VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAEL LAPČÍK

Michael Lapčík / Slovácký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Na Vinařský ples do Hluku dorazily stovky hostů ze Slovenska

Hluk – Vyprodáno, plný dům! Odbyt vstupenek by pořadatelům Vinařského plesu v Hluku mohli závidět na leckterém fotbalovém nebo hokejovém stadionu. Rozměrnými útrobami hlucké sportovní haly v sobotu večer korzovalo ze sálu do sálu více než patnáct stovek slavnostně naladěných hostů. O osmý ročník plesu měli lidé značný zájem, prakticky vyprodáno bylo už měsíc nazpět.

Parádní hody ve Starém Městě, sešlo se 250 krojovaných

Staré Město – To zase byla parádní přehlídka! Staroměstské hody jsou každoročně pověstné bohatým sobotním průvodem s velmi vysokou účastí krojovaných a nejinak tomu bylo i letos.

Nově narozená miminka na Slovácku - 1. týden

Slovácko /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Díky vstřícnosti uherskohradišťské porodnice vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.

Majitelé baru Vlachynský a Vališ: Lidé k nám chodí především za zážitkem

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Sny existují především proto, aby si je jejich nositelé v životě plnili. Platnost otřepané formule v posledních měsících dokazuje dvojice mladých mužů pocházejících 
z Uherského Hradiště.

Fotosoutěž vyhrál s krajinou ve skleněné kouli

Uherské Hradiště – Vystihnout zajímavé fyzikální vlastnosti skla, zdokumentovat je a díky tomu vyhrát kategorii fotografické soutěže pořádané Univerzitou Karlovou se podařilo osmnáctiletému Michaelu Uherkovi z Uherského Hradiště.

Nový starosta Štěpánů je z Kanady

Uherský Brod – Dvaatřicáté POPO, tedy POštěpánské POsezení, hostily v pondělí prostory uherskobrodského Domu kultury. Tradiční setkání každoročně mezi Vánocemi a silvestrem pořádá Klub Štěpánů, sdružení přátel lidové písně výlučně pánského složení.

Regionální kultura v roce 2014 příliš nepodraží

Slovácko – Několik zajímavých novinek a více méně stejné vstupné jako doposud. V takovém duchu by se měl nést kulturní rok 2014 v regionu.

Nově narozená miminka na Slovácku - 52. týden

Slovácko /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Díky vstřícnosti uherskohradišťské porodnice vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.

Místo sledování pohádek hasiči uklízeli spadené stromy

Strání – Místo poklidné vánoční idyly zásah v nevlídném počasí a ohrožení vlastního zdraví. Tak prožívali Štědrý den dobrovolní hasiči ze Strání.

Buchlovickým dětem se zdál vánoční sen

Buchlovice – Stalo se už dlouholetou tradicí, že členové Folklorního studia Buchlovice každoročně v období Vánoc vystupují v Buchlovicích i na jiných místech regionu s tématickým programem.

Postavili cestu pro družstevníky? Kritik ji označuje za zbytečnou

Ostrožská Lhota - Jde o potřebnou stavbu, nebo mrhání veřejnými penězi? V Ostrožské Lhotě se opět diskutuje o cestě vedoucí skrze zdejší polnosti, jejíž letošní oprava stála bezmála 16 milionů korun bez DPH.

Matouš bude slavit narozeniny v předstihu

Uherské Hradiště – Pěknější dárek jejich rodiče k Vánocům snad ani nemohli dostat. Na Štědrý den se v Uherskohradišťské nemocnici narodily hned čtyři děti.

Zranil dva lidi. Naboural tři auta. A odešel

Dolní Němčí – Dva zranění lidé a tři nabouraná auta. Taková je bilance nevšední dopravní nehody, která se stala na první svátek vánoční kolem půl desáté večer v Dolním Němčí.

Ke Štěpánovi na hradě vydali speciální známky

Buchlovice – Strávit část druhého svátku vánočního v historickém prostředí umožnila také letos stovkám lidí správa hradu Buchlova se sdružením HB Collegium. Posedmé tady uspořádala hojně navštěvovanou akci Na Štěpána otevřená brána.

Kněžpole: Betlém vyrobili sami od sebe a bez honoráře

Kněžpole – Říká se, že sdílené štěstí je intenzivnější než to prožívané individuálně. V Kněžpoli se toho drželi, když v neděli navečer úplně zaplnili prostranství před kostelem svaté Anny, aby si společně užili vrcholící adventní atmosféru a podívali se na premiérové rozsvícení kněžpolského Betlému se zhruba hodinovým pořadem.

Hradišťský jarmark zaznamenal návštěvnický rekord

Uherské Hradiště – Podle odhadu organizátorů navštívilo letošní vánoční jarmark v centru Uherského Hradiště rekordní množství lidí. Registrovali několik desítek tisíc příchozích.

Srazil muže mezi Břestkem a Tupesy. Pak ujel

Břestek – Policie pátrá po prozatím neznámém řidiči, který mezi Tupesy a Břestkem srazil chodce a ujel. Nehoda se stala v sobotu kolem šesté hodiny večerní.

Sportovci vybrali pro hendikepované 15 tisíc korun

Kunovice – Předvánoční solidaritu projevili kunovičtí sportovci, kteří v pátek večer uspořádali benefiční zápas na podporu místního domova pro osoby se zdravotním postižením Na Bělince.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Olšava s hosty zahrála na vánoční notu

Uherský Brod – Tradici dlouhou několik desetiletí mají v Uherském Brodě Slovácké večery pořádané tamním folklorním souborem Olšava. Dům kultury patřil v sobotu právě jednomu takovému, který navíc nesl přívlastek „Vánoční".

Opel narazil u Hrozenkova do svodidel

Starý Hrozenkov – Dopravní policisté i hasiči vyjížděli v noci z pátku na sobotu k nehodě, která se stala pár minut před druhou hodinou ranní u Starého Hrozenkova.

Jak vypadaly kdysi dárky, uvidíte na zámku v Buchlovicích

Buchlovice – Pokud ještě nevíte, kde strávíte část vánočního volna, můžete si k tomuto účelu vybrat třeba buchlovický zámek. Ve dnech 26. a 27. prosince, vždy od 10 do 15 hodin otevře kulturní památka své brány návštěvníkům.

Nově narozená miminka na Slovácku - 51. týden

Slovácko /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Díky vstřícnosti uherskohradišťské porodnice vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.

Kunovická L 410 zdolala šílené himalájské letiště

Kunovice – „Vitajte z cest," hlásila ve čtvrtek před 13. hodinou věž kunovického letiště do éteru. Pozdrav byl určen posádce na přistání se chystajícího letadla L 410, které se vracelo z Nepálu.

VIDEO: Rarita. V Šumicích budou tři muzea

Šumice - Čtvrtým rokem opravuje Petr Janíček selskou usedlost v Šumicích. Areál s několika objekty, který bude sloužit jako národopisné muzeum, chce veřejnosti poprvé zpřístupnit na hody v nadcházejícím roce.

Nivničan Čaňo soutěží v Hlasu ČeskoSlovenska

Nivnice – Na konci listopadu si chtěl vzít život, dnes bere do rukou kytaru a zpívá. Břetislav Čaňo přišel při loňské tragické uherskobrodské rallye o dceru a doteď se s tím vypořádává. Od oběšení ho před třemi týdny zachránila manželka, která mu včas poskytla pomoc.

Brod nabízí internetové vylepšováky

Uherský Brod – Nové elektronické služby přinesla v poslední době obyvatelům Uherského Brodu tamní radnice. Najdou je na městském webu pod záložkou eMěsto.

VIDEO: Kterak David Vaculík v kroji cifroval

Uherské Hradiště – Popáté spolu, a opět skvělí. Nedělní Zimní jízda cimbálové muziky Harafica s herci Slováckého divadla byla show, jež uvedla obecenstvo do velmi uvolněné předvánoční pohody.

Nově narozená miminka na Slovácku - 50. týden

Slovácko /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Díky vstřícnosti uherskohradišťské porodnice vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.

O Seniora roku soutěžila i vedoucí esperanta ze Šumic

Šumice - Ve společnosti nejváženějších seniorů z celé České republiky se minulou sobotu ocitla Helena Tlachová ze Šumic. Energická šedesátnice byla nominována do prvního ročníku soutěže Senior roku, kterou pořádá Konto Bariéry.

Městské rozpočty: schodky a šetření

Slovácko – Utratí více než vydělají. Přesto tvrdí, že z toho nebude problém. Dvě největší města regionu schválila rozpočty pro rok 2014. V Uherském Hradišti i Uherském Brodě budou v tomto období hospodařit se schodkem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT