VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Uherskobrodská nemocnice zvýšila meziročně zisk

Zisk ve výši 1,5 milionu korun po zdanění za rok 2016 očekává vedení Městské nemocnice s poliklinikou v Uherském Brodě. Meziročního navýšení bilance o 4,8 milionů korun (8,5 %) při obratu 61 milionů korun nemocnice dosáhla díky příznivé úhradové vyhlášce i navýšení výkonnosti. Informoval o tom jednatel Městské nemocnice s poliklinikou v Uherském Brodě Ferdinand Kubáník.

17.5.2017
SDÍLEJ:

Ferdinand Kubáník, nový ředitel Nemocnice s poliklinikou Uherský Brod.Foto: archiv F. Kubáníka

„V roce 2016 se nám podařilo kompletně zaplnit pronajímané prostory novými nájemci a rozšířili se tak poskytované služby. Postupně dochází ke zvelebování interiérů čekáren a chodeb polikliniky a z důvodu lepší orientace zavádíme nové značení,“ prozradil Ferdinand Kubáník.

Na oddělení následné péče podle něj přijali celkem 1 059 pacientů, tj. o 22 pacientů meziročně více. Rehabilitací prošlo celkem 2 925 unicitních pacientů, což je o 180 více než v předchozím roce.

„Největší investiční akcí v roce 2016 byla II. etapa výměny rozvodů studené a požární vody v technickém suterénu v celkové hodnotě 2,3 milionu korun. Celkově jsme do rekonstrukce rozvodů teplé, studené a požární vody za poslední dva roky investovali 4,7 milionu korun,“ poznamenal Kubáník s tím, že na oddělení následné péče pořídili nové dorozumívací zařízení v hodnotě 700 tisíc korun.

„Oprava havarijní střechy si vyžádala částku ve výši 1,4 milionu korun. Do dvou podlaží jsme pořídili novou vzduchotechniku v hodnotě 400 tisíc korun,“ dodal Ferdinand Kubáník.

Vedení Městské nemocnice s poliklinikou v Uherském Brodě vyčlenila pro rok 2017 na investice 6 milionů korun.

Naplánována je rekonstrukce interiéru hlavního vstupu a spojovací chodby mezi pavilony B a C. V havarijním stavu jsou rozvody tepelného kanálu a jeho výměna přijde na cca 4 miliony korun.

„Mimo investice máme v rozpočtu z provozních prostředků na letošní rok ještě vyčleněno 1,7 milionu korun na zakoupení 59 nových elektrických polohovacích lůžek. Od dubna dostanou naši zaměstnanci přidáno 4 procenta do základu mezd a dalších 3,5 procenta navýšení bude rozděleno formou odměn, které budou vázány na splnění výkonnostních limitů."

Autor: Pavel Bohun

17.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jízda králů ve Vlčnově. Ilustrační foto.

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Ilustrační foto.

10. narozeniny Slováckého léta: Iné Kafé, Mňága a Žďorp, Vašo Patejdl

AKTUALIZUJEME

Kroměříž hostí republikové finále škol v minifotbalu, nechybí domácí týmy

Celorepublikové finále v minikopané sportovní ligy základních škol O pohár ministryně školství hostí od pátku areál Hanácké Slavie Kroměříž. Mediálním partnerem celé akce je regionální Deník a účastní se jí nejlepší školní týmy v zemi, které prošly okresními, krajskými a mezikrajskými kvalifikacemi.

Policie hledá svědky nehody v Uherském Ostrohu

K bočnímu střetu sedmasedmdesátileté cyklistky s prozatím nezjištěným vozidlem mělo dojít ve čtvrtek 11. května krátce před polednem v Uherském Ostrohu v ulici Svobodova.

O nemoci očí s doktorkou Dospělovou ON-LINE

ON-LINE ROZHOVOR / Jak poznat, že nemáte oči v pořádku? Proč se už dnes nemusí do očí řezat skalpelem? Jak se vlastně léčí šedý zákal? A vadí časté sledování televize či sezení u televize?

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies