VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Získá ubytovna ve Staré Tenici nového majitele? Ve hře je i město Hradiště

HLASUJTE V ANKETĚ / Desítky let stará budova nemocniční ubytovny v uherskohradišťské části Stará Tenice by mohla do roku změnit majitele.

8.7.2017
SDÍLEJ:

Ubytovna ve Staré Tenici má být na prodej. Jedním z možných zájemců přitom je samotné Hradiště.Foto: Deník / Trubačík Vojtěch

Její současný vlastník Zlínský kraj pro ni totiž do budoucna nemá žádné využití, a tak uvažuje o jejím prodeji. O celkem 182 bytových jednotek a 9 dvojbuněk se už začalo zajímat také samo město.

„Vedení Uherskohradišťské nemocnice již v minulosti prohlásilo, že mu budou stačit pouze dvě ubytovny. Do budoucna tak počítáme s budovou Na nožkách v samotném areálu nemocnice a s objektem na Malinovského,“ vysvětlila za uherskohradišťskou nemocnici Dana Lipovská.

Část z 264 osob, které aktuálně ubytovnu využívají, tvoří i nemocniční personál. Ten by se po prodeji přestěhoval do výše zmíněných budov Na nožkách a na Malinovského. Co však bude se zbylými nájemníky, zůstává prozatím nejasné.

Další osud ubytovny je zatím nejasný

„V současnosti nedokážeme říct, jaké budou podmínky prodeje a zdali se obyvatelé ubytovny, jimž končí nájemní smlouva, mají začít poohlížet po novém bydlení. O tom bude rozhodovat rada Zlínského kraje. Návrh jí však nebyl ještě ani předložen,“ odmítla vzhledem k počátečnímu stádiu prodeje sdělit podrobnější informace mluvčí Zlínského kraje Renata Janečková.

O samotnou nemovitost se tak začalo zajímat také Uherské Hradiště. Podle slov mluvčího města Jana Pášmy je však předčasné uvažovat, jak by byl areál ubytovny v rukou Hradiště využit. „Čekáme na nabídku kraje, od níž se vše ostatní včetně našeho zájmu bude odvíjet,“ pouze poznamenal.

Samotný prodej bude nejdříve realizován v roce 2018. Mezitím se alespoň nájemníci dočkají jedné vítané novinky. Zlínský kraj se totiž rozhodl nahradit na ubytovně celkem devět balkonů, které z důvodu koroze nosné kovové konstrukce byly nebezpečné svému okolí. „Balkony měly být původně odstraněny v rámci plánovaného zateplení budovy, které však nakonec nebude realizováno. S ohledem na bezpečnost je však již nelze ponechat na jejich místě,“ dodal hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Autor: Vojtěch Trubačík

K jakému účelu by měla sloužit ubytovna ve Staré Tenici?

Byty s pečovatelskou službou pro starší a nemohoucí občany

127 hlasů

Domov důchodců

3 hlasy

Levné ubytování pro studenty, turisty, obchodní cestující

6 hlasů

Azylové byty

5 hlasů

Startovací byty pro mladé (zatím bezdětné) páry

83 hlasů

Prostory pro podnikatele (kanceláře, ordinace...)

2 hlasy

Jiné využití (vyznačte v diskuzi pod článkem)

7 hlasů

Hlasovalo: 233

8.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Senior centrum v Uherském Hradišti převzalo v úterý 19. září nový automobil Dacia Dokker, který doplní její už tříčlenný vozový park.
5

Senior centrum získalo nový automobil

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti

Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Slovácku

Ve středu ve Slováckém deníku: prvňáčci ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště. Už ve středu ve Slováckém deníku.  

Čtyři ženy ze Slovácka získaly ocenění za sociální péči

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

Páleničářská sezona letních kvasů vrcholí, zato slivovice bude málo

Slabší úroda trnek a durancií na řadě míst Uherskohradišťska kvůli jarním mrazíkům se projeví na nižším množství vypálené slivovice a kratší destilační sezoně tamních pálenic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení