VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OLEG KAPINUS

Oleg Kapinus / Slovácký deník

Oleg Kapinus, Slovácký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vyslanec Vatikánu si pochutnal na ořechovské slivovici

Ořechov - Beseda se studenty velehradského gymnázia, ale i ochutnávka ořechovské slivovice a večeře v italském stylu. I takto vypadala včerejší návštěva předsedy Papežské rady pro sdělovací prostředky Mons. Claudia Maria Celliho na Slovácku.

Pouličních prodejců v ulicích Hradiště ubylo

Uherské Hradiště - Nové nařízení uherskohradišťské radnice, které od čtvrtka 11. dubna zakazuje podomní, a v části města i pochůzkový prodej, už přineslo první výsledky. Ode dne platnosti vyhlášky prověřili strážníci jedenáct osob.

Prodejci v ulicích

Prodejci všeho možného, dealeři i spolupracovníci humanitárních organizací. Alespoň jednou v životě je zřejmě potkal každý z nás. Bohužel, někteří je potkávají i několikrát denně. A to už může znamenat problém. Také já mám takovou zkušenost.

Topolná: odpůrce ustoupil, chodník nakonec bude

Topolná – Chodník naproti kostela v Topolné nakonec bude. Že na tom není nic zvláštního? Tak samozřejmé to totiž ještě před nedávnem nebylo. O „zablokování" zdánlivě běžného záměru, jakých mají obce na Slovácku v plánu investičních akcí desítky, se postaral v Topolné jediný odpůrce, tamní obyvatel Pavel Ondroušek.

Bezdomovci o pomoc příliš nestojí, zjistil nový projekt

Uherské Hradiště - „Nemáte hlad? Chcete se osprchovat a převléci do nového oblečení?" takové otázky slýchají už několik týdnů bezdomovci v Uherském Hradišti.

Dolores Bata podepisovala knihu svého slavného dědečka

Uherské Hradiště - Slovácko navštívila v těchto dnech vnučka celosvětově známého podnikatele Jana Antonína Bati Dolores Bata Arambasic z Brazílie. Chtěla především navštívit místa, kde působila její slavná rodina.

AKTUALIZOVÁNO

Miki Volek jako syn Kožíka? Možné to prý je

Uherské Hradiště - Na dvorku za vysokou zdí jednoho z domů na uherskohradišťském Mariánském náměstí si hraje malý chlapec. Blonďáček s andělskou tváří a nevinnýma blankytnýma očima. Je zcela zaujat hrou s míčem, z nějž jej vytrhne hlas jeho maminky.

Kulturní akce omezí vyhláška

Uherské Hradiště – Přesnou dobu, do které mohou být v Uherském Hradišti pořádány kulturní akce má stanovit nová vyhláška, která koncem dubna začne platit v Uherském Hradišti.

Hradišťský aquapark bude v sobotu v noci patřit naháčům

Uherské Hradiště - Historicky první naturistickou noc uspořádají už v sobotu od 20 hodin v uherskohradišťském aquaparku.

Olympijské Slovácko

Uherské Hradiště bude jedním z pořadatelských měst mládežnické olympiády. Na tuto událost se bezesporu těší provozovatelé ubytovacích zařízení i obchodníci. Není na tom nic špatného.

AKTUALIZOVÁNO

Učitelka dostane necelý milion. Výpověď byla neplatná, rozhodl soud

Uherské Hradiště – Z hradišťské městské pokladny zanedlouho „odejde" nemalá investice. Jedná se o nezanedbatelnou částku, ve výši zhruba 1,3 milionu korun. Ta obnáší úhradu ušlé mzdy učitelky a náhradu soudních výloh a další položky.

Nepřeposílejte podvodné esemesky

Uherské Hradiště - Když Romana Zerzáňová z Uherského Hradiště dostala na svůj mobil esemesku, ve které jí neznámá žena prosila o pomoc, neviděla v tom žádnou nesrovnalost. Teprve po chvíli pojala podezření, že může jít o nebezpečný podvod.

Stavbou roku je centrální křižovatka, ocenění dostala jezuitská kolej

Uherské Hradiště – Opravená a rozšířená centrální křižovatka s rozšířenou cestou ve směru na Jarošov, do Kunovic a Starého Města dostala od zastupitelů Uherského Hradiště ocenění Stavba roku 2012.

Auta už nejezdí večer, lidé ale chtějí obchvat

Kněžpole - Výstavba obchvatu, který by výrazným způsobem vyřešil dlouholeté trable obyvatel Kněžpole s přetíženou nákladní dopravou, je sice v nedohlednu, dílčího úspěchu ale nespokojení obyvatelé vsi již dosáhli. Zlepšení se dočkali v podobě úpravy doby, po kterou nákladní vozy smějí obcí projíždět.

Unikát: Kněžpoli kraluje orel mořský

Kněžpole – „Byl to obrovský pták, určitě mnohem větší než káně. Měl zvláštní, na konci roztřepená křídla. Pár minut majestátně kroužil nad polem, pak se ve vzduchu na chvíli zastavil, a rychle jako střela padal k zemi. Na zemi zatřepal křídly a pak vzlétl i s uloveným ptákem, zřejmě koroptví, k v pařátech. Byl to fascinující výjev," popsal svůj nedávný zážitek Josef Trubačík z Uherského Hradiště.

V nemocnici chtějí kácet další stromy

Uherské Hradiště - Důchodkyně Ludmila Procházková se znepokojením sleduje, jak z areálu hradišťské nemocnice mizí zeleň. Tvrdí, že v době, kdy tam byla hospitalizována, patřilo posezení na lavičce pod stromy k příjemnému zpestření jejího pobytu.

Úspěch. Zrušené spoje opět jezdí

Slovácko - Když se chce, jde všechno. Toto staré české přísloví se jasně osvědčilo i v případě jednání některých starostů se zástupci ČSAD BUS ohledně zrušení spojů, ke kterému došlo na počátku letošního roku.

Akvapark nabídne vyžití pro naturisty

Uherské Hradiště – Historicky první naturistickou noc uspořádají pracovníci uherskohradišťského akvaparku. Akce se koná v sobotu 20. dubna od 20. hodin. Spolupořadateli jsou členové Klubu naturistů.

Větrné naděje

Větrná elektrárna s obrovskou vrtulí na kopci v poli u Mistřic měla své kouzlo. Rozhodně větší než na poutním Hostýně. Ale to je tak trochu jiná kapitola… Je velmi pravděpodobné, že podobné elektrárny na Slovácku dlouho nebudou.

V 90. letech se vrtule otáčela v Boršicích, u Osvětiman nebo v Mistřicích

Slovácko - Spatřit větrnou elektrárnu na Slovácku, je dnes takřka nemožné. Přestože větrné elektrárny byly v nedávné minulosti na několika místech regionu, dnes je tato oblast v tomto ohledu prakticky na konci celorepublikového průměru.

Další dny přinesou déšť, záplavy prý ale nehrozí

Slovácko – Teploty blížící se nejprve k sedmi, postupně až dvanácti stupňům celsia nad nulou. Změna počasí je ve srovnání s posledním obdobím nepřehlédnutelná, povodně na Slovácku ale prý prozatím nehrozí. Informovala o tom mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Na Slovácku uvázli tažní ptáci

Slovácko – Velké populace ptáků uvízly z důvodu nečekané zimy i na Slovácku. Například ve Starém Městě, u tamního štěrkopískového rybníka mohli lidé v těchto dnech pozorovat hejno asi tři sta čejek.

Na pochůzkové prodejce můžete zavolat strážníky

Uherské Hradiště - Zvoní vám u dveří podomní prodejci nebo vás zastavují obchodníci se vším možným přímo na ulici? Od nynějška na ně můžete zavolat strážníky. Alespoň v Uherském Hradišti. Tam je totiž podomní, a částečně i pochůzkový prodej čerstvě zakázán.

„Pane, přispějte..." V Hradišti už ne

Štvou vás podomní a pouliční prodejci všeho možného? Dobrá zpráva je, že díky novému tržnímu řádu mají v Uherském Hradišti utrum. Pravdou je, že přejít přes centrum města bez setkání s těmito lidmi se v současné době už rovnalo zázraku.

Podnik s erotickou minulostí v Babicích znovu funguje

Babice - Je tomu jen pár měsíců, co činnost ukončil erotický klub v Babicích. Provozovatelka čelila obvinění z kuplířství a podnik byl kvůli vyšetřování případu uzavřen.

Kovové šílenství

Zloději kovů opět vyrazili do terénu. Zima je nijak neodrazuje. Když teče do bot kromě rozbředlého sněhu i finanční nouze, neohlížejí se na nic. Vlezou třeba i lidem do dvorů, podobně jako se to stalo v Uherském Hradišti-Sadech.

Slovácko: zloději míří ke kostelům i penzionům

Slovácko – Krádeže barevných kovů se stávají opět „hitem" posledních měsíců. Výmluvně to dokládají čísla z policejních statistik. Zatímco v roce 2011 policie zaznamenala na Uherskohradišťsku celkem 37 podobných případů, a loni 21, letos už se zloději tímto způsobem „vyznamenali" desetkrát.

Strání: nové zastávky dostanou i oficiální názvy

Strání – Komplexní výměnu autobusových zastávek plánují ve Strání. V obci se v současné době nachází čtyři takové přístřešky, z nichž ta nejnovější vznikla zhruba před dvaceti lety.

Šéf silničářů: zásoby soli končí, zima nikoliv

Slovácko – Stávající podoba jara dává vydatně zabrat silničářům i řidičům. Oslovení obyvatelé Slovácka netají svou rozmrzelost s netradičním počasím.

Obtěžuje je prach. Chtějí se proto soudit

Uherské Hradiště - Prach na stromech, květinách, na římsách i jiných částech domu. Takto popisuje své bydlení v ulici Na Zápovědi v Uherském Hradišti v blízkosti areálu bývalých kasáren Jaroslav Černuška.

Chlorovaná káva

Štěstí v neštěstí měl muž, který si minulé úterý v Ostrožské Lhotě vychutnával své „pravidelné" kafe. Netušil, že voda, ze které si oblíbený nápoj připravil, obsahuje nadměrné množství chloru, jenž do vodovodů unikl kvůli závadě u dodavatele.

AKTUALIZOVÁNO

Ostrožská Lhota: chlor vodaři neuhlídali

Ostrožská Lhota - Silný zápach chloru se linul z vodovodního potrubí v Ostrožské Lhotě v úterý 19. března dopoledne.

Za špatné parkování při blokovém čištění rozdávají strážníci vysoké pokuty

Uherské Hradiště - Na jarní úklid v domácnostech je kvůli rozmarům počasí stále ještě brzy, nicméně v ulicích Uherského Hradiště už takový „očistný proces" nastal. Zhruba čtyři týdny budou ulice města brázdit úklidové vozy, aby zajistily takzvané blokové čištění.

Policisté na Slovácku chystají o Velikonocích kontrolní akce

Slovácko - O velikonočních svátcích bude provoz na silnicích kontrolovat zvýšený počet policistů. Potvrdil to mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Staré Město zvažuje stavbu ledové plochy

Staré Město - O vzniku nové ledové plochy pro hokejisty i sváteční bruslaře vážně uvažují ve Starém Městě. Touto možností se chtějí, i když zatím jen okrajově, zabývat tamní zastupitelé na svých nejbližších zasedáních.

AKTUALIZOVÁNO

Pivovar Jarošov: novým majitelem je podnikatel Vymyslický

Uherské Hradiště-Jarošov – Novým majitelem někdejšího pivovaru v Jarošově se stal podnikatel z Bílovic, Radislav Vymyslický. Informovala o tom mluvčí někdejšího majitele areálu, společnosti Heineken.

Hradiště: nadšenci navrhují, jak omezit počet holubů

Uherské Hradiště - Články ve Slováckém deníku o boji hradišťské radnice s přemnoženými holuby vyvolaly zájem některých čtenářů i odborníků o tuto problematiku.

Podomní prodejci v Uherském Hradišti už nemají šanci

Uherské Hradiště – Podomní prodejci v Uherském Hradišti mají „útrum". Pokud v blízkém budoucnu zazvoní u domů či bytů, riskují tím oznámení jejich „návštěvy" na policii.

Holubi a zákon

Otázkou, jak na holuby v Uherském Hradišti, se už zabývají nejen představitelé a další zástupci města, ale i holubáři z okolí. Každý z nich navrhuje jinou variantu. Zástupci hradišťské radnice tvrdí, že většinu z navrhovaných možností už vyzkoušeli. Tak tedy nevím.

Pomoc versus soukromí

Nepříjemné emoce provází už zhruba jeden rok výstavbu hradišťského charitního zařízení, ve kterém se mají handicapovaní lidé učit samostatnému bydlení. Stavební ruch vadí sousedům, a ti to od prvopočátku dávají hlasitě najevo.

Stavba charitního centra sv. Ludmily končí. Stížnosti neuspěly

Uherské Hradiště - Obavy a rozpačitá očekávání provází blížící se termín zprovoznění nového charitního centra sv. Ludmily na Velehradské třídě v Uherském Hradišti. Obavy nemají jen sousedé nového zařízení, ale i vedení Oblastní charity.

Hudebník Milan Kura vydává nové album

Jalubí – Neúnavný nadšenec, skladatel a muzikant Milan Kura z Jalubí vydává v těchto dnech nové CD. V obchodech s hudebními nosiči se ale neobjeví, hudebník ho chce nabízet jen prostřednictvím internetu a na jeho vystoupeních.

Vzpomínky jsou stále živé

Bagry a další těžká technika se k úlevě Hradišťanů a Staroměšťanů objeví na březích řeky Moravy. Ta v posledních letech důrazně naznačila, že ji nelze podceňovat.

Zahájeno. Protipovodňové bariéry se už staví

Uherské Hradiště, Staré Město – Těžká stavební technika se ve čtvrtek 21. března „zakousla" břehů řeky Moravy u potoku Salaška ve Starém Městě. Zahájila tak dlouho očekávané práce na výstavbě devíti kilometrů bariér, které mají Staré Město a Uherské Hradiště v budoucnu uchránit před povodněmi.

AKTUALIZOVÁNO

Protipovodňová opatření ochrání před stoletou vodou

Uherské Hradiště - Devět kilometrů nových hrází bude brzy chránit Uherské Hradiště a Staré Město před řekou Moravou. Práce na protipovodňových opatřeních začínají právě dnes. 

Zlámanecké referendum: les kvůli školce nepadne

Zlámanec - Obec Zlámanec o část lesa kvůli nedostatku peněz na opravu tamní školky nepřijde. Rozhodli o tom tamní obyvatelé v referendu, které se konalo v sobotu 16. března.

Školka, nebo les?

Lidé ve Zlámanci v referendu rozhodli, že kus obecního lesa kvůli školce neobětují. Černého Petra tak má vedení obce zase na své straně. Vedení radnice se tak dostalo do složité situace.

Architekt Aleš Holý: dům před Klubem kultury bude mít značný význam

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ – Záměr postavit před Domem kultury v Uherském Hradišti polyfunkční dům, vyvolal mezi obyvateli města velkou diskusi. Někteří z nich považují takovou stavbu na ploše před „kulturákem" za absurdní projekt a pozastavují se nad tím, že stavba vůbec dostala povolení.

V pondělí svedli silničáři těžký boj se sněhem

Slovácko – Nezvykle husté sněžení a následná sněhová „břečka" na silnicích. To byly problémy, které daly v pondělí 18. března notně zabrat silničářům na Uherskohradišťsku.

Hradiště: průzkum odhalil hrobku i kryptu

Uherské Hradiště – Vyměřit přesná místa, kde stál v minulosti uherskohradišťský kostel sv. Jiří a zjistit, zda nenahradil významnou velkomoravskou kapli stejného názvu. To byl úkol, který čekal odborníky, kteří před několika dny přišli s přesnými přístroji provést georadarové měření na Masarykovo náměstí v centru Uherského Hradiště.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT