VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OLEG KAPINUS

Oleg Kapinus / Slovácký deník

Oleg Kapinus, Slovácký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Popovický „amfik" povede dosavadní manažer

Popovice – Koncerty a výstavy ve víceúčelovém areálu Amfik Bukovina v Popovicích se staly pro rodinu Petra Poláška z Uherského Hradiště mimořádně vítaným zpestřením volného času.

Aquapark: na miliontého návštěvníka čekají dárky

Uherské Hradiště – Certifikáty s volným vstupem, výkonný tablet i jiné dárkové předměty čekají na miliontého návštěvníka uherskohradišťského aquaparku. Podle výpočtů vedení tohoto zařízení by mohl „prémiový" návštěvník dorazit do aquaparku během následujících deseti dnů.

Hradišťskou konírnu střeží bezpečnostní agentura

Uherské Hradiště – Areál bývalé hradišťské konírny opět ožívá. Ne však dupotem koní, ale razantními kroky členů bezpečnostní agentury, která tam nově začala působit.

Nové autobusy překvapily cestující

Uherské Hradiště – Pro Radku Novosadovou je cestování „pouličkou" do zaměstnání neodmyslitelnou součástí její každodenní činnosti. Proto vítá všechny pozitivní i negativní změny, které přepravce pravidelně zavádí.

Státní svátek znamenal rekord u Baťova kanálu

Slovácko – Vícedenní pobyty na kajutových lodích patří mezi nejoblíbenější činnosti návštěvníků Baťova kanálu. Informovala o tom, na základě vyhodnocení aktuální sezóny, tisková mluvčí Povodí Moravy s.p. Gabriela Tomíčková.

Kolizní ulice mají doplnit bezpečné zóny

Uherské Hradiště – Svatováclavská, Průmyslová, Sokolovská, takzvaný Starý Mojmír a některé další uherskohradišťské ulice. Mají jedno společné. Chodec, cyklista nebo i motorista má v těchto zónách k úrazu jen kousek.

Předseda volební komise: prodloužený víkend volby neovlivní

Uherské Hradiště – Ve volební komisi nesedí poprvé a o politiku se živě zajímá. Dvaadvacetiletý student fakulty logistiky a krizového řízení Martin Mynář se proto rozhodl, že letos půjde k volbám nejen jako řadový volič, ale u šestého uherskohradišťského okrsku se letos zapojil i jako předseda volební komise.

Boj o práva u charitní stavby nekončí

Uherské Hradiště – Zdá se, že pomyslný boj s větrnými mlýny lze vyhrát. Alespoň částečně. Přesvědčila se o tom rodina Skládalova z Uherského Hradiště, která už několik let bojuje za dodržování svých práv při stavbě nového charitního centra v jejich sousedství.

Jsou budovy konírny nebezpečné?

Uherské Hradiště – Do areálu bývalé konírny na hradišťském sídlišti Východ zajíždí strážníci hradišťské městské policie v posledních dnech pravidelně. Tamní osiřelé budovy totiž s oblibou začali navštěvovat bezdomovci a zloději kovů.

Hasičské zbrojnice v obcích září novotou

Slovácko – Hned v několika obcích regionu se těší místní dobrovolní hasiči z nových či opravených zbrojnic. V Osvětimanech si po desetiletích postavili i sochu svého patrona – svatého Floriána.

Hendikepovaným v Uherském Brodu chybí chráněné byty

Slovácko – V Uherském Hradišti a Starém Městě budou v blízkém budoucnu tři bytové domy, ve kterých si hendikepovaní lidé budou osvojovat základy samostatného bydlení.

V Hradišti se vyskytují vzácní netopýři

Uherské Hradiště – Vzácný netopýr Brvitý se úspěšně zabydlel v Uherském Hradišti. Ukázal to monitoring těchto zvířat, který se konal v Uherském Hradišti v minulém roce. Výsledky monitoringu představili organizátoři projektu z České společnosti na ochranu netopýrů (ČESON).

V hradišťských lesích bude hospodařit slovenský nájemce

Uherské Hradiště – Lesy, které vlastní Uherské Hradiště, budou mít zahraničního nájemce. Od roku 1993 je měla v pronájmu firma hradišťského podnikatele Josefa Píšťka.

Herečka Zawadská navštívila na Slovácku děti, zotavující se po onkologické léčbě

Buchlovice - Herečka a dabérka Valerie Zawadská (na snímku třetí zleva) projevila ve čtvrtek 17. října v Buchlovicích své malířské nadání. Navštívila děti ubytované v Hotelu Buchlov, zotavující se tam po náročné onkologické léčbě a spolu s nimi malovala obrázky.

Na záchranu školky si Zlámanec vezme úvěr

Zlámanec – Dlouhé čekání na zodpovězení otázky, zda má zlámanecká školka ještě nějakou budoucnost, je u konce. Tamní zastupitelé rozhodli, že si obec vezme úvěr a mateřskou školu opraví za dvanáct milionů korun.

Díla Pavla Matušky baví v hradišťské galerii

Uherské Hradiště - Blaničtí rytíři rozzlobení současnou politickou situací v České republice nebo praotec Čech sídlící na hoře Říp z důvodu vynikajícího signálu mobilního telefonu.

Salaš a několik dalších. Obce, ze kterých se nedovoláte

Salaš – Když Radek Kopáč z Uherského Hradiště vyrazil před několika dny s manželkou na houby do Salaše, netušil, že si z vycházky přinese i dramatický zážitek.

Ken Hensley v Kunovicích: nesmrtelné hity zapije mlékem i slivovicí

Kunovice – Je autorem nesmrtelných rockových hitů jako například „Lady In Black", „Stealin", „Look At Yourself", nebo „Easy Livin", tedy písní, které nesmí chybět na žádném koncertu slavných Uriah Heep.

Uherské Hradiště má svého prvního mamuta

Uherské Hradiště – Navštívit Slovácké muzeum je vždy příjemný zážitek. Nahlédnout do dvora restaurátorského oddělení muzea, které se nachází v nenápadné budově ve Františkánské ulici se ale v těchto dnech vyplatí dvojnásob.

Novorozence vyšetří přístroj od nadace Venduly Svobodové

Uherské Hradiště – Ušní problémy novorozenců odhalí speciální přístroj, který Uherskohradišťské nemocnici ve čtvrtek 10. října věnovala prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová.

Kněžpole: památku už zřejmě nikdo nezachrání

Kněžpole – Obec Kněžpole s největší pravděpodobností příjde o unikátní objekt, který se mohl stát unikátním historickým památkovým domkem. Podobný objekt, kterým se pyšní řada obcí Slovácka totiž v Kněžpoli chybí.

Hradiště: nevyužité domy vysávají městské peníze

Uherské Hradišti – Kdysi se tam rozhodovalo o tom, který z branců nastoupí na vojnu, a kdo bude mít to „štěstí", že získá pověstnou „modrou" knížku a povinné vojenské službě se vyhne. Řeč je o budově někdejší vojenské správy na Tyršově nábřeží v Uherském Hradišti.

Squat by byl nejhorší variantou

Poměrně ideální místo našli pro svou existenci někteří hradišťští bezdomovci. Opuštěný areál někdejší konírny skýtá spoustu volného prostoru a nachází se na takovém místě, kde je příliš lidé neruší.

Uherské Hradiště: Koně nahradili bezdomovci

Uherské Hradiště – Ještě před zhruba čtyřmi lety fungoval oplocený areál na sídlišti Východ jako prostor pro ustájení i tréninkový prostor pro koně. Také tam sídlily dvě firmy, jedna zaměřená na výrobu tovaru ze dřeva, druhá kovoobráběčská.

Boršice: kamiony devastují mostky

Boršice – Nový měřič rychlosti, důsledné vážení nákladních vozidel a častější dohled policistů. To jsou zbraně, kterými chce vedení Boršic snížit následky poškozování silnice vedoucí přes obec.

Houbaři se omluvili za napadení revírníka

Slovácko – Aktuální mimořádně úspěšná houbařská sezóna má i své negativní stránky. Na nešvary spojené s prudkým nárůstem houbařů v lesích upozorňují mykologové, lesáci i starostové obcí v „houbových" oblastech.

Podmínky Natura 2000 nebudou přísné všude

Uherskobrodsko - Částečnou úlevu zažívá v těchto dnech starosta Šumic Josef Bartoš. Obdržel totiž oficiální zprávu o opatřeních, která mají v rámci projektu Natura 2000 ochránit některé přírodní oblasti, nacházející se v katastru jeho obce.

Babická „sedmerčata" už mají domov

Babice – Starostovi Babic Miloslavu Maňáskovi spadl v těchto dnech velký kámen ze srdce. Podařilo se mu totiž rozdat sedm opuštěných štěňat, která dočasně pobývala v provizorním upraveném kotci radnice.

Hradiště: konec obřím kalužím před školou

Uherské Hradiště – Mezi nejoblíbenější místa Romana Hanáka z Uherského Hradiště patří centrální Masarykovo náměstí a přilehlé ulice. Proto ale netrpělivě čeká, až dojde na plány, které mají zásadním způsobem změnit vzhled centra Slovácké metropole.

Sprejera načapali ještě s barvou na rukou

Uherské Hradiště – Do boje proti sprejerům se stále více zapojují i obyvatelé Uherského Hradiště. Svědčí o tom dva případy z uplynulých dnů. K jednomu došlo ve čtvrtek 4. října, podobná událost mu ale předcházela i o několik dnů dříve.

Babické rozhodování

Je dobře, když noviny mohou psát pozitivní zprávy. Jedna taková přišla z Babic. Po emotivních jednáních, kdy se hledal viník tak trochu „neobvyklé" vody, vše nasvědčuje tomu, že se řešení našlo. Michal Hudec z Babic, který se s problémem delší čas potýkal, hledal řešení a k posouzení situace si pozval i odborníky.

Zlámanec: školku chtějí zachránit rodiče sbírkou

Zlámanec – Zlepšit situaci v Mateřské škole ve Zlámanci, na jejíž opravu usilovně shání vedení obce peníze, by měla aktivita některých tamních obyvatel. Jedná se o rodiče dětí, jež školku navštěvují, kteří se rozhodli pomoci školce vlastní finanční sbírkou.

Hradišťskou knihovnu prodchla atmosféra lázní 19. století

Uherské Hradiště – Netradiční večer plný atmosféry lázeňské atmosféry minulého století připravili na středu 2. října pracovníci hradišťské knihovny B.B. Buchlovana ve spolupráci se historičkou umění Blankou Petrákovou, která je zároveň členkou Luhačovického okrasného spolku Calma.

Hasiči oslaví výročí i ukázkou protipovodňové bariéry

Uherské Hradiště – Výstava historických fotografií, ukázky techniky a činnosti výjezdové jednotky i prostorů stanice. To je jen část nabídky oslav 140. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Uherském Hradišti, které se konají na služebně sboru v ulici Boženy Němcové v sobotu 5. října od 10. do 14. hodin.

Příspěvek za práci při povodních obdrží i hasiči z Bystřice a Komni

Bystřice pod Lopeníkem, Komňa – Dobrovolní hasiči dostanou od Krajského úřadu ve Zlíně proplacené náklady, které vynaložili při bleskové červnové povodni.

Bude v Březolupech unikátní studovna?

Březolupy – Původní objekt zámeckého podzámčí, který kdysi sloužil jako stáje pro koně, se možná v budoucnu změní na unikátní badatelnu s čítárnou a regionálním archivem. To je jeden z návrhů, kterým se v současné době zabývají v Březolupech.

Houbařská daň zatím nehrozí

Salaš – Takzvanou houbovou daň neboli nálezné mají nově platit do obecních pokladen úspěšní houbaři. O poplatek prý usilují houbařské obce Zlínského kraje. Francova Lhota, Lukoveček, Provodov, Racková, Držková, Lukov a Salaš. 

Dárcovské nákupy pomáhají sociálně slabým

Uherské Hradiště - Zájem o pomoc sociálně slabým lidem prostřednictvím „dárcovských" nákupů se v Uherském Hradišti v posledních týdnech výrazně zvýšil. Svědčí o tom zvýšený nárůst počtu zboží ve speciálních boxech, které rozmístili pracovníci hradišťské Oblastní charity ve dvou obchodech.

Burčák: na Slovácku prozatím osmnáct kontrol

Slovácko – Lahodný nápoj, u mnoha lidí oblíbenější než víno, burčák. Nemá být jen lahůdkou, ale údajně také nápojem plným vitamínů. „Na burčák se každoročně těším.

Postrach včelařů se Hradišťsku vyhýbá

Slovácko – Ohrožuje některé okolní regiony, Uherskohradišťku se zatím vyhýbá. Řeč je o včelím moru, tedy nemoci, která platí mezi včelaři mezi ty nejobávanější.

Ve Staré škole možná budou i šatny pro uživatele nového hřiště

Topolná – Budova původní Staré školy v Topolné bude mít nový vzhled. Rada obce plánuje vypracování projektu na rekonstrukci letité budovy na návsi. V současné době tam sídlí klubovny pro hudební a folklorní soubory, výrobna ohnivzdorných plachet a ordinace veterináře.

Březolupy: likvidace bobrů začala

Březolupy – Jako jediná obec v České republice smí zlikvidovat bobry na svém území. Řeč je o Březolupech, jejíž vedení před nedávnem obdrželo ojedinělé povolení k odstranění těchto zvířat.

Pašovice: nové hřiště i opravené tenisové kurty

Pašovice – Hned dvě dětská hřiště budou mít nově k dispozici v Pašovicích. K tomu řemeslníci pracují i na komplexní opravě kurtů u tamního koupaliště.

Zlámanec: dílčí opravy prý školku nezachrání

Zlámanec – Maminka dvou dcer Dagmar Čejková z Březolup vozila své děti ještě před rokem do mateřské školky ve Zlámanci. Ona i děti byli s tamním prostředím i přístupem učitelek velmi spokojení.

Knihovna omezovat služby nebude, naopak připravila novinky

Uherské Hradiště – Krize je zažehnána, uherskohradišťská knihovna B.B. Buchlovana a všechny její pobočky budou v příštím roce fungovat jako doposud. Není to ale samozřejmost.

Za přestup malých fotbalistů budou kluby platit

Slovácko – Nadšený fotbalový fanoušek Rostislav Novosad z Uherského Hradiště svou potencionální sportovní kariéru v mládí „prošvihl" kvůli vleklým zdravotním komplikacím. Nyní chce, aby jeho osmiletý syn podobnou šanci nepropásl a pokusil se o kariéru fotbalisty.

Věhlas verbuňku ještě více zvýší zařazení do registru

Slovácko – Mužský taneční tanec, vyhlášený verbuňk, má po zařazení do seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO v roce 2008, možnost ještě zvýšit ssvou prestiž ve světě.

Uzavřené lávky. Problém pro stovky lidí

Uherské Hradiště – Zkracujete si cestu mezi Uherským Hradištěm a Starým Městem přes lávky v blízkosti restaurace U Komína? Pak se připravte na možnost, že tato zkratka může být teoreticky uzavřena půl roku, a možná i celý jeden rok.

Hradišťská kasárna hyzdí poslední staré budovy

Uherské Hradiště - Mladá maminka Romana Strouhalová chodí se svými dětmi nejraději do odpočinkového parku v areálu bývalých hradišťských kasáren a přiznává, že vycházka do bývalého vojenského areálu patří prakticky denně k jejímu programu.

Zachrání město hradby?

Uherské Hradiště – Zbytky středověkých hradeb patří v Uherském Hradišti mezi nejcennější památky. Přesto na některých místech vypadají velmi zuboženě, a to i přesto, že jim vedení města věnuje opakovanou pozornost.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT