VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brod: co s kuřáky u nemocnice?

Uherský Brod - Kuřáci postávající v těsné blízkosti vchodu do městské nemocnice s poliklinikou vadí některým obyvatelům Uherského Brodu. Vedení nemocnice problém nepovažuje za příliš akutní. Hledání řešení se však nebrání.

14.3.2009 1
SDÍLEJ:

U vchodu do uherskobrodské nemocnice s poliklinikou mnoho kuřáků neodolá a zapálí si cigaretu.Foto: DENÍK/Ludvík Valouch

Především v zimním období není přítomnost milovníků tabáku v prostorách, kudy denně procházejí pacienti a návštěvníci polikliniky, ničím příjemným.
„Nemocní tam nemají co kouřit a zdraví už teprve ne. Navíc tam není viditelně umístěný zákaz kouření,“ upozornila Alena Hrdá z Uherského Brodu.

Problémy s kuřáky vedení nemocnice nepopírá. „Na takovéto obtěžující chování jsme však nezaznamenali ani jednu stížnost. Víc než prostory u vchodu nás trápí případy, kdy si pacienti chodí zapálit na toalety,“ uvedl ředitel Městské nemocnice s poliklinikou Uherský Brod Stanislav Lečbych.

Podotkl, že platné předpisy samozřejmě zákaz kouření ve všech vnitřních prostorách upravují, ale případného postihu se mohou obávat snad jen kuřáci na autobusové zastávce u polikliniky.

Stanovení pravidel pro používání tabákových výrobků na veřejnosti je stále diskutované téma.

„V tomto případě zákon k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami upravuje opravdu pouze režim ve vnitřních prostorách zdravotnických zařízení všech typů,“ potvrdila vedoucí právního oddělení uherskobrodské radnice Marie Kluzová.

Podle ní doposud město nedisponuje žádnou místní právní úpravou, která by kuřákům zkomplikovala život. „V současnosti nemám informace o tom, že by se o vydání obecně závazné vyhlášky uvažovalo,“ dodala Kluzová.

Z pohledu nemocnice je už nyní možné zavést některá opatření. „Nevidím důvod, proč neumístit do inkriminovaných prostor alespoň tabulky zakazující kouření,“ uvedl Lečbych.

Autor: Ludvík Valouch

14.3.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Branka bude otevřená ve všední dny.

Lidem ze Štěpnic zkrátí cestu do nemocnice ve všední dny branka

Lidé se mohli při komentované prohlídce dozvědět, jak se knížka Broučci z pohledu výtvarného umění vyvíjela.
16

Karafiátovi Broučci stále oslovují a přitahují čtenáře všech generací

Kunovice jsou investičně atraktivním regionem

Ocenění Investičně atraktivní region v regionálním kole a druhé místo ve stejné kategorii v celostátním si v minulých dnech odneslo město Kunovice. Porotu zaujala efektivní kombinace investic do rozvoje podnikatelského prostředí, otevřenost radnice vůči názorům podnikatelů a rozsáhlá připravenost infrastruktury, včetně úspěšného provozování podnikatelského inkubátoru.

Na most přes Holomňu jen na vlastní nebezpečí

Z důvodu zhoršujícího se stavu mostu přes Holomňu poblíž soutoku s Olšavou u Drslavic umístilo vedení obce z obou stran cedule zákaz vjezdu a vstupu pouze na vlastní nebezpečí. Lidé by měli v těchto místech dbát zvýšené opatrnosti, děti samotné na most rozhodně nepouštět.

Nejdelší rybu na nočních rybářských závodech ulovila Jarmila Sedláčková

V sobotu, v den svátku sv. Petra, patrona rybářů, se uskutečnil u Konventního rybníka a mokřadu Žabince před velehradskou bazilikou 15. ročník nočních závodů v lovu ryb.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies