VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Myslivci učili děti poznávat přírodu a zvěř

Břestek-Chabaně - Radostným překvapením pro čtyřicet žáků prvního stupně Základní školy Tupesy byla akce nazvaná Den s příslušníky Hubertova cechu. Uspořádalo ji nedaleko sekvojovce obrovského v Chabaních čtyřiadvacetičlenné Myslivecké sdružení Tupesy – Břestek.

27.6.2008
SDÍLEJ:

Myslivci ukázali dětem, jak se musí správně manipulovat se zbraněmi. Foto: DENÍK/Zdeněk Skalička

„Na závěr června, Měsíce myslivosti, jsme chtěli ty malé kluky a holky seznámit s tím, co všechno ta naše dobrovolná práce společnosti přináší. Řekli jsme jim, že být myslivcem neznamená jen chodit s flintičkou do lesa na čekanou, střílet na srnce, bažanty a zajíce. Být myslivcem znamená především přírodu chránit, poznávat a naučit se jí pomáhat,“ uvedl na úterní akci předseda mysliveckého sdružení František Maňásek.

Muži v zelených kamizolách si děti na krátké přírodovědné stezce vyzkoušeli, jak znají rostliny a stromy a zvěř, jež k Chřibům patří. Ukázali jim také, jak se cvičí lovečtí psi, jak se s nimi pracuje v revíru. Zlatým hřebem celé akce byla střelba ze vzduchovky. „Střílet, tak to mně šlo, ale problémy jsem měl s poznáváním některých druhů vypreparované zvěře. Ale doučím se to, abych si tu příště netrhl ostudu,“ pravil desetiletý Aleš Salinger. Osmiletá Kateřina Brázdilová se pochlubila, že se zahanbit nedala ani ve střelbě, natož v poznávání zvěře. „Mám zvířátka ráda a vím, že by se zajíčků nebo srnčátek neměli lidé dotýkat nebo si je dokonce brát domů,“ dodala Kateřina.

Když den dětských radostí skončil předali myslivci těm nejlepším věcné ceny a medaile. „Cílem takových akcí není vychovat ze všech dětí myslivce, ale lidi, kteří budou mít rádi přírodu, k níž se budou chovat citlivě a ohleduplně,“ poznamenali shodně myslivci František Maňásek a Josef Gejdoš.

Autor: Zdeněk Skalička

27.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Branka bude otevřená ve všední dny.

Lidem ze Štěpnic zkrátí cestu do nemocnice ve všední dny branka

Lidé se mohli při komentované prohlídce dozvědět, jak se knížka Broučci z pohledu výtvarného umění vyvíjela.
16

Karafiátovi Broučci stále oslovují a přitahují čtenáře všech generací

Kunovice jsou investičně atraktivním regionem

Ocenění Investičně atraktivní region v regionálním kole a druhé místo ve stejné kategorii v celostátním si v minulých dnech odneslo město Kunovice. Porotu zaujala efektivní kombinace investic do rozvoje podnikatelského prostředí, otevřenost radnice vůči názorům podnikatelů a rozsáhlá připravenost infrastruktury, včetně úspěšného provozování podnikatelského inkubátoru.

Na most přes Holomňu jen na vlastní nebezpečí

Z důvodu zhoršujícího se stavu mostu přes Holomňu poblíž soutoku s Olšavou u Drslavic umístilo vedení obce z obou stran cedule zákaz vjezdu a vstupu pouze na vlastní nebezpečí. Lidé by měli v těchto místech dbát zvýšené opatrnosti, děti samotné na most rozhodně nepouštět.

Nejdelší rybu na nočních rybářských závodech ulovila Jarmila Sedláčková

V sobotu, v den svátku sv. Petra, patrona rybářů, se uskutečnil u Konventního rybníka a mokřadu Žabince před velehradskou bazilikou 15. ročník nočních závodů v lovu ryb.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies