VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Velehradě hledali dárce kostní dřeně pro Jakuba z Brna

Dobrý skutek a dát naději na uzdravení šestnáctiletého Jakuba z Brna nebo dalších lidí, jejichž život je ohrožen leukémií nebo dalšími vážnými nemocemi krve, udělala stovka poutníků, kteří se ve dnech 4. a 5. července zúčastnili cyrilometodějských slavností na Velehradě.  

7.7.2017
SDÍLEJ:

Stovka poutníků se rozhodla na Velehradě vstoupit do řad dárců kostní dřeně. Kolika z nich se to splní?Foto: DENÍK/Zdeněk Skalička

Rozhodli se totiž, že v detašovaném pracovišti, kterým byla mateřská škola, vyplní dotazník, nabídnou svoji paži k odběru krve a vstoupí tak do registru dárců kostní dřeně. A nejen to, stali se i Rytíři Naděje.

„Odběr krve je prvním stadiem zjišťování vhodnosti kostní dřeně. Potencionálním dárcům jsme odebrali pouze jednou zkumavku krve. Díky dvěma mililitrům krve a pěti minutám času může člověk člověku zachránit život,“ sdělila Bronislava Otrusinová z Boršic.

Spolu s dalšími zdravotnicemi hledala vhodného dárce pro Jakuba z Brna, u něhož by měla v srpnu proběhnout transplantace kostní dřeně, ale zatím se vhodný dárce nenašel.

Autor: Zdeněk Skalička

7.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Senior centrum v Uherském Hradišti převzalo v úterý 19. září nový automobil Dacia Dokker, který doplní její už tříčlenný vozový park.
5

Senior centrum získalo nový automobil

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti

Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Slovácku

Ve středu ve Slováckém deníku: prvňáčci ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště. Už ve středu ve Slováckém deníku.  

Čtyři ženy ze Slovácka získaly ocenění za sociální péči

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

Páleničářská sezona letních kvasů vrcholí, zato slivovice bude málo

Slabší úroda trnek a durancií na řadě míst Uherskohradišťska kvůli jarním mrazíkům se projeví na nižším množství vypálené slivovice a kratší destilační sezoně tamních pálenic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení