VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN NEVYJEL

Martin Nevyjel

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Herec a spisovatel zvou do Kafe uprostřed

Oblíbený herec Slováckého divadla Vladimír Doskočil a známý spisovatel a novinář Jiří Jilík připravili na dnešní podvečer nevšední pořad v uherskohradišťském Kafe uprostřed.

Vývoj kvality slivovice zastavit nemůžeme, říká Josef Niesner

ROZHOVOR / Při ukládání vzorků v Muzeu slivovice ve Vlčnově o poslední březnové středě jsme položili několik otázek jednomu z aktérů tohoto rituálu, Josefu Niesnerovi ze Salaše.

V Břestku si pořidili už čtrnáctý balon

Křest nového balonu v Břestku odstartoval o víkendu Balony.eu tour 2017. Akce během následujících tří měsíců zavítá do různých částí republiky, od Karlštejna až po České Budějovice.

AKTUALIZUJEME

Kam o víkendu? Nocovat do knihovny, zahájit balonářskou sezonu, vařit do muzea

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

Hradišťský malíř Tomáš Měšťánek vystavuje absurditu světa v Kroměříži

Kroměříž - Nezaměnitelný styl, šokující výrazové prostředky, expresivní momenty lidského bytí a společnosti současného světa. Tak lze popsat díla Tomáše Měšťánka, významného výtvarníka umělecké scény Zlínského kraje, který žije a tvoří v Uherském Hradišti.

Slovácké nebe přivítá balonové mistrovství

Slovácko – Největší koncentrace balonů na jeden metr čtvereční bude jednoznačně na Slovácku. Alespoň na samém konci letošních prázdnin. Piloti a milovníci vzdušných obrů si dají dostaveníčko v Břestku, na Modré a na Velehradě.

Deník slaví desáté narozeniny

Málokterý obor lidské činnosti zažil za uplynulých deset let takový veletoč jako žurnalistika a noviny. Jenom si vzpomeňte, kde byl před deseti lety internet? Věděli jste v roce 2006, co je tablet či chytrý telefon? Já ne. V červnu roku 2006 jsme však všichni poprvé v rukou drželi náš Deník.

VIDEO: Basketbal do škol dorazil do Boršic. Díky videu žáků

Boršice – Naše basketbalová špička včera dorazila do boršické Základní školy Františka Horenského. S balony mezi žáky pobíhala třeba česká reprezentantka Ivana Večeřová, kapitán prvoligových týmů Jiří Novotný, nebo reprezentant Marián Přibyl.

Polešovice: dům ušetří tři čtvrtiny nákladů

Polešovice – Je jiný. Barvou, tvarem, designem. V nově se rodící polešovické čtvrti doslova razí do očí. Po pár větách prohozených se sousedy je jasné, že zajímavý je nejen dům, ale i majitel firmy, která jej staví. Devětatřicetiletý Radim Hnátík dům, který se právě dokončuje, popisuje jednoduše: je poctivý a nízkoenergetický.

Dobrý den, Slovácko

Pozorně jsem pročetl rozhovor kolegy novináře s ministrem Babišem o naší věznici. A jedno poselství mne překvapilo. Na opravu budovy si prý máme přispět my, místní. To se pan ministr asi přeřekl!

AKTUALIZOVÁNO

Valenta k hradišťské věznici: výzvu Babiše přijímám

Uherské Hradiště /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Senátor Valenta zvedl hozenou rukavici ministra Babiše. Přestřelka se mezi nimi rozhořela kvůli uherskohradišťské věznici. Andrej Babiš si v rozhovoru pro Aktuálně.cz nejen usurpoval několik let starou myšlenku vytvořit v někdejší věznici muzeum totalitních zvěrstev, ale odmítá do oprav budovy investovat větší státní prostředky. Místo státu se podle něj o věznici mají postarat místní. „Mají tam miliardáře a mecenáše Valentu, tak ať na to dá nějaké peníze," vzkázal Babiš v rozhovoru slováckému senátorovi.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Auto z parkoviště samo sjelo do příkopu

Modrá – Nabouraný blatník a poškozené čelo automobilu, tak dopadla nedělní návštěva archeoskanzenu v Modré, kam zavítala rodina z Brněnska. Řidič sice odstavil automobil na parkovišti v sousedství areálu, ale zřejmě zapomněl zabrzdit, nebo zařadit rychlost.

Vinařství Jakubík: Cyrillus 
a Methodius vkročí do Reduty

Slovácko /SERIÁL SLOVÁCKÝCH NOVIN/ – Cyrillus a Methodius, to jsou jména dvou unikátních cuvée, která se budou premiérově koštovat v sobotu 9. dubna v uherskohradišťské Redutě. Souvislost dvojice vín s cyrilometodějskou tradicí je pečlivě promyšleným odkazem ke slavné historii našeho regionu. Právě tradici věrozvěstů se rozhodli takto symbolicky vzkřísit ve zlechovském Vinařství Jakubík.

Vinařství Jakubík: Hrozny na nové cuvée 
posbírali a pomleli v jeden den

Slovácko – Není cuvée jako cuvée. Právě o tom chce milovníky hroznového moku přesvědčit Břetislav Jakubík na noblesním koštu nazvaném Tichá vína Reduta. Už za dva týdny budou návštěvníci této akce moci premiérově ochutnat dva vzorky, které se uplynulé měsíce v utajení rodily v novém sídle zlechovském vinařství.

Vinařství Jakubík: Etiketa 
se staroslověnským písmem

Slovácko – Zaujmout lze bombasticky, humorně, nebo stylově a s pokorou. Tu druhou cestu si vybral Břetislav Jakubík ve svém vinařství. Loga jeho společnosti, písmo v grafice, symboly na etiketách, to vše odkazuje k cyrilometodějské tradici. A tedy i staroslověnštině, jazyku, který na Moravu v devátém století přinesli soluňští bratři Cyril a Metoděj.

Vinařství s odkazem na cyrilometodějskou tradici

Slovácko /SERIÁL SLOVÁCKÝCH NOVIN/ - Cyrilometodějská tradice je na Moravě pořád živá. Dnes možná ještě živější než tomu bylo v nedávné minulosti. V regionu je zakořeněná do té míry, že odkaz na ni se objevuje nejenom v historických reáliích a liturgii, ale návrat k hodnotám věrozvěstů stále více proniká i do moderního života dnešní společnosti. Cyrilometodějskou stopu objeví dobrý pozorovatel i na etiketách zlechovského Vinařství Jakubík.

Kde leží země destilátům zaslíbená? Jednoznačně na Modré

Modrá /REPORTÁŽ/ – Jestli někde existuje země zaslíbená milovníkům destilátů všeho druhu, je to na Modré. V sousedství archeoskanzenu vyrostla během několika měsíců stylová stavba, která architektonicky zapadá do konceptu někdejšího slovanského hradiště. A to, co je uvnitř, nemá v našich zeměpisných šířkách obdobu.

Masky v Komni: Nedopustíme, aby se z našeho fašanku stal karneval

Komňa – Fašank jako z dob našich předků, nebo alespoň maximálně se mu blížící. O málokteré obci lze říci, že kráčí ve šlépějích tradic svých předků tak věrně, jako je tomu v Komni.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEA: Víkend na Slovácku se nesl ve znamení masek

Slovácko – Stovky masek, tisíce humorným pokřiků. I to byl uplynulý víkend na Slovácku. Opět po roce totiž patřil masopustnímu veselí a s tím spojenými fašankovými průvody masek.

AKTUALIZOVÁNO

Melichárek: Chtěl bych, aby ze školy vycházely děti dobře připravené pro život

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Vzdělávat a sportovat. Tak by mohl znít nápis na Základní škole v ulici Sportovní v Uherském Hradišti, kterou už osmým rokem vede Milan Melichárek. Jednoduše a účelně zařízené kanceláři vévodí police s poháry z nejrůznějších zápasů a turnajů, na nichž škola bodovala.

Videokuriozita: Okrašlovací spolek vytáhl plavky

Uherské Hradiště – O zlatý hřeb letošního městského plesu se postaral „okrašlovací spolek", který předvedl plavkovo-taneční číslo nabité humorem, elegancí a nezdolným sexappealem.

Regionální Deníky jsou nejčtenějšími ve Zlínském kraji

Region - Regionální Deník se stal nejčtenějšími novinami v kraji. Každý den si jej přečte 51 tisíc obyvatel, to je o 2000 více než druhou MF Dnes. Rodina Deníků se v absolutním počtu čtenářů stala nejčtenějšími seriózními novinami v České republice. Děkujeme Vám, milí čtenáři.

Do parlamentu míří strana NEVÍM

Tak se může stát, že napřesrok budou v parlamentu sedět politici ze strany NEVÍM. A možná taky vytvoří koalici s OSTATNÍ. Že jsem se zbláznil? Ani ne.

Akademický architekt Vít Máslo: Vznikl zde příkop mezi developery a veřejností

Střední Morava /ROZHOVOR/ - Kdybychom chtěli vystihnout jeho profesi, tak musíme téměř romanticky říci, že vrací život nevábným koutům měst. Jeho architektonickou stopu najdete v areálu někdejšího pivovaru v pražských Holešovicích nebo v areálu Holešovických mlýnů, či bývalého pivovaru v Praze na Vinohradech. Vít Máslo, spolumajitel kanceláře CMC architects (spolu s Davidem R. Chisholmem), se v současnosti podílí na přeměně zlínského Svitu.

Martin Nevyjel: Máme slavnosti vína, nikoliv rekordů

Koštovku připravit, dobrou náladu si přibalit. Asi tak by měla vypadat příprava na slavnosti vína. Stále častěji však kolem sebe slyším názor, že „už je to moc". Moc návštěvníků, moc souborů, moc stánků…

Dobrý den, milí školáci

dneškem je už nadobro po prázdninách. Po dvou měsících koupání, pohodového vstávání bez budíku a bez odpoledního trápení se nad domácími úkoly se zase musíte vrátit ke svým každodenním povinnostem.

LOVCI FOTEK: Ulička odvahy na starém Mojmíře

:-) Není nad to ohleduplně zaparkovat. V tom jsou šampioni řidiči, kteří odstavili svá auta na starém Mojmíře v Uherském Hradišti.

Šestka jede dál. V pátek přijede raper EGO

Uherské Hradiště – Už v pátek večer vystoupí ve známém uherskohradišťském Clubu No.6 slovenský raper EGO. Pod tímto uměleckým jménem vystupuje slovenský právník Michal Straka z Lučence.

Nedovolme, aby se zrodila Planeta psů

Budeme čipovat psy, a to ve velkém. Tak zazněla jedna z reportáží v hlavní zpravodajské relaci našich televizních stanic. Rodinní mazlíčci tak začnou pod kůži dostávat miniaturní přístroje, které určí jejich polohu, když se ztratí. Také zřejmě ponesou informace, kdy a proti čemu bylo zvířátko očkováno.

Bronislav Janeček: Co dělám jinak? Nutím naše zaměstnance ke svobodě

Region /ROZHOVOR/ - Není to běžný šéf. Během našeho rozhovoru se pořád vyrovnaně usmívá a o vlastním byznysu se moc bavit nechce, spíše jen trpělivě odpovídá na zvědavé novinářské otázky. Zato když přijde řeč na vize, stav české společnosti či kouzlo milovaného regionu, je k nezastavení. Do rozpaků se dostává jen jednou, když se jej ptám, jestli si o sobě myslí, že je dobrý šéf. Jeho firma totiž nedávno vyhrála cenu Vstřícný zaměstnavatel 2015. Ale Bronislav Janeček, šéf společnosti Rec Group, je prostě takový. Jiný než ostatní.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT