Na závodním autě s až přehnaně dlouhým názvem byla vylepšená především aerodynamika. Spíš než na zvyšování okamžitého výkonu, soustředilo se Porsche na zlepšení výsledků při delších závodech. Speciál pro závodní kategorii GT2 tak získal upravenou příď s novým spojlerem, přesunutým chladičem a upravenými nádechy k brzdám. Nová je také přední kapota, jejíž obrovské průduchy slouží lepšímu odvodu tepla.

Podobnou funkci plní také upravené aerodynamické prvky na zádi. Výrazně větší průduchy efektivněji odvádí teplo od brzd a motoru, což snižuje tepelnou zátěž všech komponent a vůz tak lépe odolává dlouhotrvajícímu závodnímu nasazení. Upravené zadní křídlo potom zvyšuje stabilitu auta. Nové jsou také tlumiče, kontrolující pohyb výrazně širších osmnáctipalcových ráfků. Širší pneumatiky pochopitelně déle vydrží při závodě. Čistě kvůli regulacím pak na záď přibylo světlo do deště, vyhovující pravidlům závodní asociace FIA.

Porsche Vision 357.
Porsche slaví. Vision 357 je jedním z dárků k 75. výročí německé automobilky

Co se naopak neměnilo, to je motor. Stejně jako „běžnou“ silniční verzi 911 GT2 RS, pohání i její závodní sestru plochý šestiválec o objemu 3,8 litru, přeplňovaný dvěma turby. Agregát zvládá ohromující výkon 700 koní, což je na auto o hmotnosti těsně kolem 1 400 kilogramů pořádná nálož.  V principu standardní je také převodovka – dvouspojkový automat PDK je pouze upraven pro závodní použití.

Víte, že silniční 911 GT2 RS drží rekord za nejrychlejší produkční auto na Nürburgringu? Na video z jízdy se můžete podívat zde:

Zdroj: Youtube

Vylepšená verze závodního vozu měla svou premiéru v uplynulém víkendu na okruhu Monza, kde se jel druhý ze šesti závodů seriálu Fanatec GT2 European Series, spadající pod záštitu SRO Motorsport. Kdybyste si chtěli sami zazávodit, necháte za plně připravený vůz u Porsche Motorsport přibližně půl milionu euro, tedy asi necelých 12 milionů korun.