VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nominaci před metodičkou prevence tajili, dokud ocenění nezískala

Jediným přerušením práce s dětmi byla pro osmapadesátiletou Jiřinu Datinskou mateřská dovolená. Jinak celý svůj život pracuje ve škole. Od roku 1989 v Šumicích, kde působí doteď. Právě ona byla jednou z třinácti, které Zlínský kraj ocenil za činnost v oblasti školní metodiky prevence.

11.7.2017
SDÍLEJ:

Zlínský kraj ocenil metodiky prevence na školách.Foto: Deník / Malušová Blanka

„Navrhli jsme ji, protože zvládá zátěžové a stresující konflikty a přitom si zachovává lidskou tvář. Je rozhodná a spravedlivá,“ popisuje její osobu Karel Surý, pověřený vedením školy v Šumicích. Dodává, že nominaci před kolegyní ale úzkostlivě tajili, aby nebyla nakonec zklamaná, pokud by se to nepovedlo.

„Za chvíli půjde do důchodu a za svou celoživotní práci si to ocenění jistě zaslouží,“ usmívá se Karel Surý. Sama oceněná byla hodně překvapená, když ji kolegové řekli, že získá cenu metodika prevence od Zlínského kraje.

„Nikdy by mě to nenapadlo. Bylo to velice milé překvapení,“ byla potěšena Jiřina Datinská.

Je aprobovaná na výuku českého jazyka a občanské výchovy a téměř 20 let let i na několikrát zmíněného metodika prevence.

„Práce s dětmi je pěkná, ale všechno má i svou negativní stránku. Jako metodik řeším šikanu, hlavně kyberšikanu v 6. a 7. třídě,“ povzdechla si Jiřina Datinská.

Výběr povolání pro ni byl jasnou volbou, k češtině si zvolila ještě občanskou výchovu i kvůli zážitkům ze školy.

„V šesté a sedmé třídě nám chodila do školy Mladá Fronta a my jsme si ji o přestávkách četli,“ prozrazuje kantorka, s tím, že se vždy těší na prázdniny ale v září i zpět do školy.

Stejné ocenění si ze Zlína kromě učitelky ze Šumic odnesla ze Slovácka ještě: Monika Mahdalová (ZŠ a MŠ Prakšice), Yveta Michalcová (ZŠ a MŠ J. A. Komenského Nivnice) a Jana Skříčková (Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště). 

Autor: Blanka Malušová

11.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Senior centrum v Uherském Hradišti převzalo v úterý 19. září nový automobil Dacia Dokker, který doplní její už tříčlenný vozový park.
5

Senior centrum získalo nový automobil

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti

Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Slovácku

Ve středu ve Slováckém deníku: prvňáčci ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště. Už ve středu ve Slováckém deníku.  

Čtyři ženy ze Slovácka získaly ocenění za sociální péči

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

Páleničářská sezona letních kvasů vrcholí, zato slivovice bude málo

Slabší úroda trnek a durancií na řadě míst Uherskohradišťska kvůli jarním mrazíkům se projeví na nižším množství vypálené slivovice a kratší destilační sezoně tamních pálenic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení