VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slavit nebo neslavit Mezinárodní den žen?

Region /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Deník zjišťoval, zda by se podle obyvatel Zlínského kraje měl slavit Mezinárodní den žen. A jaký je váš názor? Hlasujte v anketě nebo se zapojete do diskuze pod článkem.

8.3.2012 15
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Radovan Král, herec ze Zlína : NE. Myslím si, že ženy, které za to stojí, se mají oslavovat každý den a nejen 8. března.

Pavel Navrátil, truhlář ze Zlína: NE. Pokud chci ženě dát dárek, je jedno, který den to bude.

Kateřina Kondrusevová, studentka VŠ ze Zlína: NE. Je hezké dostat 8. března třeba kytku, ale myslím si, že muži by k oslavě a obdarování ženy neměli potřebovat svátek.

Tamara Komínková, herečka ze Zlína: NE. Je to zbytečné, když máme daleko krásnější a zaslouženější Svátek matek, navíc mi to připomíná minulý režim.

Zbyněk Hurtík, skladník z Kateřinic: NE. Spíše než MDŽ slavím až den matek. To vždy manželce koupím alespoň kytičku nebo jiný dárek.

Antonín Mach, ředitel Klubu kultury v Uherském Hradišti: NE. MDŽ vnímám jako svátek, který si již své odžil. Myslím, že jeho funkci v současném společenském fungování plnohodnotně přebírá Svátek matek.

Miroslav Dvorský, ornitolog z Val. Meziříčí: NE. Neslavím, tento svátek mi totiž zavání socialismem.

Josef Trchalík, ultramaratonec z Lačnova: NE. Nikdy jsme to doma neslavili. Navíc jsem teď svobodný, tak ani nemám komu kytičku dát. Slavíme až Josefa.

Martin Vráblík, lyžař z N. Hrozenkova: NE. Ale přesto každý rok ode mě kytičku dostane alespoň jedna žena. Strašně rád totiž dělám někomu radost tím, že si na něj alespoň jednou za rok vzpomenu.

Lenka Javorková, mluvčí PČR ve Vsetíně: NE. Ale zrovna tentokrát vychází tento svátek na den, kdy máme v plánu jít s kamarádkami na pivo. Takže vzpomeneme i MDŽ.

Pavla Oulehlová, v domácnosti, ze Vsetína: NE. Slavím Svátek matek, MDŽ je podle mě přežitý svátek.

Libor Janošek, zootechnik ze Vsetína: NE. Ale na kytičku pro manželku nikdy nezapomenu.

Petra Dvořáková, adm. pracovnice ze Vsetína: NE. Spíše čekám, jestli to bude slavit můj přítel a vzpomene si. Jsem zvědavá. Jen mamince a sestrám vždy posílám zprávičku.

Petr Gregor, hudebník z Kroměříže: NE. Žena se musí oslavovat každý den. Přijde mi místy až trapné prostřednictvím jednoho svátku vyjadřovat to, co bychom měli ženám vyjadřovat každý den.

Martin Chytil, číšník z Kvasic: NE. Tento svátek vnímám jako hloupou formalitu.

Ivo Mitáček, mluvčí krajských hasičů: ANO. Přestože je v očích veřejnosti tento svátek pokřiven bývalým režimem, jedná se o významný den světových dějin a osobně mám tento svátek rád.

Leoš Gojš, marketingový manažerFC Tescoma Zlín: ANO. V dnešní době lidé potřebují důvody k oslavě, když jim život přináší samé fauly, a obzvlášť jsem rád, že se oslavují ženy a muži je mohou obdarovat.

Božena Vaculová, důchodkyně ze Zlína: ANO. Přestože je tento svátek spojen s komunismem, myslím,
že MDŽ by měl mít místo v kalendáři.

Ivo Frolec, ředitel Slováckého muzea: ANO. Určitě by se tento svátek slavit měl, byť je pod tímto názvem zprofanovaný z éry před sametovou revolucí. Ženy si ale takové ocenění zaslouží.

Veronika Klímová, mluvčí Krom. nemocnice:  ANO. Podle mého názoru je to pěkný svátek. Ale myslím si, že muži by měli mít svůj svátek také. Už jenom proto, aby jim to nebylo líto.

Jan Gajdošík, pedagog z Uh. Hradiště: ANO. Bez žen by to totiž tady na světě nebylo ono. A myslím si, že
takový svátek nemusí být o alkoholu, ale především o kultivované oslavě.

Vlastimil Pauřík, velitel strážníků v Uherském Hradišti: ANO. Myslím, že by se slavit měl. Ženy jsou důležitou součástí našeho života, a tak si ocenění zaslouží.

Roman Hoza, starosta Hulína: ANO. Kdo chce, ať MDŽ slaví. Společenská úloha žen se má ale oslavovat bez ohledu na mezinárodní den, ženy si zaslouží obdiv ať v roli matek, či za všechny úspěchy.

David Zach, strojní inženýr ze Zlína: ANO. Ale myslím si, že ženy bychom měli oslavovat každý den a nejen
jeden den v roce.

Olga Sehnalová, europoslankyně z Kroměříže: ANO. Svátek má stoletou tradici. Bohužel nerovností mezi
ženami a muži (nerovné odměňování, možnost volit) je stále mnoho a tento svátek může pomoci na tyto nerovnosti poukázat.

Vladimíra Dvořáková, produkční MDZ z Holešova:  ANO. Je nedostatek takových příležitostí, aby byla žena  oslavována. Každá příležitost jí vyslovit uznání je výzvou. Tradice by měla přetrvat bez ohledu na komunistickou
minulost.

Richard Pavlov „Padre“, zpěvák z Holešova: ANO. Je hezké nějak ženám vyjádřit úctu. Navíc tento svátek
má dlouhou tradici. Chystám se popřát mamince a přítelkyni.

Petra Balharová, na mateřské dovolené, z Uherského Hradiště: ANO. Byla bych pro připomenutí si MDŽ, alespoň symbolickou kytičku přivítám. Záleží na každém, jak to pojme. Ptali se: zpravodajové De

Autor: Redakce

Slavíte Mezinárodní den žen?

ANO

58 %

NE

42 %

Hlasovalo: 43

Anketa byla ukončena

8.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 15
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Houbaření. Ilustrační foto

Houbaři „očesal“ zloděj audi, škoda je 300 tisíc

Ilustrační foto

Ze Zlechova začnou mizet kostky. Průtah obcí opraví za 23 milionů

V Hradišti opět rozdávali mezinárodní certifikáty anglického jazyka

Téměř dvojnásobek žáků Základní školy UNESCO oproti loňsku se sešlo v úterý 19. září ve velkém sále uherskohradišťské Reduty, aby převzali mezinárodní certifikáty anglického jazyka Cambridge.

Senior centrum získalo nový automobil

Celkově třetí vozidlo pro výjezdy za klienty či jejich přepravu získala pečovatelská služba Senior centrum Uherské Hradiště. Dvě poslední z nich přitom obdržela přes projekt Sociální automobil, na jehož pořízené se pod taktovkou reklamní agentury Kompakt podílejí především místní firmy.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti

Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Slovácku

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení