VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejlepší zpravodaj v republice je obrazem života v Boršicích

Boršice – Obyvatelé Boršic na Slovácku pokládají už hezkou řádku let za samozřejmost, že několikrát v roce, dostávají do svých schránek bezplatně Boršický zpravodaj, který je obrazem vesnice stulené v údolí nedaleko hradu Buchlova.

25.8.2014 1
SDÍLEJ:

Boršický zpravodaj patří i díky Petře Víchové k nejlepším v republice. Foto: DENÍK/Zdeněk Skalička

Zpravodaj obce, který vychází nákladem tisíce kusů často až o čtyřiceti stránkách, je mezi tamními velmi populární. Nemalou zásluhu na tom má jeho redaktorka, knihovnice a kronikářka Boršic Petra Víchová, která jej rediguje už dvanáct let.

„Když tvořím článek do zpravodaje, už přemýšlím, co z toho použiji do kroniky a opačně. Knihovnické prostředí tomu poskytuje zase to správné prostředí," svěřuje se Petra Víchová, která spolu s radním Josefem Frantou převzala z rukou poslance Parlamentu ČR Miroslava Kalouska a kardinála Dominika Duky diplom za prvenství ve třetím ročníku soutěže o nejlepší obecní zpravodaj v Česku.

„Sedmičlenná porota, v níž zasedali zástupci vyhlašovatelů soutěže a profesionální novináři, hodnotili Boršický zpravodaj po stránce pestrosti, grafické přehlednosti, obsahu jeho rubrik i celkový dojem jako nejlepší v kategorii obecních zpravodajů," konstatoval při vyhlašování výsledků soutěže Pavel Šaradín z Katedry politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

„Při slavnostním vyhlašování výsledků soutěže bylo příjemné slyšet, že v tak silné konkurenci je ten náš zpravodaj nejlepší v republice. Nesmírně si toho vážím," říká se skromností sobě vlastní redaktorka Boršického zpravodaje. Obyvatelé obce prý na každé jeho další číslo netrpělivě čekají. Když ji potkají, ptají se, kdy zase zpravodaj vyjde.

„Zpravodaj je prostě obrazem života obce. Všichni, kdo se na něm podílejí, se snaží, aby tu stále byl. Jedno jeho vydání sice přijde obecní pokladnu na 30 tisíc korun, ale zpravodaj bereme jako službu občanům, kteří mají právo být informováni o dění ve své vesnici," shrnuje základní princip vydávání zpravodaje jeho redaktorka.

Zdůrazní, že čtenáře láká žánrová pestrost zpravodaje, v němž nechybí úvodník, komentáře, poznámky, fotografie z akcí, rozhovory, ale i příspěvky občanů, které nejsou redakčně kráceny. Velké oblibě se těší rubrika Boršice v historii, do níž občané nejčastěji přispívají fotografiemi ze svých rodinných alb.

„Zájem o Boršický zpravodaj je obrovský. Myslím si, že každý občan si v něm najde to své. Přestože lidé dostávají zpravodaj do svých domácností, přicházejí si pro další a rozesílají jej svým rodinám a známým do všech koutů republiky," neskrývá radost Petra Víchová. Podle jejích slov se dá usuzovat, že Boršický zpravodaj rozhodně není v obci „popelkou".

Autor: Zdeněk Skalička

25.8.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Mladíka srazil vůz v ulici Neradice v Uherském Brodě.

Policie hledá svědky srážky mladíka s osobním vozem v Uherském Brodě

Ilustrační fotografie.

Uzavírka ulice Nádražní v Újezdci potrvá do října

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

AKTUALIZOVÁNO

Absolutním vítězem TOP Víno Slovácka 2017 je Jaroslav Vaďura

Desátý ročník jedné z nejprestižnějších soutěží s názvem TOP Víno Slovácka 2017 zná už deset vyhodnocených vín s nejvyšším počtem bodů, ale také tři nejlepší kolekce vín. 

AKTUALIZUJEME

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Pro lidi jsme mnohdy poslední záchrana, říká vedoucí Centra potravinové pomoci

ROZHOVOR/ - „Poslat je domů hladové nechci.“ Tímto citátem z Bible se řídí pracovníci Centra potravinové a materiální pomoci (CPMP) sv. Zdislavy Uherském Brodě, které provozuje tamní Oblastní charita. Vedoucím tohoto zařízení, jehož cílem je okamžitá pomoc sociálně slabým, je František Bílek. Ten vysvětlil okolnosti vzniku centra i náplň jeho činnosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení