VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veřejnou dopravu v Sušicích na sklonku prázdnin nahradí minibus

Značné urychlení stavebních prací na v současnosti katastrofálním povrchu hlavní cesty vedoucí přes Sušice. To je jeden z hlavních důvodů, proč chce zhotovitel potřebných oprav SVS – CORRECT uzavřít na tři týdny vjezd do obce.

11.7.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Dimír Šťastný

Komplikace v podobě přesunuté autobusové zastávky a nemožnosti dopravit se pomocí autobusu z obce do práce, na nákupy či k lékaři téměř celý srpen by však měl zmírnit minibus. Ten bude místní k nejbližším svozu nabírat navzdory uzavírce.

„Co vím, uzavřená bude půlka obce tak, že se ani auty nedostaneme k domům. Pro mladší generaci to problém nepředstavuje, protože si těch pár metrů k vozidlům dojdou. Horší to budou mít starší obyvatelé a jestli to zasáhne do školního roku, tak i s dětmi to může být komplikované. Na druhou stranu silnice byla v hrozném stavu a její opravu zde všichni vítáme,“ zvažoval pro a proti úplné uzavírky Sušičan Stanislav Šlechta, který v obci žije již čtyřiapadesát let.

Zajistit náhradní dopravu v době úplné uzavírky si podmínila starostka Sušic Vladislava Vlachynská. „Přestože jsme napřed jednali pouze o částečně neprůjezdném úseku, zástupci stavební firmy v posledních dnech přišli s návrhem úplné uzavírky. Z mé strany jsem proto požadovala, aby byla veřejná doprava nahrazena náhradním spojem, který plně nahradí autobusy a lidé u nás omezení nijak nepocítí,“ popsala průběh jednání Vladislava Vlachynská.

Společnost SVS – CORRECT proto nachystala minibus. Ten by měl nahradit v obci všechnu potřebnou dopravu.

„Máme připravené devítimístné vozidlo. Náklady na jeho provoz, stejně jako na mzdu řidiče, máme plně ve své režii. Uzavírku bychom chtěli provést poslední tři prázdninové týdny tak, aby už do školního roku nezasáhla. Důvodem je urychlení prací. Jinak by se opravy mohly protáhnout až na dvojnásobek stanoveného času,“ dodal jednatel SVS – CORRECT Milan Vyorálek.

Autor: Blanka Malušová

11.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Senior centrum v Uherském Hradišti převzalo v úterý 19. září nový automobil Dacia Dokker, který doplní její už tříčlenný vozový park.
5

Senior centrum získalo nový automobil

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti

Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Slovácku

Ve středu ve Slováckém deníku: prvňáčci ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště. Už ve středu ve Slováckém deníku.  

Čtyři ženy ze Slovácka získaly ocenění za sociální péči

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

Páleničářská sezona letních kvasů vrcholí, zato slivovice bude málo

Slabší úroda trnek a durancií na řadě míst Uherskohradišťska kvůli jarním mrazíkům se projeví na nižším množství vypálené slivovice a kratší destilační sezoně tamních pálenic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení