VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Polešovičtí ulovili 36 bažantů, policisté ani jednoho myslivce

Slovácko, Polešovice /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ -Nálada čtyřiadvaceti členů mysliveckého sdružení (MS) Slovácko Polešovice a jejich hostů, kteří vyrazili za sobotního kuropění na společný hon na drobnou zvěř, byla sváteční. Jak by ne.

6.12.2011
SDÍLEJ:

Předseda (vpravo) i hospodář mysliveckého sdružení kladli střelcům na srdce, aby při honu bezpečně zacházeli se zbraněmi.Foto: DENÍK/Zdeněk Skalička

Vždyť pro řadu nimrodů v zelených bundách to byl možná poslední letošní hon na zajíce, bažanty a veškerou škodnou zvěř. Radost jim pokazil jen počet ulovků, který rok od roku klesá. Dopadli ovšem lépe než policisté, kteří „lovili“ na jiných honech v okrese.

„Na šesti honech jsme v sobotu zkontrolovali celkem 136 střelců. Prověřili jsme technický stav zbraní a platnost dokladů k nim, ale také u nich provedli dechovou zkoušku na alkohol. Při kontrolách nebyly zjištěny žádné závady,“ informoval mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Hon na drobnou zvěř neměli v sobotu jen myslivci v Polešovicích, ale také třeba v Částkově, Nedachlebicích či Buchlovicích a jinde.

„Zatímco v minulých letech jsme pořádali v listopadu a prosinci tři hony na zajíce a bažanty, loni a letos jsou to vzhledem k nízkým stavům zaječí zvěře jenom hony dva,“ posteskl si Ivan Burda, hospodář MS Slovácko. Na úbytku ušáků se podle něj podepisují zejména predátoři a černá zvěř. „Letos k tomu přispělo i velké sucho,“ poznamenal Burda před zahájením honu.

Krátce po osmé hodině svolal hlas borlice předsedy MS Slovácko Jana Šoustka nimrody ke slavnostnímu zahájení honu. A pak už myslivci vyrazili do první z šesti lečí, v níž padlo osm výstřelů a o život v ní přišel jeden pestře zbarvený bažantí kohout.

Na výřadu, který byl poslední poctou ulovené zvěři, skončilo v odpoledních hodinách šestatřicet bažantů. „Je to o sedm víc než při letošním prvním honu. Při něm jsme ale ulovili ještě dva zajíce, dnes ani jedhoho,“ bilancoval Burda letošní žně polešovických myslivců. S trochou nostalgie zavzpomínal na dobu před víc než čtvrt stoletím, kdy polešovičtí myslivci ulovili při honu čtyřicet zajíců a stovku bažantů.

„Těší mě, že při všech honech, kterých jsem se letos zúčastnil, tedy i dnes v Polešovicích, zacházejí střelci obezřetně se zbraněmi a dodržují bezpečnostní předpisy při střelbě na zvěř,“ mnul si ruce správce myslivecké střelnice na Salaši František Moštěk z Kostelan nad Moravou. Jako střelecký instruktor dbá na to, aby mladí myslivci dostali pořádný výcvik na střelnici. V tom je zajedno s předsedou Okresního mysliveckého spolku Karlem Blahuškem. Nebylo by podle nich hospodárné ani lidské, aby se zejména noví držitelé loveckých lístků cvičili ve střelbě na živé zvěři.

„Těší nás, že před sezonou honů si přicházejí na střelnici zastřílet některá myslivecká sdružení, jak se říká jako jeden muž,“ podotkl Blahušek, který potvrdil, že v některých sdruženích nevydají jejich hospodáři povolenku k odstřelu spárkaté zvěře, pokud myslivec neprokáže, že si byl na střelnici zastřílet z kulové zbraně.

Autor: Zdeněk Skalička

6.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ford Fiesta.
AUTOMIX.CZ
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Ilustrační foto.

Strážníků i policistů je v Hradišti nedostatek

Deset let na Ischii: vulkanický ostrov se stal Zlíňance druhým domovem

Letos tomu je deset let co se Zlíňanka Dáša Koubková poprvé vylodila na Ischii, největším ostrově Neapolského zálivu, kde se v pondělí, tak jako v minulosti už nesčíslněkrát třásla země.

Slovácké divadlo vykročilo do nové sezony

Setkáním všech zaměstnanců zahájilo Slovácké divadlo v Uherském Hradišti novou sezónu 2017/2018. Ta je v pořadí už dvaasedmdesátá. “Herci nastoupili v plné síle a ve stejné sestavě, k žádným změnám v souboru tak nedochází a můžeme se vrhnout do práce,” prohlásil ředitel Michal Zetel.

Veletiny, Drslavice i Hradčovice už nepočítají s vlastní čističkou

Namísto vlastní čističky odpadních vod (ČOV) budování nových kanalizačních přípojek, které budou napojeny na čističku ČOV v Uherském Brodě. Takový je závěr z jednání mezi obcemi Veletiny, Drslavice a Hradčovice s vedením Slováckých vodovodů a kanalizací (SVK).

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení