VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zlínská univerzita otevírá vědeckotechnický park za čtvrt miliardy

Zlín – (VIDEO/FOTOGALERIE) Superčisté laboratoře s prostředím odpovídajícím aseptickému operačnímu sálu i špičkově vybavené kanceláře nabízí ode dneška inovativním podnikům Vědeckotechnický park Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

27.3.2008
SDÍLEJ:

Zlínská univerzita otevírá vědeckotechnický parkFoto: Miroslav Herold

Škola do jeho stavby investovala 225,8 milionů korun, více než polovinu prostředků získá zpět z evropského programu Prosperita. Ten je součástí Operačního programu Průmysl a podnikání. Park vznikl rekonstrukcí brownfieldu několik desítek let staré budovy, kterou Tomáš Baťa původně postavil jako internát pro své studenty. Samotné stavební práce přišly na 155 milionů korun.

Slavnostního přestřižení pásky při otevření nového parku se zúčastnil ministr průmyslu a obchodu Martin Říman, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest Alexandra Rudyšarová, rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Ignác Hoza a prorektor UTB pro strategii a rozvoj a prezident mezinárodní společnosti Polymer Processing Society Petr Sáha.

Vedle nich otevření parku sledovali i zástupci Zlínského kraje a města Zlína, partneři univerzity z řad firem a generálního dodavatele stavby, členové akademické obce a další hosté. Vedle Vědeckotechnického parku vzniká v rekonstruované budově i Centrum pro transfer technologií.

Autor: Marie Šidlová

27.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Branka bude otevřená ve všední dny.

Lidem ze Štěpnic zkrátí cestu do nemocnice ve všední dny branka

Lidé se mohli při komentované prohlídce dozvědět, jak se knížka Broučci z pohledu výtvarného umění vyvíjela.
16

Karafiátovi Broučci stále oslovují a přitahují čtenáře všech generací

Kunovice jsou investičně atraktivním regionem

Ocenění Investičně atraktivní region v regionálním kole a druhé místo ve stejné kategorii v celostátním si v minulých dnech odneslo město Kunovice. Porotu zaujala efektivní kombinace investic do rozvoje podnikatelského prostředí, otevřenost radnice vůči názorům podnikatelů a rozsáhlá připravenost infrastruktury, včetně úspěšného provozování podnikatelského inkubátoru.

Na most přes Holomňu jen na vlastní nebezpečí

Z důvodu zhoršujícího se stavu mostu přes Holomňu poblíž soutoku s Olšavou u Drslavic umístilo vedení obce z obou stran cedule zákaz vjezdu a vstupu pouze na vlastní nebezpečí. Lidé by měli v těchto místech dbát zvýšené opatrnosti, děti samotné na most rozhodně nepouštět.

Nejdelší rybu na nočních rybářských závodech ulovila Jarmila Sedláčková

V sobotu, v den svátku sv. Petra, patrona rybářů, se uskutečnil u Konventního rybníka a mokřadu Žabince před velehradskou bazilikou 15. ročník nočních závodů v lovu ryb.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies