VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obecní a městské zpravodaje ze Slovácka vyšly naprázdno

V obřadní síni Obecního úřadu Velehrad se uskutečnilo slavnostní vyhlášení cen v 6. ročníku celostátní soutěže O nejlepší městský a obecní zpravodaj 2016.  

9.7.2017
SDÍLEJ:

Slavnostní akt předávání cen nejlepším zpravodajům se uskutečnil za účasti organizátorů soutěže, poslance Miroslava Kalouska a biskupem Martinem DavidemFoto: DENÍK/Zdeněk Skalička

„Soutěž vyhlásila Katedra politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, Civipolis o.p.s., Unives.eu a Angelus Aureus o.p.s. a nově letos také Sdružení místních samospráv České republiky,“ uvedl předseda poroty Pavel Šaradín z Katedry politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého.

Soutěž o nejlepší obecní a městský zpravodaj se podle jeho vyjádření koná k podpoření významného komunikačního kanálu, jímž právě zmíněné zpravodaje jsou.

Spolu s Marií Šulákovou, redaktorkou Českého rozhlasu Olomouc a Zpravodaje spolku pro obnovu venkova, krátce sdělili, na co se při hodnocení předložených zpravodajů, které zůstávají věrny původnímu poslání tisku, tedy informování občanů, soustředili. Cílem soutěže je povzbudit ty lidi, kteří se na vytváření zpravodajů podílejí. 

Porota hodnotila přihlášené zpravodaje po stránce grafické přehlednosti, obsahové pestrosti, ale v potaz vzala i jejich celkový dojem. Škoda jen, že mezi nejlepšími zpravodaji nebyl ani jeden ze Slovácka.

Naposledy v soutěži zabodoval ve třetím ročníku soutěže Zpravodaj Boršic, který v kategorii obecních zpravodajů byl suverénně nejlepší.

A kam putovaly ceny z Velehradu, které tam předával nejlepším v každé kategorii poslanec Parlamentu ČR Miroslav Kalousek s Martinem Davidem, pomocným biskupem opavsko-ostravské diecéze, Pavlem Šaradínem a Marií Šulákovou?

Prvenství mezi obecními zpravodaji zamířilo do Bílovic nad Svitavou.

Druhé místo z loňska obhájil Zpravodaj obce Píšť a třetí Psárský zpravodaj.

V kategorii městských zpravodajů úspěšně obhájil loňské prvenství Zpravodaj Kahan, vydávaný městem Příbram.

Za ním skončily Těšínské listy, které vydává město Český Těšín a třetí místo obsadily Šternberské listy, vydávané Místní akční skupinou (MAS) Šternbersko.

Počtvrté byly vyhlášeny ještě další dvě kategorie. Vítězem kategorie zpravodajů mikroregionů, svazků obcí a místních akčních skupin se stal Zpravodaj MAS Hlinecko. Jitka Dostálová z Chvalčova byla oceněna za přínos demokratické kultuře.

Autor: Zdeněk Skalička

9.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté 1.FC Slovácko absolvovali předsezonní tiskovou konferenci a oficiální fotografování.
31

Slovácko na úvod ligy vyzve Jablonec. Doufám, že zápas zvládneme

Ředitel Klubu kultury Uherské Hradiště Antonín Mach je jedním z hlavních organizátorů tradičního Slavností bratrství Čechů a Slováků na Velké Javořině

Antonín Mach: Slavnosti na Velké Javořině mají úžasnou atmosféru

Buchlovice budou žít už 16. česnekovým festivalem

Lidé, kteří se o poslední červencové sobotě nechají zlákat populárním XVI. ročníkem Festivalu česneku na zámku (a v městečku) Buchlovice, organizovaným Folklorní agenturou Buchlov, se mají nač těšit.

Odpůrci těžby štěrkopísku u Uherského Ostrohu předali báňskému úřadu petici

Petiční kampaň proti plánované těžbě štěrkopísku mezi Moravským Pískem a Uherským Ostrohem sílí. Po dvou týdnech se k podpisové akci na Hodonínsku a Ostrožsku připojily téměř tři tisícovky lidí.

Slavnosti na Javořině lákají na Banjo Band Ivana Mládka

Slavnosti bratrství Čechů a Slováků se už popětadvacáté uskuteční na Velké Javořině. Hlavním lákadlem pro účastníky bude v neděli 30. července vystoupení Ivana Mládka.

VIDEO: Novinky filmovky: jednorázové vstupné i filmy staré pouze rok

HLASUJTE V ANKETĚ / Prodloužení na regulérních deset dní, nový akreditační systém i více nových snímků. To jsou hlavní novinky 43. ročníku Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení