VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pohár ředitele velehradské školy putoval do Hradiště

Devatenáctý ročník Velehradského přechodu a přejezdu Chřibů, jemuž v sobotu dopoledne přálo typicky jarní a slunečné počasí, je už minulostí. Škoda jen, že po dvou pěších trasách a po stejném počtu cyklotras v chřibském pohoří se vydalo jen čtyřiadvacet jednadvacet turistů a tři kolaři.

14.5.2017
SDÍLEJ:

Velehradští zahrádkáři spolu s obcí a základní školou uspořádali v sobotu XIX. ročník přechodu a přejezdu Chřibů. Foto: DENÍK/Zdeněk Skalička

Proč ale dobrá předsevzetí udělat něco pro své zdraví, ať už výšlapem nebo výjezdem na bicyklu do přírody, byla ta tam? Smutný z toho byli pořadatelé turisticko-sportovní akce, a to velehradští zahrádkáři, tamní obecní úřad a vedení základní školy.

„Letos se naší akce, která byla nejen dobře připravena, ale přálo jí také počasí, zúčastnilo méně turistů i cyklistů. Snad v příštím roce, kdy budeme pořádat už 20. ročník cyklopřejezdu a přechodu přes Chřiby, bude účastníků nejméně tolik, jako v předešlých ročnících," kul plány Jiří Kapitán, předseda velehradských zahrádkářů. Ti se spolu s obcí a základní školou nehodlají kvůli jedné slabší účasti lidí vzdát turistických aktivit, které mají v obci mnohaletou tradici.

Na uzavřeném cyklistickém okruhu v obci bojovalo v jízdě na bicyklech a odrážedlech s nevšedním zápalem a zaujetím jen pětašedesát školáků a předškoláků, což je o pětadvacet dětí méně než kupříkladu před třemi lety.

Pozornost při vyhlašování výsledků jednotlivých soutěží byla upřena na vítěze Poháru ředitele základní školy. „Předloni a loni jej vybojoval Šimon Mergental z Velehradu. Aby velký pohár natrvalo získal, musel by zvítězit i letos. To se mu ale nepodařilo. Vítězem se stal Štěpán Šípek z Uherského Hradiště," informoval ředitel ZŠ Velehrad Radomír Válek. Podotkl, že první tři z každé kategorie si domů odnášeli malé poháry, diplomy, medaile a věcné ceny.

„Mám velkou radost, že jsem na Velehradě, kde byla velká konkurence, zvítězil. Na této akci pro děti jsem byl před dvěma roky, ale na stupně vítězů jsem se nedostal," svěřil se Štěpán Šípek, který dva roky hraje v Hradišti házenou.

Dětem se v průběhu akce maximálně věnovaly dvě uherskohradišťské policistky, které mimo jiné kontrolovaly, zda bicykly chlapců a děvčat mají povinné vybavení a zda splňují zákonné podmínky pro bezpečnou jízdu. Po dobu sportovně turistické akce probíhal ve sportovním areálu za velehradskou školou doprovodný program, o nějž se postaral

Dům dětí a mládeže Šikula s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou Uherské Hradiště.

Autor: Zdeněk Skalička

14.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Branka bude otevřená ve všední dny.

Lidem ze Štěpnic zkrátí cestu do nemocnice ve všední dny branka

Lidé se mohli při komentované prohlídce dozvědět, jak se knížka Broučci z pohledu výtvarného umění vyvíjela.
16

Karafiátovi Broučci stále oslovují a přitahují čtenáře všech generací

Kunovice jsou investičně atraktivním regionem

Ocenění Investičně atraktivní region v regionálním kole a druhé místo ve stejné kategorii v celostátním si v minulých dnech odneslo město Kunovice. Porotu zaujala efektivní kombinace investic do rozvoje podnikatelského prostředí, otevřenost radnice vůči názorům podnikatelů a rozsáhlá připravenost infrastruktury, včetně úspěšného provozování podnikatelského inkubátoru.

Na most přes Holomňu jen na vlastní nebezpečí

Z důvodu zhoršujícího se stavu mostu přes Holomňu poblíž soutoku s Olšavou u Drslavic umístilo vedení obce z obou stran cedule zákaz vjezdu a vstupu pouze na vlastní nebezpečí. Lidé by měli v těchto místech dbát zvýšené opatrnosti, děti samotné na most rozhodně nepouštět.

Nejdelší rybu na nočních rybářských závodech ulovila Jarmila Sedláčková

V sobotu, v den svátku sv. Petra, patrona rybářů, se uskutečnil u Konventního rybníka a mokřadu Žabince před velehradskou bazilikou 15. ročník nočních závodů v lovu ryb.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies