1. FC SLOVÁCKO – VÍTKOVICE 3:1 (1:0)

Nový trenér Slovácka Jiří Dekař splnil slib a sestavu domácích oživil dvěma mladíky. Doprostřed zálohy se postavil Jiří Perůtka a na hrot útoku Milan Kerbr, syn stejnojmenného vicemistra Evropy z roku 1996.

A domácí začali od podlahy. Už ve 12. minutě zakroutil přímý kop pod břevno Šultes, gólman Kraus jej stačil vyrazit pouze k nohám dobíhajícího Chmelíčka, pro kterého již nebyl problém doklepnout míč do prázdné brány – 1:0. „Pak jsme ale bohužel přenechali iniciativu hostům a měl jsem trošku strach, aby se neopakovaly předchozí domácí zápasy,“ řekl domácí trenér Jiří Dekař.

Jeho obavy se málem naplnily. Natěšeným fanouškům sice dodala o přestávce na dobré náladě informace o konečných výsledcích ostatních aspirantů na postup, ze kterých vyhrála pouze Příbram, jenže nedlouho po začátku druhého poločasu je zmrazil Doležal, který hlavičkou vyrovnal – 1:1. „Inkasovaný gól nás ale nesrazil, naopak nás postavil na nohy,“ všiml si Dekař. Jeho svěřenci začali jezdit po zadku a v 72. minutě se dočkali zasloužené odměny. Stýskalův přímý kop lízl hlavou Lysoněk a míč se snesl přesně k tyči vítkovické brány – 2:1! „Škoda, že jsme vyrovnaný stav neudrželi trochu déle,“ litoval kouč Vítkovic Alois Grussmann. „Za chvilku jsme navíc inkasovali třetí gól a bylo rozhodnuto.“

Ten opět obstaral nejlepší střelec domácích Aleš Cmelíček, který tak dvěma zásahy vrátil Slovácko do postupové hry.

Branky: 12. a 83. Chmelíček, 72. Lysoněk – 52. Doležal. Rozhodčí: Moláček – Lhoták, Ondo. ŽK: Gonda, Perůtka – Prohászka, Motyčka, Silveira, Doležal. Diváci: 3705. Slovácko: Bolek – Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk – Šultes, Perůtka, Stýskala (75. Fischer), Gonda – Chmelíček (86. Činčala), Kerbr (67. Matůš). Trenér: Dekař. Vítkovice: Kraus – Derych (87. Novák), Doležal, Švehla, Silveira – Pulkert (91. Valášek), Křiva, Motyčka, Mikulenka – Prohászka, Schön (84. Fromelius). Trenér: A. Grussmann.

Další výsledky 27. kola: Opava - 1. HFK Olomouc 1:2, Bohemians - Hr. Králové 0:0, Třinec - Krč 4:1, Čáslav - Jihlava 1:1, Sokolov - Dukla Praha 0:0, Fulnek - Ústí n. Lab. 2:2, Příbram - Hlučín 2:0. Pořadí v čele: 1. Bohemians 52, 2. Příbram 48, 3. Slovácko 45, 4. Opava 44.