VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JARMILA KUNCOVÁ

Jarmila Kuncová / Zlínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Obezita stále častěji útočí už na děti. Měly by se více hýbat

HLASUJTE V ANKETĚ / Málo se hýbeme a tloustneme. Podle toho také vypadají čísla. Aktuálně je ve Zlínském kraji 67 224 lidí, kteří se léčí s obezitou. Prakticky všechny pacienty při návštěvě odborníka zajímá, jak závažná je jejich nadváha či obezita.

Nový vzdělávací komplex UTB začnou studenti využívat od února

Na 428 milionů korun vyšel nový Vzdělávací komplex Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Primárně areál poslouží největší fakultě humanitních studií, součástí je také výstavní prostor.

Petici na podporu dálnice chybí už jen dva tisíce podpisů

ANKETA/ Ještě asi dva tisíce podpisů a petice na podporu staveb dálnice D49 Hulín– Fryšták a D55 Otrokovice– Staré Město může putovat k senátorům. Ti by mohli s roky odkládanými zásadními stavbami pro kraj dokázat pohnout.

Matador ze sněmovny Vladimír Koníček: S Babišem ne, nováčkům řád

V poslanecké sněmovně je komunista Vladimír Koníček ze Slovácka už od roku 2002. A pokud se nic mimořádného nestane, stráví v ní celou jednu generaci. O víkendu však radost neměl.

Po patnáctileté práci poslance půjdu normálně pracovat

„Ani v těch nejčernějších snech,“ komentuje sociální demokrat Antonín Seďa volební výsledek jeho strany. Stejně jako řada jeho spolustraníků ve sněmovně končí. Po 15 letech.

V létě pařáky, podzim bez babího léta a tuhou zimu nám přinesou hurikány z USA

Více jsme se potili takříkajíc ve vlastní šťávě, zapršelo jen málo. Sužovalo nás všechny vedro a sucho. Takové bylo v kostce uplynulé léto, které už v pátek minutu po dvaadvacáté hodině vystřídá astronomický podzim.

Učitelé: Dokud platy nezvýší, nevěříme tomu

„Mám obavu, aby to nebyl jen předvolební slib.“ To je reakce učitelky Růženy Hlůškové ze základní školy U Pálenice v Kunovicích na skutečnost, že se vládní koalice před pár dny dohodla na navýšení platů učitelům o 15 procent. Záměr by vláda měla schválit do konce září.

Starosta Slavkova: I jako malá vesnice máme výborný společenský život

ROZHOVOR /  „Je to pro mě šok," zareagoval nejdřív Libor Švardala, starosta Slavkova na Slovácku poté, co se obec stala letošní Vesnicí roku Zlínského kraje.

AKTUALIZOVÁNO

Vesnicí roku Zlínského kraje je Slavkov, boduje také Korytná

Velká konkurence, těžké rozhodování. Ani letos hodnotitelská komise neměla jednoduché, koho vybrat za letošní Vesnici roku Zlínského kraje. Prestižní titul nakonec putuje do malé obce na Slovácku, do Slavkova. Vítězství starostovi Liboru Švardalovi vyrazilo dech.

Zeman, Drahoš, nebo Horáček? Rozjel se sběr podpisů pro kandidáty na Hrad

HLASUJTE V ANKETĚ / Vzhůru na Hrad, potřebují 50 tisíc originálních podpisů. Příznivci Miloše Zemana, Michala Horáčka a Jiřího Drahoše sbírají v těchto dnech podpisy pro jejich prezidentskou kandidaturu napříč Zlínským krajem.

Audit Deníku: S učitelským platem uživit mladou rodinu je složité

HLASUJTE V ANKETĚ / „Kariérní řád s sebou přinese opět nové papírování a úbytek času na úkor výuky, protože si učitelé budou spravovat například osobní portfolio," říká Deníku třicetiletý učitel z otrokovické Základní školy Trávníky Jan Wurst.

Řepka pokryla na 15 tisíc hektarů polí

Zraje řepka olejka. Řada polí ve Zlínském kraji připomíná nekonečná žlutá moře. Podle předsedy Okresní agrární komory v Kroměříži Jana Haška letos zemědělci plodinu vysadili v regionu v množství srovnatelným s loňským rokem.

I nepitelná Ottovka dostala symbolický věneček

Žehnání pramenů začátkem května má už roky ve svém diáři poznamenané farář Hubert Wojcik. Ani letošek nebyl výjimkou. Už devatenáct let je duchovním správcem Římskokatolické farnosti Luhačovice a stejně tak dlouho coby hlavní kněz žehná léčivým pramenům v tamním lázeňském areálu.

Legendární Alexandrovci na turné: „kluků" je sto dvacet

VIDEO / Zimní stadion plný lidí tleskajících ve stoje, slzy dojetí a rozjásané obličeje. To je odměna Alexandrovovu souboru písní a tanců známým pod jménem Alexandrovci, který si ve čtvrtek večer svým dvouhodinovým koncertem získává srdce tisíce návštěvníků.

Miliony půjdou do tří nádraží v kraji. Hradišťské a staroměstské je mezi nimi

Hezčí vlakové nádraží budou mít ještě letos cestující v Uherském Hradišti, ve Starém Městě a v Kroměříži. „Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) plánuje do oprav trojice výpravních budov nasypat 2,6 milionu korun," vyčíslila mluvčí Kateřina Šubová.

I z pekařství či trafiky už s účtenkou

Zlínský kraj /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Chcete si koupit v trafice žvýkačky? Vystaví vám na ně účtenku. Chcete v pekárně jeden koláček ke kávě? I ten si můžete řádně zaevidovat do domácího účetnictví. Tak by to už od středy mělo vypadat ve všech obchodech.

V Ostrožské Nové Vsi zruší přejezd. Opravy dalších v kraji zachrání životy

Zase o něco bezpečnější a bez zbytečně zmařených lidských životů by mohla být po letošku celá řada železničních přejezdů ve Zlínském kraji. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) totiž plánuje zhruba desítku jejich oprav či zabezpečení na vytížených železničních tepnách.

Prestižní titul Zlatý Ámos získala učitelka z Uherského Brodu

Zlínský kraj, Uherský Brod /VIDEO/ – Působivé spojení názvu ocenění a školy pojmenované po tomtéž vynikajícím pedagogickém vzoru – Janu Ámosu Komenském. Letošní držitelkou krajského titulu Zlatý Ámos se totiž stala Alena Ježková právě z Gymnázia J. A. Komenského v Uherském Brodě. Postupuje tak do semifinále.

AKTUALIZUJEME

Pozor na ledovku. Na cestě z Kunovic do Hluku bourá jedno auto za druhým

Slovácko – Situace na silnicích na Slovácku se pomalu dramatizuje. Například cesta z Kunovic do Hluku je obeseta několika vybouranými automobily.

AKTUALIZOVÁNO

Poprvé mají některé obchody ve státní svátek zavřeno. Musíme si zvykat

Zlínský kraj /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Zatímco vždy před státními svátky supermarkety ve svých letácích a na informačních tabulích před prodejnami výrazně upozorňovaly, že mají otevřeno, tentokrát je tomu poprvé naopak. 1. října vstoupil v platnost nový zákon, který zakazuje o sedmi svátcích prodej v obchodech s prodejní plochou nad 200 m2. Prvním, na který se nové nařízení vztahuje, je již tento pátek 28. říjen. U velkých nákupních řetězců tak v pátek lidé narazí na zavřené dveře.

Sucho v kraji. Jaké řešení nabízejí politici?

Zlínský kraj - Sucho. To je aktuálně jeden z největších problémů dneška, který se výrazně týká i Zlínského kraje. Voda rychle mizí z krajiny a region trpí suchem. „Aktuálně je sucho naměřeno na 39 profilech v povodí řek Moravy i Dyje. Většina lidí ale sucho nevnímá, dokud přijde domů, otočí kohoutkem a voda teče.

Akademie samospráv pomůže obcím i městům. Vytvoří i nový zákon pro ně

Komňa – Doslova každý den mají starostové obcí a měst hlavu na špalku. Stačí sebemenší chyba a čekají je zdlouhavé soudní tahanice, se kterými si většinou ani sami neví rady.

Do školy jde 6 tisíc prvňáčků

Zlínský kraj /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Šest tisíc prvňáčků ze Zlínského kraje usedne ve čtvrtek poprvé do školních lavic. Oproti loňsku je jich asi o 70 méně. Tradičně nejvíc, zhruba 2050, jich nastoupí do škol na Zlínsku, nejméně pak na Kroměřížsku, 1050 dětí. Na Valašsku bude letos prvňáčků 1420, na Slovácku 1480.

Pokémony ve firmě? Nestrpíme, shodují se šéfové z regionu

Zlínský kraj - Stop vášnivým hráčům hry Pokémon Go chtějí učinit velké firmy v kraji, pokud se začnou vyskytovat v řadách jejich zaměstnanců a budou ji hrát v areálech podniků. Navíc ještě v pracovní době. Pokémon Go je mobilní aplikace a videohra založená na principu reality. Spuštěna byla minulý měsíc.

Krajské volby? Šance favoritů jsou vyrovnané

Praha – Bude to spíše „oranžové tsunami", pokračování spanilé jízdy Andreje Babiše nebo další posílení vlády komunistů? Pět měsíců před krajskými volbami jsou možné všechny varianty, alespoň pohledem dvou agentur pro výzkum veřejného mínění, které exkluzivně pro regionální Deník poskytly aktuální data o preferencích.

AKTUALIZOVÁNO

Stříbrný slavík Ortel rozduněl halu v Březolupech. Navzdory kyselině

Březolupy – Byl v ohrožení, málem se nekonal. Jen několik hodin před sobotním koncertem kontroverzní skupiny Ortel ve víceúčelové hale v Březolupech na Slovácku se jej snažil někdo zřejmě sabotovat: údajně dva až tři lidé menšího vzrůstu vylili na podlahu smrdutou kyselinu isovalerovou.

AKTUALIZOVÁNO

Ledovka hrozila, silničáři museli do terénu

Zlínskský kraj – Sjízdné bez problémů jsou podle silničářů všechny cesty na Zlínsku. „Ledovka hrozila, od ranních čtyř hodin proto byly posypové vozy v terénu, a to až doteď. Nyní už by žádná rizika pro řidiče hrozit neměla, nevíme ani o žádném kritickém úseku," řekl pro Zlínský deník v neděli krátce po jedenácté hodině dopolední dispečer Správy a údržby silnic Zlínska.

AKTUALIZOVÁNO

Babice vychytaly mouchy a jsou vesnicí roku

Region – Babice, obec s necelými 1800 obyvateli, je letošní Vesnicí roku 2015 Zlínského kraje, za což ji tak kromě stejnojmenného označení náleží také Zlatá stuha a finanční odměna ve výši půl milionu korun. Úspěch obcí z hradišťského okresu podtrhly třetí Pitín a čtvrtý Slavkov.

AKTUALIZOVÁNO

Když zvoláte Josefe, v kraji se za vámi otočí až 16 tisíc mužů

Slovácko - Pepa, Pepan, Pepíno, Jožka nebo třeba i Jožin. „Na rozdíl od jiných jmen máme kromě toho základního ještě celou řadu variací," smějí se regionální nositelé oblíbeného českého jména Josef. Svůj svátek slaví držitelé tohoto jména právě dnes. Jméno je původem hebrejské a v celém Česku jej nosí více než 260 tisíc obyvatel, ve Zlínském kraji pak více než 15,5 tisíce.

AKTUALIZUJEME

Celodenní sněžení ve Zlínském kraji přineslo hlavně komplikace v dopravě

Zlínský kraj  /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Avizované sněhové přeháňky zasáhly dnes dopoledne Zlínský kraj. Po celý den vás budeme aktuálně informovat o stavu a sjízdnosti silnic.

AKTUALIZOVÁNO

Slovácko: silnice namrzají v Chřibech, v Bílých Karpatech zatím "jen" hustě prší

Zlínský kraj /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Dopravu ve Zlínském kraji dnes místy komplikuje mrznoucí mlha. Řidiče překvapí zejména v některých úsecích na Uherskohradišťsku a Kroměřížsku.

AKTUALIZOVÁNO

Regionální potraviny? Tlačenka Voma i mošt z Hostětína

Region – Několik hodin sezení, prohlížení, očichávání, zkoumání, ochutnávání, přičemž výsledkem jsou body popsané hodnoticí formuláře a u většiny porotců i plná břicha.

Cyklista skončil v příkopu s 1,67 promile v dechu

Uherské Hradiště – Svého pokušení vyrazit s alkoholem v krvi na kole dnes nejspíš lituje senior, který při jízdě od Vések do Uherského Hradiště nezvládl sjezd z cyklostezky na silnici a skončil místo toho v příkopu. Nehoda se stala v pátek 20. prosince kolem půl sedmé večer v ulici Solná cesta.

Prezidentský pár zahřejí valašské papuče

Valašské Klobouky - „Je to pro nás veliká čest, že můžeme zhotovit pro pana prezidenta pravé valašské papuče. Hodně to pro nás znamená a vážíme si toho," říká s úsměvem a jistou dávkou hrdosti pětapadesátiletý Jaroslav Kolínek z Valašských Klobouk.

Masters zažil svatbu rockerů přímo na pódiu

Vizovice - Jubilejní desátý ročník festivalu Masters of Rock včera skončil ve Vizovicích.

Masters Of Rock 2012: méně odpadků i bankomat

Vizovice - Rockeři včera obsadili Vizovice. Odstartoval tam totiž jubilejní desátý ročník Masters Of Rock 2012.

Masters Of Rock vypukne už zítra

Vizovice - O dostatečné kapacitě parkovacích ploch pro šoféry ujišťují pořadatelé tradičního blížícího se festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích.

Obří pódium pro Masters Of Rock už vyrůstá

Vizovice - Mohutnou konstrukci dávají od neděle dohromady dělníci v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích.

Vidina malých splátek rodinu málem zničila

Otrokovice - Jen pár dní, maximálně týdnů dělilo čtyřčlennou rodinu, říkejme třeba pana Michala ze Zlínska, od tahanic spojených se soudním vymáháním a následnou exekucí. Zadlužená rodina se ocitla zcela bez prostředků. Nakonec jí pomohlo Dluhové poradenství Samaritán v Otrokovicích

Ředitelem Domu kultury bude bývalý šéf LFŠ Králík

Kroměříž, Uherské Hradiště /AKTUALIZOVÁNO/ - Poměrně nečekané, až kontroverzní rozhodnutí učinili tento týden kroměřížští radní: novým ředitelem tamního Domu kultury totiž jmenovali Jiřího Králíka, tedy muže, který stál mimo jiné patnáct let v čele Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

OBRAZEM: Na zámku hrála Zuzana Lapčíková

Kroměříž /FOTOGALERIE/ - Komenského dílo Orbis Pictus zhudebněné Zuzanou Lapčíkovou v podání zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů znělo v neděli večer kroměřížským Arcibiskupským zámkem.

Koryčany budou hostit MR ve westernovém ježdění

Koryčany - Mistrovství České republiky ve westernovém ježdění bude o víkendu hostit areál Hipocentra Koryčany na Kroměřížsku.

Botičky? Strážníci jich rozdají tisíce ročně

Zlínský kraj - Nechcete zaplatit parkovné nebo zaparkujete auto na místě, kde se to nesmí? Čekejte botičku! Atěch rozdají městští strážníci vcelém Zlínském kraji stovky měsíčně.

Obří oprava průtahu přinese problémy na několik let

Kroměřížsko - Dopravní komplikace v podobě objížděk přinese v několika následujících letech velká rekonstrukce průtahu mezi Kroměříží a Jestřabicemi.

VIDEO: V Kroměříži trénovaly fotbalové hvězdy

Kroměříž /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Stovky lidí v neděli přilákal otevřený trénink české fotbalové reprezentace. Ta se po sobotní kvalifikační remíze 2:2 v Bratislavě ubytovala v Kroměříži, odkud ve středu vyrazí na další zápas proti San Marinu do Uherského Hradiště.

Magneton dál funguje, mzdy ale nevyplácí

Kroměříž - O osudu kroměřížského podniku Magneton rozhodli uplynulý pátek jeho věřitelé na přezkumném jednání. Výsledkem je, že firma zabývající se především výrobou součástek pro automobilový průmysl, může nadále fungovat.

Kaplan: Služba kněze je psychicky náročná

Zdounky - Jediným motivem je láska k Bohu, jinak by to nešlo: s nadšením i upřímnou láskou hovoří o svém povolání kaplana šestadvacetiletý Radim Kuchař. Působí ve zdounecké farnosti a tato obec je jeho prvním působištěm po kněžském svěcení.

OBRAZEM: Nemocnice zprovoznila babybox

Kroměříž /FOTOGALERIE/ - Přesně v pravé poledne zprovoznili ve středu v kroměřížské nemocnici babybox. Zařízení, které má pomoci matkám v těžké životní situaci, je umístěno v budově Lékařské služby první pomoci.

Magneton: největší zaměstnavatel v regionu má potíže

Kroměřížsko - Co se bude dít? Rozběhne se provoz Magnetonu, nebo firma definitivně skončí? Nejen tyto, ale iřada dalších otázek se stále vznáší nad kdysi největším zaměstnavatelem na Kroměřížsku.

Ve Zdounkách uspěli hasiči z Tučap i Bojkovic

Zdounky /FOTOGALERIE/ - Rychlost, sehranost a hlavně přesnost musela v sobotu prokázat ve Zdounkách družstva dobrovolných hasičů. Přesně osmačtyřicet se jich tam totiž sjelo na osmnáctý ročník Memoriálu Martina Horáka a Josefa Pospíšila, v němž se soutěžilo v požárním útoku.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT