VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN NEVYJEL

Martin Nevyjel

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Praze ve Stromovce vzniklo nové komunitní centrum

Nové komunitní centrum Domeček zaměřené především na generaci 55+ je už několik dnů otevřeno v pražské Královské oboře. Cílem tohoto projektu, který je spolufinancován Evropskou unií, je zaměstnat seniory a současně této věkové skupině nabídnout v oblasti Stromovky, Letné i dalších pražských částí, zdarma pestrou paletu kurzů a společenských akcí.

Herec a spisovatel zvou do Kafe uprostřed

Oblíbený herec Slováckého divadla Vladimír Doskočil a známý spisovatel a novinář Jiří Jilík připravili na dnešní podvečer nevšední pořad v uherskohradišťském Kafe uprostřed.

Vývoj kvality slivovice zastavit nemůžeme, říká Josef Niesner

ROZHOVOR / Při ukládání vzorků v Muzeu slivovice ve Vlčnově o poslední březnové středě jsme položili několik otázek jednomu z aktérů tohoto rituálu, Josefu Niesnerovi ze Salaše.

V Břestku si pořidili už čtrnáctý balon

Křest nového balonu v Břestku odstartoval o víkendu Balony.eu tour 2017. Akce během následujících tří měsíců zavítá do různých částí republiky, od Karlštejna až po České Budějovice.

AKTUALIZUJEME

Kam o víkendu? Nocovat do knihovny, zahájit balonářskou sezonu, vařit do muzea

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

Hradišťský malíř Tomáš Měšťánek vystavuje absurditu světa v Kroměříži

Kroměříž - Nezaměnitelný styl, šokující výrazové prostředky, expresivní momenty lidského bytí a společnosti současného světa. Tak lze popsat díla Tomáše Měšťánka, významného výtvarníka umělecké scény Zlínského kraje, který žije a tvoří v Uherském Hradišti.

Stanislav Mišák: Pokud dostanu od občanů mandát, jsem připraven jej přijmout

Zlín /ROZHOVOR/ - Osm let hejtman Zlínského kraje, dva roky náměstek hejtmana s odpovědností za investice, dvanáct let starosta města Otrokovice. To je více než dvacetiletá zkušenost politika, stávajícího hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka.

Hejtman Stanislav Mišák: Udělalo se kus práce, a kdo to chce vidět, tak to vidí

Zlín /ROZHOVOR/ - Je to patnáct let, co vznikly kraje. V čele toho Zlínského stojí hejtman Stanislav Mišák. S ním jsme zavzpomínali na dobu zrodu krajů, ale také jsme zhodnotili jejich vývoj a současný stav. Zeptali jsme se také, jak je to s jeho kandidaturou v blížících se volbách.

Slovácké nebe přivítá balonové mistrovství

Slovácko – Největší koncentrace balonů na jeden metr čtvereční bude jednoznačně na Slovácku. Alespoň na samém konci letošních prázdnin. Piloti a milovníci vzdušných obrů si dají dostaveníčko v Břestku, na Modré a na Velehradě.

Deník slaví desáté narozeniny

Málokterý obor lidské činnosti zažil za uplynulých deset let takový veletoč jako žurnalistika a noviny. Jenom si vzpomeňte, kde byl před deseti lety internet? Věděli jste v roce 2006, co je tablet či chytrý telefon? Já ne. V červnu roku 2006 jsme však všichni poprvé v rukou drželi náš Deník.

VIDEO: Basketbal do škol dorazil do Boršic. Díky videu žáků

Boršice – Naše basketbalová špička včera dorazila do boršické Základní školy Františka Horenského. S balony mezi žáky pobíhala třeba česká reprezentantka Ivana Večeřová, kapitán prvoligových týmů Jiří Novotný, nebo reprezentant Marián Přibyl.

Polešovice: dům ušetří tři čtvrtiny nákladů

Polešovice – Je jiný. Barvou, tvarem, designem. V nově se rodící polešovické čtvrti doslova razí do očí. Po pár větách prohozených se sousedy je jasné, že zajímavý je nejen dům, ale i majitel firmy, která jej staví. Devětatřicetiletý Radim Hnátík dům, který se právě dokončuje, popisuje jednoduše: je poctivý a nízkoenergetický.

Dobrý den, Slovácko

Pozorně jsem pročetl rozhovor kolegy novináře s ministrem Babišem o naší věznici. A jedno poselství mne překvapilo. Na opravu budovy si prý máme přispět my, místní. To se pan ministr asi přeřekl!

AKTUALIZOVÁNO

Valenta k hradišťské věznici: výzvu Babiše přijímám

Uherské Hradiště /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Senátor Valenta zvedl hozenou rukavici ministra Babiše. Přestřelka se mezi nimi rozhořela kvůli uherskohradišťské věznici. Andrej Babiš si v rozhovoru pro Aktuálně.cz nejen usurpoval několik let starou myšlenku vytvořit v někdejší věznici muzeum totalitních zvěrstev, ale odmítá do oprav budovy investovat větší státní prostředky. Místo státu se podle něj o věznici mají postarat místní. „Mají tam miliardáře a mecenáše Valentu, tak ať na to dá nějaké peníze," vzkázal Babiš v rozhovoru slováckému senátorovi.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Auto z parkoviště samo sjelo do příkopu

Modrá – Nabouraný blatník a poškozené čelo automobilu, tak dopadla nedělní návštěva archeoskanzenu v Modré, kam zavítala rodina z Brněnska. Řidič sice odstavil automobil na parkovišti v sousedství areálu, ale zřejmě zapomněl zabrzdit, nebo zařadit rychlost.

Vinařství Jakubík: Cyrillus 
a Methodius vkročí do Reduty

Slovácko /SERIÁL SLOVÁCKÝCH NOVIN/ – Cyrillus a Methodius, to jsou jména dvou unikátních cuvée, která se budou premiérově koštovat v sobotu 9. dubna v uherskohradišťské Redutě. Souvislost dvojice vín s cyrilometodějskou tradicí je pečlivě promyšleným odkazem ke slavné historii našeho regionu. Právě tradici věrozvěstů se rozhodli takto symbolicky vzkřísit ve zlechovském Vinařství Jakubík.

Vinařství Jakubík: Hrozny na nové cuvée 
posbírali a pomleli v jeden den

Slovácko – Není cuvée jako cuvée. Právě o tom chce milovníky hroznového moku přesvědčit Břetislav Jakubík na noblesním koštu nazvaném Tichá vína Reduta. Už za dva týdny budou návštěvníci této akce moci premiérově ochutnat dva vzorky, které se uplynulé měsíce v utajení rodily v novém sídle zlechovském vinařství.

Není nám jedno, co se děje s krajem, kde žijeme

Vážení čtenáři, už několik týdnů se na stránkách regionálního Deníku setkáváte se seriálem nazvaným Společenská odpovědnost. Prostřednictvím redakčních rozhovorů k Vám promlouvají generální ředitelé, manažeři a šéfové nejvýznamnějších firem z regionu střední a východní Moravy.

Vinařství Jakubík: Etiketa 
se staroslověnským písmem

Slovácko – Zaujmout lze bombasticky, humorně, nebo stylově a s pokorou. Tu druhou cestu si vybral Břetislav Jakubík ve svém vinařství. Loga jeho společnosti, písmo v grafice, symboly na etiketách, to vše odkazuje k cyrilometodějské tradici. A tedy i staroslověnštině, jazyku, který na Moravu v devátém století přinesli soluňští bratři Cyril a Metoděj.

Vinařství s odkazem na cyrilometodějskou tradici

Slovácko /SERIÁL SLOVÁCKÝCH NOVIN/ - Cyrilometodějská tradice je na Moravě pořád živá. Dnes možná ještě živější než tomu bylo v nedávné minulosti. V regionu je zakořeněná do té míry, že odkaz na ni se objevuje nejenom v historických reáliích a liturgii, ale návrat k hodnotám věrozvěstů stále více proniká i do moderního života dnešní společnosti. Cyrilometodějskou stopu objeví dobrý pozorovatel i na etiketách zlechovského Vinařství Jakubík.

Kde leží země destilátům zaslíbená? Jednoznačně na Modré

Modrá /REPORTÁŽ/ – Jestli někde existuje země zaslíbená milovníkům destilátů všeho druhu, je to na Modré. V sousedství archeoskanzenu vyrostla během několika měsíců stylová stavba, která architektonicky zapadá do konceptu někdejšího slovanského hradiště. A to, co je uvnitř, nemá v našich zeměpisných šířkách obdobu.

Masky v Komni: Nedopustíme, aby se z našeho fašanku stal karneval

Komňa – Fašank jako z dob našich předků, nebo alespoň maximálně se mu blížící. O málokteré obci lze říci, že kráčí ve šlépějích tradic svých předků tak věrně, jako je tomu v Komni.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEA: Víkend na Slovácku se nesl ve znamení masek

Slovácko – Stovky masek, tisíce humorným pokřiků. I to byl uplynulý víkend na Slovácku. Opět po roce totiž patřil masopustnímu veselí a s tím spojenými fašankovými průvody masek.

AKTUALIZOVÁNO

Melichárek: Chtěl bych, aby ze školy vycházely děti dobře připravené pro život

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Vzdělávat a sportovat. Tak by mohl znít nápis na Základní škole v ulici Sportovní v Uherském Hradišti, kterou už osmým rokem vede Milan Melichárek. Jednoduše a účelně zařízené kanceláři vévodí police s poháry z nejrůznějších zápasů a turnajů, na nichž škola bodovala.

Videokuriozita: Okrašlovací spolek vytáhl plavky

Uherské Hradiště – O zlatý hřeb letošního městského plesu se postaral „okrašlovací spolek", který předvedl plavkovo-taneční číslo nabité humorem, elegancí a nezdolným sexappealem.

Regionální Deníky jsou nejčtenějšími ve Zlínském kraji

Region - Regionální Deník se stal nejčtenějšími novinami v kraji. Každý den si jej přečte 51 tisíc obyvatel, to je o 2000 více než druhou MF Dnes. Rodina Deníků se v absolutním počtu čtenářů stala nejčtenějšími seriózními novinami v České republice. Děkujeme Vám, milí čtenáři.

Do parlamentu míří strana NEVÍM

Tak se může stát, že napřesrok budou v parlamentu sedět politici ze strany NEVÍM. A možná taky vytvoří koalici s OSTATNÍ. Že jsem se zbláznil? Ani ne.

Akademický architekt Vít Máslo: Vznikl zde příkop mezi developery a veřejností

Střední Morava /ROZHOVOR/ - Kdybychom chtěli vystihnout jeho profesi, tak musíme téměř romanticky říci, že vrací život nevábným koutům měst. Jeho architektonickou stopu najdete v areálu někdejšího pivovaru v pražských Holešovicích nebo v areálu Holešovických mlýnů, či bývalého pivovaru v Praze na Vinohradech. Vít Máslo, spolumajitel kanceláře CMC architects (spolu s Davidem R. Chisholmem), se v současnosti podílí na přeměně zlínského Svitu.

Martin Nevyjel: Máme slavnosti vína, nikoliv rekordů

Koštovku připravit, dobrou náladu si přibalit. Asi tak by měla vypadat příprava na slavnosti vína. Stále častěji však kolem sebe slyším názor, že „už je to moc". Moc návštěvníků, moc souborů, moc stánků…

Dobrý den, milí školáci

dneškem je už nadobro po prázdninách. Po dvou měsících koupání, pohodového vstávání bez budíku a bez odpoledního trápení se nad domácími úkoly se zase musíte vrátit ke svým každodenním povinnostem.

LOVCI FOTEK: Ulička odvahy na starém Mojmíře

:-) Není nad to ohleduplně zaparkovat. V tom jsou šampioni řidiči, kteří odstavili svá auta na starém Mojmíře v Uherském Hradišti.

Šestka jede dál. V pátek přijede raper EGO

Uherské Hradiště – Už v pátek večer vystoupí ve známém uherskohradišťském Clubu No.6 slovenský raper EGO. Pod tímto uměleckým jménem vystupuje slovenský právník Michal Straka z Lučence.

Nedovolme, aby se zrodila Planeta psů

Budeme čipovat psy, a to ve velkém. Tak zazněla jedna z reportáží v hlavní zpravodajské relaci našich televizních stanic. Rodinní mazlíčci tak začnou pod kůži dostávat miniaturní přístroje, které určí jejich polohu, když se ztratí. Také zřejmě ponesou informace, kdy a proti čemu bylo zvířátko očkováno.

Bronislav Janeček: Co dělám jinak? Nutím naše zaměstnance ke svobodě

Region /ROZHOVOR/ - Není to běžný šéf. Během našeho rozhovoru se pořád vyrovnaně usmívá a o vlastním byznysu se moc bavit nechce, spíše jen trpělivě odpovídá na zvědavé novinářské otázky. Zato když přijde řeč na vize, stav české společnosti či kouzlo milovaného regionu, je k nezastavení. Do rozpaků se dostává jen jednou, když se jej ptám, jestli si o sobě myslí, že je dobrý šéf. Jeho firma totiž nedávno vyhrála cenu Vstřícný zaměstnavatel 2015. Ale Bronislav Janeček, šéf společnosti Rec Group, je prostě takový. Jiný než ostatní.

Dobrý den, Slovácko

Prsten od špičkového šperkaře, pobyt v luxusním hotelu nebo rodinný nákup zcela zdarma. To jsou ceny, o které se přes léto utkají novomanželské páry v dlouhodobě nejúspěšnější soutěži našich novin.

Ve školce mají novou zahradu. Na otvírání přišlo 300 rodičů

Uherské Hradiště /FOTO/ – Zbrusu nové zahrady nazvané „Učení pod širým nebem!" si mohou užívat děti v uherskohradišťské mateřské škole na ulici Husova. Na slavnostní otevření přišly nejenom desítky rodičů, které si se svými dětmi užili opékání špekáčků, ale přišel i místostarosta Uherského Hradiště Zdeněk Procházka, ředitelka mateřských škol v Uherském Hradišti Ilona Močičková.

Divadelní svět Tomáše Měšťánka se probudí na premiéře Alenky

Uherské Hradiště - V sobotu 20. června 2015 bude ve Slováckém divadle při příležitosti premiéry představení Alenka v kraji divů a za zrcadlem (v režii Jana Antonína Pitínského) zahájena výstava obrazů a kreseb hradišťského malíře Tomáše Měšťánka.

Nelituji toho rozhodnutí, říká po půlroce v Senátu Ivo Valenta

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Senátorem je už půl roku. Do vrcholné politické funkce zamířil přímo z vrcholné podnikatelské sféry. To je mnoha lidem trnem v oku. Jak se mu v Senátu daří, jak se staví k aktuálním problémům, které naši zemi sužují, ale také, jak vše stíhá, na to odpovídal senátor Ivo Valenta v rozhovoru pro regionální Deník.

Den před premiérou: v neděli budu tleskat. S pokorou a uznáním

Uherské Hradiště - Není to tak jednoduché. Po dvou týdnech, kdy jsem lehal a usínal s textem k inscenaci Autista – Moje zatracené nervy!, budu zítra při premiéře sedět v hledišti a s pokorou i napětím budu sledovat herecký výkon mých dočasných „kolegů" ze Slováckého divadla.

2 dny před premiérou: naučit se dá každá role, někdy je to větší boj

Uherské Hradiště  /ROZHOVOR/ - Neuvidíte ho jinak, než přátelsky naladěného s až dětsky laškovným úsměvem na rtech. Když se při mých naivních dotazech rozesměje trochu víc, změní se mu oči v úzké čárky a já marně přemýšlím, kterého sympaťáka z televizních detektivek mi tento herec Slováckého divadla připomíná.

3 dny před premiérou: žmoulat ruce a neplést text

Uherské Hradiště /VIDEO/ - Nezapře v sobě kus pedagoga. Snaží se vysvětlovat, i když vidí a chápe, že v mém případě je to docela marné. Takové myšlenky se mi honí hlavou, když na pódiu Malé scény Slováckého divadla „hraju" autistického Kašpara. Režisér Michal Zetel se mi v dobrém úmyslu i s dávkou soucitu snaží nastínit, jak na to.

4 dny před premiérou: herec z vás nebude, říká mi režisér

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Po jedné ze zkoušek jsem se rozhodl zeptat se režiséra Michala Zetela, jak to vidí s mou hereckou kariérou. Stačilo pár otázek a bylo jasné, že zůstanu u novinařiny…

5 dnů před premiérou: na řadu přišel grilovací brainstorming

Uherské Hradiště - Konečně vím, co je to herecký brainstorming. Až do úterního večera jsem myslel, že je to záležitost ředitelů a managerů velkých firem. Ale jak jsem se mýlil! Herci Slováckého divadla, kteří dostali roli v inscenaci Autista, si užívali svůj brainstorming ve středu při západu slunce na velkorysé terase Malé scény. A to plnými doušky.

6 dnů před premiérou: dva Kašpaři na jednom pódiu

Uherské Hradiště /VIDEO/ - Poprvé se setkali na jednom pódiu. Kašpar a Kašpar. Tedy Kašpar, kterého hraje zkušený a charizmatický profesionál ze Slováckého divadla Josef Kubáník. A Kašpar, které zcela amatérsky ztvárňuje novinář ze Slováckého deníku Martin Nevyjel.

Největší balon v republice unese 24 pasažérů

Střední Morava - Pětadvacet dnů zbývá do okamžiku, kdy se nad region vznese největší balon v České republice. Velikán má objem 12 000 metrů krychlových vzduchu a najednou unese až 24 pasažérů. „Je to opravdový obr. Podobný balon nikde v republice, ani v okolních státech nelétá," uvedl Libor Staňa majitel balonu a provozovatel BalonCentra na Břestku na Slovácku.

7 dní před premiérou: autistu už mám ve snech

Uherské Hradiště - Do premiéry zbývá přesně týden. A dnes v noci se mi o „Autistovi" i zdálo. Ve snu se mi vybavil první den, kdy jsem přišel na zkoušku.

8 dní před premiérou: redaktor sledoval zákulisí zkoušky

Uherské Hradiště /VIDEO/ - Podívejte se, jak zkouší profesionálové ze Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Na následujícím minutovém videu můžete sledovat hereckou čtveřici Josef Kubáník, Alžběta Kynclová, Tereza Hrabalová a Pavel Majkus na jedné z prvních zkoušek inscenace Autista – Moje zatracené nervy!

9 dní před premiérou: režisér na zkoušce nikoho nešetří

Uherské Hradiště - „Ten je tedy nešetří," šeptla mi do ucha webeditorka Slováckého deníku Milena Marešová, která spolu se mnou zamířila na zkoušku inscenace Autista – Moje zatracené nervy! Měla sice za úkol zdokumentovat, jak mi režisér Michal Zetel poradí s rolí Kašpara, ale evidentně ji mnohem více zaujalo režisérovo hodnocení právě skončené zkoušky.

10 dní před premiérou: Ažce je třeba sáhnout na zadek

Uherské Hradiště - S každým krokem se ozve vrznutí dřevěné podlahy. Do tiché atmosféry Malé scény Slováckého divadla se nepříjemně zařezává. Na pódiu je v plném proudu zkouška inscenace Autista – moje zatracené nervy. Snažím se nenápadně usadit u úplně posledního stolu. Ale podlaha vrže tak, že vyruším celou zkoušku.

11 dní před premiérou: zkoušku točíme na video, je to opravdu zážitek

Uherské Hradiště /FOTO, VIDEO/ - Společná zkouška herce a novináře je skutečným zážitkem. Tu dnešní, která se odehrávala v uherskohradišťském Skandal baru, ale zčásti také na Mariánském náměstí, natočila webeditorka Deníku Milena Marešová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT