VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ KORDOVANÍK

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Metalové hvězdy zahájí své evropské turné v Hradišti

Doslova metal světové extratřídy bude znít v úterý 16. října klubem Mír v Uherském Hradišti. Do jeho prostor totiž zamíří hned dva velké pojmy současné metalové scény.

Ticho v hradišťském Míru rozřízl divoký Debustrol

Takřka přesně po roce se „pachatel s motorovou pilou“ vrátil na místo činu. To naštěstí nebylo po uplynulém víkendu nepříjemné konstatování policejní mluvčí, nýbrž takto mohli jásat organizátoři i fanoušci divokých vystoupení kapely Debustrol.

Britští Napalm Death způsobili zemětřesení v klubu Mír

Nestává se příliš často, aby do Uherského Hradiště zavítali samotní zakladatelé celé jedné hudební odnože. V úterý 20. února tomu tak ovšem bylo.

Hradišťský klub Mír ovládne divoký Debustrol

Uherské Hradiště – Metal ostrý jako motorová pila bude znít v sobotu 11. března klubem Mír v Uherském Hradišti. Tamní pódium totiž obsadí legenda české thrash metalové scény – skupina Debustrol.

Letní kina letos promítají také v malých obcích na Slovácku

Slovácko – Teplá letní noc, ležení na dece, v ruce limonáda či pivo a oči upřené na roztažené plátno. Oblíbená forma trávení prázdninových večerů je opět tady. Pokud ovšem neprší. Právě klimatické podmínky totiž výrazně ovlivňují návštěvnost letních kin. A obyvatelé Slovácka o ně nejsou ochuzeni ani letos. Mohou za nimi zamířit jak do Uherského Hradiště, tak i do těch nejmenších obcí. „Akce pod širým nebem mám velice rád a letní kina k nim neodmyslitelně patří. Takže na nějaký pěkný film si nejspíš zajdeme, bývá s tím spojená příjemná letní atmosféra," vítá sezonu letních kin Dušan Trávníček z Uherského Hradiště.

Kopule kina Hvězda bude opět patřit slam poetry

Uherské Hradiště – V kině Hvězda se budou opět prolínat přednesy na pomezí divadla a poezie. Jeho kopule bude totiž v pátek 24. června hostit druhý ročník exhibice ve slam poetry. 

Laco Deczi se představí v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště – Uherským Hradištěm bude znít jazz. A to rovnou z produkce známého amerického jazzmana Laco Decziho. Ten se uherskohradišťskému publiku představí ve středu 22. června.

Hradišťská nemocnice půjčuje domů polohovací postele

Uherské Hradiště – V rodině se vyskytla nenadálá situace. Ze dne na den je zapotřebí se starat o vážně zdravotně handicapovaného příbuzného. Pomoc pro takové případy letos nabízí Uherskohradišťská nemocnice. Ta v rámci svého projektu Rok mozku přichází s novinkou, kterou je půjčování polohovacích postelí domů. Placená služba je určena seniorům, osobám se zdravotním postižením a pacientům po úrazech a operacích.

AKTUALIZOVÁNO

Petice cyklistů: Chceme povolit určité množství alkoholu!

Slovácko /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Vážení senátoři, podpořte návrh zákona, který umožní cyklistům, aby mohli před nebo během jízdy požít v rozumné míře alkoholické nápoje. Takový text je momentálně k dispozici cyklistům na Slovácku. Jedná se totiž o úvod petice, která se nabízí k podpisu hned na několika místech regionu. Výzva by s podporou podpisů měla v budoucnu putovat k senátorům.

V hradišťských ulicích odstartoval festival Kunovské léto

Slovácko – S úderem čtvrteční 15. hodiny se na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti rozezněly první tóny již třiadvacátého ročníku Mezinárodního dětského folklorního festivalu Kunovské léto. Pozvánku k jeho bohatému programu představoval především průvod některých zúčastněných souborů, který odpoledne prošel centrem města.

Riziko terorismu vyhání dovolenkáře ze Slovácka od moře na chaty v Česku

Uherské Hradiště /HLASUJTE V ANKETĚ/ – České penziony a chaty, cyklistika, nebo Slovensko. Takové jsou podle cestovních kanceláří na Slovácku prozatímní trendy začínající dovolenkové sezony. Zhoršená bezpečnostní situace v některých zemích se výrazně podepsaly na volbě klientů. Lidé se bojí terorismu, takže Tunis, Egypt, Turecko či Řecko tolik netáhnou.

Cenu Vladimíra Boučka získali noví držitelé

Uherské Hradiště – Řadu let se věnují lidové umělecké výrobě a nyní se za to dočkali potěšujícího uznání. Trojice řemeslných umělců ze Slovácka si totiž ve středu 15. června v prostorách uherskohradišťské Reduty oficiálně převzala svá nová ocenění.

AKTUALIZOVÁNO

Pod křižovatkou smrti ve Veletinách plánovaný chodník nepostaví

Veletiny – Smrťáky, bouračky s lehkými i těžkými zraněními, někdy i pětiminutové rozhlížení se nalevo a napravo. Jede něco? Křižovatka u Veletin, která spojuje obec s blízkými Hradčovicemi, patří k nejrizikovějším na Slovácku. V minulých dnech pohasla naděje, že alespoň pěší a cyklisté ji překonají bez potíží. Vedení obce totiž kvůli předraženým pozemkům nevyšel záměr na vybudování chodníku, který měl vést pod frekventovaným tahem z Uherského Hradiště na Uherský Brod.

AKTUALIZOVÁNO

Opravy brzdí dopravu. Silnice ale vydala nové nálezy

Hluk, Ostrožská Lhota – Kolony čekajících vozidel u semaforů a ještě intenzivnější dunění nákladních aut. Taková situace bude po několik následujících měsíců panovat mezi Hlukem a Ostrožskou Lhotou, včetně přilehlých obcí, přes které vedou objízdné trasy. Zatímco řidiči nadávají, radost oprava frekventované silnice udělala archeologům, kteří pod ní našli vzácné historické předměty.

Fotbalistům měla v Kunovicích pomoci i česká vlajka

Kunovice – Zvládnou hned v prvním utkání tak těžkého soupeře či ne? Taková otázka se v pondělí 13. června zračila v očích několika hostů kunovické pivnice Fialka. S nezbytným pivem v ruce se jejich zrak upíral na místní televizi, jejíž obrazovce dominovala zelená barva v podání francouzského fotbalového trávníku. Hosté Fialky patřili k těm, kteří se rozhodli podpořit český tým v úvodním duelu Mistrovství Evropy ve Francii proti Španělsku.

Prodej pozemků v Podolí: dopis směřoval i premiérovi

Podolí – Spor o prodej pozemků v nadregionálním centru Hluboček na okraji obce Podolí nabírá nečekaně širokých rozměrů. Někteří odpůrci tohoto záměru se rozhodli vystoupit z anonymity a oslovit významné orgány v naší zemi. Lékařka Eva Trávníčková otevřeným dopisem oslovila poslance ČSSD, senátory, krajskou organizaci této strany, starosty obcí po celé republice a v neposlední řadě i premiéra ČR Bohuslava Sobotku.

Žáci UNESCO se dotazovali na práci v diplomacii

Uherské Hradiště – Jak se mohu stát velvyslancem a zastupovat naši republiku v zahraničí? Takový dotaz patřil mezi vůbec nejčastější na Základní škole UNESCO v Uherském Hradišti ve čtvrtek 9. června. Žáci této školy totiž využili vzácné návštěvy, která do jejich prostor zavítala, aby si ověřili, jaké jsou jejich možnosti najít své budoucí uplatnění v diplomacii.

AKTUALIZOVÁNO

Z Aircraft Industries brzy odletí první prodaná letadla

Kunovice – Pět zbrusu nových letadel by do 21. července mělo vzlétnout z kunovického letiště ke svým novým majitelům. Tato mimořádně optimistická zpráva dorazila v těchto dnech ze společnosti Aircraft Industries, která se už řadu měsíců potýká s velkými ekonomickými problémy právě kvůli špatné prodejnosti svých již vyrobených strojů. Do Ruska by je posléze měla následovat další dvě až čtyři letadla.

Bez oprav to, bohužel, nejde

Pět měsíců intenzivního dunění kamionů přímo pod okny. To čeká již za několik týdnů obyvatele Bojkovicka. Opravdu není co závidět. Každý, kdo někdy bydlel u hlavní silnice, ví, o čem to je.

Lidé na Bojkovicku se děsí kamionů, které k nim brzy zavede objížďka

Bojkovicko /HLASUJTE V ANKETĚ/ – S hrůzou vyhlíží nejbližší týdny obyvatelé Šumic, Záhorovic, Bojkovic a Pitína. Frekventovaná silnice II/490 mezi Uherským Brodem a Polichnem se totiž bude pět měsíců opravovat a právě přes jejich obce povede objížďka do Luhačovic, na kterou bude odkloněna těžká dopravy nad 7,5 tun.

Řidiče potkala stejná smůla. Srazili srny

Uherský Brod – Jak nepříjemná je srážka se zvěří, poznali ve středu 8. června na Slovácku během několika minut hned dva řidiči. Obě nehody se naštěstí obešly bez zranění osob.

Nemocnice v Hradišti dnes zdarma vyšetří plíce. I nekuřákům

Uherské Hradiště – Mám plíce v pořádku či mohu mít nějaký problém? Odpověď na takovou otázku mohou obdržet všichni zájemci ve čtvrtek 9. června. K celosvětové akci Den bez tabáku se totiž zapojí také Uherskohradišťská nemocnice. Ta umožní v tento den od 15 do 18 hodin vyšetření plic na případné zdravotní komplikace.

V Hradišti chtějí méně holubů, proto začali se sběrem vajec

Uherské Hradiště Pokud snížit počty holubů v Uherském Hradišti, tak jedině přímo na střechách domů. Takové heslo razí Bohumil Michalec, který ve spolupráci s radnicí už zhruba deset let intenzivně usiluje o snižování populace těchto ptáků. Za tímto účelem se i v těchto dnech vydal na střechu jednoho z domů v centru města, aby tam vybral holubí vajíčka, případně i holubí mláďata, která pak končí v záchranné stanici.

Střet vozidel u skládky odpadu si vyžádal dva zraněné

Uherský Brod – Nepříjemné chvíle zažily v úterý 7. června večer osádky dvou osobních vozů v Uherském Brodě. Jejich vozy značky Opel a Volkswagen se krátce před 15. hodinou střetly poblíž tamější skládky odpadu ve směru na Prakšice.

AKTUALIZOVÁNO

STAN: Opravu věznice by měl penězi podpořit i Zlínský kraj

Uherské Hradiště – Uherské Hradiště – Má svými penězi na opravu uherskohradišťské věznice přispět i Zlínský kraj, nebo ne? Tato otázka je aktuální především od nedávné návštěvy ministrů financí a kultury v prostorách této v současnosti chátrající památky. Slovácký deník oslovil zástupce Slovácka na kraji, kteří se zatím vyjadřují převážně zdrženlivě. Jasné ano zaznělo pouze z úst zástupců Hnutí Starostové a nezávislí (STAN).

Na dětskou olympiádu zavítaly i týmy ze zahraničí

Uherské Hradiště – Velmi malou předehru blížící se skutečné olympiádě v brazilském Riu de Janeiru, zažilo v úterý 7. června Uherské Hradiště. Tamější Městský atletický stadion byl totiž rovněž svědkem slavnostního ceremoniálu, stejně jako symbolického zapálení olympijského ohně. Konal se tam totiž už 22. ročník Sportovních her dětí mateřských škol. Hradišťské ochozy zažily dokonce už potřetí na této akci mezinárodní účast.

AKTUALIZOVÁNO

Obyvatele Štěpnic trápí parkování i nákupní středisko

Uherské Hradiště – Štěpnice, jedno z největších sídlišť Uherského Hradiště se zhruba pěti tisíci obyvateli, by mělo brzy získat modernější tvář. K nejzávažnějším nedostatkům sídliště se mohli jeho obyvatelé vyjádřit v anketě.

Raději vězení než platit na děti

Slovácko – Příliš mnoho snahy finančně přispívat na své vlastní děti na Slovácku v poslední době neprojevovalo hned několik „milujících" rodičů. A to i za rizika, že by mohli díky tomu skončit ve vězení. Podezření z trestného činu zanedbání povinné výživy si v uplynulých dnech vyslechli celkem dva muži a jedna žena. Dlouhodobé neplnění vyživovací povinnosti má na svědomí například dvaačtyřicetiletý muž z Uherskobrodska.

Autobus v Uherském Ostrohu srazil chlapce

Uherský Ostroh – K vážné dopravní nehodě došlo v pondělí 6. června v Uherském Ostrohu. V tamější ulici Hradišťská řidič autobusu dopoledne zřejmě přehlédl devítiletého chlapce, který přecházel po přechodu pro chodce z jeho pravé strany.

AKTUALIZOVÁNO

Bronzovou vesnicí roku v kraji je Jalubí

Jalubí  - Osm spolků pořádajících kulturní, sportovní či zájmové akce pro 309 dětí z celkového počtu 1850 obyvatel. Ve Zlínském kraji nenajdete vesnici, v níž se dostává mládeži větší péče než v Jalubí. Právě tato malá obec na Slovácku totiž v soutěži Vesnice roku Zlínského kraje 2016 skončila na bronzové příčce, a získala tak Bílou stuhu jako ocenění za činnost s mládeží.

Do ulic Hradiště na noční prohlídku

Uherské Hradiště – Historie morového sloupu či barokní kašny při západu slunce. I takové zajímavosti se mohou dozvědět všichni milovníci historie, a obzvláště té regionální. Ulice Uherského Hradiště budou totiž v úterý 7. června hostit originální prohlídku města s průvodcem, pod názvem Tajuplné Hradiště. Sraz zájemců se uskuteční ve 20 hodin na Mariánském náměstí u mariánského sloupu.

Filmovku obohatí Aneta Langerová i „Plastici"

Uherské Hradiště – Aneta Langerová či Mňága a Žďorp. To jsou jen dvě jména z řady těch, které koncem července svými tóny rozezní Uherské Hradiště. Stane se tak v rámci 42. ročníku Letní filmové školy (LFŠ). To, že tato akce není pouze o filmových snímcích, připomněli její organizátoři právě v těchto dnech.

Další auto zmizelo v Ostrohu. Tentokrát Audi.

Uherský Ostroh – Krádeže vozidel na okrese Uherské Hradiště se začínají znepokojivě zintenzívňovat. V noci na pondělí 6. června přišel o auto další jeho nešťastný majitel, tentokrát v Uherském Ostrohu. Ten si až do neděle dopřával jízdu se svým Audi A4 v černém provedení.

Drzý hon zlodějů na Octavie nekončí, v Brodě ukradli další dvě

Slovácko – O další dva případy během uplynulých sedmnácti dnů se prodloužila série odcizených automobilů značky Octavia v našem regionu. Z celkového počtu 432 motorových vozidel ukradených za posledních deset let na Slovácku bylo právě Octávií 59, tedy téměř 14 procent.

Cyklista po srážce s vozem skončil v nemocnici

Veletiny – Padesátiletému cyklistovi museli v sobotu 4. června poskytovat první pomoc záchranáři u Veletin. Muž podle policistů vjížděl z vedlejší silnice na hlavní, přičemž nedal přednost projíždějícímu passatu.

Koncert v Hradišti přispěl na léčbu malé Zuzanky

Uherské Hradiště – Přišli za kvalitní hudbou a zábavou, ale tím zároveň i podpořili kvalitnější život jednoho malého děvčete ze Slovácka. To byl smysl akce, kterou v sobotu 4. června večer hostil Klub kultury v Uherském Hradišti.

Vozidlo se u Žítkové v příkopu převrátilo na střechu

Žítková – Noční zásah u převráceného vozidla měly za sebou dvě jednotky hasičů u obce Žítková. Ti před sobotní půlnocí vyjížděli na silnici III. třídy u zmíněné obce, odkud měli od oznamovatele nahlášeno osobní vozidlo převrácené na střeše v příkopu u komunikace. Prvotní informace dokonce nevylučovaly možnost vyproštění osob.

Soukalová s Koukalem projeli Slováckem. Peloton vedl Zimovčák

Slovácko – Naše nejlepší biatlonistka Gabriela Soukalová, nyní už Koukalová s manželem a špičkovým badbintonistou Petrem Koukalem se o víkendu prohnali na kolech Slováckem.

Novou náves v Topolné otevřel Hradišťan, odpůrce ji před tím zadýmil

Topolná – Zhruba čtyři roky čekali, než se jim ji podařilo dokončit, dalšího půl roku pak vyhlíželi vhodný termín oblíbeného interpreta. Obec Topolná v sobotu 4. června symbolicky otevřela svou nově opravenou náves, která nyní obdržela daleko modernější tvář.

Topolná obnovila svoji náves. Předcházela tomu ale i soudní pře

Topolná – Každá zásadní oprava centra obce je náročným počinem. Ovšem obec Topolná ji měla ještě náročnější. Současné moderní podobě tamního centra totiž nepředcházely pouze stovky odpracovaných hodin, ale také nepříjemná soudní pře. To vše je však už minulostí a Topolná může symbolicky svou novou náves otevřít v sobotu 4. června. S výraznou obměnou centra obec začala v roce 2012, kdy stála v čele tamní radnice Hana Marášková.

Slováckem se prohnalo bláznivé Giro de pivko

Uherské Hradiště – Smrtka, Mexičan či nebohý Lemmy Kilminster z populární kapely Motörhead. I tato zdánlivě nesourodá trojice byla o víkendu k vidění na Slovácku. A to v ještě podivnější úloze – totiž v sedle jízdního kola.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Svárově už podruhé kosili louky

Svárov – Slunce se ještě nestihlo naplno rozzářit a ranní rosa ještě nevyschla, když se o víkendu neslo svárovskými lukami svištění nabroušených kos a tóny lidových písní.

Hradišťánek má za sebou premiéru o lásce

Uherské Hradiště – Mají rádi své rodiče, stejně jako své zvířecí miláčky. A nebáli se to dát najevo i při svém hudebním vystoupení. V takovém duchu se odehrál páteční večer v uherskohradiš­ťském Klubu kultury. Jeho prostory totiž obsadil soubor Hradišťánek se svým pořadem Tady jsem rád.

Hradiště v zimě ušetřilo, více investuje do chodníků a silnic

Uherské Hradiště – Celkem 900 tisíc korun. Takové finanční prostředky jsou nyní uherskohradišťské radnici k dispozici po letošním průběhu zimních měsíců. Zatímco celkový rozpočet na zimní údržbu pro rok 2016 činí 3,411 milionu korun, prozatímní náklady v tomto roce byly vynaloženy ve výši 1,95 milionu korun.

Maturanti předvedli své čtyřleté práce v podobě netradičních oděvů

Uherské Hradiště – Den a noc, Měkké a tvrdé tvary, Lehkost bytí, či sukně Tutti frutti. To je jen několik z kolekcí, které byly v pátek 3. června k vidění v prostorách Střední uměleckoprůmyslová školy Uherské Hradiště. Ta totiž stejně jako každým rokem, v tento den pořádala svou tradiční módní přehlídku.

Zapálené svíce připomněly osudy dětí se zdravotními problémy po očkování

Uherské Hradiště – Je jim jen několik let a po většinu svého života se potýkají se zdravotními problémy. Ty je sužují shodou okolností od doby, kdy si prošly povinným očkováním. To jsou podle organizátorů osudy dětí, které si připomněla pietní akce v centru Uherského Hradiště. U tamějšího morového sloupu se v pátek 3. června sešli ti, kterým vadí současný systém povinného očkování v České republice.

Buchlovický zámek přináší svědectví o začátku Velké války

Buchlovice – Rakousko-Uhersko se považuje od tohoto okamžiku ve stavu války se Srbskem. Taková hrůzyplná slova, která znamenala v roce 1914 počátek I. Světové války, mají k regionu Slovácka daleko blíže, než se možná na první pohled zdá. Pocházejí totiž z telegramu tehdejšího ministra zahraničních věcí Rakouska-Uherska hrabě Leopolda Berchtolda, který byl zároveň majitelem zámku v Buchlovicích.

AKTUALIZOVÁNO

V centru Hradiště se dnes sejdou rodiče nesouhlasící se systémem očkování

Uherské Hradiště – Ani rodiče dětí, které se potýkají s ekzémy a vývojovými poruchami nebudou chybět v pátek 3. června v 15 hodin v centru Uherského Hradiště u morového sloupu, kde se sejdou ti, jimž vadí současný systém povinného očkování dětí. To podle jejich názoru v řadě případů údajně způsobuje dlouhodobé zdravotní následky u očkovaných, což mají na místě dosvědčit také dvě přítomné maminky.

Slovácko bude v létě patřit českým i slovenským hudebním hvězdám

Slovácko - Hráč, Preťal som si žily, Šrouby a matice, Hemeroidy, Život je takovej či Pravda víťazí. I tyto hity během blížícího se léta budou znít okresem Uherské Hradiště. Na Slovácko totiž i letos zamíří začínající nadějná uskupení, stejně jako výkvět české i slovenské hudební scény. Okurková sezona fanouškům dobré muziky rozhodně nehrozí.

Den dětí v Hradišti byl ve znamení malování i bublinek

Uherské Hradiště – Děti malující na chodník ve stínu obřích bublin. Takový obrázek se naskytl náhodným kolemjdoucím v centru Uherského Hradiště ve středu 1. června. Plocha tamějšího Masarykova náměstí nemohla být v tuto dobu zasvěcena ničemu jinému než Dni dětí. Jeho odpolední program uspořádali zástupci Domova dětí a mládeže Šikula.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT