Chaloupka pojmenovaná jako Dvě sestry kopíruje svou původní předlohu. Tedy rodinný objekt, ve kterém se dříve v horách žilo i natrvalo. Stojí v Kořenově. Zastavěná plocha činí 100 metrů čtverečních, užitná pak 150 metrů čtverečních.

Jak to v chaloupce vypadá

Investor se snažil vytvořit podobně přívětivé prostředí chaloupky, jaké jsou známy i z pohádkových příběhů. „Důležitá byla kvalita materiálu, provedení a celková kompaktnost vnější a vnitřní atmosféry chaloupky,“ popsala investorka.

Interiér lze tedy přiblížit takto:

  • V přízemí je to velkorysá světnice s vydařenými kachlovými kamny. Je zde také posezení a zázemí kuchyně. Francouzské okno umožňuje otevření celého prostoru do zahrady.
  • Samostatná kuchyně orientovaná na východ je svou atmosférou ideální pro ranní snídaně a nabízí veškeré zázemí pro pohodlné vaření.
  • Nechybí ani dvě samostatné koupelny s WC a sprchou.
  • Horní patro je soukromé, jsou zde dvě ložnice, ve kterých se pohodlně vyspí až osm osob. Lze se domluvit i na pronájmu objektu.

close Pohled do obytného prostoru v přízemí. info Zdroj: se svolením KUBICEK.STUDIO zoom_in Pohled do obytného prostoru v přízemí

Když tradice zůstane tradicí

Současná majitelka dlouze o chaloupce komunikovala s tou bývalou, ostatně jsou spolu ve vřelém kontaktu dodnes.

„Možná, že i její vzpomínky ovlivnily celý budoucí charakter chaloupky. Do tohoto místa jsme chtěli promítnout jednak zachování původu, tradic, řemesla, lokálnosti a současně tomu vdechnout novost, svěžest, otisk dnešní doby. A také otisk toho, co je blízké naší rodině,“ uvedla.

Už navenek je tak patrné, že se jedná o typickou jizerskou architekturu.

„Všechny dřevěné prvky jsou vyrobeny ručně na míru, střechu pokrývá šindelová krytina z jesenického šindele. A funkční okna s dvojsklem kopírují tradiční tvarování,“ popsala za studio Projectica (to mělo na starost architektonickou stránku pod vedením Václava Petrů) interiérová designérka Denisa Strmisková.

Do stylového stavení stylový nábytek

Chaloupka zaujme i svým stylovým nábytkem a dalším zařízením. „Design nábytku balancuje na hranici mezi minulostí a současností. Kombinovali jsme záměrně několik druhů a odstínů dřev, kovy a světlé tóny, v detailu se potom prostory prolíná teplá oranžová barva,“ uvedla Strmisková.

Další inspiraci na stavby ve venkovském stylu najdete v sekci související články pod tímto textem.

Co se týče tvaru, nejde o žádné výstřednosti. Důležitou roli tak hraje jednoduchost, účelnost a kvalita materiálu. Jak dřeva, tak kovů. „Řada nábytku je vyrobena na míru truhlářskými dílnami, nebo jde o repasi starých kusů nábytku a osvětlení,“ doplnila Strmisková.


Nahrává se anketa ...

Chaloupku majitelka pojmenovala jako Dvě sestry. Proč?

„Je připomínkou vlastní sestry, dvou dcer – sester a víry v sílu spojení ženské energie,“ vysvětlila původ majitelka krásného objektu v Jizerských horách.