VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opravy kolejí zpozdí vlaky. Část spojů nahradí autobusy

Jeden den výluka v jedné obci. S tímto omezením musí počítat cestující na vlakových trasách číslo 340 mezi Veselím nad Moravou a Kunovicemi, Starým Městem a Vlárským průsmykem a Újezdcem u Luhačovic a Luhačovicemi. V minulých dnech tam začaly pravidelné opravy a úpravy terénu.

17.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Taneček

„Jedná se o pravidelnou údržbu kolejí, při které se opravuje například případné vybočení kolejí, rozšíření rozchodu vlivem provozu a podobně. Dále je potřeba provést svářečské práce a zlikvidovat travní porosty v okolí kolejí,“ popsala práce, které teď na trasách probíhají, mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová. V době výluky bude některé stanice spojovat náhradní autobusová doprava. Největší komplikace pocítí lidé v Kunovicích, kde se kříží obě opravované trasy. Cestující jedoucí ze stanice Uherské Hradiště ve směru Veselí nad Moravou pojedou přes železniční stanici Kunovice a dále směrem na Veselí nad Moravou bez přestupu v Kunovicích. V opačném směru bude zajištěn přestup cestujících ve směru do Bylnice.

Pohodlí cestujících se zkomplikuje

Ve středu a čtvrtek musí cestující počítat s přestupem na zmiňovaný autobus. V tyto dny bude výluka v úseku Kunovice–Uherský Brod na trati 341 Staré Město u Uherského Hradiště –Vlárský průsmyk.

„Upozorňujeme, že některé spoje budou odjíždět dříve oproti pravidelnému jízdnímu řádu,“ sdělila Kateřina Šubová. Cestující ze stanic a zastávek ležících na trati Vlárský průsmyk– Újezdec u Luhačovic ve stanici Uherský Brod přestoupí na spoj náhradní dopravy za vlaky Rx a osobní vlaky ve směru Luhačovice/Staré Město u Uherského Hradiště a opačně. U vlaku Rx nebude zajištěn přestup cestujících ve stanici Újezdec u Luhačovic. „Při cestě do školy budu počítat se zpožděním. Buď se ve škole omluvím, nebo snad stihnu dřívější spoj. Jedná se jen o dva dny, takže to žádný velký problém není,“ nechal se slyšet Marek Podškubka, který dojíždí z Kunovic do školy v Uherském Brodě.

Počítejte s dřívějšími odjezdy i se zpožděním

Ve dnech 22. a 23. května se pak se stejnými problémy budou potýkat lidé v úseku Vlárské dráhy Újezdec u Luhačovic–Bojkovice. Lidé musí počítat také se zpožděním, a to asi deset až patnáct minut. Výluka je platná vždy od 8.00 do maximálně 17.45 hodin. Posunutý bude pouze jeden spoj vyjíždějící 8.05 ze Starého Města, který přijede do Újezdce u Luhačovic v 9.08, autobusy jich pak bude nahrazena přibližně polovina. Mnohem více spojů je pak posunutých na úseku Újezdec u Luhačovic–Luhačovice, s pozdějším příjezdem musí počítat cestující, kteří vyjedou z Kunovic v 5.40, 7.52, 8.23, 9.46, 11.47, 12.36 a v opačném směru z Bylnice v 6.48, 7.54, 10.04, 12.04, 14.04, 16.04 a z Bojkovic v 9.20, 11.20, 13.20 a 15.20.

Autor: Blanka Malušová

17.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jízda králů ve Vlčnově. Ilustrační foto.

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Ilustrační foto.

10. narozeniny Slováckého léta: Iné Kafé, Mňága a Žďorp, Vašo Patejdl

AKTUALIZUJEME

Kroměříž hostí republikové finále škol v minifotbalu, nechybí domácí týmy

Celorepublikové finále v minikopané sportovní ligy základních škol O pohár ministryně školství hostí od pátku areál Hanácké Slavie Kroměříž. Mediálním partnerem celé akce je regionální Deník a účastní se jí nejlepší školní týmy v zemi, které prošly okresními, krajskými a mezikrajskými kvalifikacemi.

Policie hledá svědky nehody v Uherském Ostrohu

K bočnímu střetu sedmasedmdesátileté cyklistky s prozatím nezjištěným vozidlem mělo dojít ve čtvrtek 11. května krátce před polednem v Uherském Ostrohu v ulici Svobodova.

O nemoci očí s doktorkou Dospělovou ON-LINE

ON-LINE ROZHOVOR / Jak poznat, že nemáte oči v pořádku? Proč se už dnes nemusí do očí řezat skalpelem? Jak se vlastně léčí šedý zákal? A vadí časté sledování televize či sezení u televize?

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies