VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARIE ŠIDLOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Poslanci kauzu s vodou nevyřeší. Nemají prý jak

Kubík vody stojí ve Zlíně 86,71 koruny. V některých dalších částech republiky za něj lidé zaplatí i přes stovku, jinde za to mají naopak kubíky dva. Je tedy 87 korun přijatelná částka, nebo je to moc? Obyvatelé to vidí jednoznačně: podle nich je voda v regionu nepřiměřeně drahá. Označují ji dokonce za problém číslo jedna.

Salvador Dalí ve Zlíně v celé své kráse

Téměř tři sta originálů nejsvéráznějšího a nejkontroverznějšího představitele světového surrealismu Salvadora Dalího představuje výstava, která dnes začíná ve Filmovém uzlu ve Zlíně.

Volby 2017: Víte komu dáte svůj hlas?

ANKETA/ Kdo by vyhrál volby ve Zlínském kraji, kdyby se konaly o několik týdnů dřív? Dostala by se do Sněmovny ODS nebo Starostové? Graf znázorňuje výsledky posledního průzkumu, který pro Deník zhotovila společnost SANEP.

Elektronické vstupenky do zoo se ujaly. Nově je tam i bankomat

FOTOGALERIE / O elektronické vstupenky je mezi návštěvníky zlínské zoo velký zájem. Jen za pět červencových dnů si tímto způsobem koupili téměř 600 vstupenek, informovala Romana Bujáčková z oddělení marketingu.

Ženou regionu je ředitelka Korunky Luhačovice

Ženou regionu Zlínského kraje za rok 2016 se stala Veronika Záhorská, ředitelka neziskové organizace Korunka Luhačovice.

Volkswagen zůstal bez kol. Majitel ze Slovácka vyčíslil škodu na 23 tisíc korun

Dva roky za mřížemi hrozí nenechavci, který ukradl z vozidla Volkswagen Golf zaparkovaného na parkovišti v Luhačovicích litá kola.

Tip na jarní procházku: za šafránem do Lačnova

Šafrán bělokvětý se vyskytuje na osmi místech v zemi. Nejvýznamější lokalitu máme v regionu – okolí Lačnova na Valašsku.

AKTUALIZOVÁNO

Kraj odvolal vedení Baťovy nemocnice. Má nového ředitele

Zlín – Dlouhodobě špatné ekonomické výsledky a sílící napětí způsobilo radikální změnu ve vedení zlínské nemocnice. Zlínský kraj coby zřizovatel odvolal stávající představenstvo.

Bývalý děkan Mrkvička čelí obvinění z podvodu

Zlín /AKTUALIZOVÁNO/ – Z dotačního podvodu na zlínské univerzitě obvinila policie tři muže. Kriminalisté trestně stíhají někdejšího rektora Ignáce Hozu a správce financí, kvestora Alexandera Černého. Třetím obviněným je podle ČTK bývalý děkan fakulty logistiky a krizového řízení (FLKŘ) Vladimír Mrkvička.

Stíhaný projekt UTB je u ledu

Zlín – Policisté případ odložili, Evropský úřad pro boj proti korupci (OLAF) ale zatím stále projekt „UH vědeckotechno­logický park“ prošetřuje. Zkoumá, zda nedostala Univerzita Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně přislíb třísetmilionové dotace neoprávněně.

Za zábory náměstí vydělají milion. Zlín ale ne

Zlínský kraj – I přes milion korun za rok si vydělají některá města v kraji na pronájmu nebo záboru veřejných prostor. Vybírají podle vyhlášky poplatky za náměstí, tržiště, chodníky i parky. Kasírují komerční akce, prodej zboží, provoz restauračních zahrádek nebo místa pro trvalé parkování.Města většinou vybírají poplatky od uživatelů za každý započatý metr čtvereční denně. Sazby se přitom různí.

Na venkov poputuje 30 milionů

Zlínský kraj – Obcím do dvou tisíc obyvatel, které zpracovávají územní plán nebo se chystají opravit například školu, pomůže finančně i Zlínský kraj. Musejí si ale do 11. února nebo 31. března zažádat o dotaci. Přednost budou mít „akutní“ akce. Na podporu venkova půjde letos celkově 30 milionů korun.

Vedení kraje bilancuje, jaký byl rok 2010

Zlínský kraj – Konec roku 2010 je za dveřmi. Vedení Zlínského kraje bilancuje, co se během něj podařilo. Nahlíží do oblasti dopravy, zdravotnictví, sociálních věcí, školství i kultury. Radní zhodnotili svou práci na tiskové konferenci.

Otevřít brány mají příští rok další tři kostely

Zlínský kraj – Sedmdesát šest tisíc lidí využilo letos příležitosti prohlédnout si některou církevní památku ve Zlínském kraji s průvodcem. Do projektu Otevřené brány, které to umožňují, bylo zapojeno osmnáct kostelů a bazilik v regionu.Příští rok mají být tímto způsobem zpřístupněné další tři – v Luhačovicích, Kroměříži a Rožnově pod Radhoštěm.

Škrtat se bude na všem. I na mzdách

Zlínský kraj – Příští rok půjde méně peněz na školství, kulturu i sociální služby. Zlínský kraj sestavil návrh rozpočtu na rok 2011 a šetří ve všech oblastech. Úspory se dotknou i platů. Zaměstnanci musejí počítat s jejich desetiprocentním snížením. Krajský úřad totiž jenom na nich ušetří zhruba 18 milionů korun. Konečná verze rozpočtu má projít rukama zastupitelů 15. prosince.

Řidiče v zimě varují cedule

Zlínský kraj – Na dvou úsecích v kraji mohou jezdit řidiči do jara pouze v případě, mají-li zimní výbavu. Tedy hlavně zimní pneumatiky na hnacích nápravách se vzorkem hlubokým nejméně šest milimetrů.

Nová starostka Uherského Ostrohu kraj neopustí

Zlín – Krajská rada v jiném složení zasedat zřejmě nebude. A to i přesto, že se po říjnových komunálních volbách stal lidovec Petr Hradecký starostou Slušovic a sociální demokratka Hana Příleská starostkou Uherského Ostrohu.

UTB vyšetřuje kriminálka

Zlín, Uherské Hradiště – Pod dohledem zlínské kriminálky je nyní Univerzita Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně. Policisté vyšetřují, zda se nedopustila finančního podvodu.

Zametají stopy, tvrdí Gazdík

Zlín – „Chování paní primátorky nás utvrzuje v tom, že se snaží stávající koalice na radnici zametat stopy a zřejmě nemá čistý štít,“ okomentoval v pondělí poslanec Petr Gazdík (Starostové a nezávislí) avizovaný termín ustavujícího zastupitelstva ve Zlíně.

Voda ve Strání nepodraží. I díky dotacím

Strání – Navýšení vodného a stočného by se Stráňané v budoucnu bát neměli. Příhraniční obec totiž hodlá požádat o dvacetimilionovou dotaci na rekonstrukci vodovodního systému.

Vražda Mistřice: rozsudek padne příští týden

Zlín – Až dvaadvacet let pro dvojici mužů za loupežnou vraždu dvaaosmdesátiletého seniora z Mistřic na Uherskohradišťsku. Takové výjimečné tresty v pondělí 11. října navrhl státní zástupce Leo Foltýn pro Rolanda Makó a Libora Vaďuru.

Studenti si dělají legraci z kampaně ČSSD

Zlín – Politici jsou před volbami řadě lidí pro smích. Zlínští především vysokoškolákům. Stop populismu dali název spotu, který zábavnou formou pojednává o tom, jak chystala svou předvolební kampaň ČSSD.

Zlínský kraj slavil, osobnosti odhalily soukromí

Zlín – Zlínský kraj slavil desetileté výročí. Uherské Hradiště, Vsetín, Kroměříž a krajské město Zlín nevyjímaje. Hlavní program se odehrával v Baťově mrakodrapu, kde si návštěvníci mohli vzít na paškál hejtmana Stanislava Mišáka známé tváře regionu ze světa sportu a kultury.

Ve Zlíně otevřeli nové kulturní centrum

Zlín /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Své nové dílo představuje veřejnosti architektka Eva Jiřičná, zlínská rodačka světového formátu. Po sedmi letech se prvně otevřelo Kongresové centrum ve Zlíně.

Voda je silnější než alkohol. Žene totiž mlýny

Strání – Je mu 78 let a má poprvé část svého vlastního kroje. Halenu, kterou nosí při fašankové obchůzce straňanský gazda. Bývalý primas český, kardinál Miloslav Vlk, zavítal během své návštěvy v příhraniční obci Strání na Slovácku i mezi místní folkloristy.

Kardinál Miloslav Vlk: ze Strání do Vatikánu

Zlínský kraj – Vzácnou návštěvu hostí tento víkend Zlínský kraj. Do Strání na Uherskohradišťsku zavítá bývalý primus český, pražský kardinál Miloslav Vlk. Přijede na oficiální pozvání farnosti a obce a zahájí oslavy 100. výročí posvěcení chrámu Povýšení svatého Kříže.

Velehrad 2013: výstava i konference

Zlínský kraj – Na oslavy výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu v roce 2013, na které má přijet i papež, se chystá Zlínský kraj i Arcibiskupství olomoucké už nyní. Pomáhá jim v tom i Senát České republiky. Připravuje se velká konference a také výstava mapující pouť věrozvěstů.

Zlínský kraj ocenil majitele šenku i sušírny

Zlínský kraj – Za záchranu památek ocenil Zlínský kraj majitele starých usedlostí v regionu. Pamětní desku a šek na padesát tisíc korun si odnesla rodina Orságova, která v posledních deseti letech zrekonstruovala památkově chráněný raťkovský šenk v Karolínce na Valašsku.

Premiér navštívil stavbu I/49 ze Zlína do Otrokovic

Zlín /FOTOGALERIE/ – Sto milionů korun zajistil premiér Petr Nečas pro rozšíření tahu I/49 ze Zlína do Otrokovic pro letošní rok. O další půl miliardy bude usilovat v příštím roce.

Farář vraždu neoznámí. Mlčení je nad zákon

Zlínský kraj – Pokud se člověk dozví, že jeho soused krade v práci nebo týrá svou manželku, musí to podle trestního zákona oznámit na policii. Jinak se dopouští trestného činu také.

UH park: jsou další pochyby

Zlín – Není tomu ani týden, co odvolal nový ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek ředitele strukturálních fondů Miroslava Elfmarka. Ten posuzoval v daném resortu žádosti o evropské dotace. Nevládní nezisková organizace Transparency International (TI) na něj současně podala trestní oznámení pro podezření přijímání úplatků.

Stavba I/49 bude pokračovat

Zlín, Otrokovice – Rozšiřování hlavního tahu I/49 mezi Zlínem a Otrokovicemi zastaveno nebude. V pondělí 23. srpna se na tom dohodl premiér Petr Nečas s ministrem dopravy Vítem Bártou.

Je tomu 45 let, co skonal Jan Antonín Baťa

Zlín /FOTOGALERIE/ – Pětačtyřicet let uplynulo od doby, kdy v Brazílii zemřel uherskohradišťský rodák Jan Antonín Baťa.

Za dva roky by měla být síť cyklotras hotová

Zlínský kraj – Kompletní síť cyklostezek a cyklotras má mít Zlínský kraj dokončenou nejpozději za dva roky. Většina z nich je kolařům k dispozici již nyní.

Noční bouře vyvracela stromy a zvedla hladiny

Zlínský kraj /AKTUALIZOVÁNO/ – Silná bouřka, která se přehnala z pátku na sobotu Zlínským krajem, se postarala o práci profesionálním i dobrovolným hasičům. Kvůli vyvráceným stromům, jež blokovaly dopravy, měli osm výjezdů.

Bylo 35 stupňů. Moraváci tančili v Senátu

Zlínský kraj, Praha /FOTOGALERIE/ – Kde jinde v ČR se má prezentovat Zlínský kraj než právě v hlavním městě, kde je nejvíce turistů. A aby se propagaci dodalo větší důležitosti, tak rovnou v Senátu.

Masters: 800 ošetření a 20 opilých za volantem

Vizovice – Přestože se letos na vyhlášeném festivalu Masters of Rock ve Vizovicích žádná vážná nehoda nestala, pro policisty a zdravotníky rozhodně klidný nebyl.

Životy zachraňují vrtulníky

Zlínsko – Když jde o život, bojují záchranáři o vteřiny. Každá další minuta bez odborné pomoci může totiž znamenat smrt nebo doživotní následky. Šetrnější než převoz sanitkou je transport vrtulníkem. Na heliportu u Baťovy nemocnice přistává průměrně šestkrát do měsíce.

Padlé stromy blokovaly dopravu

Zlínský kraj – Bouřky a silný vítr ze soboty na neděli si vyžádal ve Zlínském kraji pády stromů i ucpanou kanalizaci. Profesionální i dobrovolní hasiči si tak museli poradit s uvolněním zablokované dopravy nebo ochranou domku před zaplavením.

Letět stosedmdesát a připadat si jako slimák

Zlínský kraj /VIDEO, FOTOGALERIE, LETECKÉ SNÍMKY REGIONU/ – „Někdy vás vezmu do letadla, pokud budete chtít,“ navrhl mi před dvěma lety žlutavský starosta Stanislav Kolář. „Co by ne?“ zauvažovala jsem. „Nikdy jsem neletěla, bude to vzrůšo.“ A bylo. Jeho slib se totiž stal minulý týden skutečností.

Pozor na spoje, je jich méně

Zlínský kraj – Jana Pokorníková ze Zlína chtěla jet před několika dny kolem poledne k rodině do Březůvek. Když stála na zastávce, zjistila, že bude muset na spoj hodinu a půl počkat. Autobus s pravidelným odjezdem 12.05 totiž nejel. Stejně tak ve 13.00.

Brigády jen nárazově, a hlavně na Zlínsku

Zlínský kraj – Dlouhodobější brigády na léto už nyní studenti ve Zlínském kraji neseženou. Buď jsou několik měsíců obsazené, nebo dávají firmy přednost dětem zaměstnanců. Lze si však přivydělat nárazově. Stačí hlídat webové portály pracovních agentur a být připraven vzít brigádu ze dne na den.

UTB stále řeší kauzu parku

Zlín – Projekt UH vědeckotechnický park, kvůli němuž přišel o křeslo rektor Univerzity Tomáše Bati (UTB) Ignác Hoza, stále není zapomenutý.

Ve Strání slavil soubor Javorina i tradice

Stráni /FOTOGALERIE/ - Moravsko–slovenské pohraničí o víkendu slavilo. Pětadvacet let od obnovené činnosti si připomněl Folklorní soubor Javorina ze Strání, sto let školství a deset let uplynulo od udělení praporu a znaku obci.

Starosta: Před 1. ročníkem jsem měl hrůzu z davů

Velehrad /ROZHOVOR/ – Starosta Velehradu Stanislav Gregůrek organizuje pouť u baziliky dvacátým rokem. Dny lidí dobré vůle s bohatým programem letos pojedenácté, vloni totiž oslavily desáté výročí.

Dny dobré vůle na Velehradě omezí dopravu

Velehrad – Výrazných změn v dopravě oproti loňsku se dočkají poutníci, kteří pojedou první červencový víkend vlastním vozem na Dny lidí dobré vůle na Velehrad.

Opis Bible pokračuje. Mši slouží Vlk s Dukou

Velehrad – První muž katolické církve v České republice Dominik Duka se poprvé představí v nové funkci na Moravě. Stane se tak u příležitosti Dnů lidé dobré vůle, které se konají 4. – 5. července na Velehradě. Hlavním celebrantem pouťové bohoslužby má být pražský kardinál Miloslav Vlk.

Javorina ze Strání bude o víkendu slavit

Strání – Pětadvacetileté výročí obnovené činnosti slaví o tomto víkendu Folklorní soubor Javorina ze Strání. S takřka ročním zpožděním, protože dali tanečníci před časem přednost přípravě fašankového festivalu.

Evropský protikorupční úřad začne řešit UH park

Zlín, Brusel – Evropský úřad pro boj proti korupci (OLAF) Deníku potvrdil, že se zabývá podnětem Transparency International ČR týkajícího se projektu „UH vědeckotechno­logický park“ Baťovy univerzity.

Podvod? UH park řeší Brusel

Zlín, Brusel – Kontroverzní projekt „UH vědecko-technologický park“ už mají na stole i úředníci v Bruselu. Záměr zlínské univerzity, kvůli němuž přišel o místo rektor Ignác Hoza, prošetřuje Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT