VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obecní a městské zpravodaje ze Slovácka vyšly naprázdno

V obřadní síni Obecního úřadu Velehrad se uskutečnilo slavnostní vyhlášení cen v 6. ročníku celostátní soutěže O nejlepší městský a obecní zpravodaj 2016.  

9.7.2017
SDÍLEJ:

Slavnostní akt předávání cen nejlepším zpravodajům se uskutečnil za účasti organizátorů soutěže, poslance Miroslava Kalouska a biskupem Martinem DavidemFoto: DENÍK/Zdeněk Skalička

„Soutěž vyhlásila Katedra politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, Civipolis o.p.s., Unives.eu a Angelus Aureus o.p.s. a nově letos také Sdružení místních samospráv České republiky,“ uvedl předseda poroty Pavel Šaradín z Katedry politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého.

Soutěž o nejlepší obecní a městský zpravodaj se podle jeho vyjádření koná k podpoření významného komunikačního kanálu, jímž právě zmíněné zpravodaje jsou.

Spolu s Marií Šulákovou, redaktorkou Českého rozhlasu Olomouc a Zpravodaje spolku pro obnovu venkova, krátce sdělili, na co se při hodnocení předložených zpravodajů, které zůstávají věrny původnímu poslání tisku, tedy informování občanů, soustředili. Cílem soutěže je povzbudit ty lidi, kteří se na vytváření zpravodajů podílejí. 

Porota hodnotila přihlášené zpravodaje po stránce grafické přehlednosti, obsahové pestrosti, ale v potaz vzala i jejich celkový dojem. Škoda jen, že mezi nejlepšími zpravodaji nebyl ani jeden ze Slovácka.

Naposledy v soutěži zabodoval ve třetím ročníku soutěže Zpravodaj Boršic, který v kategorii obecních zpravodajů byl suverénně nejlepší.

A kam putovaly ceny z Velehradu, které tam předával nejlepším v každé kategorii poslanec Parlamentu ČR Miroslav Kalousek s Martinem Davidem, pomocným biskupem opavsko-ostravské diecéze, Pavlem Šaradínem a Marií Šulákovou?

Prvenství mezi obecními zpravodaji zamířilo do Bílovic nad Svitavou.

Druhé místo z loňska obhájil Zpravodaj obce Píšť a třetí Psárský zpravodaj.

V kategorii městských zpravodajů úspěšně obhájil loňské prvenství Zpravodaj Kahan, vydávaný městem Příbram.

Za ním skončily Těšínské listy, které vydává město Český Těšín a třetí místo obsadily Šternberské listy, vydávané Místní akční skupinou (MAS) Šternbersko.

Počtvrté byly vyhlášeny ještě další dvě kategorie. Vítězem kategorie zpravodajů mikroregionů, svazků obcí a místních akčních skupin se stal Zpravodaj MAS Hlinecko. Jitka Dostálová z Chvalčova byla oceněna za přínos demokratické kultuře.

Autor: Zdeněk Skalička

9.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Senior centrum v Uherském Hradišti převzalo v úterý 19. září nový automobil Dacia Dokker, který doplní její už tříčlenný vozový park.
5

Senior centrum získalo nový automobil

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti

Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Slovácku

Ve středu ve Slováckém deníku: prvňáčci ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště. Už ve středu ve Slováckém deníku.  

Čtyři ženy ze Slovácka získaly ocenění za sociální péči

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

Páleničářská sezona letních kvasů vrcholí, zato slivovice bude málo

Slabší úroda trnek a durancií na řadě míst Uherskohradišťska kvůli jarním mrazíkům se projeví na nižším množství vypálené slivovice a kratší destilační sezoně tamních pálenic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení