VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zemřel bývalý ředitel Barumu Pavel Pravec

Zlín - Zlínský kraj přišel ojednu zvýznamných podnikatelských osobností. Dne 1.května totiž náhle zemřel ve věku pětašedesáti let Pavel Pravec. Ten se do širokého povědomí veřejnosti dostal jako generální ředitel a předseda představenstva otrokovického Barumu Continental, kde pracoval od roku1990.

5.5.2009
SDÍLEJ:

Pavel Pravec, bývalý generální ředitel a předseda představenstva otrokovického Barumu Continental.Foto: Repro:Deník

Později v této firmě působil jako předseda výkonného výboru. Za svůj život se stal nositelem několika významných ocenění, mezi nimi například převzal za Barum titul Nejvýznamnější exportér Zlínského kraje.

Předsedal také představenstvu Okresní a pak také Krajské hospodářské komory Zlínského kraje nebo Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje. Pravec byl i členem Vědecké rady Univerzity Tomáše Bati či spolu zakládajícím členem Rotary klubu.

„Myslím, že je to velká ztráta. Pavel Pravec byl neskonale poctivý, pracovitý a čestný člověk. Opravdu jsem si ho vážil,“ zavzpomínal Miroslav Lukšík, který po Pravcovi převzal post prezidenta Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje.

Pavel Pravec se narodil 30. dubna 1944 ve Zlíně. Vystudoval zlínskou střední všeobecně vzdělávací školu. V roce 1963 nastoupil na Vysokou školu do Ostravy, kde vykonával praxi v dolech. Odtud přestoupil v roce 1965 na fakultu technologickou ve Zlíně, která byla v té době součástí Vysokého učení technického v Brně. Po dokončení vysoké školy nastoupil praxi jako technik v Rudém říjnu. Po roční vojenské službě tam začal pracovat na oddělení technologie, pak ve zkušebně jako samostatný technolog. Podílel se na technologické pomoci v Indii a Turecku.

Po revoluci byl 1. března roku 1990 jmenován ředitel Barumu.

Od 1. března 1993 byl jednatelem sekce výroba technika a předsedou výkonného výboru podniku Barum Continental, a to až do 30. dubna 2007.

Autor: Hana Minaříková

5.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Branka bude otevřená ve všední dny.

Lidem ze Štěpnic zkrátí cestu do nemocnice ve všední dny branka

Lidé se mohli při komentované prohlídce dozvědět, jak se knížka Broučci z pohledu výtvarného umění vyvíjela.
16

Karafiátovi Broučci stále oslovují a přitahují čtenáře všech generací

Kunovice jsou investičně atraktivním regionem

Ocenění Investičně atraktivní region v regionálním kole a druhé místo ve stejné kategorii v celostátním si v minulých dnech odneslo město Kunovice. Porotu zaujala efektivní kombinace investic do rozvoje podnikatelského prostředí, otevřenost radnice vůči názorům podnikatelů a rozsáhlá připravenost infrastruktury, včetně úspěšného provozování podnikatelského inkubátoru.

Na most přes Holomňu jen na vlastní nebezpečí

Z důvodu zhoršujícího se stavu mostu přes Holomňu poblíž soutoku s Olšavou u Drslavic umístilo vedení obce z obou stran cedule zákaz vjezdu a vstupu pouze na vlastní nebezpečí. Lidé by měli v těchto místech dbát zvýšené opatrnosti, děti samotné na most rozhodně nepouštět.

Nejdelší rybu na nočních rybářských závodech ulovila Jarmila Sedláčková

V sobotu, v den svátku sv. Petra, patrona rybářů, se uskutečnil u Konventního rybníka a mokřadu Žabince před velehradskou bazilikou 15. ročník nočních závodů v lovu ryb.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies