VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opravy kolejí zpozdí vlaky. Část spojů nahradí autobusy

Jeden den výluka v jedné obci. S tímto omezením musí počítat cestující na vlakových trasách číslo 340 mezi Veselím nad Moravou a Kunovicemi, Starým Městem a Vlárským průsmykem a Újezdcem u Luhačovic a Luhačovicemi. V minulých dnech tam začaly pravidelné opravy a úpravy terénu.

17.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Taneček

„Jedná se o pravidelnou údržbu kolejí, při které se opravuje například případné vybočení kolejí, rozšíření rozchodu vlivem provozu a podobně. Dále je potřeba provést svářečské práce a zlikvidovat travní porosty v okolí kolejí,“ popsala práce, které teď na trasách probíhají, mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová. V době výluky bude některé stanice spojovat náhradní autobusová doprava. Největší komplikace pocítí lidé v Kunovicích, kde se kříží obě opravované trasy. Cestující jedoucí ze stanice Uherské Hradiště ve směru Veselí nad Moravou pojedou přes železniční stanici Kunovice a dále směrem na Veselí nad Moravou bez přestupu v Kunovicích. V opačném směru bude zajištěn přestup cestujících ve směru do Bylnice.

Pohodlí cestujících se zkomplikuje

Ve středu a čtvrtek musí cestující počítat s přestupem na zmiňovaný autobus. V tyto dny bude výluka v úseku Kunovice–Uherský Brod na trati 341 Staré Město u Uherského Hradiště –Vlárský průsmyk.

„Upozorňujeme, že některé spoje budou odjíždět dříve oproti pravidelnému jízdnímu řádu,“ sdělila Kateřina Šubová. Cestující ze stanic a zastávek ležících na trati Vlárský průsmyk– Újezdec u Luhačovic ve stanici Uherský Brod přestoupí na spoj náhradní dopravy za vlaky Rx a osobní vlaky ve směru Luhačovice/Staré Město u Uherského Hradiště a opačně. U vlaku Rx nebude zajištěn přestup cestujících ve stanici Újezdec u Luhačovic. „Při cestě do školy budu počítat se zpožděním. Buď se ve škole omluvím, nebo snad stihnu dřívější spoj. Jedná se jen o dva dny, takže to žádný velký problém není,“ nechal se slyšet Marek Podškubka, který dojíždí z Kunovic do školy v Uherském Brodě.

Počítejte s dřívějšími odjezdy i se zpožděním

Ve dnech 22. a 23. května se pak se stejnými problémy budou potýkat lidé v úseku Vlárské dráhy Újezdec u Luhačovic–Bojkovice. Lidé musí počítat také se zpožděním, a to asi deset až patnáct minut. Výluka je platná vždy od 8.00 do maximálně 17.45 hodin. Posunutý bude pouze jeden spoj vyjíždějící 8.05 ze Starého Města, který přijede do Újezdce u Luhačovic v 9.08, autobusy jich pak bude nahrazena přibližně polovina. Mnohem více spojů je pak posunutých na úseku Újezdec u Luhačovic–Luhačovice, s pozdějším příjezdem musí počítat cestující, kteří vyjedou z Kunovic v 5.40, 7.52, 8.23, 9.46, 11.47, 12.36 a v opačném směru z Bylnice v 6.48, 7.54, 10.04, 12.04, 14.04, 16.04 a z Bojkovic v 9.20, 11.20, 13.20 a 15.20.

Autor: Blanka Malušová

17.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Branka bude otevřená ve všední dny.

Lidem ze Štěpnic zkrátí cestu do nemocnice ve všední dny branka

Lidé se mohli při komentované prohlídce dozvědět, jak se knížka Broučci z pohledu výtvarného umění vyvíjela.
16

Karafiátovi Broučci stále oslovují a přitahují čtenáře všech generací

Kunovice jsou investičně atraktivním regionem

Ocenění Investičně atraktivní region v regionálním kole a druhé místo ve stejné kategorii v celostátním si v minulých dnech odneslo město Kunovice. Porotu zaujala efektivní kombinace investic do rozvoje podnikatelského prostředí, otevřenost radnice vůči názorům podnikatelů a rozsáhlá připravenost infrastruktury, včetně úspěšného provozování podnikatelského inkubátoru.

Na most přes Holomňu jen na vlastní nebezpečí

Z důvodu zhoršujícího se stavu mostu přes Holomňu poblíž soutoku s Olšavou u Drslavic umístilo vedení obce z obou stran cedule zákaz vjezdu a vstupu pouze na vlastní nebezpečí. Lidé by měli v těchto místech dbát zvýšené opatrnosti, děti samotné na most rozhodně nepouštět.

Nejdelší rybu na nočních rybářských závodech ulovila Jarmila Sedláčková

V sobotu, v den svátku sv. Petra, patrona rybářů, se uskutečnil u Konventního rybníka a mokřadu Žabince před velehradskou bazilikou 15. ročník nočních závodů v lovu ryb.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies