VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OLEG KAPINUS

Oleg Kapinus / Slovácký deník

Oleg Kapinus, Slovácký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Topolnou hýbe soud o náves

Topolná - Bohulibý záměr změnit podobu návsi v Topolné skončí u soudu. Největší akce posledních deseti let totiž narazila na odpor některých majitelů domů na návsi, kteří tvrdí, že pozemky před jejich nemovitostmi jsou rovněž jejich majetkem. Vedení topolské radnice oponuje, že jsou obecní, a zařadila je do plánu rekonstrukce centra vsi.

Komisaři kritizovali graffiti, přesto Hradišti udělili stříbro

Uherské Hradiště - Živnostník Radomír Lhotský se do bytu na hradišťské třídě Maršála Malinovského nastěhoval zhruba před měsícem. Nový domov si pochvaluje, jediné, co mu vadí, jsou však pomalované zdi okolních domů.

Opravené sídliště za jedenáct milionů ničí vandalové

Uherské Hradiště - Nevzhledné malůvky sprejerů, nepořádek a úmyslně poškozená zeleň. To jsou jevy, které „zdobí" nově opravený prostor mezi bytovými domy, veřejné osvětlení i parkoviště na náměstí Republiky v Uherském Hradišti.

Starostové měst na Slovácku: Úspěch KSČM je alarmující

Slovácko – Zcela rozdílně hodnotí volební výsledek v sedmi městech hradišťského okresu jejich starostové. Důvodem je to, že v každém z nich se lidé rozhodovali jinak. Například v Kunovicích získalo nejvíce hlasů seskupení TOP 09+STAN.

Slovácká „hymna" Když jsem šel z Hradišťa slaví padesátku

Slovácko - Je jí padesát let, ale s přibývajícím věkem stále mládne. To díky mladým zpěvákům, kteří si bez ní repertoár své dechovky či cimbálovky většinou nedokáží představit. Tou inspirační múzou, kterou znají folkloristé, jazzmani, ale i tvrdí rockeři a aktuálně i výrobci televizních reklam, je písnička Když jsem šel z Hradišťa.

Zloděje kola dopadli strážníci na vlakovém nádraží

Uherské Hradiště – Uzamčené jízdní kolo ve stojanu v blízkosti nádraží Českých drah přivábilo pozornost trojlístku nenechavců. Ti se v prostoru u vlakového objevili v noci ze středy na čtvrtek 18. října.

Student navrhl revoluci v hradišťské MHD

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ – Chtěli byste cestovat ze sídliště Východ přímou linkou do Štěpnic či Starého Města? Tuto možnost, ale i mnohé další, nabízí ve svém návrhu student Jan Kolařík, který své představy nastínil i vedení ČSAD Uherské Hradiště.

AKTUALIZOVÁNO

Obyvatelé Štěpnic: Nechte nám u domů hřiště pro děti

Uherské Hradiště - Na dětských hřištích mezi panelovými domy v Uherském Hradišti-Štěpnicích se v úterý 16. října objevila těžká technika. Zástupci města se totiž pustili do jejich úpravy, na což také řadu měsíců upozorňovali.

Uniformy, pes i koně. Pátrání po ztracené ženě začalo

Uherské Hradiště /REPORTÁŽ/ – Slunce se od rána opírá do ulic Slovácké metropole. Je čtvrtek, 18. října. Vyrážím chvíli po deváté hodině směrem ke „kunovskému" lesu, na konci sídliště Štěpnice.

Unikátní přístroj odhalí i možnou budoucí zlomeninu

Uherské Hradiště – Supermoderní pracoviště pro léčbu osteoporózy a revmatických potíží má od pondělí 15. října Uherské Hradiště. Ordinace, která doposud fungovala v Havlíčkově ulici, se nově nachází v Rezidenci Hradební naproti obchodního domu Centrum.

Hradišťské Štěpnice: hřiště se ruší i opravují

Uherské Hradiště – Na asfaltových plochách a dětských hřištích mezi panelovými domy v Uherském Hradišti-Štěnicích se v úterý 16. října objevili řemeslníci a strojní mechanizmy.

Vítězové voleb na Slovácku: mají důvěru, proto je vykroužkovali

Slovácko – Na žebříčku osob, zvolených do krajského zastupitelstva Zlínského kraje zabodovali díky výrazné podpoře preferenčních hlasů hned čtyři zástupci ze Slovácka. Petr Gazdík (TOP 09) ze Suché Loze, který jich získal 4880, Ludvík Hovorka (KDU-ČSL) ze Šumic s 4853 těmito hlasy, Libor Lukáš (ODS) z Pitína, který jich obdržel 3165 a Ondřej Benešík (KDU-ČSL) ze Strání, jehož „kroužkovalo" 2763 voličů.

Oprava lávky musí počkat

Dychtivě čekají na opravu lávky přes řeku Moravu, v blízkosti někdejších hradišťských jatek, stovky chodců i cyklistů z Uherského Hradiště i Starého Města. Bohužel, na tuto opravu dojde zhruba až za rok a půl či dva roky.

AKTUALIZOVÁNO

Nebezpečnou lávku přes Moravu opraví až za dva roky

Uherské Hradiště - Vjezd do průrvy po dřevěné fošně, chvilka balancování a pak tvrdý pád. Takový zážitek si před nedávnem odnesl z jízdy přes most přes řeku Moravu třiadvacetiletý Miloslav Kučera z Uherského Hradiště.

Volební patriotismus

Letošní volby provází nový jev. Je jím patriotismus některých zástupců volebních komisí. Ti požadují po výrobcích technického vybavení volebních místností nově krajské vlajky a znaky.

Starostové chtěli do volebních místností symboly krajů

Slovácko - Plné ruce práce měl v uplynulých dnech Ludvík Korábečný z Březolup. Pro městské a obecní úřady, a také volební místnosti vyrábí prakticky vše, co s volbami souvisí. Denně jeho rukama projdou desítky státních i krajských vlajek, znaků a symbolů, předtištěné volební průkazy i volební urny, plenty a další s volbami související materiál.

Lípy pokácet nesmí. Definitivně. Stromy zůstanou na Masarykově náměstí

Uherské Hradiště - Bojovali o ně pět let. A nakonec uspěli. Řeč je o členech občanského sdružení Chraňme zeleň z Uherského Hradiště. Po mnoha letech přetahování s hradišťskou radnicí o osud lip na Masarykově náměstí vyřkli zástupci kraje jasný verdikt: Lípy se kácet nesmí. Definitivně.

AKTUALIZOVÁNO

EU definitivně zakázala Hamé používat název marmeláda

Kunovice – Jiné označení než džem, není povoleno. To vzkázala Evropská komise zástupcům potravinářské společnosti Hamé z Kunovic. Hamé totiž usilovalo o zařazení „Marmelády meruňkové", „Marmelády jahodové" a „Marmelády linecké" na seznam tradičních zaručených specialit Evropské Unie.

Bojkovické dilema

Možnost zřízení ubytovny pro nepřizpůsobivé, která by teoreticky mohla začít fungovat v Bojkovicích, začíná budit zájem už ve chvíli, kdy s tímto nápadem přišel starosta města.

AKTUALIZOVÁNO

V Bojkovicích řeší dilema, jak využít ubytovnu

Bojkovice - Někdejší patrová ubytovna dřevařské firmy WOOD na okraji Bojkovic je na prodej a přímo volá po rekonstrukci. Tou se však bude muset zabývat až nový majitel. Na této informaci by nebylo nic tak mimořádného, kdyby se v Bojkovicích neproslýchalo, že objekt se sedmi malými bytovými jednotkami by v budoucnu mohl sloužit pro nepřizpůsobivé občany.

Na Hradišťsko budou nové vlaky zajíždět až příští rok

Uherské Hradiště – Zbrusu nové vlakové soupravy s názvem RegioShark začínají v těchto dnech brázdit české železnice. Výjimkou nebudou ani trasy na Uherskohradišťsku. Na těch se však tyto vlaky objeví až v polovině příštího roku. Vlak bude v blízkosti Slováckého regionu nejdříve možné vidět od soboty 6. září na trase mezi Kojetínem a Vlašským Meziříčím.

AKTUALIZOVÁNO

Petice chce zvrátit převrat na radnici v Prakšicích

Prakšice – „Chceme znát názor druhé strany, tedy bývalé starostky Bandriové a také mínění bývalého místostarosty. Do té doby jsou pro nás důvody pro jejich odvolání z funkce, které předestřel nový starosta Hefka, nepřijatelné."

Kořeny vykácených stromů prý ničí chodník, tvrdí Hradišťané

Uherské Hradiště - „Město nechá pokácet stromy a pak tady po nich zůstane několik měsíců nepořádek. Kmeny odvezli, větve tam leží už zhruba čtyři měsíce. Když jsme se řemeslníků, kteří kmeny odváželi, ptali, proč neuklidí i větve, řekli nám, že to není jejich věc," postěžovala si jedna z obyvatelek bytového domu u třídy Maršála Malinovského v Uherském Hradišti Františka Dvořáčková.

Mistřice: praskající zeď ohrožuje školu. Na opravu zatím nejsou peníze

Mistřice – Praskliny v opěrné zdi u základní školy s obavami sledují zástupci vedení tamního obecního úřadu i vedení školy v Mistřicích. Zeď z pískovcových kamenů má totiž bránit pohybu svahu, který je od školy vzdálený jen dva a půl metru.

Pohřešovaný bílovan je už zpět doma

Bílovice – Rodičům i přátelům chyběl patnáctiletý Miroslav Chaloupka z Bílovic od letošního 25. května. Tehdy se po něm slehla zem a až do minulého týdne o něm nikdo nevěděl. Nyní už je doma. Kdo ho našel a jakým způsobem, zůstává stále záhadou. Jisté ale je, že jeho nalezení je tou nejlepší zprávou pro rodiče.

Cirkus Aleš představí i kaskadéry v kruhové aréně

Uherské Hradiště – Kaskadéři smrti, jak je nazývají jejich kolegové, mají být největším tahákem cirkusu Aleš. Ten v těchto dnech postavil své stany na Sokolovské ulici v Uherském Hradišti.

AKTUALIZOVÁNO

Nivnická Linea: čekání na nové kolky nekončí

Slovácko – „Dám si rum. A dáváte k panáku i slepeckou hůl?" takové černé vtípky se do omrzení opakují v jedné z velehradských hospůdek. Provozuje ji Hradišťák Ladislav Soviš.

Policisté nachytali letos už 24 opilých cyklistů

Uherské Hradiště – „Nic jsem před jízdou nepil, jen včera jedno pivo a štamprli slivovice," snažil se hradišťským městským strážníkům vysvětlit své blábolení a balancování na silnici jeden z cyklistů. Ten navíc projížděl jednosměrnou Františkánskou ulicí v protisměru a po chodníku.

Brodská čtvrť Nad Zámkem: první obyvatelé netají nadšení

Uherský Brod – Lokality Nad Zámkem se pozvolna plní novými domy. Oslovení obyvatelé nové obytné zóny se netají tím, že své nové bydlení považuji za skvělý životní krok.

Bude mít Hradiště kavárnu pro náctileté?

Uherské Hradiště – Volnočasový klub pro „náctileté" nebo speciální kavárnu chtějí zřídit školáci v Uherském Hradišti. Tuto možnost iniciují především členové školského parlamentu. O další nadšence, kteří jejich myšlenku podporují, evidentně nebudou mít nouzi.

AKTUALIZOVÁNO

Prohibice končí: hospodští prodali první panáky

Slovácko – Prohibice sice končí, hygienici i prodejci ve Zlínském kraji jsou ale stále be střehu. Nebezpečí, byť jen teoretické, že se na pultech objeví závadný alkohol, nebo takové pití někdo začne v pohostinství a barech, totiž nedokáže nikdo spolehlivě vyloučit.

Výstava v Ořechově připomíná oběti holocaustu

Ořechov – Zmizelí sousedé – Pocta dětským obětem holocaustu, takový název nese výstava fotografií a dokumentů, která je od pondělí 24. září do konce října k vidění na zámku Ořechov.

Lidé nosí podezřelý alkohol i do komerční laboratoře

Slovácko – Prohibice sice končí, hygienici ve Zlínském kraji ale mají stále pohotovost. Nebezpečí, byť jen teoretické, že se na pultech objeví závadný alkohol, nebo takové pití někdo začne v pohostinství a barech, totiž nedokáže nikdo spolehlivě vyloučit. Ve Zlíně sice lidem nabízí tamní společnost ITC bezplatné testy podezřelého alkoholu, v Uherském Hradišti a okolí ale žádná taková možnost zatím neexistuje.

Juriga: úředníci by se měli projít Jarošovem

Uherské Hradiště-Jarošov – „Nakonec jsem rád, že Jarošov zůstane součástí Uherského Hradiště. Před lety jsem v Jarošově založil oddíl stolního tenisu a pro nezájem jsem pak musel tyto aktivity přenést do Uherského Hradiště. A tak je to tady se vším. Kdo by se o samostatný Jarošov staral? Vždyť tady mají lidé zájem jen o fotbal," mává rukou nad výsledky sobotního referenda v Jarošově jeden z tamních obyvatel František Marek.

Draci ovládli mařatickou oblohu

Uherské Hradiště – První pestrobarevní draci letošního podzimu se začínají v těchto dnech objevovat na obloze. Na kopec do Mařatic vyrazily v úterý 25. září i děti ze Základní školy T.G. Masaryka v Uherském Hradišti.

AKTUALIZOVÁNO

Vedení obce Prakšic odvolali ze dne na den

Prakšice – Když starostka Prakšic Irena Bandriová přišla minulý čtvrtek na jednání zastupitelstva, netušila, že do konce její funkce zbývají jen minuty. Zastupitelstvo ji totiž, stejně jako místostarostu Karla Vlka, z postů odvolalo. Novým starostou se stal šestapadesátiletý živnostník Josef Hefka.

„Pijeme krabičák." Bezdomovce metanol neděsí

Uherské Hradiště - „My pijeme krabičák, tedy jako krabicové víno. Vodka a rum je pro nás jen drahým snem," ušklíbali se při varování strážníků bezdomovci, kteří posedávají na náměstí v centru Uherského Hradiště.

Děti ze speciálních škol zápolily s nadšením olympioniků

Uherské Hradiště – „Na sportovní hry jsem se hodně těšil. Budu skákat do dálky, poběžím trať na šedesát metrů a také štafetu. Z toho běhu mám trochu strach, ale určitě to zvládnu," těmito slovy komentoval svůj start na sportovních hrách pro handicapované sedmnáctiletý Daniel Slavík z Uherského Hradiště.

Otevření stodoly na Rochusu si užijí děti i dospělí

Uherské Hradiště – Unikátní Park Rochus, který se má v budoucnu stát významným turistickým tahákem Uherského Hradiště, bude moci přivítat návštěvníky v prvním otevřeném objektu. V sobotu 22. září zástupci stejnojmenné společnosti, která bude víceúčelový komplex provozovat, slavnostně historickou stodolu, kterou po částech převezli na hradišťský kopec z Břestku.

Strach v domácnostech. Lidé odevzdávají alkohol policii

Uherské Hradiště – Policisté i hygienici dál prověřují možný výskyt pančovaného alkoholu v regionu. Prozatím však, až na nedávný případ z Uherského Brodu, kde tamní podnikavec prodával nebezpečný alkohol, žádného výrobce či distributora neodhalili.

Model železnice vytvoří školáci sedmi evropských zemí

Uherské Hradiště - Základní školou UNESCO i hradišťskou radnicí zněla v úterý němčina, polština, maďarština a další cizí jazyky. Uherské Hradiště totiž navštívili žáci i pedagogové ze sedmi evropských států, jejichž školy se zapojily do projektu Comenius Express.

AKTUALIZOVÁNO

Páleničáři: od nás metylalkohol nehrozí

Slovácko – Majitel několika desítek ovocných stromů, Radek Konečný z Uherského Hradiště, se těší na novou várku čerstvé pálenky. Jeho kvas zatím spokojeně dozrává v bečkách, do převezení cenného „materiálu" do pálenice už, podle Polehni, zbývá jen několik málo dnů.

Hradiště: noví vysokoškoláci zahájili studium imatrikulací

Uherské Hradiště – Slavnostní zahájení školního roku pro studenty prvních ročníků hradišťské fakulty logistiky a krizového řízení připravilo vedení Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Imatrikulace v kině Hvězda se zúčastnilo celkem 350 studentů.

Hradiště: Boj o klepač rozhádal celý dům

Uherské Hradiště - Myslíte, že pokud písemnou stížnost podepíše většina obyvatel bytového domu, máte vítězství v kapse? Nemusí tomu tak být vždycky. Přesvědčili se o tom obyvatelé bytového domu číslo popisné 699 v hradišťské Štefánikově ulici.

Hradiště se stává rájem tuláků, lákadlem jsou velké letní akce

Uherské Hradiště – „Jsem ze Slovenska, konkrétně ze Spišské Nové Vsi. A co dělám v Uherském Hradišti? Pracoval jsem tady, pak jsem přišel o práci a za pár dní mám nastoupit do další.

Život lidí na vozíku si zájemci vyzkoušeli uprostřed náměstí

Uherské Hradiště – Prezentace činnosti, konference, ale třeba i možnost vyzkoušet si jízdu na invalidním vozíku. To je jen strohý výčet bohatého programu, který nabídl Den Charity v Uherském Hradišti. Uskutečnil se v pátek 14. září.

Hradiště: hudební školu navštěvují stovky dětí. Dům ale město prodá

Uherské Hradiště – Rozlehlý dům v těsné blízkosti vlakového nádraží, který v současné době slouží potřebám Slovácké Základní umělecké školy, nabídli zástupci uherskohradišťské radnice k prodeji. Umělecká škola tam, podle smlouvy, má platnou nájemní smlouvu do června příštího roku. Do té doby budou muset zástupci hradišťské radnice najít zájemce na koupi budovy.

Před pitím vodky a rumu nejasného původu varuje i městský rozhlas

Uherské Hradiště - Popíjení alkoholu se v posledních dnech rovná ruské ruletě. Počet obětí metylalkoholu včera narostl geometrickou řadou, řada dalších otrávených leží v nemocnicích. Hradišťskému okresu se tyto případy prozatím vyhýbají.

AKTUALIZOVÁNO

Uherskohradišťsku se otrava metylalkoholem zatím vyhýbá

Uherské Hradiště – Jedovatý alkohol dál děsí lidi v celé republice. Obětí neustále přibývá stejně jako lidí hospitalizovaných v nemocnicích. Ta v Uherském Hradišti sice podle mluvčího Ludvíka Valoucha zatím žádný podobný případ neeviduje, ale například ve Zlíně leží osm lidí, kteří 
se pančovaným alkoholem 
otrávili.

Divoké město

Bouřící moře s několika pustými ostrůvky připomínala o uplynulém víkendu metropole Slovácka. Centrum města bylo prakticky od rána nacpané lidmi až k prasknutí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT