VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velehradský Večer lidí dobré vůle podal ruku potřebným

Velehrad – Červencové oslavy cyrilometodějského svátku Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje na staroslavném poutním Velehradě, největší svého druhu v České republice, jsou každoročně plné lidí dobré vůle. Dokladem toho byl pondělní benefiční koncert Večer lidí dobré vůle, při němž lidé přispívali formou DMS finanční dary s radostí, z milosrdenství a z dobré vůle.

5.7.2016
SDÍLEJ:

KONCERT. V průběhu Večera lidí dobré vůle vládla na západním nádvoří před velehradskou bazilikou nádherná, upřímná a pravdivá atmosféra.Foto: DENÍK/Zdeněk Skalička

„Výtěžek z dárcovských SMS zpráv a jiných finančních darů se vyšplhal na celkem 1 399 199 korun českých," sdělila Monika Urbášková ze společnosti Petarda Production. Nadačnímu fondu ADIUVARE přispěli dárci částkou 241 680 korun a vázaný dar od paní Vlasty Rybkové činil milion korun. Na konto CHARITA SVET pro sirotčinec při klášteře svatého Antonína z Hormizdu ve městě Al – Qush a zdravotní centrum jezídů Medical Point ve městě Sinjár se vybralo 157 519 Kč.

„Za všechny ty finanční dary lidem upřímně děkuju. Myslím si, že to byla obrovská příležitost k tomu, aby každý z nás trochu vyrostl, když viděl potřeby druhých a uměl jim pomoci," neskrýval radost olomoucký arcibiskup a metropolita moravský Jan Graubner, který benefiční koncert zaštítil. Milosrdenství je podle něj o odpuštění, osvobození se od všeho toho, co lidi spoutává, když nežijí v lásce, byť to může být i vinou jiných, ale stejně tak lze milosrdenstvím projít pomocí těm, kteří jsou potřební.

Benefičním koncertem, který pobavil a dokázal vnímavé návštěvníky přivézt i k rozjímání, už potřetí v řadě provedla slovem dvojice Barbora Černošková s hercem Filipem Tomsou. Koncert odstartoval skladbou Velkomoravský chorál v podání Jiřího Pavlici s Hradišťanem a Pěveckým sborem Stojanova gymnázia. V průběhu programu zazpívala Jana Kirschner s kapelou Jelen, světoznámý houslista Pavel Šporcl za doprovodu Zlínské filharmonie Bohuslava Martinů a pod vedením šéfdirigenta Stanislava Vavřínka, jeden z nejtalentovanějších písničkářů dnešní doby Pavel Helan, Jitka Molavcová a Jiří Suchý s orchestrem divadla Semafor.

„Potěšila mě ta spontánní atmosféra, pohoda, ale i ta dobrá vůle. Tu jsme poslali z dnešního slavnostního večera cestou přímého přenosu ČT 2 a Českého rozhlasu Dvojky lidem do domácností v celé naší vlasti," neodpustil si stručné hodnocení Večera lidí dobré vůle hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Radost z premiérového vystoupení na cyrilometodějském benefičním koncertě neskrývala Jitka Molavcová. „Na Dny lidí dobré vůle jezdím jako soukromá osoba už několik let, abych nasála tu krásnou atmosféru. Na té hlavní scéně před bazilikou jsem dnes vystoupila poprvé. A doprovodila jsem se mimo jiné na starověkou harfičku z východního Tuniska," svěřila se herečka, zpěvačka, muzikantka, spisovatelka a moderátorka.

Pro herce a moderátora Filipa Tomsu bylo už třetím rokem radostí, že mohl benefiční koncert skloubit slovem a setkat se skvělými lidmi. „Večer lidí dobré vůle jsem moderovala už posedmé. Cyrilometodějské oslavy beru jako prázdniny, a to buď s rodinou, letos ale sama. Prožívám na Velehradě krásný odpočinek," svěřila se Barbora Černošková.

Autor: Zdeněk Skalička

5.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zdeněk Coufal
3

ON-LINE rozhovor s kardiologem: přibývá mladších lidí s infarktem

Ilustrační foto.

Deník připravuje seriál ke 20. výročí povodní na Moravě

Folklorní festival přilákal třicet tisíc lidí. Hasiči kvůli vedru kropili asfalt

Strážnice – Tisíce návštěvníků opět přilákal folklor ve všech podobách i pestrosti krojů do Strážnice na Hodonínsku. Právě tam se o víkendu uskutečnil už dvaasedmdesátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu spojený s pětatřicátým pokračování Folklorního festivalu Dětská strážnice. „Jsem zvědavý, protože jsem tady poprvé. Přivezl jsem přátele, kteří se do Strážnice velice těšili," řekl Karol Furička z Bratislavy.

Military den v Kunovicích přilákal navzdory vedru tisíce lidí

Děti, které v sobotu zamířily v doprovodu svých rodičů a prarodičů do Slováckého aeroklubu a leteckého muzea Kunovice, byly celé nažhavené, aby rychlostí letadla odletěly na dlouhé dva měsíce prázdnin, které se nezadržitelně přiblížily.

V žáru slunce a ohně bylo slovanské opevněné sídliště na Modré

K letnímu slunovratu patří mnoho tradic, zvyků a také ohně. Slunovrat se slaví odpradávna po celé světě, bez ohledu na kulturu, která v dané zemi vládne.

Lhotský fotbal slavil. Zvládli jsme to perfektně, řekl šéf domácího SK

Poslední sobotu v červnu si vybrali Lhoťané k oslavám 70. výročí založení fotbalového klubu. Slavnostní odpoledne začalo zápasem přípravek Lhoty proti Blatnici.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies