VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přepisovatelé Bible obdrží letos pamětní listy

Velehrad – V sobotu od třinácté až do dvaadvacáté hodiny bude probíhat ve Velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje 11. ročník ručního přepisování Bible. V den národní pouti budou moct návštěvníci Velehradu přepisovat úryvky z Bible mezi osmou až 15. hodinou.

2.7.2015
SDÍLEJ:

VELEHRADSKÝ RUKOPIS. I letošních Dnech dobré vůle se do přepisování Bible zapojí řada poutníků. Foto: DENÍK/Zdeněk Skalička

Tuto aktivitu, jejímž výstupem je takzvaný Velehradský rukopis, odstartovalo České katolické biblické dílo před jedenácti lety, aby zpřístupnilo biblický text široké veřejnosti. Od roku 2013 navázala na přepisování Bible Římskokatolická farnost Velehrad.

Velehradský rukopis se v průběhu loňských Dnů lidí dobré vůle rozrostl o rozepsaná evangelia sv. Lukáše a sv. Jana. Návštěvníci velehradských slavností pak začali s přepisováním Skutků apoštolů. Za uplynulých deset let se do přepisování posvátného souboru knih zapojilo 5392 lidí všech věkových skupin.

„V loňském roce se opisování Bible zúčastnilo 324 dospělých a 73 dětí. Letos se bude pokračovat v přepisování Skutků apoštolů. Připraveny budou i úryvky z listu apoštola Pavla Římanům a dva listy Korinťanům," sdělila Petra Číhalová z velehradského infocentra.

Přepisování bude probíhat ve stále expozici Bible Velehradského domu sv. Cyrila a Metoděje. Ke stolům tu může najednou zasednout šest lidí. Pro chlapce a děvčata budou připravena témata, jimiž bude možné texty výtvarně doplnit. Každý přepisovatel Knihy knih obdrží pamětní list.

VELEHRADSKÝ RUKOPIS. I letošních Dnech dobré vůle se do přepisování Bible zapojí řada poutníků.

Autor: Zdeněk Skalička

2.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zdeněk Coufal
3

ON-LINE rozhovor s kardiologem: přibývá mladších lidí s infarktem

Ilustrační foto.

Deník připravuje seriál ke 20. výročí povodní na Moravě

Folklorní festival přilákal třicet tisíc lidí. Hasiči kvůli vedru kropili asfalt

Strážnice – Tisíce návštěvníků opět přilákal folklor ve všech podobách i pestrosti krojů do Strážnice na Hodonínsku. Právě tam se o víkendu uskutečnil už dvaasedmdesátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu spojený s pětatřicátým pokračování Folklorního festivalu Dětská strážnice. „Jsem zvědavý, protože jsem tady poprvé. Přivezl jsem přátele, kteří se do Strážnice velice těšili," řekl Karol Furička z Bratislavy.

Military den v Kunovicích přilákal navzdory vedru tisíce lidí

Děti, které v sobotu zamířily v doprovodu svých rodičů a prarodičů do Slováckého aeroklubu a leteckého muzea Kunovice, byly celé nažhavené, aby rychlostí letadla odletěly na dlouhé dva měsíce prázdnin, které se nezadržitelně přiblížily.

V žáru slunce a ohně bylo slovanské opevněné sídliště na Modré

K letnímu slunovratu patří mnoho tradic, zvyků a také ohně. Slunovrat se slaví odpradávna po celé světě, bez ohledu na kulturu, která v dané zemi vládne.

Lhotský fotbal slavil. Zvládli jsme to perfektně, řekl šéf domácího SK

Poslední sobotu v červnu si vybrali Lhoťané k oslavám 70. výročí založení fotbalového klubu. Slavnostní odpoledne začalo zápasem přípravek Lhoty proti Blatnici.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies