potkal před několika dny při náhlém nástupu ledovky u školy v Mařaticích.

Na namrzlých chodnících jde o zdraví, zlobí se Hradišťané

Uherské Hradiště – Josef Horák z Uherského Hradiště-Mařatic nebude na letošní zimu vzpomínat v dobrém. V posledních několika týdnech totiž utrpěl víc modřin než obvykle. Příčinou jsou namrzlé cesty a chodníky, které se kvůli stávajícímu počasí změnily v namrzlé plochy.

Petr Vašát: Nejvíc stojí pojištění Uprkových obrazů

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Galerie Joži Uprky v objektu bývalé jezuitské koleje na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti je v provozu jen několik měsíců. Od září minulého roku, kdy byla zprovozněna, ji ale navštívily tisíce milovníků umění i náhodných turistů. Podle předpokladů odborníků na cestovní ruch se stala jedním z nejvýznamnějších turistických lákadel regionu.

Slovácký šohaj zlepší život na Haiti

Boršice u Blatnice – Podpořit úsilí pracovníků hradišťské oblastní charity. To byl důvod, proč se dřevořezbář Zdeněk Halík z Boršic u Blatnice rozhodl před několika dny vydražit jedno ze svých děl.

Bývalý starosta: Miloš Zeman na mě v Hradišti působil kultivovaným dojmem

Uherské Hradiště – Nový prezident České republiky Miloš Zeman, který se své funkce zanedlouho ujme, zná i Uherské Hradiště. Možnost prohlédnout si město dostal v lednu roku 2010.

Salčák: Chci být u toho, až Klaus emigruje

Uherské Hradiště - Do budovy Základní školy Větrná na uherskohradišťském sídlišti Východ proudily v pátek 25. ledna skupinky lidí už před čtrnáctou hodinou. Voliči pak trpělivě čekali, až odbude hodina, která jim umožní vstup k volebním urnám.

Dalibor Mareček: volíme nejen prezidenta, ale hlavně naději

Uherské Hradiště – Do volební místnosti označené jako volební okrsek číslo osmnáct v budově uherskohradišťské Základní školy Východ-Větrná, vchází muž s majestátným plnovousem. Míří k volební komisi a podává občanský průkaz. Žena za stolem ho ale musí odmítnout.

Druhé kolo prezidentských voleb: větší zájem o voličské průkazy

Uherské Hradiště – Ke druhému kolu prezidentských voleb se nedočkavě chystá i Jiřina Matějková z Uherského Hradiště. Tvrdí sice, že první kolo nedopadlo zcela podle jejích představ, o to více se ale těší na závěr.

Druhé kolo...

Rozhodující chvíle, která určí, kdo usedne „na trůn" Pražského hradu, se nezadržitelně blíží. Mezi lidmi, které potkávám, panuje napětí a zvědavost, který ze dvou kandidátů nakonec uspěje.

Hradiště: řidiči jednosměrku v Hradební ulici nerespektují

Uherské Hradiště – V platnosti je už víc než půl roku, přesto se mnozí řidiči tváří, že ji nevidí. Řeč je o jednosměrné ulici Hradební v Uherském Hradišti, jejíž členitost a nepřehlednost může při nekázni řidičů způsobit v provozu nepříjemné kolize.

Uherské Hradiště: stížností ubývá, přibylo ale petic

Uherské Hradiště – Stížnost ohledně chování úředníků nebo postupu městské policie, petice za zachování stromů na náměstí nebo k provedení úprav ploch mezi bytovými domy.

Opoziční zastupitel Mikula nečekaně odstoupil z funkce

Uherské Hradiště – Pravidelná jednání zastupitelstev v Uherském Hradišti budou možná v blízkém budoucnu o něco kratší než doposud. Opoziční zastupitel Stanislav Mikula (hnutí Zdravé Hradiště) totiž v těchto dnech ze své funkce odstoupil. Jeho připomínky k mnohým bodům jednání zastupitelstev i ostrá kritika vedení města totiž patřily k pravidelnému koloritu těchto zasedání.

Královnou soutěže na Regiontour je dívka z Bánova

Bánov – Lidové zvyky, nářečí ale i ochutnávka slivovice, zabijačkové speciality a další pokrmy typické pro Slovácko.S takovou nabídkou a bezprostředním způsobem prezentace uspěla šestnáctiletá Jana Matějíčková z Bánova u poroty soutěže o královnu regionů s názvem Region Regina 2013.

Holičství už v Nádražní ulici nenajdete

Uherské Hradiště – Kdyby některé domy uměly vyprávět, nabídly by příběhy, za které by se nemusel stydět ani věhlasný Jules Verne. Jedním z takových domů je objekt š číslem popisným 27 v uherskoh­radišťské Nádražní ulici, ve kterém osmdesát dva let sídlilo holičství.

Buchlovice: do radnice už foukat nebude

Buchlovice - Zateplení, bezbariérový vstup i výtah pro vozíčkáře. To je jen část úprav, kterých se letos dočká Úřad městyse Buchlovice.

Hradišťské plány: oprava škol i kanalizace

Uherské Hradiště – Oprava věznice či most přes Moravu v Jarošově. Tou jsou časté připomínky k řešení, které navrhují obyvatelé Uherského Hradiště. Na jejich přání ale s velkou pravděpodobností nedojde ani v roce 2013. Vyplývá to z vyjádření představitelů radnice. Ti mají v prioritách investic na letošní rok zcela jiné záměry.

Lidé mohou nominovat osobnosti udržující tradice i Dům roku

Uherské Hradiště - Nominace na udělení Ceny Vladimíra Boučka a Dům roku mohou aktuálně navrhovat lidé ze Slovácka.

AKTUALIZOVÁNO

Buchlovice: policie případ zbitého chlapce odložila

Buchlovice - Vyšetřování údajného napadení čtvrťáka buchlovické základní školy je stále obestřeno nejasnostmi. K události mělo dojít před tamní základní školou. Žák osmé třídy tam měl, podle některých svědků, napadnout a tlouct do hlavy a břicha o čtyři roky mladšího chlapce.

Letecké muzeum bude pod střechou. Postaví tam hangár

Kunovice - Velký hangár, který by letadlům kunovického muzea zajistil lepší podmínky a tím i lepší udržitelnost jejich stavu. A poté snad i mnohá další zlepšení. Tento sen mnoha příznivců letectví na Slovácku se zřejmě v nejbližších letech naplní.

Hradiště: na nutnou opravu školy dojde zřejmě až za tři roky

Uherské Hradiště – „Letošek je pro mě, podle čínských znamení rokem hada, tedy i rokem činů. Napsal jsem proto dopis hradišťskému panu starostovi a na krajský úřad, aby opět otevřeli otázku opravy naší budovy."

Se zrušenými spoji někteří starostové nesouhlasí

Slovácko – Novinky, se kterými do nového přišel hradišťský přepravce, přinesly například značné zlepšení přepravy městské hromadné dopravy, naopak změny spojů na delších trasách jsou pro některé starosty obcí na Slovácku zklamáním. Například březolupský starosta Petr Kukla je nepříjemně překvapený zrušením dvou autobusových spojů, ke kterým došlo, podle jeho mínění, bez předchozího upozornění. Navíc se nedomnívá, že k jejich zrušení byl pádný důvod.

Ředitel Jančář i letec Sklenář: volby mají řadu nedostatků

Slovácko – Historicky první přímá volba prezidenta v České republice přiláká do volebních místností Slovácka řady občanů. Například v Uherském Hradišti lidé mohou volit v celkem 25 okrscích, další obce v obvodu Uherské Hradiště mají dalších 50 volebních míst.

Urny nesou originální pečetící samolepky z Březolup

Březolupy – Výrobou veškerého vybavení pro volební místnosti se řadu let zabývá Ludvík Korábečný z Březolup. V posledních dnech tak vyřizoval jednu zakázku za druhou a zasílal urny, vlajky, státní znaky a další potřebný materiál starostům obcí a měst v celé republice. 

Bubeník Argemy: nový prezident by měl bránit špinavostem

Kunovice – Tvrzení, že rockery zajímají jen sex, drogy a rokenrol, o volbách neplatí. S vážnou tváří přišel na téma přímé prezidentské volby do redakce Slováckého deníku polemizovat i lídr a bubeník oblíbené rockové skupiny Argema Josef Pavka z Kunovic.

Mladý řezbář chce aukcí svého díla pomoct Charitě v Hradišti

Boršice u Blatnice - Neobvyklým způsobem se snaží Oblastní charitě v Uherském Hradišti pomoct osmnáctiletý řezbář Zdeněk Halík z Boršic u Blatnice. Chce totiž v internetové aukci prodat jeden ze svých výtvorů, dřevěný reliéf zpodobňující slováckého šohaje tančícího ve vinném sklepě.

Babice: nové přechody umožní bezpečnější přecházení silnice

Babice – Přecházení frekventované silnice směrem na Zlín, která protíná Babice, bude pro obyvatele bezpečnější. Ovšem až od letošního jara. Obec Babice totiž získala potřebné finanční dotace na zbudování dvou přechodů pro chodce a technického vybavení dalšího podobného místa.

Strážníci se opět zaměří na kuřáky i odhozené žvýkačky

Uherské Hradiště – Roztržití kuřáci a milovníci žvýkaček v Uherském Hradišti budou muset věnovat svým zlozvykům víc pozornosti než doposud. V případě, že odhodí nedopalek nebo zbytek žvýkací gumy, jim hrozí trest v podobě až jednotisícové pokuty. Strážníci ve Slovácké metropoli totiž na ně znovu zaměří svou pozornost.

Prakšičané se dočkali nových zastávek

Prakšice - Lidem v Prakšicích, kteří na sklonku minulého roku čekávali na autobusové zastávce u tamní školy, vadilo, že je v té době nechránila střecha čekárny. Ta byla totiž v mrazivých dnech ve výstavbě.

Starostové: Kapacita hřbitovů přestává stačit

Slovácko - Důchodce Karel Zemánek se na Slovácko přestěhoval z Plzně před dvěma lety. V současné době žije s přítelkyní, a je jediným, kdo z jeho rodu zůstal.

Poslední věc člověka

O pohřbívání se nepíše úplně snadno. Ale i taková témata jsou součástí života a nevyhýbají se ani novinářské práci. Skutečností je také to, že pomalu, ale jistě dochází hrobová místa na hřbitovech.

Modelářský svátek skončil. Trval dvacet let

Uherské Hradiště – Modeláři ze Slovácka jsou zklamaní. Jejich tradiční největší výstava, která se každoročně konala na sklonku roku v Uherském Hradišti, se neuskutečnila. Chuť si mohou spravit už tento víkend v Otrokovicích, kam organizátor tradiční hradišťské výstavy akci částečně přesunul.

Autobusový přepravce zahájil rok zlepšením služeb

Uherské Hradiště – Výrazné zlepšení služeb. Tak hodnotí začátek nového roku nejen někteří cestující, ale také Jan Kolařík, organizátor iniciativy s názvem Za lepší MHD v Uherském Hradišti, Starém Městě a Kunovicích. Kolařík míní, že dopravce ČSAD BUS Uherské Hradiště výrazně zlepšil informační a orientační systém MHD v souměstí Uherské Hradiště, Staré Město a Kunovice.

Politici ze Slovácka: amnestie má nedostatky

Region – Amnestie, kterou se rozhodl vyhlásit prezident Václav Klaus, se nelíbí řadě politiků ze Slovácka. Milost se totiž může týkat až sedmi tisíc vězňů. Tak rozsáhlou milost vyhlásil v minulosti jen Václav Havel, který při nástupu na prezidentský post nechal propustit celkem šestnáct tisíc osob.

Ztraceného chlapce našla obsluha kamerového systému

Uherské Hradiště – Jen několik desítek minut trval útěk čtrnáctiletého chlapce, který před několika dny bloumal ulicemi Uherského Hradiště. Díky rychlé reakci policistů se ho ale podařilo brzy najít. Jeho zkratu předcházela hádka s otcem.

Předpověď meteorologů se naplnila. Zamrzly silnice i chodníky

Slovácko – Námraza, déšť a následné sněžení. Takové počasí čekalo ve středu 2. ledna ráno obyvatele Slovácka. Hradišťští silničáři poslali zhruba kolem páté hodiny ranní do terénu šestnáct posypových vozů.

Zájezdy na Slovensko. I tak vypadá partnerství obcí

Slovácko - Autobus plný hasičů nebo seniorů mířící za hranice státu, na Slovensko. Takový obrázek je dnes už běžnou záležitostí v Bánově. Každý druhý rok totiž autobus vyráží do partnerské slovenské obce Bánov pri Nových Zámkoch. Následující rok jim slovenští přátelé návštěvu oplatí.

Zimní stadion se mění na víceúčelové centrum

Uherské Hradiště – Sen příznivců hokeje i svátečního bruslení na Slovácku se mění na skutečnost. V Uherském Hradišti totiž pokračuje komplexní oprava zimního stadionu. Ten po změnách volal už řadu let, stavaři se ale u rozlehlého objektu objevili teprve loni.

Budovy hraničních přechodů slouží jako vinotéka i kantýna

Slovácko - Rozdělení Československa na dva samostatné státy stále výmluvně připomínají někdejší hraniční objekty na česko-slovenské hranici. Některé, jako například v Březové, jsou opuštěné a chátrají, jiné žijí svým novým životem. To je případ Starého Hrozenkova a Strání na Uherskohradišťsku.

Vánoce stráví bezdomovci v „azyláku", strážníci i hasiči na služebnách

Uherské Hradiště - Vánoce jsou před námi a pro většinu lidí toto období znamená čas volna, jsou však zařízení, kde i tyto svátky patří mezi běžné pracovní dny. Se zvýšeným provozem například počítají azylové domy v Uherském Hradišti a Starém Městě.

Některé vánoční zvyky a vánoční příhody redaktorů Slováckého deníku

Uherské Hradiště - Když připravujeme vánoční vydání Slováckých novin, na poradě vždy přijde na přetřes bramborový salát (děláme skoro všichni stejný), smažený kapr, linecké, pracny a kokosové kuličky. Je pravda, že v cukroví se lehce neshodneme. Někdo pojme svátky více duchovně, jiný vyrazí spíš za sportem nebo na návštěvu k rodině. Ale přece jenom, máme i netradiční zvyky a zážitky. Počtěte si.

S pilou pod paží

Ušetřit se dá jakýmkoliv způsobem. Třeba i tím, že člověk naloží do auta pilu a vyrazí před Vánoci do lesa pro stromek. Nevím, zda ho pak může pohled na ukradený symbol svátků, zářící uprostřed obýváku, těšit, to si ale musí každý v sobě vyřešit sám.

Zloději míří pro stromky zase rovnou do lesů

Slovácko - Zloději na Slovácku nelení ani před letošními Vánocemi. Ti, co chtěli ušetřit, vyrazili pro „pichlavý symbol" Vánoc přímo do lesa. Od jejich rozhodnutí je neodradilo ani riziko možné vysoké pokuty, která se může v podobných případech vyšplhat až na patnáct tisíc korun. Většina lidí ale naštěstí zařadí nezbytnou investici do tradičních vánočních výdajů.

Opravené hřiště u školy UNESCO nabízí všestranné možnosti využití

Uherské Hradiště – Zcela novou podobou má od těchto dnů sportovní hřiště u jedné z největších základních škol v Uherském Hradišti, Základní školy UNESCO. Plocha, která byla několik let v neutěšeném stavu, po opravě nabízí nový, moderní povrch a vysoký komfort vybavení pro různé druhy sportů.

Novinky u ČSAD: Nové i zrušené spoje

Slovácko – Technik Jiří Novotný jezdí do zaměstnání z Uherského Hradiště do Zlína už deset let. To, že se jízdné neustále zdražuje sleduje se znepokojením. A hloub do peněženky bude muset sáhnout i od nového roku stejná situace se bude opakovat.

Historický domek v Rudicích zboří, odborníci s tím nesouhlasí

Rudice - Snahy památkářů upravit historický domek u autobusové zastávky v Rudicích na památkový objekt narazil na nezájem tamních obyvatel. Vedení obce rozhodlo, že domek zboří a na uvolněnou plochu „posune" autobusovou zastávku. Zkrátka ale možná nakonec nepřijde nikdo, v budoucnu by mohlo být opraveno jiné historické stavení.

Násilí mezi školáky

Rvačka dvou žáků ZŠ hýbe Buchlovicemi. Otázkou zůstává, zda šlo o rvačku v pravém smyslu slova, nebo o útok silnějšího na slabšího. Vše vypadá zdánlivě jednoduše, desetiletý chlapec dostal několik tvrdých ran od staršího kluka, a problém je na světě.

Násilný konflikt mezi dvěma žáky základní školy vyšetřují policisté

Buchlovice - Pěstí do hlavy. Tak údajně řešil problémy s mladším kamarádem školák osmé třídy buchlovické základní školy. Jak se ale celá věc odehrála a kdo bitku vyvolal, zjišťuje policie. K incidentu mělo dojít přímo před školou ve čtvrtek 6. prosince odpoledne.

Tanec, zpěv, i divadlo. Akademie uchvátila dvě stovky návštěvníků

Uherské Hradiště-Mařatice – Sál přeplněný k prasknutí plný nadšených lidí všech věkových kategorií. Tak vypadala akademie Základní školy T.G. Masaryka, která se uskutečnila ve čtvrtek odpoledne v kulturním domě v Uherském Hradišti-Mařaticích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT