VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sociální sítě na Slovácku využívá 60 procent lidí

Každý druhý obyvatel Slovácka se několikrát denně připojuje k internetu, což je zhruba stejné číslo, jaké činí průměr na celostátní úrovni.

17.6.2017
SDÍLEJ:

Sociální sítě na Slovácku. Na fungování internetových stránek společností dohlížejí webeditoři.Foto: Deník / Bohun Pavel

Ukázal to průzkum, který si Deník nechal zpracovat a do něhož bylo zahrnuto na tisíc respondentů. Nejčastějším zařízením, prostřednictvím něhož se lidé v našem regionu připojují k internetu je notebook. Celkem 61 procent uživatelů na Slovácku se připojuje právě přes něj, zatímco 40 procent respondentů odpovědělo, že se připojují také mobilním telefonem.

K využívání stolního počítače k připojování na internet se přiznalo 46 procent lidí na Slovácku a ke stejné činnosti prostřednictvím tabletu 25 procent. Sociálních sítí využilo v posledním roce 60 procent obyvatel našeho regionu. Zmiňovaná čísla se nijak zásadně neodchylují od celostátního průměru, čehož plyne, že obyvatel Slovácka je z tohoto pohledu standardním návštěvníkem internetu a sociálních sítí. Jedním z jejich nejaktivnějších uživatelů mezi starosty na Slovácku je první muž Uherského Hradiště Stanislav Blaha. „Představují pro mě možnost lepšího kontaktu s občany města,“ naznačil Stanislav Blaha. Podobně aktivní je také bojkovický starosta Petr Viceník.

Pokud chce někdo vědět, co je nového v Hradišti, ať se podívá na starostův FacebookMimořádně aktivním uživatelem sociálních sítí je uherskohradišťský starosta Stanislav Blaha, ten o sobě tvrdí, že je online prakticky neustále. „Sociální sítě využívám jak k pracovní, tak i k soukromé komunikaci a také pro získávání nových informací. Přestože nejvíce užívám Facebook, mám profily i na dalších sociálních sítích, jako je Twitter, LinkedIn a nedávno jsem si založil také Instagram," přiznává první muž Uherského Hradiště.

Jeho profil má v současné chvíli kolem 4470 fanoušků. „Dosah příspěvků se liší, jeden z těch nejúspěšnějších měl dosah přes 207 tisíc uživatelů. Ti, co mě sledují, vědí, že příspěvky přidávám poměrně často. Snažím se alespoň jeden denně, někdy se jich však podaří i více. Z legrace říkám, že pokud chce někdo vědět, co je nového v Hradišti, tak ať se podívá na můj Facebook. To ovšem berte s rezervou," usmívá se hradišťský starosta.

Ten se zajímá o dění kolem sebe, a proto jeho pozornosti neunikly ani sociální sítě. „Být on-line a publikovat na sociálních sítích se stalo jedním z mých koníčků, mám zde možnost bezprostředně reagovat na aktuální dění. Jako hrdý rodák Uherského Hradiště rád zveřejňuji zajímavosti, aktuality a krásy města," uvádí Stanislav Blaha s tím, že sociální sítě mají své klady i zápory. Lidé si podle něj při pohledu do monitoru v obýváku dovolí mnohem více, než když jsou k vám tváří v tvář. Využívají anonymity a mnohdy reagují zbytečně vyhroceně.

Autor: Pavel Bohun

17.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

V Bánově zmizela ze zaparkovaného auta horská kola za 170 tisíc

Vítězství oslavila obec ve své sportovní hale, kam přijeli i další ocenění včetně zástupců kraje.
5

Starosta Slavkova Libor Švardala si převzal zlatou stuhu za vítězství v kraji

Poutní slavnost Matice velehradské si užívali dospělí i děti

FOTOGALERIE / Slavnost Nanebevzetí Panny Marie, která připadá podle liturgického kalendáře na 15. srpna, si už několik let přicházejí věřící užít do poutního Velehradu. Nejinak tomu bylo v úterý, kdy se v církevním areálu uskutečnila na oslavu patronky tamní baziliky jedenáctá pouť Matice velehradské.

Objíždění kolon v Kunovicích bude zase složitější

FOTOGALERIE / Dopravní zácpy a kolony aut v Kunovicích nejsou pro řidiče žádnou novinkou. Mnoho z nich si proto cestu zkracuje přes vedlejší uličky tak, aby nemuseli v nepohyblivé mase aut trávit několik desítek minut navíc.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Dětství našich babiček připomíná muzeum hraček

FOTOGALERIE / Vyhozený kočárek na dvoře jedné kamarádky určený do sběru. Ten vzbudil před časem lítost u Andrey Miklasové z Hulína, slovo dalo slovo a kočárek záhy změnil majitelku. Nyní sympatickou maminku ročního chlapečka vyhledávají lidé z různých koutů naší země.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení