VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Bílovicích dostali po velikonoční mši maso z pečených beranů

Pečeným masem z mladých beránků a nekvašenými chleby byli už počtrnácté pohoštěni účastníci nedělní velikonoční mše v kostele svatého Jana Křtitele v Bílovicích.

16.4.2017
SDÍLEJ:

Farář Pavel Macura symbolicky požehnal při nedělní velikonoční bohoslužbě v Bílovicích pečené beránky i další velikonoční pochutiny, které tam lidé přinesli. Po mši věřící u kostela chutnali jehněčí s nekvašeným chlebem.Foto: Deník / Pavel Bohun

 Stovky věřících tak mohli po obřadu v sousedství chrámu ochutnat jehněčí. Tento tradiční pokrm se podává při Agapé, tedy u společného stolování, jež má kořeny v počátcích křesťanství, kdy bylo součástí bohoslužeb jako výraz vzájemnosti a starosti o chudé.

„Když jsme s touto tradicí v roce 2003 začínali, pekli jsme beránka jednoho. Postupem času se povědomí o tomto našem zvyku rozšířilo i do okolí, a tak začalo být potřeba chystat pro ta naše Agapé beránků víc,“ prozradil hlavní organizátor akce Vladimír Vymyslický s tím, že letos Bílovičtí upekli pro Agapé tři beránky.

„Po mši jsme je rozdávali účastníkům bohoslužby s plackami z nekvašeného těsta z Libanonu. Jde o tradici, kterou tady v Bílovicích zavedli polští kněží a my ji udržujeme už čtrnáct let,“ uvedl Vladimír Vymyslický.

Ten i všichni, kdo hostinu připravovali se dočkal slov díků od místního kněze Pavla Macury.

„Viděl jsem, kolik několika denní práce to lidem dalo a obdivoval jsem je s jakou láskou a nadšením to připravili,“ řekl místní kněz Pavel Macura.

S ním v Bílovicích celebroval nedělní mši také rodák ze sousedních Nedachlebic a hlavní kaplan Armády ČR, plukovník Jaroslav Kníchal.

Autor: Pavel Bohun

16.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dětská neděle s Domem dětí a mládeže Šikula Uherské Hradiště v kině Hvězda.
32

Dům dětí a mládeže Šikula udělal tečku za školním rokem

Škoda 110 R.
AUTOMIX.CZ
13

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

O nemoci očí s doktorkou Dospělovou ON-LINE

ON-LINE ROZHOVOR / Jak poznat, že nemáte oči v pořádku? Proč se už dnes nemusí do očí řezat skalpelem? Jak se vlastně léčí šedý zákal? A vadí časté sledování televize či sezení u televize?

Kunovičtí slavili 20 let výročí města. Nechybělo ani bandérium

V sobotu si obyvatelé Kunovic a jejich hosté připomněli jedno z nejvýznamnějších výročí své bohaté historie: rovných dvacet let od určení jejich obce městem. Stalo se tak 1. listopadu 1997.

Včelaři z celé země se už popatnácté sešli na poutním Hostýně

Více než tisícovka návštěvníků zavítala o předposledním květnovém víkendu na jubilejní patnáctou celonárodní pouť včelařů na Svatý Hostýn. Kromě příchozích z Čech i Moravy, dorazili do poutního místa s dominantní bazilikou Nanebevzetí Panny Marie také lidé ze Slovenska a Polska.

Alternativa pro Podolí suverénním vítězem nových voleb v obci

V deseti obcích České republiky se v sobotu konaly nové volby do zastupitelstev. Ze Zlínského kraje se tak týkaly Podolí a Svárovai.V nových volbách v Podolí, do nichž šlo pět seskupení, zvítězilo ziskem 1886 hlasů, což je 57,57 procenta, hnutí Alternativa pro Podolí v čele s bývalou starostkou obce Janou Rýpalovoun (50).

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies