VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OLEG KAPINUS

Oleg Kapinus / Slovácký deník

Oleg Kapinus, Slovácký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ladislav a Kateřina: Australský vzorek pálenky jsme museli bránit

Region /ROZHOVOR/ – Veselé i dramatické zážitky mají za sebou, po cestě kolem světa, cestovatelé Ladislav Bezděk a Kateřina Dvořáková. Odstartovali v září 2014 a zpět do České republiky dorazili v těchto dnech. 
O cílech i zajímavostech unikátní výpravy, kterou jako správní patrioti absolvovali 
v českém automobilu, vyprávějí oba účastníci s nadšením 
a elánem, který z nich ani 
po tak náročné zkušenosti nevyprchal.

Vietnamská tržnice v Hradišti je opuštěná

Uherské Hradiště – Velké překvapení čekalo na Rostislava Machalu z Uherského Hradiště, který se před několika dny vydal na předvánoční nákup do ulic města. Přiznává, že s oblibou kupuje i levnější oblečení u vietnamských obchodníků a tak zamířil k jejich tržnici na Palackého náměstí.

Fasáda kostela v Hradišti potřebuje opravu jako sůl

Uherské Hradiště – Stav Uherskohradišťského kostela Sv. Františka Xaverského sleduje Václav Novosad, který ve městě řadu let bydlí, s neskrývaným znepokojením. „Potřeboval by nutně opravu. Padá z něho omítka, a tento stav trvá už několik let," podotkl při pohledu na svatostánek.

Obce řeší co s prázdnými domy

Slovácko – Bydlet v malé vesničce, daleko od ruchu města. To je sen Romana Stojaspala z Uherského Hradiště. „Ve městě se žije hodně hekticky. Lidé jsou roztržití, pořád někam spěchají.

Uherskohradišťské staré lázně: Budoucnost stále nejistá

Uherské Hradiště – Patřil mezi uherskohradišťské unikáty. Krytý bazén přímo v centru města byl svého času jedinečný. Dnes je z něj s trochou nadsázky ostuda Uherského Hradiště.

Klauni rozesmáli děti v nemocnici

Uherské Hradiště – Doktor Kokotík a docent Suchar, to byli neobvyklí návštěvníci, kteří přišli do Uherskohradišťské nemocnice v úterý 17. prosince odpoledne. Zamířili přímo na dětské oddělení, kde rozvernými scénkami, ale i darovanými klaunskými nosy vykouzlili úsměv na tváři malých pacientů.

Mařatický kostel bude nominovat na Památku roku

Uherské Hradiště – Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Uherském Hradišti-Mařaticích chce vedení města nominovat na Památku roku 2013. Objekt se totiž před nedávnem dočkal zásadních oprav.

Na bezdomovce myslí o Vánocích hlavně Charita

Slovácko – Posedává na lavičce, občas požádá kolemjdoucího o cigaretu. Bez domova je už osm let. Prý ho vyhodila manželka a připravila ho o byt. To, že se blíží Vánoce, ale vnímá stejně intenzivně jako ostatní.

Zlámanec: školku podpoří i sběr papíru

Zlámanec – Sbírka na podporu opravy mateřské školy ve Zlámanci je v plném proudu. Potvrdila to jedna z iniciátorek akce Veronika Tsirogianni, která v obci bydlí.

Zábavní areál Smajlíkov nestihne do Vánoc zahájit provoz, otevře v lednu

Uherské Hradiště - Dětské herní centrum Smajlíkov v sousedství uherskohradišťského supermarketu Tesco letos provoz nezahájí. Vyplývá to z vyjádření Martina Bukvice, jednatele společnosti, která bude prostor provozovat. Původně přitom bylo v plánu, že centrum nabídne své služby už v říjnu.

Boj o Slováckou ZUŠ trvá. Petice rodičů školáků podporuje bývalé vedení

Uherské Hradiště - Atmosféra na soukromé Slovácké základní umělecké škole v posledních dnech nepříjemně zhoustla. Došlo totiž ke sporu, kterým se v těchto dnech aktivně zabývá vedení školy, ale také rodiče žáků školy. Kauza spočívá v odvolání manželů Františka a Ivany Hrubých z vedení školy valnou hromadou Slovácké ZUŠ.

Obrat v Březolupech: školka na konci roku v provozu nebude

Březolupy – Školka v Březolupech nakonec zůstane na Silvestra, i den před tímto výjimečným dnem, zavřená. K tomuto závěru dospělo vedení Březolup po emotivní diskusi na obecním webu i připomínkách rodičů, pracovníků školky a dalších obyvatel obce.

Na parkování v Uherskohradišťské nemocnici už dohlíží strážníci

Uherské Hradiště - Vedení Uherskohradišťské nemocnice už dál nechce přihlížet divokému parkování řidičů v areálu jejich zdravotnického zařízení. Avizovali proto, že kvůli autům odstaveným mimo parkovací plochy budou volat strážníky. Také požádali městskou policii o pravidelné zajížďky to tohoto prostoru.

Exces na Tropicu: provozní je zdrcený, policie vyšetřuje

Uherský Brod – Nešťastná víkendová událost v uherskobrodské diskotéce Tropic bude mít zřejmě dohru hned na několika rovinách. Vedení města očekává diskuzi veřejnosti, provozovatel bude přemýšlet nad bezpečnostními opatřeními.

Nikdy nevíte, kdo sedí v sále, říká houslový virtuos Václav Hudeček

Region - /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ Houslový virtuos Václav Hudeček není jenom výjimečným umělcem, ale také skvělým hledačem talentů. Jeho akademie, která se každoročně v létě koná v Luhačovicích, už objevila řadu mimořádných mladých talentů.

AKTUALIZOVÁNO

Mladík spadl z balkonu. Je v kritickém stavu

Uherský Brod – Pro desítky mladých lidí měla být páteční diskotéka v uherskobrodském klubu Tropic jednou ze série podobných akcí. Skončila ale dramatickou událostí. Devatenáctiletý mladík totiž dvě hodiny po půlnoci spadl zhruba z pětimetrové výšky z balkonu objektu, kde se diskotéka konala.

Houby stále rostou, některé jsou léčivé

Slovácko – Čirůvky nebo stroček trubkovitý, to jsou některé výjimečně chutné houby, které lze v těchto dnech najít v lesích Slovácka. Oba jmenované druhy jsou typické právě pro období podzimu. Mezi houbaři patří mezi gurmánské skvosty, mnozí běžní houbaři je ale mají strach sbírat.

Postižené děti rozradostnil Mikuláš, i lehce postrašil čert

Uherské Hradiště – Pravou mikulášskou atmosféru si vychutnaly děti ze Základní školy a Mateřské školy speciální v Uherském Hradišti. Mikuláš s čertem a andělem sice přišli do budovy školy za světla, už hodinu po poledni, dětem to zážitek nijak nezkazilo.

Defibrilátor: trend nebo nezbytnost?

Slovácko – Člověk bezvládně ležící na chodníku v centru Uherského Hradiště. Přibíhají k němu strážníci a už za běhu zapínají v rukou přístroj. Defibrilátor.

Pasáž Slunce v Uherském Hradišti znovu ožívá

Uherské Hradiště - Tomáš Pavelka z Uherského Hradiště považuje Hotel Slunce a tamní obchodní pasáž za jedno z nejpříjemnějších míst Uherského Hradiště. Proto jen s lítostí sledoval, jak tamní vzhlednou pasáž opouštěla jedna provozovna za druhou.

V někdejším jarošovském pivovaru chce vyrábět výtahy firma Vymyslický

Jarošov – Milovník piva Antonín Machalík z Uherského Hradiště přiznává, že měl tekutý produkt jarošovského pivovaru v oblibě. To, že už si ho zřejmě nikdy nevychutná, protože prostory pivovaru se v budoucnu zřejmě změní na výrobnu výtahů, ho prý docela mrzí.

Oldřich Pelčák: Dodnes nevím, proč jsem do vesmíru neletěl já

Uherské Hradiště - Mimořádně zajímavé besedy se včera zúčastnili studenti Střední průmyslové, zdravotnické a hotelové školy Uherské Hradiště. Dva slavní absolventi školy, adept na let do vesmíru Oldřich Pelčák a „prezidentský" pilot Zdeněk Fridrich, jim poutavě vyprávěli o svých životních osudech a zážitcích.

Úleva pro chodce i cyklisty: lávky přes Moravu jsou opět v provozu

Uherské Hradiště – Cesta vedoucí přes tři lávky přes řeku Moravu na trase od Uherského Hradiště do Starého Města je již několik dnů opět průjezdná. Pro velké množství lidí, kteří si tudy krátí cestu to znamená úlevu.

Centrum Bánova se promění. Už na jaře

Bánov - Centrum Bánova dostane novou podobu. Obec se tak aktuálně se svým projektem na vylepšení podoby návsi zařadila k dalším slováckým vsím, například k Topolné a Jalubí.

Hradiště: zákaz vjezdu autům nad dvě tuny? Někteří lidé jsou proti

Uherské Hradiště – Řadu let jezdí Miroslav Šnajdar ke svému domu v Uherském Hradišti-Mařaticích. Za velkou, a podle jeho názoru prakticky zbytečnou komplikaci považuje dopravní značení v některých ulicích v Mařaticích i dalších částech města, které zakazují vjezd dopravním vozidlům s váhou nad dvě tuny.

První sněžení na Slovácku řidiči převážně zvládli bez úhony

Slovácko - Klouzající auta na silnicích a lidé zachumlaní do kapucí, zimních kabátů a šál. Takový byl obrázek včerejšího rána na Slovácku. Předpovědi meteorologů, kteří v neděli oznámili konec přívětivého listopadu a nástup jeho mrazivé podoby se sněžením, se beze zbytku naplnily.

Hradištská pobočka zemského muzea zahájila provoz

Uherské Hradiště – Vědecké a badatelské centrum, pracoviště archeologů, depozitář i menší expozice s regionálními nálezy, to věše ukrývá nenápadná budova mezi hradišťským gymnáziem a policejním ředitelstvím.

Hradišťan Antonín Seďa jako ministr obrany?

Uherské Hradiště – Na současné politické scéně se stále více hovoří o možné koalici hnutí ANO, KDU-ČSL a ČSSD. Součástí vize je i myšlenka, že by v takovém případě teoreticky mohl post ministra obrany obsadit Hradišťan, poslanec Antonín Seďa.

Brodská Hruška provoz nezruší

Uherský Brod – Prodejna smíšeného zboží Hruška v Uherském Brodě prozatím na svém místě v tamním komplexu Máj zůstane. Podle dřívějších informací měla totiž ukončit činnost, nebo se stěhovat, koncem letošního října.

Hradišťská radnice: stěhovací manévry

Uherské Hradiště – Pracoviště některých odborů hradišťské radnice se už nachází na několika místech města. Pro některé obyvatele to znamená při pochůzkách na úřadech menší pátrání.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT