Mnoho lidí má na elektromobily vztek, neboť se jedná o auta, která jsou pro ně v danou chvíli hůř dostupná a složitěji provozovatelná než stávající auta spalovací. Jednou z cest, jak si mohou elektromobily napravit svou reputaci a vetřít se do přízně, je zvýšit zájem na těch frontách, kde nerozhoduje jen rozum. Elektrická auta zkrátka potřebují víc „aut z plakátu“. A nové Porsche je naprosto perfektní elektrické auto z plakátu.

Luxusní podoba Taycan Turbo GT

Podívejte se na tu okřídlenou siluetu sportovního sedanu, který je na jednu stranu nezaměnitelně Porsche, zároveň ale dává najevo příslušnost k nové éře. Zejména v „komunikační“ fialové barvě (komunikační barva je ta, která se objeví na tiskových snímcích a automobilka s ní pracuje i v reklamních materiálech) vynikne nejostřejší Taycan Turbo GT přímo luxusně.

Jak už padlo v úvodu, jedná se o nejvýkonnější sériové Porsche historie. V řeči čísel to znamená šílený maximální výkon 1 108 koní a točivý moment 1 340 Nm. Hodnoty jsou to nevídané, ovšem je potřeba dodat, že je to s nimi trochu složitější.

Rekordní kolo Taycanu Turbo GT na bájném Nürburgringu:

Zdroj: Youtube

Vůz vybavený dvěma elektromotory nabízí při standardních jízdních situacích výkon 789 koní. Jsou ovšem dva způsoby, jak výkon krátkodobě zvýšit. Uváděného maxima 1 108 koní dosáhne vůz při použití funkce Launch Control, která se stará o nejrychlejší možný rozjezd z místa.

V takovém případě trvá sprint z nuly na sto jen 2,3 sekundy, případně 2,2 sekundy, pokud je vůz vybaven odlehčujícím a aerodynamickým paketem Weissach. Porsche uvádí dokonce i zrychlení z nuly na dvě stě kilometrů v hodině, a ten trvá 6,6 sekundy, případně 6,4 sekundy s paketem Weissach.

Dodge Charger Daytona
Dodge Charger to bez osmiválce bude mít těžké. Jinak je ale skvostný

Druhým způsobem, jak výkon krátkodobě zvýšit, je aktivování režimu Attack Mode. „Útočný mód“ se zapíná stisknutím pravého pádla pod volantem a přidá 163 koní po dobu maximálně deseti sekund. Na elektrické auto je obdivuhodná i maximální rychlost – bez paketu Weissach činí 290 km/h, s tímto paketem dokonce 305.

Porsche Taycan Turbo GTPorsche Taycan Turbo GT - interiér.Zdroj: Se svolením Porsche

Nová elektronika i díly šetřící hmotnost

Za svoje výkony vděčí vůz mimo jiné i nové elektronice. Na zadní nápravě je použit nový pulzní měnič s maximálním proudem 900 ampér a navzdory ohromujícím výkonům je tu pořád dojezd na jedno nabití baterie 555 kilometrů. I když těchto hodnot dosáhnete pouze tehdy, když onen výkon moc nevyužijete.

Rekordní čas zajel Taycan i na okruhu Laguna Seco:

Zdroj: Youtube

Ze světa vrcholné automobilové techniky jsou i další prvky a parametry. Standardně má Taycan Turbo GT aktivní podvozek Porsche Active Ride, na jednadvacetipalcové ráfky obouvá speciální pneumatiky a brzdy jsou kompozitní keramické, šetřící neodpružené hmoty auta. Už standardně je na voze taky spousta karbonových dílů šetřících hmotnost – oproti dosud nejrychlejší verzi Turbo S prý 75 kilogramů, byť absolutní hodnoty Porsche nezveřejnilo.

Zmiňovaný paket Weissach posouvá orientaci vozu dál na závodní okruh. Kvůli úspoře hmotnosti zmizela z interiéru zadní sedadla a taky část tlumících hmot. Namísto malé odtrhové hrany se pak objevilo na víku kufru velké přítlačné křídlo, které spolu s předním difuzorem a aerodynamickými změnami na spodku auta vytváří přítlak 220 kilogramů.

Taycan Turbo GT a jeho rekordy

Vedle toho, že je Taycan Turbo GT ideálním autem z plakátu, je také držitelem dvou traťových rekordů. Vývojový jezdec Porsche Lars Kern zajel Severní smyčku Nürburgringu za 7:07,55, čímž překonal starší čas Taycanu Turbo S Sport o 26 sekund. Nové provedení je tak na Nürburgringu nejen nejrychlejším elektrickým vozem s homologací, ale i nejrychlejším čtyřdveřovým vozem obecně.

Druhý rekord pak pochází z okruhu Laguna Seca v americké Kalifornii, kde Kern zajel čas 1:27,87 – opět je z toho nejrychlejší čas pro homologovaný elektrický vůz. Na videa z obou rekordních kol se můžete podívat výše.

Novým modelem v rodině Škoda se stane Epiq
Městská elektrická Škoda bude mít jméno Epiq. I ona ohromí svým kufrem

Zbývá už jen poslední aspekt, a tím je cena. Samozřejmě, že vrcholné modely Porsche nepřijdou levno, ale i tady dělá vrcholný Taycan velkou službu vlastně všem elektromobilům. V poměru ceny a výkonu totiž strčí do kapsy prakticky libovolný supersport se spalovacím motorem. Cena v Česku začíná na částce 6 164 103 korun včetně DPH. A to za auto s maximálním výkonem přes tisíc koní, které drží dva traťové rekordy, vlastně vůbec není špatná suma…