VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARIE ŠIDLOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ženou regionu je ředitelka Korunky Luhačovice

Ženou regionu Zlínského kraje za rok 2016 se stala Veronika Záhorská, ředitelka neziskové organizace Korunka Luhačovice.

AKTUALIZOVÁNO

Kraj odvolal vedení Baťovy nemocnice. Má nového ředitele

Zlín – Dlouhodobě špatné ekonomické výsledky a sílící napětí způsobilo radikální změnu ve vedení zlínské nemocnice. Zlínský kraj coby zřizovatel odvolal stávající představenstvo.

UTB vyšetřuje kriminálka

Zlín, Uherské Hradiště – Pod dohledem zlínské kriminálky je nyní Univerzita Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně. Policisté vyšetřují, zda se nedopustila finančního podvodu.

Voda ve Strání nepodraží. I díky dotacím

Strání – Navýšení vodného a stočného by se Stráňané v budoucnu bát neměli. Příhraniční obec totiž hodlá požádat o dvacetimilionovou dotaci na rekonstrukci vodovodního systému.

Voda je silnější než alkohol. Žene totiž mlýny

Strání – Je mu 78 let a má poprvé část svého vlastního kroje. Halenu, kterou nosí při fašankové obchůzce straňanský gazda. Bývalý primas český, kardinál Miloslav Vlk, zavítal během své návštěvy v příhraniční obci Strání na Slovácku i mezi místní folkloristy.

Ve Strání slavil soubor Javorina i tradice

Stráni /FOTOGALERIE/ - Moravsko–slovenské pohraničí o víkendu slavilo. Pětadvacet let od obnovené činnosti si připomněl Folklorní soubor Javorina ze Strání, sto let školství a deset let uplynulo od udělení praporu a znaku obci.

Starosta: Před 1. ročníkem jsem měl hrůzu z davů

Velehrad /ROZHOVOR/ – Starosta Velehradu Stanislav Gregůrek organizuje pouť u baziliky dvacátým rokem. Dny lidí dobré vůle s bohatým programem letos pojedenácté, vloni totiž oslavily desáté výročí.

Dny dobré vůle na Velehradě omezí dopravu

Velehrad – Výrazných změn v dopravě oproti loňsku se dočkají poutníci, kteří pojedou první červencový víkend vlastním vozem na Dny lidí dobré vůle na Velehrad.

Opis Bible pokračuje. Mši slouží Vlk s Dukou

Velehrad – První muž katolické církve v České republice Dominik Duka se poprvé představí v nové funkci na Moravě. Stane se tak u příležitosti Dnů lidé dobré vůle, které se konají 4. – 5. července na Velehradě. Hlavním celebrantem pouťové bohoslužby má být pražský kardinál Miloslav Vlk.

Javorina ze Strání bude o víkendu slavit

Strání – Pětadvacetileté výročí obnovené činnosti slaví o tomto víkendu Folklorní soubor Javorina ze Strání. S takřka ročním zpožděním, protože dali tanečníci před časem přednost přípravě fašankového festivalu.

Odpoledne už bylo mrtvo

Hostětín - Zorganizovat návštěvu Jeho Výsosti prince Charlese v malé ekologické vesničce Hostětín se plánovalo asi rok. Někteří zainteresovaní z toho čtrnáct dní nespali. Bodejť by ne, následník trůnu nepřijíždí ani do Prahy, natož tak na moravský venkov každý den.

Příjezd prince je pro nás zhmotněním pohádky

Hostětín – Alena Kučerová z Hostětína pamatuje, když lid vítal v Brně sovětského politika Brežněva. Nyní bude zase svědkem návštěvy prince Charlese z Walesu v malé obci, v níž žije s rodinou pět let. O tom, že následník trůnu do Hostětína zavítá, se ale dozvěděla od kamaráda z médií z Brna, odkud pochází.

Dobrý den, Slovácko

Zlín, Uherské Hradiště - Během posledních dvou týdnů jsem dostala čtyři anonymy, elektronicky i poštou. Všechny se týkaly zlínské univerzity. Pisatelé mě nabádali k tomu, abych prověřila záměr vědecko-technologického parku v Uherském Hradišti a nového kvestora Jiřího Kostečku.

Velehrad chtějí do výročí opravit

Velehrad - Poutní místo Velehrad má být do roku 2013 kompletně zrekonstruováno.

Létat asi bude možné z Bochoře i Kunovic

Zlínský kraj – Létat z Přerova do Prahy nebo do Vídně bude pravděpodobně možné už za pět let. Společnost Regionální letiště Přerov, kterou založili před rokem Olomoucký kraj, Zlínský kraj a město Přerov, investovala společně s Armádou ČR během posledních dvou let do rekonstrukce letiště Bochoř zhruba 130 milionů korun.

Obuvnické muzeum zavře. Kvůli opravě střechy

Zlínský kraj - Obuvnické muzeum ve Zlíně i Muzeum Kroměřížska mají v havarijním stavu střechy. Do obou památek zatékalo a ve zlínském objektu se objevila plíseň. Kvůli opravě se proto na měsíc uzavře. Na rekonstrukce střech vynakládá Zlínský kraj bezmála devět milionů korun.

OBRAZEM: Plastika má být hotova brzy

Zlín /FOTOGALERIE/ - S novou fontánou, která má stát ve zlínském Sadu Svobody a připomínat památku dvou chlapců, již tragicky zahynuli při pádu stromu, mají dělníci ještě plné ruce práce. Ty jim budou trvat podle mluvčí radnice Marie Masaříkové minimálně do konce října.

Byznys kvete ve Zlíně, Vsetín je poslední

Zlínský kraj - V celorepublikovém pořadí srovnávacího výzkumu Města pro byznys se ze Zlínského kraje umístil nejvýše Zlín. Obsadil první příčku i mezi krajskými městy v republice, a to díky nejlevnějším poplatkům za svoz odpadu, ubytování, vodné a stočné či dani z nemovitosti.

Záchytku asi přesunou z Kroměříže do Zlína

Zlínský kraj – Záchytná protialkoholní stanice se pravděpodobně přesune z Kroměříže do Zlína. Kroměřížská nemocnice ji totiž už pět let provozuje v provizorních podmínkách.

Ekonomika pokulhává, potenciál je obrovský

Zlínský kraj /ANKETA, ROZHOVOR/ - Petr Zahradník, který je společně s Janem Jedličkou autorem Strategie rozvoje Zlínského kraje, je předním českým ekonomem a analytikem.

Luhačovice jsou Lázeňským městem ČR 2009

Luhačovice, Karlovy Vary - Prestižního ocenění se dočkaly Luhačovice. Mohou se totiž pyšnit cenou Lázeňské město České republiky 2009.

Graubner: Nejdříve pouť, potom papeže pozveme

Zlínský kraj - První audiencí v listopadu v Itálii začne Zlínský kraj i město Zlín pracovat na tom, aby v roce 2013 zavítal do regionu papež Benedikt XVI. Kromě jeho ochoty a možností přijet je nutnou podmínkou návštěvy pozvání od České biskupské konference a představitelů stá­tu.

Kraj chce pozvat na rok 2013 papeže

Zlínský kraj – Zlínský kraj by rád přivítal v roce 2013 v regionu hlavu katolické církve Benedikta XVI. V tomto roce si totiž Morava připomene 1150 výročí od příchodu slovanských věrozvěstů svatých Cyrila a Metoděje. Už v listopadu mají mít kvůli tomu zástupci kraje i města Zlína první audienci u papeže.

Připravte se na polštářovou bitvu před kinem

Zlín - Stačí si vzít polštář, nejlépe péřový, odložit brýle a šperky a hurá do bitvy! Netradiční zápas, který se uskuteční 7. října od 17 hodin před Velkým kinem ve Zlíně, nedoporučuje Studentská unie UTB alergikům a slečnám s umělými nehty. Za zranění způsobená v boji totiž neodpovídá.

Fontána pro chlapce má být hotová za dva týdny

Zlín - Přípravné práce pro výstavbu nové fontány v Sadu Svobody ve Zlíně jsou již hotové. Ještě na měsíc říjen je naplánováno její slavnostní odhalení. Připomínat má památku dvou chlapců, kteří tam v lednu tragicky zahynuli při pádu stromu.

Inovační firmou kraje je 5M z Kunovic

Zlínský kraj – Prvním rokem soutěžily společnosti v regionu o titul Inovační firma Zlínského kraje 2009. V konkurenci dvaadvaceti soutěžících zvítězila společnost 5M z Kunovic na Uherskohradišťsku, která se zabývá výrobou lepidel i kompozitních materiálů pro výrobu letadel, silničních vozidel či sportovních potřeb.

Objekt muzea slouží erotice

Zlín - Hrad, expozice muzea a erotický klub. Zvláštní kombinace? Ne ve Zlíně.

VIDEA: Region uctil Václava. Průvodem i jarmarkem

Napajedla /FOTOGALERIE, VIDEA/ - Svátek svatého Václava si připomněli o prodlouženém víkendu Napajedla, Vizovice i Zlín. Symbolizoval jej průvod světce s družinou, jarmak s kulturními vystoupeními i mše svatá u příležitosti 70. výročí kaple.

Opilý převrátil čtyřkolku a zabil dítě

Valašské Klobouky - Převrácená čtyřkolka, dva zranění muži a mrtvé osmileté dítě, takový je zatím výsledek nehody, která se stala v sobotu před 19. hodinou ve Valašských Kloboukách – Mirošově. Řidič měl v krvi 1,66 promile alkoholu.

Sníží platy úředníků i politiků

Zlínský kraj - Nejenom čeští zákonodárci, ale i Krajský úřad ve Zlíně uvažuje o tom, že sáhne v rámci úspor od Nového roku na mzdy úředníků i volených zástupců. Zlínská a kroměřížská radnice už osobní ohodnocení některých zaměstnanců snížily.

Cenu PRO AMICIS MUSAE získal letos sochař Otmar Oliva

Zlínský kraj - Za významný přínos kulturnímu rozvoji regionu získává letos ocenění PRO AMICIS MUSAE od Zlínského kraje sochař Otmar Oliva žijící v obci Velehrad na Uherskohradišťsku.

Kněžpole uvidí hon na lišku

Zlínský kraj - Milovníci koní si přijdou nadcházející víkend ve Zlínském kraji na své. Na čtyřech různých místech v regionu je čeká western, Hubertova jízda, otevření nové stezky i chovatelské dny.

Na studentech vydělají bary i taxikáři

Zlín - Tisícům zlínských vysokoškoláků začaly včera přednášky a semináře. Prázdniny skončily nejen jim, ale s nadsázkou také realitním společnostem, taxikářům i provozovatelům restaurací a diskoték.

Na univerzitě učí komunističtí kádři

Zlín - Říkalo se jim „Rozhodnutím Strany Doktor“. Vysokoškolský titul RSDr. získali na jedné z vybraných škol pro budoucí komunistické elity. A někteří z nich nyní učí vysokoškoláky na zlínské Univerzitě Tomáše Bati.

U Zoo Lešná přibudou další stovky míst pro automobily

Zlín - Situace sparkováním uzlínské Zoo Lešná se začíná zlepšovat. Stovku nových zpevněných míst tam nechal do prázdnin vybudovat majitel blízké restaurace Otakar Holík. Vříjnu plánuje začít sdalšími dvěmi sty padesáti místy. Pozadu nezůstane ani zlínská radnice, která vykupuje pozemky nalouce.

Spor v Napajedlích: zámecká paní versus občané

Napajedla /FOTOGALERIE/ - Ostrým terčem kritiky je už několik měsíců v Napajedlích tamní zámecká paní Eva Gajdošík. Místní podnikatelku, která koupila barokní památku před rokem, nazývají někteří obyvatelé Bathory, čarodějnice ze zámku i ironicky paní hraběnka.

Muži zaskočilo a skoro přitom zemřel

Otrokovice - Neznámému muži ve středním věku, který si v neděli v jedné z otrokovických restaurací pochutnával na obědě, zaskočilo maso a zastavil se mu přitom dech.

Trnkobraní: některé ulice se zjednosměrní

Vizovice - Odpolednem 28. srpna se stane areál vizovické likérky Rudolf Jelínek po tři dny centrem hudby a zábavy. Už dvaačtyřicátý ročník Vizovického Trnkobraní doplní ve městě tradičně dechový a folklorní festival, divadelní představení, jarmark řemesel nebo pstruhobraní.

Nemanželských dětí přibývá

Zlínsko - Počet dětí narozených mimo manželství na Zlínsku vesměs roste. Tento trend už zaznamenaly konkrétně zlínská i otrokovická radnice. Například ve Valašských Kloboukách ale zásadní změnu nepozorují.

O poslanecká křesla zabojuje v kraji 17 stran

Zlínský kraj - Celkem sedmnáct politických stran a uskupení bude ve Zlínském kraji usilovat 9. – 10. října při volbách do Poslanecké sněmovny České republiky o hlasy místních voličů.

Letošní léto je deštivější než loňské

Zlínský kraj - Zatímco nyní se potíme až při třicetistupňových vedrech, za dva a půl měsíce už tomu bude zřejmě zcela jinak.Podle meteorologů už může napadnout první sníh. Stejně jako loni, kdy první sněhové přeháňky přišly už v polovině listopadu.

Centrum Zlína bylo bez proudu

Zlín /AKTUALIZOVÁNO/ - Celé centrum Zlína bylo dnes dopoledne asi hodinu bez elektřiny. Na hlavní městské poště u náměstí Míru totiž vyhořela trafostanice. Porucha přitom vyhodila další stovky odběrních míst.

Lidská kostra ležela v lese u sídliště více než dvacet let

Zlín - Kriminalistům ze Zlína se zatím nepodařil rozplést záhadný nález kosterních pozůstatků, které objevil v květnu náhodný kolemjdoucí v lesíku nedaleko zlínské čtvrti Nivy směrem na sídliště Jižní Svahy. Podle výsledků nařízené soudní pitvy tam lidské ostatky ležely i více než dvacet let.

Stavba křižovatky v centru Zlína se zpozdí

Zlín - Téměř orok později, než se původně plánovalo, začnou výkopové práce na hlavní zlínské silniční tepně I/49 vsouvislosti se stavbou křižovatky ulice Antonínova.

Centrum Zlína rozezní Country léto

Zlín - Netradiční festiválek sřadou kapel hostí ve čtvrtek 6.srpna od 17do 22hodin zlínské náměstí Míru. Poprvé se vcentru krajského města uskuteční Country léto. Akci pořádá občanské sdružení Art Zlín ve spolupráci sklubem Zelenáčovašopa.

UTB zřídí tým záchranářů. Bude pomáhat u katastrof

Zlín, Uherské Hradiště - Záchranářskou brigádu, která bude pomáhat v době přírodních či jiných katastrof, plánuje zřídit nová Fakulta logistiky a krizového řízení (FLKŘ) zlínské univerzity.

Fontánu na památku hochů postaví v sadu během září

Zlín - Už koncem srpna by měla zlínská radnice začít upravovat prostory vSadu Svobody, vněmž bude stát nová fontána. Ta má připomínat památku dvou chlapců, kteří ve Zlíně vzimě tragicky zahynuli po pádu stromu. Ovýtvarnou podobu artefaktu se postará umělec Lubomír Jarcovják.

Kongresové centrum se zvedne od země

Zlín - Vareálu rozestavěného Kongresového centra ve Zlíně je znovu živo. Na staveništi jsou již jeřáby a stroje, které připravují tamní terén na zahájení stavby nadzemní části objektu.

Studenti napadli zadání státnic, část se anuluje

Zlín - Zlínská univerzita musí opět řešit problémy na Fakultě multimediálních komunikací. Někteří vysokoškoláci jsou totiž nespokojeni sprůběhem letošních státních závěrečných zkoušek na této fakultě.

OBRAZEM: U Napajedel havaroval kamion s banány

Napajedla /FOTOGALERIE/ - Na hlavním tahu I/55 mezi Napajedlemi a Spytihněví havaroval v sobotu 25. července před sedmou hodinou ranní kamion s nákladem dvaadvaceti tun banánů. Při nehodě začala unikat i nafta.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT