VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Bílovicích dostali po velikonoční mši maso z pečených beranů

Pečeným masem z mladých beránků a nekvašenými chleby byli už počtrnácté pohoštěni účastníci nedělní velikonoční mše v kostele svatého Jana Křtitele v Bílovicích.

16.4.2017
SDÍLEJ:

Farář Pavel Macura symbolicky požehnal při nedělní velikonoční bohoslužbě v Bílovicích pečené beránky i další velikonoční pochutiny, které tam lidé přinesli. Po mši věřící u kostela chutnali jehněčí s nekvašeným chlebem.Foto: Deník / Pavel Bohun

 Stovky věřících tak mohli po obřadu v sousedství chrámu ochutnat jehněčí. Tento tradiční pokrm se podává při Agapé, tedy u společného stolování, jež má kořeny v počátcích křesťanství, kdy bylo součástí bohoslužeb jako výraz vzájemnosti a starosti o chudé.

„Když jsme s touto tradicí v roce 2003 začínali, pekli jsme beránka jednoho. Postupem času se povědomí o tomto našem zvyku rozšířilo i do okolí, a tak začalo být potřeba chystat pro ta naše Agapé beránků víc,“ prozradil hlavní organizátor akce Vladimír Vymyslický s tím, že letos Bílovičtí upekli pro Agapé tři beránky.

„Po mši jsme je rozdávali účastníkům bohoslužby s plackami z nekvašeného těsta z Libanonu. Jde o tradici, kterou tady v Bílovicích zavedli polští kněží a my ji udržujeme už čtrnáct let,“ uvedl Vladimír Vymyslický.

Ten i všichni, kdo hostinu připravovali se dočkal slov díků od místního kněze Pavla Macury.

„Viděl jsem, kolik několika denní práce to lidem dalo a obdivoval jsem je s jakou láskou a nadšením to připravili,“ řekl místní kněz Pavel Macura.

S ním v Bílovicích celebroval nedělní mši také rodák ze sousedních Nedachlebic a hlavní kaplan Armády ČR, plukovník Jaroslav Kníchal.

Autor: Pavel Bohun

16.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Kabelkový veletrh ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.
32

Kabelkový veletrh v Hradišti vyrovnal loňský rekord 1500 nabízených kusů

Turistickou nabídku v Uherském Ostrohu obohatila další expozice v podzemí.
5

Uherský Ostroh v neděli slavnostně otevřel prohlídkové trasy zámku

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

V Redutě doprovodil Slovácký komorní orchestr budoucí hudební virtuózy

Slovácký komorní orchestr, houslista Jiří Pospíchal a čtrnáct talentovaných umělců z řad žáků uherskohradišťský ZUŠek (ZUŠ Slovácko, ZUŠ Uherské Hradiště). V pondělí 24. dubna se talentované děti alespoň na chvíli mohly postavit vedle profesionálních hudebníků v sále hradišťské Reduty a zkusit si zahrát své nejoblíbenější skladby před zhruba sto padesáti diváky.

Dobrovolníci vyběhali Diakonii 20 tisíc a spálili téměř 700 tisíc kalorií

Šest týdnů výzvy Sbíráme kiláky pro Diakonii rovnalo se 78 účastníků, 8 861 naběhaných kilometrů a 664 518 spálených kalorií.

Z průtahu Nivnicí zmizí kostky

Ztišení dopravy, bezpečnější provoz a podle vyjádření odborníků zúžením dojde i ke zpomalení provozu. To jsou hlavní výhody rekonstrukce průtahu Nivnicí za 9,8 milionu korun. Ta by měla začít v červnu a trvat by měla do konce roku.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies