VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BLANKA MALUŠOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Ořechova

V tištěném Slováckém deníku bude v pátek 22. června další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.

Ve Strání vzniklo malé moravské Provence

Fialová kam se podíváš. Charakteristickou barvu a vůni má polokeř, který obklopuje pozemky manželů Přikrylových ve Strání. Ti se totiž před osmi lety rozhodli, že by chtěli pěstovat levanduli.

Brodská nemocnice na tři měsíce zavře vodoléčbu

Už jen pár týdnů a pacienti uherskobrodské nemocnice budou moct chodit opraveným hlavním vstupem a vedení plánuje i další práce, vyčlenilo pro letošní rok 3,4 milionu na opravy a 6,2 milionu na stavební investice. Největší komplikace způsobí lidem oprava vodoléčby, která bude minimálně tři měsíce uzavřená.

Nadýchali 1,9 a 2,1 promile. Oba bourali

Hodnoty 1,91 promile a dokonce 2,16 promile naměřili policisté o víkendu dvěma řidičům. Muži přestože popíjeli, usedli za volant a pak bourali. V sobotu ráno krátce před pátou hodinou projížděl Šumicemi třicetiletý řidič vozidla hyundai. Při průjezdu mírné pravotočivé zatáčky zřejmě usnul a vyjel vlevo mimo silnici na chodník.

Policisté hledají svědky střetu chodce a cyklistky

Střet cyklistky s chodcem řeší od soboty dopravní policisté v Ostrožské Nové Vsi. Kvůli objasnění hledají svědky události. K té mělo dojít v 18.40 v ulici Nádražní, poblíž fotbalového hřiště.

Osmáci z Březové věnovali srdce mírovému běhu. Získali za něj ocenění

Hlavolam vytvořený pomocí 3D tiskárny získal mimořádné ocenění nejen za technickou tvořivost, ale i cenu mírového běhu. S těmito úspěchy se mohou pochlubit žáci osmé třídy Základní školy Březová. Letos stejně jako v minulých letech se totiž škola zapojila do soutěže Srdce s láskou darované.

Hasiči jeli ke Kauflandu zbytečně. Planý poplach

Požární poplach a houkání hasičských aut vyvolalo v neděli odpoledne pozdvižení u supermarketu Kaufland v Uherském Hraditi.

Sokolové se slétli do Brodu. Zavítalo jich tam na 750

Ochutnávku toho, co uvidí účastníci 16. všesokolského sletu v Praze, mohli v sobotu zažít zájemci v Uherském Brodě. Tam se po šesti letech uskutečnil krajských sokolský slet.

AKTUALIZOVÁNO

Mladí verbíři cifrovali na hradišťském náměstí

Více než 30 mladých verbířů se v sobotu přes poledne utkalo na národní přehlídce mladých interpretů verbuňku v rámci mezinárodního dětského folklorního festivalu Kunovské léto.

Za splněné úkoly se projeli na lodi Noe po Moravě

Výročí 80 let od vzniku Baťova kanálu využil Státní okresní archiv v Uherském Hradišti a Povodí Moravy, aby uspořádaly akci pro rodiče a děti zaměřenou na toto výročí nazvanou Plavba za odměnu.

Lúčnica přilákala na Kunovské léto stovky návštěvníků

S programem, který uctil jejich někdejšího vedoucího a choreografa Štefana Nosáľa, přijel folklorní soubor Lúčnica z Bratislavy na Kunovic.

Opilý cyklista narazil do popelnic a zranil se

Několik piv a štamprlí se stalo osudným jednatřicetiletému cyklistovi. Muž projížděl ve čtvrtek před půlnocí ulicemi Jirchářská a Soukenická v Uherském Brodě.

Cyklistky z nemocnice ujedou až čtyři tisíce kilometrů ročně

Pracují už dlouhých 30 let a po celou dobu používají jako dopravní prostředek do práce kolo. A právě to třem ženám z Uherskohradišťské nemocnice vyplatilo.

Řidiči uhasili žízeň alkoholem a sedli za volant

Za volant usedlo v uplynulých dnech pět řidičů, kteří před jízdou zaháněli žízeň alkoholem. Jeden z nich dokonce boural. To vyplývá z policejních statistik za minulý týden.

Na Velehradě přibude o prázdninách nové víceúčelové sportoviště

Čilý pracovní ruch vládne v areálu za tenisovými kurty, dětským a beachvolejbalovým hřištěm za Základní školou Velehrad. Na plácku, který několik let tu a tam sloužil jako malé fotbalové hřiště, vyrůstá multifunkční sportoviště, které začátkem druhé poloviny prázdnin umožní dětem i dospělým několik různorodých sportovních aktivit.

Kam o víkendu? Tady máte tipy Slováckého deníku

Letní festival vína v Hradišti: 140 vinných vzorků i speciality šéfkuchaře. Nechejte se zlákat hradišťskými chodníčky. Pohádkový park vtáhne děti do kouzelného světa. Bojkovice budou žít Světlovským bálem.   

AKTUALIZOVÁNO

Dva chodci měli vběhnout pod autobus. Muž na místě zemřel

O život přišel chodec v Uherském Brodě, když společně s ženou přecházel u vlakového nádraží v ulici Pod valy. Oba měli ve čtvrtek krátce před třetí hodinou odpoledne vběhnout pod kola právě projíždějícího autobusu.

Policie hledá svědky střetu auta a chodkyně

Svědky nehody, která se stala v pátek dopoledne 4. května v Uherském Brodě, hledá policie. Řidička vozidla značky Daewoo Matiz jela ulicí Tkalcovská. Na křižovatce odbočila vlevo do ulice Bří Lužů, kde se střetla se sedmapadesátiletou chodkyní.

Usedli za volant i přes zákaz

Až dvouleté vězení hrozí třiadvacetileté ženě a třicetiletému muži za to, že neuposlechli zákaz řízení. Ve čtvrtek 31. května hodinu po půlnoci projížděla ulicí 28. října v Uherském Hradišti mladá řidička vozidla značky Peugeot.

Kunovičtí sportovci uspořádají 1. ročník Gulášfestu

TJ Sokol Kunovice uspořádá v sobotu v areálu Jízdy králů I. ročník mezinárodního festivalu amatérských družstev ve vaření kotlíkového guláše s názvem Gulášfest Kunovice 2018. Akce se může zúčastnit maximálně 10 soutěžních družstev.

Na zahradní slavnosti si lidé vyzkouší život nevidomých

Zahradní slavnost poslepu připravilo na neděli Centrum Veronica v Hostětíně. Na návštěvníky čeká prohlídka zahrady poslepu, jazzový koncert nevidomých hudebníků pod vedením Honzy Jareše, kavárna potmě, ale i lektorované prohlídky přírodní zahrady, zahradní poradenství a řada dalších aktivit.

Víkend otevřených zahrad na Velehradě a v Buchlovicích

Procházky půvabnými klášterními barokními zahradami na Velehradě nabídne v sobotu a v neděli celorepubliková osvětová akce Víkend otevřených zahrad.

Zloděj ukradl 48 tisíc ze skříňky z obýváku

Krádeží peněz z rodinného domu se od pondělí zabývají policisté z Uherského Brodu. K události mělo dojít v Bystřici pod Lopeníkem.

Sbory v sobotu posečou Hájek v Ostrožské Lhotě

Kosy do ruky a nachystat hlasy. I takovou výzvu by mohl dát mužský sbor z Ostrožské Lhoty, který v sobotu 9. června pořádá tradiční sečení trávy.

Na Rochusu se bude víno poznávat poslepu

Možnost navštívit Rochus v netradiční čas budou mít zájemci v sobotu, a to mezi 18. a 23. hodinou. V Uherském Hradišti tak skončí festival Muzejních nocí.

Biatlonistka Veronika Vítková: Důležité je, abych byla zdravá

DENÍK/ - Spokojená s uplynulou sezonou je nejlepší česká biatlonistka Veronika Vítková. Ta o víkendu vůbec poprvé zavítala na Slovácko, a to v rámci akce Den dětí s Hamé. V rozhovoru prozradila například to, jestli mají biatlonisté prázdniny.

Biatlonistka Vítková si přijela zastřílet za dětmi do Kunovic

FOTOGALERIE / V centru pozornosti byly v sobotu v Areálu jízdy králů v Kunovicích především děti. Vždyť se tam s jednodenním zpožděním slavil Den dětí s Hamé.

Tomáš Klus zaplnil zámecký amfiteátr

Stovky lidí se v pátek večer vlnily a zpívaly v zámeckém amfiteátru v Buchlovicích. Do přírodního areálu je přilákal koncert Tomáše Klusa. Ten více jak dvě hodiny v kuse bavil publikum, zpíval a filozofoval.

Víkend otevřených památkových domků a muzeí zve do téměř 50 objektů

Památkové domky, objekty lidového stavitelství a malá muzea regionu můžete navštívit s průvodcem a včetně bohatých doprovodných programů. Víkend otevřených památkových domků, objektů lidového stavitelství a malých muzeí na Slovácku se uskuteční v sobotu a v neděli.

Řidič skončil po předjíždění na střeše

/FOTO Z MÍSTA/ Na střeše skončil šestašedesátiletý řidič osobního vozidla krátce poté, co předjel jiný automobil mezi Vlčnovem a Uherským Brodem. K nehodě došlo ve čtvrtek v 18 hodin.

Knihu se zapomenutými příběhy Dolňácka pokřtili v knihovně

Zapomenuté příběhy slováckého Dolňácka. To je nová kniha z tvůrčí dílny Jiřího Jilíka a Bořka Žižlavského. Pokřtili ji a představili v úterý v Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti.

Ulice Františkánská se na pět dní uzavře. Kvůli vodovodní přípojce

Na dopravní komplikace v centru Uherského Hradiště upozornila tamní radnice. V termínu od soboty 2. června do čtvrtku 7. června bude uzavřena ulice Františkánská v úseku mezi ulicí Krátká a Mariánským náměstím.

Koupaliště chystají otevření. Kdy si tam zaplaveme?

Léto nezadržitelně klepe na dveře a s ním i provoz letních koupališť v regionu. V uplynulých dnech se střídaly nižší teploty s těmi letními, většina provozovatelů ale hlásí, že jsou od tohoto týdne připraveni a čekají pouze na vyšší teploty.

Jan Pijáček se stal osobností místní samosprávy

Ocenění za rozvoj venkova a cestovní ruch získal dlouholetý starosta Vlčnova a v současné době radní Zlínského kraje Jan Pijáček. Cenu Osobnosti místní samosprávy za celoživotní práci pro obce udělilo v minulých dnech v Praze Sdružení místních samospráv.

Tomáš Klus rozezpívá zámecký amfiteátr

Muzikant, který si umí sám napsat chytlavou melodii, poutavý text a výslednou píseň dokáže také osobitě interpretovat. To je písničkář Tomáš Klus, který v pátek 1. června přijede do Buchlovic i s Jeho cílovou skupinou.

Dům kultury v Brodě má konečně nového ředitele. Stane se jím Roman Foltýn

Novým ředitelem Domu kultury v Uherském Brodě je Roman Foltýn. Ten doteď působil na krajském úřadě na odboru kultury a památkové péče, kam nastoupil před osmi lety.

Vstup do centrálního objektu hradišťské nemocnice se na čtvrt roku uzavře

/VIZUALIZACE/ Na tři měsíce bude uzavřený vstup do centrálního objektu Uherskohradišťské nemocnice. Měla by tam totiž vzniknout nová vstupní přístavba, chodit se tedy bude bočním vchodem.

Do Hradiště se sjedou tanečníci ze ZUŠ z celé republiky

Na tři stovky žáků tanečních oborů základních uměleckých škol se sjede 31. května do Uherského Hradiště. Sejdou se tam na tři dny proto, aby se utkali v ústředním kole soutěžní přehlídky tanečníků.

VIDEO: Blesková bouřka udělala z hradišťských ulic potoky

Bleskovou povodeň zažili ve čtvrtek obyvatelé Slovácka. Průtrž mračen doprovázená i kroupami dala zabrat sklepům rodinných domů v Sadech nebo podjezdům v Hradišti či Kunovicích.

Varování pro pejskaře: v ulicích Brodu našli lidé maso nabodnuté na skobě

Pejskaři, pozor! Nebezpečný kus masa našel v úterý večer pozorný obyvatel Uherského Brodu. Ten ležel na chodníku v ulici Mikoláše Alše.

Žena při zkouškách v autoškole nadýchala přes 2 promile

Posilnit se před zkouškou a snad zbavit se nervozity chtěla žena, která se chystala na závěrečné zkoušky v autoškole. Policisté u ní naměřili přes dvě promile alkoholu.

Žáci ZUŠky hráli a malovali v ulicích Hradiště

Tóny kytar, kláves, fléten, houslí a dalších nástrojů zněly ve čtvrtek ulicemi Uherského Hradiště.

Den dětí s Hamé a českými biatlonisty

Na téma pomáháme přírodě bude letos zaměřený Den dětí s Hamé. Ten se uskuteční v sobotu 2. června od 9 do 16 hodin v Areálu jízdy králů v Kunovicích.

VIDEO: Požár lakovny způsobil škodu pět milionů korun

Devět jednotek hasičů s cisternami ve středu krátce po páté hodině odpolední vyjíždělo do Nivnice k požáru v lakovně firmy Imtradex. Oheň způsobil škodu až pět milionů korun a zranil jednu osobu. Hasiči po příjezdu zjistili, že se jedná o požár ve výrobní hale.

Mezi deseti osobnostmi kraje jsou čtyři ze Slovácka

Zakladatel Filmového uzlu ve Filmových ateliérech ve Zlíně Zdeněk Talaš se stal osobností roku Zlínského kraje. Toto ocenění vyhlašuje už od roku 2005 Agentura Jiřího Králíka.

Soud Terezy H. sledují právničky z pákistánské lidskoprávní kanceláře

Výslechy celník v úterý pokračovalo soudní jednání s Terezou H. v Pákistánu. Ta je obviněna z pašování drog, když ji zadržela policie s devíti kilogramy heroinu v kufru na letišti.

Peckami ze švestek určovali diváci nejlepšího zpěváčka

Devatenáct dětských zpěváčků z prvních až šestých tříd Základních škol Buchlovice, Jalubí, Nedakonic, Osvětiman, Polešovic, Tupes, Velehradu a Zlechova, stejný počet malých malovaných keramických džbánečků a 10 větších, pět členů poroty, dvě cimbálovky, 288 švestkových pecek, které skončily v hrníčcích soutěžících a rozhodly o tom, kdo si odnese Cenu diváků – to je stručná statistika 11. ročníku soutěže Tupeský džbáneček.

Polešovjánek oslavil velkolepě desáté výročí svého vzniku

K velké rodině folkloristů a nositelů lidových tradic na Slovácku se hlásí dětský folklorní soubor Polešovjánek z Polešovic, jehož rodný list se začal psát před deseti lety.

Autobus s fotbalisty se v neděli srazil v Ostrohu s autem

Nehoda autobusu a osobního vozu omezila v neděli provoz na silnici I/55 v Uherském Ostrohu. Na místě došlo ke střetu autobusu, který převážel fotbalisty a jejich fanoušky, s osobním autem.

AKTUALIZOVÁNO

Adam Škrášek vládne Kunovicím. V neděli projel městem se svou družinou

FOTOGALERIE / Krojovaní jezdci na koních, mezi nimi král se dvěma pážaty a na konci policisté na koních. Na letošní jízdě králů v Kunovicích se tak do sedla nevyhoupla jen královská družina.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT