VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opravy nefunkční kašny v atriu skončí v pondělí. V Hradišti přibude také pítko

Uherské Hradiště – Když v letních dnech atakují maximální teploty třicítky, mnoho z návštěvníku či přímo obyvatel Uherského Hradiště pohybujících se kolem jeho centra hledá stín, klid a chládek v jinak rozpálené zástavě. Jako ideálním místem v blízkosti Masarykova náměstí se tak jeví atrium s malým ostrůvkem zeleně, posezením a kašnou.

29.7.2016
SDÍLEJ:

V prostorech atria v blízkosti Masarykova náměstí se již pracuje na opravení kašny, která v horkých letních dnech přináší vítané ochlazení pro návštěvníky Hradiště.Foto: DENÍK/Vojtěch Trubačík

V poslední době však právě vodní prvek dominující celému prostoru nefunguje tak, jak by měl. I proto se na jeho opravách intenzivně pracuje a znovuzprovozněna by měla být fontána začátkem příštího týdne. Centru města by navíc měl nově pomoci od neúnosných veder zrevitalizovaný prostor na Palackého náměstí s pítkem.

„O problému víme a je způsoben prosakováním vody do podloží atria. Nejdříve dokončíme opravy těchto prostor na začátku příštího týdne, kdy chystáme také napustit kašnu a zahájit její zkušební provoz," sdělil místostarosta Uherského Hradiště Zdeněk Procházka. Kromě toho má vzniknout místo k oddychu také v prostoru „pod kaštany". „Vodní prvky jsou mimo jiné na obou náměstích, v nádvoří Staré radnice a v ulicích Protzkarova a Havlíčkova. K těm v současnosti provozujeme dvě pítka. Jedno na Zelném trhu a druhé na Mariánském náměstí. Vyprojektováno máme i další pítko na Palackého náměstí, kde by se měl areál po zrušených prodejnách celkově zrevitalizovat," upřesnil Zdeněk Procházka.

Čeho se však obyvatelé a návštěvníci v dohledné době nedočkají, je výsadba stromů a vyšší zeleně, která by zajistila dostatečný stín. „Bohužel jsme v centru omezeni jak zastavěným prostorem, tak inženýrskými sítěmi, které vedou ve veřejných plochách. V horkých letních dnech se snažíme alespoň vypomáhat kropením středových částí města vodou z cisteren," dodal místostarosta Uherského Hradiště.

Autor: Vojtěch Trubačík

29.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Branka bude otevřená ve všední dny.

Lidem ze Štěpnic zkrátí cestu do nemocnice ve všední dny branka

Lidé se mohli při komentované prohlídce dozvědět, jak se knížka Broučci z pohledu výtvarného umění vyvíjela.
16

Karafiátovi Broučci stále oslovují a přitahují čtenáře všech generací

Kunovice jsou investičně atraktivním regionem

Ocenění Investičně atraktivní region v regionálním kole a druhé místo ve stejné kategorii v celostátním si v minulých dnech odneslo město Kunovice. Porotu zaujala efektivní kombinace investic do rozvoje podnikatelského prostředí, otevřenost radnice vůči názorům podnikatelů a rozsáhlá připravenost infrastruktury, včetně úspěšného provozování podnikatelského inkubátoru.

Na most přes Holomňu jen na vlastní nebezpečí

Z důvodu zhoršujícího se stavu mostu přes Holomňu poblíž soutoku s Olšavou u Drslavic umístilo vedení obce z obou stran cedule zákaz vjezdu a vstupu pouze na vlastní nebezpečí. Lidé by měli v těchto místech dbát zvýšené opatrnosti, děti samotné na most rozhodně nepouštět.

Nejdelší rybu na nočních rybářských závodech ulovila Jarmila Sedláčková

V sobotu, v den svátku sv. Petra, patrona rybářů, se uskutečnil u Konventního rybníka a mokřadu Žabince před velehradskou bazilikou 15. ročník nočních závodů v lovu ryb.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies