VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Starém Městě zavzpomínají, co voda odnesla a přinesl čas

Dvacet let od katastrofických povodní v roce 1997 si připomenou ve čtvrtek 13. července ve staroměstském Jezuitském sklepě všichni návštěvníci akce Co odnesla voda a přinesl čas.

12.7.2017
SDÍLEJ:

Povodeň v červenci 1997 v Uherském Hradišti a Starém Městě.Foto: Archiv Františka a Milady Plevákových

Prezentace fotografií ze sedmadevadesátého, ale také informace o tom, jak obyvatelé Starého Města bojovali s následky stoleté vody a poznatky o současných protipovodňových opatřeních budou zájemcům k mání od páté hodiny odpolední.

Podívejte se na fotogalerii Jiřiny Sochorcové - zatopeného sídliště Tůně v Uh. Hradišti

„Výstava je cílená na to, abychom porovnali Staré Město s tím, jak se od roku devadesát sedm změnilo navzdory ničivým záplavám. Vzniklo nové sídliště Luční čtvrť, vzniklo náměstí Velké Moravy a také například vyrostlo obchodní centrum za čerpací stanicí Shell,“ upřesnil náplň setkání starosta Starého Města Josef Bazala.

Vzpomínat se tak bude například na čtyřicet zaplavených domů, sto padesát neobyvatelných příbytků, na škody, které dosáhly jenom u obytných částí sto osmdesáti milionů korun či na sto osmdesát pět osob bez přístřeší, kterým se musely být dočasně přistavěny buňky u koupaliště Širůch.

Podívejte se na fotogalerii manželů Plevákových - zatopené Uh. Hradiště a Staré Město

Autor: Vojtěch Trubačík

12.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Senior centrum v Uherském Hradišti převzalo v úterý 19. září nový automobil Dacia Dokker, který doplní její už tříčlenný vozový park.
5

Senior centrum získalo nový automobil

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti

Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Slovácku

Ve středu ve Slováckém deníku: prvňáčci ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště. Už ve středu ve Slováckém deníku.  

Čtyři ženy ze Slovácka získaly ocenění za sociální péči

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

Páleničářská sezona letních kvasů vrcholí, zato slivovice bude málo

Slabší úroda trnek a durancií na řadě míst Uherskohradišťska kvůli jarním mrazíkům se projeví na nižším množství vypálené slivovice a kratší destilační sezoně tamních pálenic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení