VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OLEG KAPINUS

Oleg Kapinus / Slovácký deník

Oleg Kapinus, Slovácký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na hlavní křižovatce v Hradišti musí opravit několik vzniklých závad

Uherské Hradiště – Nevzhledné šedé trhliny v červeném brzdícím pásu před semafory uherskohradišťské křižovatky jsou pro staroměšťana Pavla Horváta každodenním zpestřením jeho jízdy do zaměstnání.

Starostové: chráněná území nechceme

Slovácko – Přírodní lokalita Ovčírka v Šumicích patří mezi místa, která lidé vyhledávají kvůli rybaření, procházkám i sportu. To vše se však možná, k nespokojenosti tamních lidí, může brzy změnit. Oblast má být totiž, podle návrhu vedení Zlínského kraje, zařazena mezi chráněné lokality Natura 2000.

AKTUALIZOVÁNO

Honba za "benzínovým fantomem" trvala rok

Slovácko – Když šla pracovnice směnárny ve Starém Hrozenkově letos 2. května do práce, netušila, že ji tento den zřejmě už nikdy nevymizí z paměti. Toho, čeho se možná, stejně jako její kolegové z podobných provozoven obávají nejvíce, se toho dne stalo skutečností.

Hradiště vyšle pomoc zaplavenému Písku

Uherské Hradiště – Pomoci zaplaveným oblastem v Čechách se rozhodla radnice v Uherském Hradišti. Zvolila hned dva způsoby, jak zmírnit následky katastrofálních povodní – finanční sbírku i materiální pomoc.

AKTUALIZOVÁNO

Povodně děsí i lidi na Slovácku

Uherské Hradiště - Povodně v těchto dnech devastují Prahu, Mělník, Terezín a další města a obce v Čechách. Přestože jsou to místa poměrně vzdálená, klidné spaní nemají ani lidé na Slovácku. S velkou vodou zažili nepříjemné chvíle především v roce 1997.

Pokud Topolná prohraje spor s firmou, přijde o 1/7 rozpočtu

Topolná – Pokud Topolná prohraje soudní spor, příjde takřka o sedminu svého rozpočtu. Částku 2,6 milionu korun totiž po vedení obce požaduje stavební firma ze Starého Města, za provedené práce na dokončení tamního Domu s pečovatelskou službou.

Letadlo uvízlo mimo ranvej

Kunovice – Dopravní letadlo, které nepřirozeně stojí na okraji přistávací dráhy je od pondělní 15. hodiny k vidění v Kunovicích. Proč ale stroj vyjel z ranveje a uvízl předními koly v trávě, prozatím není jasné.

Pily v parku

Protesty ochránců přírody i veřejné setkání iniciátorů projektu s občany předcházely kácení stromů v uherskohradišťském parku ve Smetanových sadech. Přiznám se, že jsem byl při náhledu do plánů hradišťské radnice, podle kterého měly z parku zmizet desítky vzrostlých stromů, také trochu na rozpacích.

Každý Hradišťan pomyslně dluží městu patnáct tisíc

Uherské Hradiště – Možná o tom ani nevíte, ale každý z obyvatel Uherského Hradiště, dluží aktuálně státu 15 322 korun. Ale exekuce za tento dluh se bát nemusíte. Vše za vás vyřídí vedení radnice. Ta totiž v současné době „disponuje" dluhem ve výši 332 540 milionů korun.

Hasiči i charita: přípravy na pomoc zaplaveným oblastem

Slovácko – Pomoci lidem v Praze a jiných oblastech postižených záplavami jsou připraveni na Slovácku. Například uherskobrodská Oblastní charita už kontaktovala Olomouckou arcidiecézi, která oblastní charity provozuje.

Šumice čeká boj o vlastní rybníky

Šumice – Boj o čtyři chovné rybníky bude zřejmě muset svést vedení Šumic s krajskými úředníky. Vodní plochy před nedávnem obec odkoupila od dosavadního správce, uherskobrodského rybářského svazu.

Pohřební průvody v Babicích jsou minulostí

Babice – Pohřební průvody v Babicích jsou prý životu nebezpečné. Alespoň tak o nich mluvila jedna z reportáží soukromé televize ve svých zprávách před několika dny. Podle tohoto zdroje mělo při posledních dvou pohřbech dojít ke zranění dvou účastníků pohřbů a následnému okamžitému zákazu podobných procesí.

Hradiště: emoce kvůli parku utichají

Uherské Hradiště – Vlna emocí provázela plány i samotné provedení úprav městského parku ve Smetanových Sadech v Uherském Hradišti. Dřevorubci v parku pracovali na komplexních úpravách na přelomu let 2011 a 2012.

AKTUALIZOVÁNO

Hasičské oslavy v Traplicích se odkládají

Traplice – Oslavy 110. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Traplicích, které byly naplánovány na sobotu 1. června, zmařilo počasí. „Hřiště, kde se měla velká část oslav je podmáčená deštěm, proto program pro veřejnost musíme přesunout na jiný termín.

Italské dny na Slovácku: vlajkonoši i gurmánské speciality

Střední Morava – Pestrobarevní vlajkonoši se svou úchvatnou show, vystoupení hvězd italské populární hudby, ochutnávka gurmánských specialit a další bohatý program čeká na návštěvníky Italských dnů na Slovácku. Ty se uskuteční v Uherském Hradišti v sobotu 1. června, a také na zámku v Ořechově 2. června.

Mařatický oříšek

Točna autobusů u mařatického hřbitova se stala nesčíslněkrát proklínaným místem. Nutno přiznat, že průběžné drobné opravy nerovného povrchu, na kterém autobusy nervně poskakují jako v bizarní počítačové hře, hradišťská radnice občas provede.

Mařatice: proklínanou točnu čeká stěhování

Uherské Hradiště – Problematická a řadou Hradišťanů proklínaná autobusová točna u hřbitova v Mařaticích, možná časem ze svého stávajícího místa úplně zmizí. Tím by se mohl paradoxně vyřešit problém, po jehož nápravě už roky volá řada lidí.

Vlčnov: inspekce prověřuje školu

Vlčnov – Prověřit situaci ve vlčnovské základní škole se rozhodli pracovníci České školní inspekce (ČŠI). Někteří obyvatelé vsi si myslí, že návštěva inspektorů je logickým vyústěním nedávného útěku jedné ze školaček, která se nevrátila domů ze školy.

Uherské Hradiště: prašnost u teplárny prověřují odborníci

Uherské Hradiště - Stížnosti obyvatel hradišťské ulice Na Zápovědi už řeší odborníci Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě i vedení Centrálního tepelného zdroje. Obyvatelé ulice si stěžují na dlouhodobý problém, který pramení z přítomnosti haldy prachu určeného ke spalování v „cétézetce".

Vyřešit podobu úprav sídliště Na Rybníku nebude jednoduché

Uherské Hradiště – S množstvím připomínek místních občanů se musí vypořádat iniciátoři projektu na úpravu podoby uherskohradišťského sídliště Na Rybníku.

Policisté zadrželi zločince přímo na náměstí. K radosti dětí

Uherské Hradiště – Hašení hořícího automobilu i dramatický zásah policejní zásahové jednotky při zadržení zločinců. To je jen drobný výčet aktivit, které mohli zhlédnout děti i dospělí ve čtvrtek 23. května na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.

Boj s prachem ...

Prach dokáže natropit spoustu nepříjemností. Ví o tom své obyvatelé ulice Na Zápovědi, kteří se snaží vyřešit problém, který podle jejich názoru způsobují haldy paliva z nedaleké teplárny.

AKTUALIZOVÁNO

Strážníci zachránili sebevrahovi život

Uherské Hradiště – Pověstný šestý smysl velitele uherskohradišťských strážníků zachránil život pětatřicetiletého muže. Při rozpisu tras pochůzek pro své muže totiž naplánoval, aby strážníci prověřili i Průmyslovou ulici. Právě tam strážci zákona narazili na podezřelé auto, ve kterém seděl sebevrah.

Už je na čase...

Majitelé psů si musí pomalu začít zvykat na to, že nepořádek se prostě uklízet musí. Strážníci v Uherském Hradišti totiž slibují, že s nešvarem, který představují nevzhledné hromádky roztroušené všude ve městě, konečně zatočí.

Strážníci prověřují pejskaře, ale i psy

Uherské Hradiště – „Já se prověrky strážníků nebojím. Myslím, že patřím mezi ukázněné pejskaře. Problém posbírat hromádku po mém psovi mi nevadí," krčí odhodlaně rameny Roman Havelčík z Uherského Hradiště. Reaguje tak na zprávu, že hradišťští strážníci v těchto dnech provádí důsledné kontroly chování majitelů psů ve městě.

Podle některých informací zvažuje radnice přestěhování tržnice

Uherské Hradiště - Tržnice v blízkosti hradišťského vlakového nádraží se bude možná v budoucnu stěhovat. Myslí si to alespoň Stanislav Mikula (hnutí Zdravé Hradiště).

AKTUALIZOVÁNO

Protipovodňová opatření v Hradišti teprve začínají a už jsou první stížnosti

Uherské Hradiště – Stavba nových protipovodňových bariér, které mají Uherské Hradiště a Staré Město ochránit před záplavami, se už setkala s první kritikou. Práce přitom začaly jen před několika týdny.

Strach na kolečkách

Dokážu pochopit omladinu, která zcela propadla divokému prkýnku s kolečky. Tiše jim závidím. Zběsilá jízda na skateboardu musí být adrenalinový zážitek. Sám jsem to jednou také zkoušel, ovšem jak to dopadlo, je asi každému jasné…

Nový boom: obce chtějí hřiště na skejt

Slovácko – Nový trend ovládl obce na Slovácku. Prakticky v každé z nich v poslední době uvažují nad vznikem skateparku, nebo už takové zařízení pro milovníky „kolečkového prkna" zřídili. V těchto dnech například přišli s myšlenkou na zřízení hřiště s rampami v Buchlovicích.

Do vlčnovské školy míří inspekce

Vlčnov – Zjistit poměry, jaké vládnout ve třídě devítileté dívky, která se před nedávnem nevrátila domů ze školy. To by například mohl být účel návštěvy školní inspekce, která plánuje „prověrku" ve vlčnovské základní škole.

Volkova pamětní deska: naděje stále žije

Uherské Hradiště – Umístit pamětní desku na některý ze dvou domů v Uherském Hradišti, které v dětství obýval Miki Volek, nebude tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Se záměrem na umístění pamětní desky přišel před nedávnem hradišťský podnikatel Vladimír Novák.

Uherské Hradiště: mládež bude mít nový klub

Uherské Hradiště – Nový „otevřený" klub pro mládež v Uherském Hradišti má už konečně své jisté sídlo. Prostorem pro volnočasové aktivity školou povinných dětí i starších studentů se ale nestane dům v hradišťské Růžové ulici, ani Dům U Sovy, jak bylo původně iniciátory myšlenky navrhováno, ale objekt přiléhající k budově Gymnázia, známý jako S-Klub.

Nedakonice: obec a podnikatelé musí jednat o cestě

Nedakonice – „Chápu, že má obec jiné priority, ale lepší stav cesty bychom uvítali. Troufám si ale tvrdit, že pokud se bude hledat řešení, nebude to snadná práce. Obci ale nic vyčítat nechci, ta má své priority jako jsou chodníky a další služby vůči občanům.

Cyklisté podpořili nemocné děti

Kunovice – Pomoci onkologicky nemocným dětem. To je cílem charitativní cyklistické akce, která 6. června odstartuje ve Zlíně. Promojízda Velké charitativní tour na kole 2013 se ale uskutečnila už ve středu 8. května.

Děti v Ekolandu malovaly na dřevo i žulu a vymýšlely jméno pro bizona

Staré Město – Malování zvířat a kytiček na dřevené destičky či žulové kvádry, jízda na koloběžkách, zábavné třídění odpadu a další bohatý program pro děti i dospělé nabídli ve středu 8. května pořadatelé v Ekolandu, který se nachází v areálu staroměstské firmy Kovosteel.

Velké dětské centrum bude mít i Hradiště

Uherské Hradiště – „Já chci do Zlína do dětského centra," slýchají často nářky svých dětí rodiče pětileté Amálky Procházkové z Uherského Hradiště. Pokud se rozhodnou, že dítěti vyhoví, musí vzít s sebou i jejího tříletého bratříčka Vojtu.

K národní památce na Sadské výšině povede nová cesta

Uherské Hradiště – Ke zbytkům velkomoravského kostela v Sadech už brzy dovede návštěvníky nová cesta. Vedení hradišťské radnice se rozhodlo pro její urychlenou výstavbu kvůli blížícím se oslavám 1150. výročí příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Moravu.

Březolupy: unikát v podobě „bobří" výjimky

Březolupy – K ojedinělému unikátu se schyluje v Březolupech. Tato obec, jako jediná v republice s největší pravděpodobností brzy obdrží výjimku na odchyt tamní populace bobrů. O odchyt bobrů, kteří likvidují posty zeleně na tocích a staví nebezpečné hráze, usiluje řada obcí.

Za(pe)klitá křtitelnice

Jako by se jí na Modrou nechtělo. Kladla odpor všemi způsoby, lidská vehemence a zručnost ale nakonec byly odolnější než ona sama. Řeč je o kamenné křtitelnici, která dala pořádně „zabrat" řemeslníkům z Tupes i starostovi Modré.

Unikátní křtitelnice je po sérii problémů konečně v Modré

Modrá – Unikátní kamenný kalich, připomínající křest prvního českého knížete a turistický tahák, který v Evropě nemá obdoby, je konečně na určeném místě. V těchto dnech ho řemeslníci umístili do repliky historické kaple v Archeoskanze­nu Modrá.

Ministr dopravy projednal i problém s R55 ve Spytihněvi

Uherské Hradiště – Dostavba rychlostní silnice R55 a diskuse se zástupci obcí regionu i vedením hradišťské radnice byly důvodem návštěvy ministra dopravy Zbyňka Stanjury v Uherském Hradišti.

Zlámanecký boj s Goliášem

Zlámanecký starosta Jiří Chmela má v těchto dnech pořádné starosti se sháněním peněz na opravu tamní školky. Na výsledky jeho snahy čekají rodiče dětí, personál školky i obyvatelé vsi, jejichž dítka nástup do školky teprve čeká.

Poškozená školka ve Zlámanci čeká na pokyn ke stěhování

Zlámanec - Školka ve Zlámanci se možná dočasně přestěhuje. To ale pouze v případě, že vedení obce sežene peníze na nezbytnou opravu stávající budovy.

Oprava jarošovské návsi musí počkat

Uherské Hradiště-Jarošov – Obyvatelé jarošovské návsi, kteří se těšili na letošní plánované opravy okolí jejich domů, budou muset počítat s tím, že zlepšení situace dočkají až příští rok.

Opravu cesty V Bílovicích „popohnala" až petice

Bílovice – Cesta vedoucí k bytovým domům v Bílovicích hrozí pro chodce úrazem. Situace došla tak daleko, že tamní lidé sepsali petici se žádostí o její opravu a doručili ji na tamní radnici. A petice slavila úspěch. Vedení obce připomínku vyslyšelo a ihned naplánovalo opravu.

Bílovické rozhodování

Zámecká zahrada v Bílovicích patří, nebojím se to říct, mezi nejhezčí místa svého druhu na Uherskohradišťsku. Park zdobí rybníček se stylovým dřevěným zábradlím a okolní květenou a zelení. Nedaleko rybníčku jsou rozmístěny lavičky, prolézačky a další atrakce pro malé dětí.

Ženu napadl had. Zakousl se jí pod oko

Uherské Hradiště - Děsivý útok zhruba dvoumetrového hada má za sebou žena z hradišťského sídliště Stará Tenice. Ty bydlí v bytě společně s mužem, který se o plaza stará. Hroznýš královský na šestatřicetiletou ženu, zaútočil v sobotu 20. dubna odpoledne. Had poté utekl a zpacifikovat ho museli až městští strážníci.

Třítisící koncert odehraje Argema v Hluku. Gratulovat jim bude i Katapult

Hluk – Sportovní hala v Hluku bude v sobotu 27. dubna znít rockem. Kapela Argema chce právě na tomto místě odehrát svůj tří tisící koncert. Hosty večera bude další hvězdná stálice tuzemské rockové scény, nestárnoucí Katapult.

Prakšický starosta: Web je předražený

Prakšice - Nový web má k dispozici obec Prakšice. Tamní starosta Josef Hefka z něj ale žádnou velkou radost nemá. „O jeho pořízení se postarala bývalá starostka Irena Bandriová. Problém je ale v tom, že jeho pořízení za necelých šedesát tisíc zařídila na vlastní pěst, bez schválení zastupitelů.

Stavba kruhového objezdu u brodského pivovaru omezila provoz

Uherský Brod – S omezením provozu a objížďkami ve směru od brodského hypermarketu Tesco po kruhový objezd směrem na Luhačovice musí počítat v těchto dnech řidiči, kteří projíždí trasu v blízkosti uherskobrodského pivovaru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT