VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta Slavkova: I jako malá vesnice máme výborný společenský život

ROZHOVOR /  „Je to pro mě šok," zareagoval nejdřív Libor Švardala, starosta Slavkova na Slovácku poté, co se obec stala letošní Vesnicí roku Zlínského kraje.

12.6.2017
SDÍLEJ:

Vesnicí roku Zlínského kraje 2017 se v pondělí 12. června 2017 stala obec Slavkov na Slovácku. Na snímku je starosta Libor Švardala.Foto: Deník / Kuncová Jarmila

Už v roce 2015 obec čítající nyní zhruba 670 obyvatel získala modrou stuhu za společenský život, což je natolik motivovalo, že letos zkusili štěstí znovu. A vyšlo to na výbornou.

Budete slavit?
Přiznám se, že toto jsme zatím neřešili. Ale určitě slavit budeme.

Čím jste podle vás nadchli hodnotitelskou komisi?
Řekl bych pospolitostí. Tou spíše, než třeba krásně opravenými chodníky. Myslím si, že na to jak jsme malá vesnice, máme výborný společenský život. Zapojuje se do něj hodně aktivních lidí, jednotlivých spolků, vedoucích. Hodně se věnují dětem a mládeži, a to v různých oblastech. Zapojení občanů do společenského dění je po celý rok.Byla příprava na soutěž o nervy?
To ano, bylo to opravdu náročné. Plánovali jsme různé harmonogramy, scénáře, jak se komisi co nejlépe představit, co ukázat, kam je zavést, jak co nejlépe prezentovat činnosti našich spolků či různých kroužků.

Žila obec velkými úpravami?
Jen vloni jsme upravili centrum vesnice, kde je naše nejvýznamnější dominanta – zvonice. Takže jsme opravili i ji, včetně okolí.

Co chystáte za změny na letošek?
Máme rozjetých spoustu projektů. Nejvýznamnější bude asi oprava chodníků v celé obci, možná se do ni ale pustíme až příští rok. K tomu máme řadu menších projektů, jako jsou oprava hasičské zbrojnice, zakoupení nového auta hasičům. Za sportovní halou také chceme vytvořit centrum aktivního a pasivního odpočinku. 

Autor: Jarmila Kuncová

12.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Jan Zapletal.

Ředitel Domu kultury v Brodě Jan Zapletal v pátek rezignuje

AKTUALIZOVÁNO

Nejvhodnějším dárcem srdce bývá cyklista nebo bruslař po úrazu hlavy bez přilby

ON-LINE ROZHOVOR/ - Jak poznat infarkt a jak se zachovat? Čím si přispíváme k srdečním potížím a jak jim předcházet? Může stress působit na krevní tlak či dokonce arytmii? Nejen na to jste se ptali známého českého kardiologa Zdeňka Coufala, primáře z Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Nové hasičské auto požehnal kněz u kostelíku sv. Jana

Krátkou bohoslužbou slova připomenul superior velehradských jezuitů P. Petr Přádka dvěma stovkám občanů, kteří se v nedělním podvečeru shromáždili u tamní hypotetické rekonstrukce kamenného kostelíku sv. Jana Křtitele, nejen svátek tohoto světce, patrona Modré, ale také požehnal zbrusu novému dopravnímu automobilu tamní jednotky dobrovolných hasičů.

AKTUALIZOVÁNO

V Česku se objevil africký mor prasat. Nákazu objevili ve Zlíně

Ještě před rokem se africký mor prasat vyskytoval v Pobaltí, Polsku a na Ukrajině. Zdálo se, že České republice se vyhne. Ale v úterý ministr zemědělství Marian Jurečka potvrdil, že africký mor prasat je už i v České republice. Šok přišel vzápětí.

U cyklostezky někdo polámal stromky

Příchod léta probudil ze zimního spánku nejen přírodu, ale také vandaly u Dolního Němčí. Na tamní cyklostezce vedoucí do Hluku zůstaly po jejich nedělním řádění čtyři zlámané zhruba pětileté lísky, které obec u oblíbené výletní trasy v minulosti vysadila.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies