VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jednání o Rochusu zaujalo desítky zájemců

Uherské Hradiště - Veřejné projednávání záměru na zbudování turisticko-rekreačního areálu na Rochusu, které se konalo v pondělí 9. března v hradišťské Redutě, přilákalo desítky zájemců z řad veřejnosti.

10.3.2009
SDÍLEJ:

Kaple na Rochusu.Foto: DENÍK/Oleg Kapinus

„Velký sál byl zaplněný do posledního místa, přes sto třicet občanů se seznámilo s obrysy a koncepcí záměru a následně lidé diskutovali s dvaceti garanty jednotlivých témat a aktivit navrhovaných v areálu,“ sdělil místostarosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský. Prezentace jednotlivých témat oblastí s následnými diskusemi se konaly u tematicky vyčleněných stolů a prezentačních panelů. Lidé mohli také hlasovat v anketě na téma „Čemu dáváte na Rochusu zelenou?“ a naznačit tak, kterým plánům a aktivitám na Rochusu dávají přednost. „Předběžné výsledky hlasování ukazují, že občané si nejvíce přejí výsadbu zeleně, nové aleje ke kapli sv. Rocha a úpravu prostoru kolem kaple včetně křížové cesty a odpočinkové louky,“ poznamenala mluvčí Městského úřadu v Uherském Hradišti Petra Zemčíková. Mezi trojici nejvíce preferovaných součástí záměru patří také návrh realizace Mařatského dvora a Muzea vinařství v přírodě. Značnou podporu veřejnosti získaly i záměry na výstavbu ekostatku, zřízení sadu krajových odrůd ovocných dřevin či environmentální centrum. Naopak lanovou dráhu či plochy a zařízení pro adrenalinové sporty podpořilo jen několik přítomných.

Více čtěte ZDE

Autor: Oleg Kapinus

10.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Branka bude otevřená ve všední dny.

Lidem ze Štěpnic zkrátí cestu do nemocnice ve všední dny branka

Lidé se mohli při komentované prohlídce dozvědět, jak se knížka Broučci z pohledu výtvarného umění vyvíjela.
16

Karafiátovi Broučci stále oslovují a přitahují čtenáře všech generací

Kunovice jsou investičně atraktivním regionem

Ocenění Investičně atraktivní region v regionálním kole a druhé místo ve stejné kategorii v celostátním si v minulých dnech odneslo město Kunovice. Porotu zaujala efektivní kombinace investic do rozvoje podnikatelského prostředí, otevřenost radnice vůči názorům podnikatelů a rozsáhlá připravenost infrastruktury, včetně úspěšného provozování podnikatelského inkubátoru.

Na most přes Holomňu jen na vlastní nebezpečí

Z důvodu zhoršujícího se stavu mostu přes Holomňu poblíž soutoku s Olšavou u Drslavic umístilo vedení obce z obou stran cedule zákaz vjezdu a vstupu pouze na vlastní nebezpečí. Lidé by měli v těchto místech dbát zvýšené opatrnosti, děti samotné na most rozhodně nepouštět.

Nejdelší rybu na nočních rybářských závodech ulovila Jarmila Sedláčková

V sobotu, v den svátku sv. Petra, patrona rybářů, se uskutečnil u Konventního rybníka a mokřadu Žabince před velehradskou bazilikou 15. ročník nočních závodů v lovu ryb.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies